דרוש מידע מחפש מסעדה בשרית מהדרין בכרמיאל

הוא היה אומר

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
, ולכן צריך לברר אם קהילת אורחות תורה אוכלים שם, למי שנוהג כמותם).
במחילה מכבודכם.
קהילת ארחות תורה לא בהכרח נוהגת על פי אמות מידה כשרותיות בלבד. ואין כאן מקום להאריך.
מי שמכיר את הרב אליהו אברג'ל (ואני מכירו לשמחתי) יודע שהוא אדם נאמן יותר מרוב האברכים של ארחות תורה.

בתשבע456

משתמש רשום
במחילה מכבודכם.
קהילת ארחות תורה לא בהכרח נוהגת על פי אמות מידה כשרותיות בלבד. ואין כאן מקום להאריך.
מי שמכיר את הרב אליהו אברג'ל (ואני מכירו לשמחתי) יודע שהוא אדם נאמן יותר מרוב האברכים של ארחות תורה.
נכון מאד!!

בתשבע456

משתמש רשום
זה נכון שאורחות תורה באים מבני ברק וכו אבל זה לא אומר שהם מקפידים יותר על כשרות משאר אברכי ותושבי הקהילה האחרים... אנחנו כולנו יהודים חרדים לדבר השם...

הוא היה אומר

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
לא אמרתי שהמשגיח אינו ירא שמים. חלילה.
להפך, שמעתי עליו סיפור מכלי ראשון שמדגים איזה בנאדם הגון, ירא שמים בעל חסד וישר הוא.

רק ציינתי שלפעמים יש הוראה לבעלי בתים, ובכרמיאל מכיון שהיא עיר שהרבה שנים היה קשה מאד להשיג בה דברים כשרים למהדרין, אנשים נאלצו להסכין גם להסתמך על התרים, כמו קניה בחנות במעלה הרחוב ליד אריאל, שם מוכרים מיני מתיקה פתוחים, שהמוכר החילוני מעיד שזה כשר..
ואילו קהילת אורחות תורה הגיעה אחרי שכבר היו הרבה יותר הכשרים, והמשפחות הצעירות שם מגיעות מבני ברק, ורגילות לבני ברק (טוב, התכוונתי לסגנון. יש גם מירושלים כנראה), ולכן לא יקנו בכל מיני מקומות שותיקים יותר התרגלו לקנות. ככה נראה לי.
לכן חשבתי שהמדד הוא אורחות תורה. זה הכל. (זה לפני שידעתי שיש הכשר נוסף חוץ מהרבנות).
זו טעות. ממש טעות.
כמו שבכל מקום ישנם אנשים שקונים מחנות עם דברים פתוחים וסומכים על המוכר, כם בכרמיאל יש כאלה כולל מקהילת ארחות תורה. כמו בכל מקום בארץ.
הדבר שיש בכרמיאל ברוך ה' ולצערי אין בשאר הארץ, שה ישרות, הגינות ומתן אמון גם ביהודי שלא קוראים לו "פויכטוונגר".
מצער לדעת שאנשים חושבים שהקהילה הותיקה היא "מקילה". ממש מצער ולא נכון.

בתשבע456

משתמש רשום
הדברים הובנו כמו שצריך... רק שרציתי להבהיר שאין שום סיבה שנסתמך על היתרים יותר ממקום אחר וזה שאין פה כמות של מסעדות וחנויות כשרות כמו בני ברק לא גורמת לתושבים כאן להקל בכשרויות ח"ו...

הוא היה אומר

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
הדברים הובנו כמו שצריך... רק שרציתי להבהיר שאין שום סיבה שנסתמך על היתרים יותר ממקום אחר וזה שאין פה כמות של מסעדות וחנויות כשרות כמו בני ברק לא גורמת לתושבים כאן להקל בכשרויות ח"ו...
מסכים לחלוטין.
אתם מהמרכז צריכים טיפה פחות לזלזל בעם שבשדות במחילה...

בתשבע456

משתמש רשום
לא כל הקהילה, אלא מי שקונה במקומות פתוחים וסומך על המוכר מקל יותר.
זו עובדה שהוא מקל. אחרת, לא היה קונה שם.
נכון שהאברכים הצעירים שהגיעו גם לדרומית או לקהילת רבין לא יאכלו מה שלא היו אוכלים בעיר חרדית, במילים אחרות אכתוב שאני חושבת שהכשר מחפוד מעולה ומהודר.
אבל בדידי הווי עובדה שמלא משפחות שלא היו אוכלות אותו בעיר חרדית, אוכלות בכרמיאל.
למה? כי זה מה שמוכרים ברמי לוי.
ולקנות במכירה פרטית שמביא לך קהילות, ויש גם שארית, אבל בדיוק שארית נגמר, ואתה מעדיף לא לאכול קהילות, אבל אין לך אופציה.
או שלא תאכל השבת עוף, או שתאכל קהילות.
אז הוא מתפשר על קהילות, בעוד בבני ברק לא היה מכניס אותו הביתה.
(לא שקהילות זו פשרה, אני רק נותנת דוגמא).[/QUOT

זה פשוט לא נכון!! אני לא מבינה למה נראאה לך שבגלל שאני גרה בכרמיאל אני יתחיל לאכול דברים שלא הייתי אוכלת במרכז?? מה היר"ש שלי פחות טהורה? לא יהיה עוף בכשרות טובה שאנחנו סומכים עליה... אז לא נאכל!! אבל לא נגיע למצב שלא יהיה לנו עוף כי יש פה קהילה מדהימה שאם רק נבקש יהיה לנו 50 מגשי עוף בדץ מהדרין לשבת!!:eek::D:p

בתשבע456

משתמש רשום
זה פשוט לא נכון!! אני לא מבינה למה נראאה לך שבגלל שאני גרה בכרמיאל אני יתחיל לאכול דברים שלא הייתי אוכלת במרכז?? מה היר"ש שלי פחות טהורה? לא יהיה עוף בכשרות טובה שאנחנו סומכים עליה... אז לא נאכל!! אבל לא נגיע למצב שלא יהיה לנו עוף כי יש פה קהילה מדהימה שאם רק נבקש יהיה לנו 50 מגשי עוף בדץ מהדרין לשבת!!:eek::D:p

בתשבע456

משתמש רשום
תנ

תני לי מקום חרדי אחד שחרדים קונים מיני מתיקה פתוחים, שזה הכי גרוע מבחינת רכיבי כשרות, רק כי המוכר (גם אם היה חרדי, בסדר?) אומר שזה בסדר!
אפילו בערים חרדיות הכשרויות לא מסתמכות על המוכר החרדי הכי צדיק שיהיה, ולא משאירות לא את המפתח לעופות! יש לו אינטרס!
אז את סומכת על חילוני רק כי את בקטע של קירוב?
ונניח אותו חילוני הכי אמין בעולם, אבל הוא חשב שבדצ בית יוסף זה הבדצ.
הרי כתוב בדצ.
אז מגיע עבדקן צדיק שרוצה לשמח את ילדיו לשבת, הוא קונה פיצוחים, מילא, הוא מעשר אותם שוב, אבל אז הוא רואה חמצוצים, המוכר אומר: זה מהשקית של הבדצ, והוא יוצא עם בית יוסף, שככה הוא לא היה מכניס לעולם הביתה!

מספיק להיעלב מאנשי המרכז בלי לענות בכנות על מה ששאלתי כאן.

מאיפה הבאת את זה?

בתשבע456

משתמש רשום
כתבת: זה פשוט לא נכון!! אני לא מבינה למה נראאה לך שבגלל שאני גרה בכרמיאל אני יתחיל לאכול דברים שלא הייתי אוכלת במרכז?? מה היר"ש שלי פחות טהורה? לא יהיה עוף בכשרות טובה שאנחנו סומכים עליה... אז לא נאכל!! אבל לא נגיע למצב שלא יהיה לנו עוף כי יש פה קהילה מדהימה שאם רק נבקש יהיה לנו 50 מגשי עוף בדץ מהדרין לשבת!!

ואת לוקחת את דבריי למקום שלא אמרתי.
בואי תעשי ניסיון. תבדקי במקפיאים איזה עופות יש, אוקי?
מבטיחה לך בעיקר קהילות וטיפהלה הידורים ושארית.
אלא אם כן תגידי שאתם עושים רכישה מרוכזת.

אני לא אסתכל במקפיאים של אנשים כי אני בטוחה שמי שקונה קהילות או כל הכשר אחר קנה את זה כי הוא סומך על ההכשר ולא בדיעבד.... וד"א רמי לוי אצלינו מוכר גם את העופות של רובין ושארית עקב בקשה מאנשי הקהילה!!

בתשבע456

משתמש רשום
בסדר אז הם קנו... אז כנראה שהם סומכים על הכשר בית יוסף וזכותם... וזה ההבדל בינינו ל (רוב- לא נכליל) אנשי המרכז שאנחנו לא חיים את ההכשר שהשני אוכל כל אחד ינהג לפי מנהגיו ויכבד את מנהגי חברו....

הוא היה אומר

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
תנ

תני לי מקום חרדי אחד שחרדים קונים מיני מתיקה פתוחים, שזה הכי גרוע מבחינת רכיבי כשרות, רק כי המוכר (גם אם היה חרדי, בסדר?) אומר שזה בסדר!
אפילו בערים חרדיות הכשרויות לא מסתמכות על המוכר החרדי הכי צדיק שיהיה, ולא משאירות לא את המפתח לעופות! יש לו אינטרס!
הרי כתוב בדצ.
אז מגיע עבדקן צדיק שרוצה לשמח את ילדיו לשבת, הוא קונה פיצוחים, מילא, הוא מעשר אותם שוב, אבל אז הוא רואה חמצוצים, המוכר אומר: זה מהשקית של הבדצ, והוא יוצא עם בית יוסף, שככה הוא לא היה מכניס לעולם הביתה!

בלבול מוח אחד גדול.
את לא גרה פה ואין לך שום מושג מה קורה פה.
אם התארחת פה כמה ימים זה לא אומר שאת מכירה משהוא.
פשוט מדהים איך אפשר לדבר בכזו ידענות בלי לדעת עובדות.

הוא היה אומר

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
תנ

הרי כתוב בדצ.

אני ראיתי נערים בני ברקים מדברים לשון הרע על כל מי שלא חושב בדיוק כמותם. לכן כל הבני ברקים בעלי לשון הרע?
איזה מין הכללות אלה??

הוא היה אומר

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
בסדר אז הם קנו... אז כנראה שהם סומכים על הכשר בית יוסף וזכותם... וזה ההבדל בינינו ל (רוב- לא נכליל) אנשי המרכז שאנחנו לא חיים את ההכשר שהשני אוכל כל אחד ינהג לפי מנהגיו ויכבד את מנהגי חברו....
מילים כדרבנות. יישר כח!!

הוא היה אומר

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
כתבתי שראיתי חרדים קונים בכזה מקום.
באותה מידה שתכתוב: ראיתי נערים שמדברים לשהר.

וכתבתי שיש בעיה להשיג מאכלים בכשרות, ואין אולמות לבר מצוות,
ויש קידוש שעושים בביהכ וגם מתחזקים שעוד לא יודעים ניואנסים שחושבים שהרבנות זה כשר,
יכולים להביא עוגה פתוחה, אז אולי באורחות תורה יש פחות קשר עם מתחזקים ברמה כזו, אבל בדרומית יש.
ונראה לך שאנחנו בדרומית לא יודעים להזהר מעוגגות פתוחות.
נראה לך שגדלנו בקרית שמונה או בנהריה??
מה זו ההתנשאות הזו??? במחילה.

הוא היה אומר

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אז אתם עוברים ושואלים כל עוגה מי הכין אותה?
או שהעוגות הפתוחות נשארות ואף אחד לא אוכל?
משום מה, היה נראה לי שאוכלים יפה מאד, אולי עם חוסר נוחות ותקוה שבדיוק מישהו אברכי הכין.
את פשוט לא יודעת.
כנראה כשהיית בכרמיאל בחופש האנשים מבני ברק וירושלים אכלו מהעוגות הפתוחות...

הוא היה אומר

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אני מבחינתי מסיים פה את הדיון הזה.
מי שרוצה לבוא לכרמיאל ולהתרשם מוזמן ליצור קשר איתי באישי.
בשמחה רבה.

אני וביתי

משתמש מקצוען
אני רק לא מבין אם הבשר שארית או רובין למה הם לא נותנים הכשר על המסעדה? למה צריך לחפש הכשר אחר פחות מוכר?

הוא היה אומר

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אני רק לא מבין אם הבשר שארית או רובין למה הם לא נותנים הכשר על המסעדה? למה צריך לחפש הכשר אחר פחות מוכר?
רובין ושארית נורא יקרים.
בכרמיאל יש סך הכל 300 משפחות חרדיות.
מתוכם חלק כלל לא אוכלים במסעדות, כך שלא נשאר הרבה,
ולא משתלם להם לשכור כזה הכשר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה