דרוש מתכון מחפשת מתכונים ביתיים זמינים ופשוטים לחלבון מן החי

מה יש

משתמש מקצוען
בהריון וממש קשה לי לאכול כרגע עוף/בשר/דגים
ומצד שני צריכה חלבון..
לא מנות עם אלף שלבים(זה בנוסף לארוחות הרגילות ששאר המשפחה אוכלת, בעלי והילדים לא רוצים לוותר על העוף שלהם), לא מאכלים מוזרים אבל כן גיוונים. (ולא ארבעס כי הילדים גומרים לי הכל, ביומיים, כמה שאני לא מכינה. שיאכלו את השניצלים שלהם וישאירו לי משהו..)
אפשר ביצה, כמובן, אפשר מוצרי חלב. זה לא מטעמי צמחונות זה פשוט מטעמי קושי באוכל.
ואם מישהי כאן הנביטה בהצלחה אשמח להוראות מפורטות כי ההנבטות לא עובדות לי. פשוט לא קורה כלום (חוששת מגזים ושאר מרעין בישין).
תודה רבה!

שקד מצוי

משתמש פעיל
התכוונת חלבון *לא* מן החי?

אם את מחפשת משהו מהחי אבל יותר רחוק מהמקור - אולי פשטידת טונה?
יש לי מתכון מעולה.
(אפשר גם בצורת קציצות, זה פשוט יותר עבודה)

אם התכוונת מהצומח -
מג'דרה זה קל וטעים.
יש מאכל דומה עם עדשים אדומות - קיצ'רי.
תבשיל חומוס עם עגבניות - לאכול עם פתיתים, אורז וכו'.
במרקים אפשר לשלב בקלות חומוס/ שעועית/ עדשים/ אפונה יבשה (אם את רוצה, תגידי איזה מרק את אוהבת ונעזור לך לחשוב איזו קטנית מתאים לשלב בו).
אפשר להכין חומוס ביתי, או ממרח דומה מקטניות אחרות.

בכללי, אם את מחפשת קל וזמין, קני קטניות מבושלות וקפואות, שאפשר פשוט לזרוק לתבשיל, בלי לתזמן השריה מראש.

לגבי הנבטה - אני חושבת שהשריה ארוכה אמורה להספיק.
אם את רוצה נבטים בשביל הטעם הטעים, ניסית להנביט עדשים ירוקות? נראה לי שזו הקטנית הכי קלה להנבטה.

Batyamoyal

משתמש רשום
אופציות:
×מרק עדשים/אפונה/שעועית.
×פשטידת טונה וירקות
×פשטידת גבינות וירקות
×קוואקר על בסיס חלב עשיר חלבון
×יוגורט עשיר חלבון עם פירות טריים, אגוזים קצוצים ודבש.
×גלידת קוטג': לטחון גביע קוט'ג עם תותים ומייפל, ולמקפיא. לשדרוג ניתן להוסיף שקדייה.
×סלט קינואה עם בטטה חמוציות ושקדים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  4  פעמים

לוח מודעות

למעלה