מחפשת מקור - פרשת מסעי

שרה'לה

משתמש מקצוען
בס"ד
זכור לי משהו על פטירתו של אהרון הכהן, שאחר מיטתו הלכו 80,000 בחורים שנשאו את השם אהרון משום שהשכין שלום בין הוריהם.
יש לזה מקור, או שדמיינתי?
אודה לכם מאוד, די דחוף.

מרציפן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
נכתב ע"י שרה'לה;2182096:
בס"ד
זכור לי משהו על פטירתו של אהרון הכהן, שאחר מיטתו הלכו 80,000 בחורים שנשאו את השם אהרון משום שהשכין שלום בין הוריהם.
יש לזה מקור, או שדמיינתי?
אודה לכם מאוד, די דחוף.

מסכתות קטנות מסכת כלה רבתי פרק ג

תדע לך שכן הוא, שכיון שנפטר משה רבינו, מה כתיב ביה, ויבכו בני ישראל את משה, ובאהרן כתיב ויבכו את אהרן שלשים יום כל בית ישראל, אפילו נשים, ולא נשים בלבד, אלא היו מפלשין טיט ועפר בטף ובוכין, לקיים מה שנאמר כל בית ישראל. תאנא שמונים אלף בחורים, קרואים בשם אהרן, יצאו אחרי מטתו, אמרו מרממותיה; ומאן דאהדר ואיעברה.

שרה'לה

משתמש מקצוען
תודה רבה רבה!!!
(דרך אגב, איך ידעת מה המקור המדוייק? אני זוכרת כמעט כל מה ששמעתי או למדתי בעבר - ברוך ה', אבל אף פעם לא בטוחה אם 'אפיתי' משהו ממוחי הקודח, או שפשוט שמעתי. וודאי לא יודעת את המקור, אשמח לשמוע את תגובתך)

מרציפן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
נכתב ע"י שרה'לה;2182110:
תודה רבה רבה!!!
(דרך אגב, איך ידעת מה המקור המדוייק? אני זוכרת כמעט כל מה ששמעתי או למדתי בעבר - ברוך ה', אבל אף פעם לא בטוחה אם 'אפיתי' משהו ממוחי הקודח, או שפשוט שמעתי. וודאי לא יודעת את המקור, אשמח לשמוע את תגובתך)

אין כאן לא גאונות ולא זכרון ולא ידענות, אבל יש כאן חיפוש פשוט בתוכנה של שו"ת בר-אילן שהביאה אותי מיד אל המקור המדוייק...

מאידך - "אני זוכרת כמעט כל מה ששמעתי או למדתי בעבר" זה נשמע מדהים!!!! הלוואי עלי..

הצלחות.

שרה'לה

משתמש מקצוען
לא עד כדי כך... אני זוכרת את הרעיון בכלליותו, לא לפרטיו.
ו...תודה, אדע כבר את הכתובת להבא.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה