מחפשת את השיר "שבת אויף די נאכט ווען דער טאטע" מושר במקור.

אברימלה

משתמש פעיל
זה נראה לי מולבש על השיר הזה
יש מישהו עם מידע על המקור?
@אם הבנות אני לא רואה מה העלית. אפשר כקובץ מצורף?

אגדה של פסח: ה'סדר' של מוטי ויזל, מקהלת 'מלכות' והרשי סגל!
כך ישבו מוטי ויזל ומקהלת מלכות בניצוחו של פנחס ביכלר, ל'סדר נאכט' חגיגי ומרגש, לשיר בצוותא את סידורו של הלילה הקדוש "קדש ורחץ" בלחנו של "הרשי רוטנברג".
מלווה אותם מוזיקאלית תזמורתו של הרשי סגל שבחרה הפעם לצאת למסע גמלים מדברי, בעקבותיהם של אבותינו בצאתם ממצרים. פריט אחד לא הוחסר על שולחן הסדר המפואר בדרך להפקה המושלמת, מהמצה ועד המרור, מהכרפס והחרוסת ועד כוסו של אליהו, ואפילו מים צלולים מבית 'נועם 1' הועמדו לרשות המסובין.
במרכזו של השיר מפליג מוטי – לשעבר ילד הפלא הבלתי נשכח 'אהרן הלוי' – אל הקטע המרגש עליו הטביע את חותמו כילד 'כאשר זכינו', מבית היוצר הויז'ניצאי, ושב לבצע אותו בקולו היום.

קבצים מצורפים

• מוטי ויזל, מקהלת מלכות, הרשי סגל - קדש ורחץ.mp4
    32.8 MB · צפיות: 149

תובנת

משתמש פעיל
מעניין.
אני מכירה את הדיסק הזה טוב מאד. כל השירים שם הם קיבוץ גלויות של הרבה שירים על שבת, תוך כדי שילדי 'אידיש נחת' מבצעים דואטים עם הזמרים ששרו את זה בפעם הראשונה.
לכן אני תוהה אם השיר הזה הוא יוצא דופן, וכן מושר לראשונה על הדיסק הזה.

מיוזניק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
מעניין.
אני מכירה את הדיסק הזה טוב מאד. כל השירים שם הם קיבוץ גלויות של הרבה שירים על שבת, תוך כדי שילדי 'אידיש נחת' מבצעים דואטים עם הזמרים ששרו את זה בפעם הראשונה.
לכן אני תוהה אם השיר הזה הוא יוצא דופן, וכן מושר לראשונה על הדיסק הזה.
כפי שכתבו לפנ''כ המקור הוא סינגל על פסח כמפורט כאן:
המקור הוא מסינגל של הרשי רוטנברג מאנטוורפן
אגדה של פסח: ה'סדר' של מוטי ויזל, מקהלת 'מלכות' והרשי סגל!
כך ישבו מוטי ויזל ומקהלת מלכות בניצוחו של פנחס ביכלר, ל'סדר נאכט' חגיגי ומרגש, לשיר בצוותא את סידורו של הלילה הקדוש "קדש ורחץ" בלחנו של "הרשי רוטנברג".
מלווה אותם מוזיקאלית תזמורתו של הרשי סגל שבחרה הפעם לצאת למסע גמלים מדברי, בעקבותיהם של אבותינו בצאתם ממצרים. פריט אחד לא הוחסר על שולחן הסדר המפואר בדרך להפקה המושלמת, מהמצה ועד המרור, מהכרפס והחרוסת ועד כוסו של אליהו, ואפילו מים צלולים מבית 'נועם 1' הועמדו לרשות המסובין.
במרכזו של השיר מפליג מוטי – לשעבר ילד הפלא הבלתי נשכח 'אהרן הלוי' – אל הקטע המרגש עליו הטביע את חותמו כילד 'כאשר זכינו', מבית היוצר הויז'ניצאי, ושב לבצע אותו בקולו היום.
ואח''כ ביצעו אותו על שבת!!!!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה