דרוש מידע מחסור חמור במלמדים באיזור ירושלים

תורת עולם

משתמש פעיל
מתוך הנסיון שלי בתחום
הציבור שלנו היו עובדים פעם (בגדול) רק בעבודת קודש, מלמדים, סופרים, תפילין, וכו' המצב הזה השתנה כמעט כולם מוכנים לעבוד בעוד כל מיני עבודות החל מעובדי ייצור במפעל עד לאנשי הייטק, הסעות ונהגי אוטובוסים. וזה ללא בושה מהחברים, בתחום המלמדות מתחילים לעבוד בנץ וגומרים בצאת "הנשמה" הכנת שיעורים, טיפול מול הורים מסירת השיעורים השגחה על התלמידים בין אדם לחבירו ועוד, משא"כ בעבודות אחרות ביציאה ממקום עבודה שוכח שהוא בכלל עובד במקום הזה ומצידו שהמקום יעלה באש והוא ממשיך בסדר יום שלו,
וכפי שאמר אחד המרצים שהוא מטפל גדול בבעיות חינוך "הבעיה של הדור הוא "נוחות" כל מה שאתה רוצה לשווק כמה שיותר נוחות זה יתן לב"א יותר טוב זה יילך"

YOM&TOV

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אוטומציה עסקית
5 ימים זה לא 6!
גם אם זה יום שישי החופשי, אפשר לנשום בו!
וממלמד בכיתה הדרישות הרבה הרבה הרבה יותר מורכבות מאשר למטפלת משפחתון.
(לא אמרתי שזו עבודה קלה אבל אל תשווי. והיא עוד מהבית.)
נותנים יום חופש בשביל שהמטפלות לא ימותו באמצע הדרך...
נו באמת,
אתם באמת חושבים שמלמד בכיתה זו עבודה יותר מורכבת ממטפלת של התמ"ת??? (לא פרטי!!!)
כל הדרישות, כל הטיפול מ7 בבוקר!!! (כאילו אין משפחה ברקע...) ועד כמעט השקיעה.
בחנוכה יש ילדים שכמעט מדליקים נרות יחד עם המטפלת...
ועצם זה שזה מהבית זה לא כזה פלוס,
אני מכירה מטפלת 7 ילדים שלה + 5 משפחתון רק תחשבו על זה.

וייס1

משתמש מקצוען
נו באמת,
אתם באמת חושבים שמלמד בכיתה זו עבודה יותר מורכבת ממטפלת של התמ"ת??? (לא פרטי!!!)
5 ילדים של משפחתון ש98% ישנים שעה-שעתיים במהלך היום, זו לא כיתה של 35 ילדים. במחילה.
ועוד משהו, מטפלת היא בגדר מטפלת. ר'בה הוא גם 'מחנך', ומלאכת החינוך לא כזו פשוטה היום. אין לך מושג כנראה כמה מאמצים מושקעים היום במלאכת החינוך.

יחפ

משתמש חדש
מאוד יפה.
ר'בה שמקבל כזה סכום, כנראה מלמד כיתה גבוהה אחר הצהריים,
ללא יום חופשי - מה שקיים בכל המשק!!!! לכל עובד בישראל יש יום חופשי, גם אם זה יום שישי.
למלמדים אין בין הזמנים מלבד אב.
אין אופציה כמעט לקחת חופשים במהלך השנה, אתה צריך לגסוס כדי שיאשרו לך חופשת מחלה.
להכין שיעורים בערבים, לדאוג לחנך את הכיתה שלך באמת.
טלפונים להורים, איבחונים, הסכמות.
10K ש"ח זה לא שכר שווה!!!
את/ה תסכימ/י לצאת לעבוד כל יום עד השעה 6 בערב, כולל ימי שישי, בלי קרן השתלמות, ועוד קרן פנסיה שנוגסת ואז כבר אין 10K ש"ח????
לומת לציין ....חודש אב לרבה שיש לו ב"ה ילדים זה לא חופש
חופש הכוונה חוופפפששש מממששש לא בייבי סיטר ולא חופש ביחד עם הילדים ....
ואף מנהל לא לוקח גרוש או רווק מבוגר ללמד או אנשי בית אבות רק הצעירים אם סודה בדם אך אין התחשבות אמיתית

גיטרה

משתמש מקצוען
בבני ברק אני שומעת שהמשכורות אכן הולכות ועולות, והתנאים משתפרים.
יודעת מקרוב משפחה שחיפש לעבור ת"ת, ושלושה חיידרים רדפו אחריו בצורה שלא תאמן...

צחית

משתמש מקצוען
נו באמת,

5 ילדים של משפחתון ש98% ישנים שעה-שעתיים במהלך היום, זו לא כיתה של 35 ילדים. במחילה.
ועוד משהו, מטפלת היא בגדר מטפלת. ר'בה הוא גם 'מחנך', ומלאכת החינוך לא כזו פשוטה היום. אין לך מושג כנראה כמה מאמצים מושקעים היום במלאכת החינוך.
אתם מתווכחים של מי העבודה יותר קשה?
שניהם קשים מאד
אבל אם מטפלת הולכת להיות מלמד בחיידר
או מלמד היה הולך להיות מטפלת
ודאי לשניהם היה יותר קשה (כמו בשעבוד במצרים)

אלף-בית-גימל

א. ב. ג.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
האמת היא, שעצם זה לעבוד צמוד עם מנהל על הראש, זה באמת עבודה קשה, גם אם ירויחו הרבה,
אני אישית עסקתי בעימוד ספרים באופן עצמאי, הרווחתי כך וכך, יכלתי לנווט את העבודה איך שרציתי,
בשנה האחרונה אני שכיר אצל מישהו אחר, אני מרוויח כפול אבל כפוף לדעתו גם בביצוע (למרות שנראה לי כל פעם אחרת), וגם בזמנים, אז אני מרויח יותר ומודה על זה לה' יתברך, לומר שזה קל, זה לא קל,

בונה אתרים

משתמש פעיל
נ

נכון מאד!
איך לא נותנים למלמד יום חופשי?
מה? הוא לא בנ"א?
טוב לרב'ה וטוב לילדים-התאוררות.

מעבר לזה שבאמת השכר לא משהו.
נכון מאד,
להיות מלמד זה עבודה הזויה ביותר!!!!
לעבוד כל השבוע כולל שישי בלי יום חופשי
ובקיץ יש רק שבועיים חופש!!!
עם משכורת עלובה.
הזוי!
אגב גם הילדים בחלק מהחדרים החסידים מסכנים!
הילדים הקטנים (וגם המלמד אלא אם כן הוא מלאך) לא בנויים לזה.
נקודה.
על זה אומרים תפסת מרובה לא תפסת....

נערך לאחרונה ב:

החיים מעניינים

משתמש צעיר
הבעיה האמיתית שאנשים לא רוצים להיות מלמדים זה בעיקר השכר הנמוך והשחיקה הגדולה בעבודה
לתשומת לב המנהלים אם רק היו יודעים לתגמל כמו שצריך אז היה תור מכאן עד.....הת"ת

סיפר לי מנהל שאחרי שקיצצו בקצבאות רמת המלמדים מאד עלתה
כי הרבה אברכים רציניים נהיו מלמדים

הוא היה מפרסם שדרוש מלמד והיו פונים עליו כמה מאות הצעות מעולות
והיום בקושי כמה הצעות שרובם בכלל לא מתאימות
וחבל כי ההפסד הוא שלנו
כי החינוך של צאצאינו הוא לפני הכל

שליש

משתמש פעיל
בתור אשתו של רבה כמה עובדות מצערות מהשטח-
כיתה של 35 ילדים בגודל של חדר ילדים ממוצע.(בלי הגזמה!!!!ילדים יושבים כמעט אחד על השני!)
מתוכם ילד שילוב אוטיזם וילד לקוי שמיעה(מישהו שמע על תוספת שכר אולי???)
עבודה שוחקת, קשה ומאתגרת.
מצד ההנהלה-
מה שדרוש זה שקט תעשיתי. כך שאם המסדרונות בשעת השיעורים ריקים זה לא מעניין איש מה קורה בכיתה פנימה. אם מלמד רוצה לערוך מבצע לילדים יתכבד ויקנה פרסים על חשבונו. כנ"ל תמריצים ויצירות וכו...
מבחינתם בשביל מה צריך מסיבות, סיומים ויציאות? יתכבד הרב יבוא, ימסור שיעור וילך...
בתור אשתו-
ויתרתי כמעט לחלוטין על בעלי בערב!
אם אני בתור הורה מדברת עם הרבה של הבן שלי ממוצע פעם בחודש, תכפילו ב35!
וזה לא כולל ילדים מתקשים/מיוחדים/מאתגרים שזה גם אומר ישיבות ומפגשים עם ההורים על חשבון הפסקות ואחה"צ וערב.

והשכר?
מצחיק בקושי...
7 שעות ביום שמתוכן שעה וחצי הפסקת צהריים בלי שכר(!) אבל בעלי לא יחזור הביתה כי רק זה יגמור לו את ההפסקה. ומקבלים 5000 ש"ח.
ואם הייתי מעלה צילום של התלוש כל מי שקצת מבין היה מזדעזע.
ידוע לכם שתמיד יתרת הימי חופשה היא שלילית?כי הרי יש "חופש" בבין הזמנים אז מורידים אותו על חשבון החופשה...(ידעתם שעל הרבה מוטל לסדר את הכיתה לשנה הבאה?וזה דורש בממוצע 5 ימים. אז איפה החופש המובטח?)
ודמי הבראה, נסיעות וכו? הצחקתם... איכשהוא זה מוכנס בכל מיני סעיפים שונים ומשונים.
וכשהעזתי להתוכח עם המנה"ח של העמותה היא טרקה לי אתה טלפון בפרצוף.
וזה לא משנה כמה שנים אתה רבה!!השכר נשאר יציב.

תבינו שמדובר באחד החיידרים הכי נחשבים בעירי. חיידר ענקקק מעל 2000 ילדים.
ויש לו שם מטורף בכל הארץ כי אני לא יודעת איך הם זכו אבל יש להם רבהס באמת מסורים ומשקיעים.
וכמו שבעלי אומר לי תמיד-
מה הילדים אשמים??? את המנהל לא מעניין מילימטר מהכיסא שלו והכיס שלו-אבל אני באתי בשבילם.
ואם רבה מעיז לבקש משהו אז מראים לו את הדלת החוצה.
לא פלא שלשנה הבאה חסרים 5 מלמדים והמנהל פשוט מקבל כל מי שבא!!
אבל אף אחד לא בא...
מובן:cry:
אני אישית מעריצה את בעלי ויודעת שהוא ממשיך רק בגלל שהוא באמת רואה בזה שליחות ואחריות מטורפת. הוא משקיע את כל הלב והנשמה.
בשביל הכסף אני יוצאת לעבוד במשרה מלאה...
ואגב. יש לו תעודה ממשרד החינוך אבל רוב החיידרים הם עמותות פרטיות ואלו שכן שייכים למשה"ח אין להשיג. משרות.
לא פירטתי בכללללל כדי שלא יזהו במה ומי מדובר אבל זה כמעט בכל החיידרים המצב.

גיטרה

משתמש מקצוען
בתור אשתו של רבה כמה עובדות מצערות מהשטח-
כיתה של 35 ילדים בגודל של חדר ילדים ממוצע.(בלי הגזמה!!!!ילדים יושבים כמעט אחד על השני!)
מתוכם ילד שילוב אוטיזם וילד לקוי שמיעה(מישהו שמע על תוספת שכר אולי???)
עבודה שוחקת, קשה ומאתגרת.
מצד ההנהלה-
מה שדרוש זה שקט תעשיתי. כך שאם המסדרונות בשעת השיעורים ריקים זה לא מעניין איש מה קורה בכיתה פנימה. אם מלמד רוצה לערוך מבצע לילדים יתכבד ויקנה פרסים על חשבונו. כנ"ל תמריצים ויצירות וכו...
מבחינתם בשביל מה צריך מסיבות, סיומים ויציאות? יתכבד הרב יבוא, ימסור שיעור וילך...
בתור אשתו-
ויתרתי כמעט לחלוטין על בעלי בערב!
אם אני בתור הורה מדברת עם הרבה של הבן שלי ממוצע פעם בחודש, תכפילו ב35!
וזה לא כולל ילדים מתקשים/מיוחדים/מאתגרים שזה גם אומר ישיבות ומפגשים עם ההורים על חשבון הפסקות ואחה"צ וערב.

והשכר?
מצחיק בקושי...
7 שעות ביום שמתוכן שעה וחצי הפסקת צהריים בלי שכר(!) אבל בעלי לא יחזור הביתה כי רק זה יגמור לו את ההפסקה. ומקבלים 5000 ש"ח.
ואם הייתי מעלה צילום של התלוש כל מי שקצת מבין היה מזדעזע.
ידוע לכם שתמיד יתרת הימי חופשה היא שלילית?כי הרי יש "חופש" בבין הזמנים אז מורידים אותו על חשבון החופשה...(ידעתם שעל הרבה מוטל לסדר את הכיתה לשנה הבאה?וזה דורש בממוצע 5 ימים. אז איפה החופש המובטח?)
ודמי הבראה, נסיעות וכו? הצחקתם... איכשהוא זה מוכנס בכל מיני סעיפים שונים ומשונים.
וכשהעזתי להתוכח עם המנה"ח של העמותה היא טרקה לי אתה טלפון בפרצוף.
וזה לא משנה כמה שנים אתה רבה!!השכר נשאר יציב.

תבינו שמדובר באחד החיידרים הכי נחשבים בעירי. חיידר ענקקק מעל 2000 ילדים.
ויש לו שם מטורף בכל הארץ כי אני לא יודעת איך הם זכו אבל יש להם רבהס באמת מסורים ומשקיעים.
וכמו שבעלי אומר לי תמיד-
מה הילדים אשמים??? את המנהל לא מעניין מילימטר מהכיסא שלו והכיס שלו-אבל אני באתי בשבילם.
ואם רבה מעיז לבקש משהו אז מראים לו את הדלת החוצה.
לא פלא שלשנה הבאה חסרים 5 מלמדים והמנהל פשוט מקבל כל מי שבא!!
אבל אף אחד לא בא...
מובן:cry:
אני אישית מעריצה את בעלי ויודעת שהוא ממשיך רק בגלל שהוא באמת רואה בזה שליחות ואחריות מטורפת. הוא משקיע את כל הלב והנשמה.
בשביל הכסף אני יוצאת לעבוד במשרה מלאה...
ואגב. יש לו תעודה ממשרד החינוך אבל רוב החיידרים הם עמותות פרטיות ואלו שכן שייכים למשה"ח אין להשיג. משרות.
לא פירטתי בכללללל כדי שלא יזהו במה ומי מדובר אבל זה כמעט בכל החיידרים המצב.
אם הוא מבוקש, יש מקומות טובים הרבה יותר.
מהכרות עם כמה וכמה מלמדים, חלקם צעירים חלקם מבוגרים בהרבה.
אין מצב לכזה שכר נמוך ליום מלא (סביבי 5000 מקבל מלמד מתחיל לבוקר בלבד - עד 1), יש תנאים סוציאליים מסודרים, הבראה, אין ימי חופשה - זה נכון, ועל כל יום העדרות מוצדק ככל שיהיה צריך להתווכח, אבל גם זה תלוי מנהל - על מי נפלת.
אכן עבודה קשה, מסירות נפש של שישה ימים בשבוע + הכנה בערבים + טלפונים מההורים + קורסים ולימודים ומחשבה אין סופית, כמעט ללא חופשה.
ואולי זה המקום לפנות להורים, יש לבן שלכם מלמד טוב, משקיע ומסור? תודו, תעריכו, תטלפנו או תשלחו מילים חמות. אין לכם מושג כמה כוח זה נותן, זה רק יחזור אליכם.

שלג קל

משתמש מקצוען
ואולי זה המקום לפנות להורים, יש לבן שלכם מלמד טוב, משקיע ומסור? תודו, תעריכו, תטלפנו או תשלחו מילים חמות. אין לכם מושג כמה כוח זה נותן, זה רק יחזור אליכם.
כל כך נכון!

שליש

משתמש פעיל
כל מילה!!!!!!!!
מעריכה אין סוף את האמא שדיברה אתמול עם בעלי וביקשה שישמיע לי אותה ברמקול.
ואיזה מחמאות ופירגונים :D:D:D:D:D
זה דלק בסיסי...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה