מחפש עצות, האם למכור תמונות כאומנות או באתרי סטוק?

ברוך יערי

משתמש רשום
צילום מקצועי
בס"ד

שלום וברכה

לפני כמה שנים הייתי צלם עיתונות של העיתונים החרדים השונים.
פרשתי מהתחום לעיסוק שונה בתחום אחר...

יש לי מאגר תמונות גדול מאד של מאה שערים ושאר השכונות הישנות והיפות של ירושלים.
כבר כמה שנים אני מסתפק האם למכור אותם כיודאיקה במחיר גבוה לאספנים, או להכניס אותם לאחד מאתרי מכירת הסטוק באינטרנט, ולמכור לגרפקאים, פרסום, ועיתונות.

היתה תקופה שניסיתי להקים אתר מכירות, וזה לא יצא בסוף מסיבות שונות.

[אחת הסיבות העיקריות שעזבתי את צילום העיתונות כי לא התאים לי לעבוד בצורה של און ליין הנדרשת מצילום עיתונות, ולצילום אירועים אף פעם לא התחברתי, מצילום אומנות בנתיים לא הרווחתי, חוץ מהוצאות על הרבה מאד נגטיבים...]

קיבלתי הצעה שנשמעת טובה מאדם שעושה רושם אמין, להעלות את כל התמונות לאתר המכירות שלו.
והספק האם לעשות זאת ולרדת סופית מהאפשרות להשתמש בהם כאומנות.
אי אפשר למכור את אותה תמונה במחיר 50 ש"ח לגרפיקאים ובאותו זמן במאות דולרים כיצירה אומנותית.

נראה לי שהשיקולים האלה מעסיקים הרבה צלמים, ולכל אחד היתה התלבטות כזאת או אחרת.
בטח יש לכל צלם לתרום כיוון חשיבה מיוחד ושונה או טיפ טוב סביב העניין...

אודה מאד לכל מי שיתרום לי מידע, בין אם זה הערה, ובין אם זה הארה.

ברוך יערי
0525282855
<לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>

יעקב1

משתמש פעיל
בס"ד

ברוך יקר, צלם בחסד עליון.

כדי למכור את צילומיך כאומנות אתה צריך למצב את עצמך כצלם מיוחד ולהזכיר מידי תקופה (בתערוכה) ומידי יום (כצלם עיתונות) לציבור שהינך חי וקיים וצלם מיוחד.

כיוון ששני הדברים הללו לא מתקיימים אצלך, אנשים כמעט ולא מכירים את העשייה שלך חוץ מאלו שהכירוך בתקופה בה עבדת.

(לגבי האון ליין - כשאני עובד בפלאש90 ו'בחדרי חרדים' לרוב יש לנו משמרות בהם אנו עובדים. וכשזאת מסתיימת סוגרים את הטלפון והולכים לישון. ובעיקר העיסוק בצילום עיתונות לא נובע מפרנסה - שאפשר בהחלט למי שמתברג כצלם קבוע במערכת מסודרת - אלא התשוקה לספר את הסיפור האנושי)

הלוואי ואני מאחל לך שתחזור לצלם ותמצב את עצמך חזרה כצלם מיוחד ותוכל לשווק את צילומיך במכירים ראויים. כל עוד שזה לא קורה האפשרות למכירה באתרי מכירות טובה מאוד.

לגבי אתרי המכירות השונים. לדעתי ומניסיון הם לא שווים הרבה. רמת אתרי המכירות החרדיים ירודה מבחינת הצילומים המוצגים והרייטינג ג"כ. להקים אתר משלך מיוחד רעיון טוב וכדאי, אבל צריך לזכור שתצטרך לשווק אותו.

כיוון שכיום כל העיתונים החרדיים מנויים על פלאש90 וכמובן העיתוניים הכלליים וכמובן עיתוניים בינלאומיים. הייתי מציע לך להגיע להסכם כלשהוא עם הסוכנות. אם תצטרך עזרה תפנה.

בהצלחה.

start

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
סליחה על התערבות בדיון הנועד לצלמים,
אבל אני כגרפיקאית אשמח מאאאאאאד אם תעלה את התמונות המקסימות שלך לאתר למכירה כמאגר תמונות, אני מחכה לרגע הזה שנים!
כבר פעם קניתי ממך תמונות, אבל ללקוסוס הזה צריך כיסוי מהלקוח, ולצערנו לא תמיד זה קורה.
בכל מקרה, אני מאמינה שתוכל לקחת עליהן גם במאגר מחיר לא כמו אתרי הסטוק, אלא יותר, כי לתמונות יהודיות כ"כ איכותיות עדין אין תחליף.
כמובן את השיקולים שלך עשה אתה, ובכל אופן בהצלחה!

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י start;596770:
סליחה על התערבות בדיון הנועד לצלמים,
אבל אני כגרפיקאית אשמח מאאאאאאד אם תעלה את התמונות המקסימות שלך לאתר למכירה כמאגר תמונות, אני מחכה לרגע הזה שנים!
כבר פעם קניתי ממך תמונות, אבל ללקוסוס הזה צריך כיסוי מהלקוח, ולצערנו לא תמיד זה קורה.
בכל מקרה, אני מאמינה שתוכל לקחת עליהן גם במאגר מחיר לא כמו אתרי הסטוק, אלא יותר, כי לתמונות יהודיות כ"כ איכותיות עדין אין תחליף.
כמובן את השיקולים שלך עשה אתה, ובכל אופן בהצלחה!

אכן,
אבל עדיין כדאי לשמור תמונות מיוחדות ואומנותיות למכירה לא בזארית.

(כמוכן גם באתרי סטוק ניתן לתת מחיר לרכישה, ומחיר מפולפל לרכישה בלעדית)

minach

משתמש פעיל
צילום מקצועי
לכל מי שלא יודע... ברוך יערי עכשיו מאורס הוא התארס לפני מס' שבועות ואוטוטו מתחתן,
מגיע לו הרבה מזל"ט, צלם מוכשר ביותר ומעבר לזה בן אדם פשוט מיוחד!!!
שתזכה לבנות בית נאמן בישראל מתוך שפע של בריאות איתנה נחת שמחה אושר ועושר כל ימי חייך!

trew

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
אכן??? כך??
הרבה הרבה מזל טוב
שתזכה לבנות בית נאמן ואיתן בישראל
הרבה אושר ואושר ואושר ועושר...

צל99

משתמש פעיל
נכתב ע"י minach;597229:
לכל מי שלא יודע... ברוך יערי עכשיו מאורס הוא התארס לפני מס' שבועות ואוטוטו מתחתן,
מגיע לו הרבה מזל"ט, צלם מוכשר ביותר ומעבר לזה בן אדם פשוט מיוחד!!!
שתזכה לבנות בית נאמן בישראל מתוך שפע של בריאות איתנה נחת שמחה אושר ועושר כל ימי חייך!

מזל טוב :)

ברוך יערי

משתמש רשום
צילום מקצועי
תודה יעקב, ולכל המאחלים, מחפש מידע נוסף, ולפני עוור בשבת במכירות תמונות...

בס"ד

תודה לכל המאחילם מז"ט בשמחות אצל כולם.

ולכל הרווקים שעדיין לא מצאו את אבידתם, לא לדחוף, ולא להשתדל מעבר לנורמל, זה גם לא יעזור לכם.
יש לה' את הזמן המתאים ששומר לכל אחד.
ההשתדלות היא חובה ככל החובות של היהודי, אבל היא בהחלט לא זאת שמביאה את השידוך...
[נכון, יש הרבה קרובים או חברים שחושבים שאם עדיין לא התחתנת כנראה שאתם השם, אבל בכל זאת ה' בשמים.]
אצלי השידוך הגיע בעקבות חבר מלפני יותר מעשור, שראה אותי בשבת בתפילה בלי טלית, והציעה לי את אחותו - כלתי.

נכון, הדרך לפעמים מאד ארוכה וקשה, ורק בסוף קל לדבר...
ובכל זאת, דבר אחד אוכל לעודד אותך רווק יקר.
כיון אני יודע בבירור שהשידוך שזכיתי בו לא התאים לי לפניכן.
ולמרות שאינני צעיר וכבר עברתי את גיל ה30...

כל פסיעה בדרך אל האושר, שקולה ומדודה במאזני הצדק והיושר של אבינו מלכנו.

ליעקב תודה רבה מאד על הפירגונים.

א.
מה קורה בפלש 90 בשבת.
אינני פוסק ואינני יודע עם מותר או אסור למכור באתר שפתוח בשבת.
אני אישית! קיבלתי פסק מרב מומחה בהלכות ששבת שאני הולך לפי פסקיו.
א. אתר שפתוח בשבת.
ב. אתר שמציג מוצר יהודי.
קרי פונה בשבת לקהל יהודי יש איסור מצד לפני עוור לא תתן מכשול.
יש פוסקים שהתווכחו עם הלכה זו.
אינני פוסק ואינני ראוי ליכנס לדיון הזה, אך לגבי, אני מחוייב לפסק הזה,
א. כי אני הולך אחר פסיקותיו של אותו רב תמיד.
ב. באורח חיים במידה ושאלת רב, אינך מחוייב לפסיקותו, לפי ידיעתי.
[פסק זה אינו מחייב אותך, אוכל למסור גם שמות של פוסקים רציניים שחולקים עליו, בכל זאת הנני מוחייבב לכך, ועל כן אתר שפתוח בשבת ליהודים, וכאלה הם תמונותי, לי אישית יש איסור לפרסם בהם בשבת.

ב.
כמעט רוב התמונות שלי צולמו בפילים נגיטיב, איכותם מאד טובה, אבל הסריקה הדגיטלית שלהם היא בסביבות המגה ופחות, באתרים הגדולים נראה לי שזה אינו מספיק.
נכון?
לסרוק כרגע באיכות גבוהה, מדובר בהרבה מאד כס:

ג.
במידה ואני מעלה את כל התמונות שלי לאתר מסויים והוא מתחייב בחוזה לעשות שיווק! וקידום ריצני בגוגל ועוד... ובנוסף לצרף עוד צלמים ומוצרים נוספים...
האם אין סיכוי לאתר חרדי ולא משנה איזה שם יש לו, שממוקד בצורה רצינית לשיווק וקידום להרים את הראש?

ד. יעקב אתה צודק בהחלט שכרגע אינני קיים לא באתרים וגם לא בערוכות, וממלא אין לי אפשרות למכור תמונות כאומנות.
אבל אני מכין הפתעה בסייעתא דשמייא, הפקה רצינית...
שבעזרת השם מאד תפרסם את עבודתי... עוד חזון למועד...

בכל מקרה במידה ואני מעלה תמונות בקבצים קטנים לאתרי מכירות, האם אפשר את אותם תמונות למכור כקבצים גדולים מאד כאומנות.
יש כאלה שאומרים שלא משנה מה עשית עם התמונות ככל שאתה מפורסם יותר הם שוות יותר, גם אותם תמונות שכבר התפרסמו...
לכל מי שיש מידע בעניין אשמח ואודה מאד אם ישתף אותו....

יש כאן קישור לתמונות הדפסת קנווס, 100/70, שחולקו בדינר של ישיבת דרך ה', שבה אני זוכה להיות.
התמונות נמצאות בין שאר התמונות .

http://www.kikarhashabat.co.il/גלריה-11.html
דינר מרהיב ישיבת דרך ה'
אודה מאד למי שימסור מידע נוסף בכל צורה שהיץ
תודה רבה
ברוך יערי

צלם

משתמש חדש
מכירת תמונות

שלום ברוך יערי
לדעתי אפשרות למכור את התמונות באתר סטוק יהודי גדול
כדאי מאוד מכמה סיבות
1 האתר לא פתוח בשבת כמו שכתבתה
2 כיום רוב הגרפיקאים גולשים בנתיב או רימון
ולכן חשוב שהיה להם אופציה של אתר שניתן לגלוש בו
3 אתר סטוק מתעסק בתמונות שהם מרכיב של רוב התמונות שלך
תמונות אווירה ולא תמונות חדשותיות
4 אתר סטוק מתעסק בשיווק לשלושה מגזרים
א)מערכות עיתון ב)משרדי פרסום ג) גרפיקאים
אתר חדשותי מתעסק רק עם מערכות עיתון
5 אתר סטוק מוכר את המוצר שאתה מייצר לכתחילה (תמונות אווירה)
כי אלה התמונות שהוא מוכר ולא כחלק מאוד אפשריות שיש לו (תמונות חדשותיות)
לסיכום של דברים לגבי השאלה אם כדאי למכור באתר פלאש 90
או באתרי סטוק התשובה ברורה בגלל ה 5 סיבות הכתובות למעלה
לגבי ממכר תמונות כאמונות
צריך לעשות שיווק מסיבי של שיווק
ולחזור לתחום הצילום
לסיכום לדעתי הנכון ביותר בשבילך
הוא למכור באתר סטוק במיוחד שיש ביקוש עצום
לתמונות המדהימות שלך תוכל לעשות מזה הרבה כסף
בהצלחה

יעקב1

משתמש פעיל
בס"ד

קודם כל, מזל טוב.
מחכה כמו כולם להפתעה שלך :)

הסיבה היחידה שאני מוצא שאתה מוגבל בפלאש90 היא "השבת".

אז בכל אופן שיהיה בהצלחה.

אבל דבר אחד אני אומר שוב. תבדוק היטב לאיזה אתר אתה מכניס את החומר שלך.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  12  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה