מחפש לקנות אורגן

שורץ

משתמש חדש
ב2010 קניתי psr s910 וב"ה המקצבים שלי ברמה גבוהה (שבניתי בעצמי).
אני רוצה להשתדרג לאורגן חדש עם יכולות יותר רציניות מבחינת הפקת הסאונד, המקצבים והוצאת הסאונד למערכת מה שלא מספק אותי באורגן שלי.
אני מתלבט בין הקורגים (PA700 ודומיו) שיש להרבה חבר'ה פה נסיון עליהם וישנם המון מקצבים וסטים חסידיים\מזרחיים שמסתובבים בפורומים,
לרולנד EA7 שנראה פצצה אבל נראה לי שמבחינת התפעול שלו הוא מורכב מאוד גם לתכנות וגם להופעות לייב.

וידוי: בימאהה אני פצצה, על קורג יצא לי לנגן פה ושם אבל לא נגעתי ברולנד בחיים.
תודה לכולם!
 

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
סתם נראה לי שאם תשקיע באורגן שתקנה ותכיר אותו ותוכל לבנות בו מקצבים ותדע לתפעל אותו בזמן אמת, לא יהיו המון הבדלים קריטיים בזמן אמת.

אומרים שרולנד EA7 מוציא את הסאונד ברמה גבוהה מאוד, כמו pa4 (נראה לי ככה דוד ביתן כתב, תשאלו אותו..)

הקורגים בודאי טובים אם אתה מתעסק עם מקצבים בעיקר, יש המון חומר זמין, לא יודע מה מותר להעתיק ומה לא אבל יש בעולם הרבה חומר לשים עליו. לבנות בו מקצבים זה גם לא הכי מסובך בעולם, יש טוענים שיותר קל מימהה, לא מבין בזה מספיק.. (כשהיה לי ימהה לא ידעתי כ"כ לבנות מקצבים..)

יכול להיות שגם בימהה שלך אתה יכול להוציא דברים הרבה יותר טובים מאיך מהם נשמעים עכשיו, לדוגמה לייבא דגימות של תופים טובים ולשים אותם, או לערוך את התופים שלך ולעשות להם סאונד יותר טוב. לא יודע איך עושים את זה בימהה אבל מן הסתם אפשר.. לפעמים זה עניין של לפתוח את הראש ולקלוט שהכלי שיש לך הוא הרבה יותר ממה שחשבת ורק צריך לדעת לאן לשאוף ואיך לעשות את זה..

בקורג יש לך אפשרות ממש לשחק עם הדברים כי יש הרבה חומר שאתה יכול לשים עליו, וגם צריך לדעת איך לערוך צלילים מהאורגן ואתה יכול ליצור דברים מדהימים כמעט בלי שום דגימה אחת מבחוץ
למרות שאם תמצא את האנשים המתאימים אולי גם יהיה לך חומר לימהה, וכנ"ל לגבי עריכת דברים בימהה, צריך רק לדעת איך..

ורולנד מסתמא אותו סיפור, יש הרבה חומר שאפשר לשים עליו ואומרים שהוא מוציא סאונד ברמה גבוהה מאוד, רק שיכול להיות שצריך להשקיע עוד כסף לקנות דגימות ומקצבים וכו'
 

שמקור

משתמש פעיל
רולנד ea 7 הוא באמת אורגן מדהים (ובכלל לדעתי כל הרולנדים לא מבחינת תפעול אלא מבחינת סאונד וכו) אבל אכן צריך להתרגל לממשק ולכל העבודה איתו למשל ברולנד כן קצת יותר קשה לבנות מקצבים ולהכניס דגימות ( שוב עניין של הרגל) אבל כשיודעים איך להתעסק הוא שווה ויותר למרות גדלו הקטן;):):)
 

שמקור

משתמש פעיל
אבל אולי כן כדאי ללכת על קורג טוב עם סביבת עבודה קלה ובמיוחד שאתה בונה מקצבים
נ.ב אשמח לעזור בכל מה שקשור לרולנד ולתפעול!!!
 

שורץ

משתמש חדש
תודה רבה על העצות הרבות.

אחדד את צדדי הסוגיה:

א. איכות הסאונד – אני מחפש משהו טוב טוב, שיוצא להגברה בצורה טובה. אני נוטה לומר שהרולנד נשמע טיפה יותר טוב אבל אני חושד שדווקא הקורגים יותר איכותיים בהיבט הזה אם יודעים לעבוד איתם (בגלל משקלו הקל של הקורג, לא יודע..כנראה שאני טועה)

ב. נוחות תפעול בלייב – נדמה לי שהרולנד מסובך. אני מגיע מימאהה שהוא באמת משחק ילדים בכל מה שקשור ללייב.

ג. נוחות בעריכת מקצבים וסאונד – ראיתי בכמה מקומות מדריכים מאוד מורכבים של הרולנד, יש אפילו פורום תמיכה לבעלי EA7..מפחיד קצת. אני חושב שהקורגים יותר אינטואטיבים מהרולנד.

ד. בסוף גם נראה לי שהמחיר מעיד. הרולנד זול משמעותית מהקורגים, וזה מחשיד.

לדעת מה דעתכם על המחשבות האלה. ותודה רבה למגיבים!
 

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
לגבי א' לא בדקתי אבל נראה לי שהרולנד הכי קל מכולם.. המחיר באמת מוזר אבל אתה יכול לראות הרבה נגנים שעברו מpa3 לרולנד (עמי כהן לדוגמה נראה לי כבר בלי קורג על הבמה), נראה לי כי הוא איכותי וקל, זה בסוף כלי קיבול טוב ומוציא את הסאונד מצויין
אבל בסוף מבחינת נוחות של בניה נראה לי יותר נוח וקל על קורג, כנל לגבי תפעול בלייב..
כל זה אני אומר בלי הרבה ידע בפועל על הea7.....
 

מבחר הקורסים המקצועיים של פרוג!

פְּרוֹגְלַיין | לוח אירועים

למעלה