מחפשת רעיון לתרגול שכבות צורה ומסלולים בפוטושופ

• פותח הנושא bhj
  • פורסם בתאריך

bhj

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
האם לתת לבנות תרגילים בנוסח אילוסטרייטור? נשמע לי משונה, כי כללית בפוטושופ לא משתמשים כתוכנת איור וקטורית.
האם יש למישהו תרגיל מעניין על הנושא והשימוש בו דוקא בפוטושופ? אשמח מאד.

ושאלה כללית לגבי תרגילים בפוטושופ- אין ספר / מדריך / אתר וכד' לקחת משם רעיונות יצירתיים?

תודה רבה לכולם, הפורום מועיל לי רבות.

Graphic

משתמש צעיר
בתור תירגול ראשוני בלימוד מסלולים אני לוקחת את ברווזון אדובי המוכר והחביב ונותנת לתלמידות לבנות עליו מסלול, רק כדי להתנסות.

תרגיל שבניתי למסלולים, המבוסס על תרגיל ותיק וידוע:

הקדמה חשובה: הרעיון וההסבר להשראה בלבד, ואין רשות להשתמש בתרגיל כמות שהוא ללא רשות מפורשת ממני!
יחד עם זאת, הרשות ביד חברי הפורום להתבסס על התרגיל ולבנות בעצמם תרגילים בכיוון דומה.

לוקחים תמונה בה יש דמות ברורה בעלת קווי מתאר חלקים, פחות או יותר, (רצוי שהרקע יהיה בעל טקסטורה עשירה, כך ששאר כלי הבחירה לא כ"כ יעילים למקרה זה. התמונה בה אני משתמשת כרגע נטולת תכונה חשובה זו, לצערי, אולי באמת הגיע הזמן להחליף אותה...)
בונים מסלול מסביב לדמות, מתקנים ומשפצים. במקרה זה יש הזדמנות לצרף שני מסלולים (הגבול החיצוני והחלל שבין הרגליים).
עכשיו מתחילים להתעלל בתמונה - ממלאים את המסלול במצבי צבע שונים, הופכים לבחירה, מוסיפים ריכוך, מטרנספרים, צובעים באפור כהה מולטיפליי והופכים לצללית, מוסיפים לבחירת הצללית את הפיכת המסלול לבחירה במצב צירוף לבחירה, משכפלים את השכב והופכים למסכה, מחליפים את הרקע.
צפה בקובץ המצורף 46121

על אותו רעיון אפשר לעבוד על תמונות שונות - צריבת דמויות מרקע (לא שיער!!! מקסימום קוקו חלק.), פירות, צעצועים וכדומה.
אפשר לבנות כרטיס ברכה לשנה טובה - תפוח הוא תרגיל נהדר למסלולים! כרטיס ברכה להולדת התינוק, עם רעשן צבעוני, או נעלי-תינוק וכו' וכו'

קבצים מצורפים

• End2.jpg
    KB 55.7 · צפיות: 31
  • Bird.jpg
    KB 375.9 · צפיות: 29
  • end3.jpg
    KB 523.9 · צפיות: 23

TIP X

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
בפניה באישי אוכל לתת לך. אני חוששת להעלות לפורום כה נרחב.

sara100

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אשרינו שגרפיק מנהלתינו....
ממנה יראו וכן יעשו!
כל הכבוד שאת מעלה תרגיל לפורום, נראה לי שזה כמעט פעם ראשונה שעולה תרגיל... (תקנו אותי אם אני טועה....)

bhj

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
תודה רבה!
לפירוט כזה לא ציפיתי!!
יישר כח

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה