מחיר תמלול במכונים

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
קיבלתי הצעה מאחד המכונים לתמלל במחיר של 140 ש"ח לשעת הקלטה, אני יודע שבשוק המחיר הוא לפחות 240 ש"ח לשעה.
א. האם אני צודק?
ב. האם זה עדיין שווה העבודה גם במחיר הנ"ל? זאת אומרת ממוצע לקלדן מקצועי כמה זמן יכול לקחת שעת הקלטה?
ג. ובאם אני צודק. איך מכונים שמכבדים את עצמם מציעים עבודה במחיר שהוא כמעט חצי ממחיר השוק? יש אנשים שמוכנים לעשות את העבודה במחירים האלו? זה הוגן לכבול בנ"א למחיר נמוך?

• תודה
Reactions: c.h

מוישה

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
א. אני חושב שאתה צודק. נשמע לי הגיוני.
ב. בחירה שלך, לפי היכולות והקצב שלך. תבדוק כמה זמן לוקח לך, ותחשב כמה לשעת עבודה.
ג. אין שום דבר הוגן/לא הוגן בשוק חופשי. מי שלוקח עבודה כזו, כנראה זה שווה לו.

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
ג. אין שום דבר הוגן/לא הוגן בשוק חופשי. מי שלוקח עבודה כזו, כנראה זה שווה לו.
את זה אפשר להגיד גם נגד 'שכר מינימום' ועוד כמה חוקים כלכליים וחוקים להגנת הצרכן.

יש שטח מספיק רחב של גמישות במחירים, אבל יש רף תחתית מינימלי שאינו מקובל, ולדעתי אסור להצדיק אותו, בטענה כזו.

כל זה באופן כללי. בשאלה ספיציפית הזו, זו מאד דינמית, כי זה תלוי מאד, בסגנון הדורש, ובתוכן הדרשה, יש תוכן קשה ודורש קלה, ויש דורש קשה ותוכן קלה... ותלוי מאד גם בדרישות מהמתמלל, יש שרוצים תמלול מילולי מלא, ויש שרוצים יותר תמלול תוכן השיחה. תלוי מאד אם המתמלל הוא עצמו העורך, או רק תמלול נקי.

ובכל זאת, לדעתי מחיר כזו באופן כללי, מגיע בקושי לשכר מינימום. לכן הדרך הכי טובה זו, לבדוק בעצמך שעת תמלול, לכמה אחוז משעת הקלטה אתה מגיע.

סופריא - הוצאה לאור

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום גולד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
שעת הקלטה אמורה לקחת לפחות חמש שעות עבודה בדרך כלל. אא"כ מדובר בדרשן שמדבר מאוד לאט, ו/או מצטט קטעים שלמים שאפשר להעתיקם מפרויקט השו"ת וכדו'.

הסכום הזה הוא לא הגיוני בעליל, ומדובר ב"שבירת שוק" באופן בלתי הוגן בעליל.

מוישה

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
את זה אפשר להגיד גם נגד 'שכר מינימום' ועוד כמה חוקים כלכליים וחוקים להגנת הצרכן.
אני בהחלט אומר את זה נגד חוק 'שכר מינימום' ושאר חוקים מזיקים, אבל לא כאן המקום לפתוח את זה. את השוק אי אפשר לשבור, אם אתה מציע שכר הזוי, לא יבואו אליך, ואם מגיע עורך שמעוניין לקבל חמש שקל לשעה, כנראה שהמוצר שלו (שעת עבודה) שווה בעיניו סכום כזה, וככל הנראה אין לו סיכוי לקבל עבודות רווחיות יותר.
בכל מקרה מה אתה רוצה לעשות אם נניח שזה לא הוגן? להתלונן עליהם, לארגן 'מרד עורכים'?

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
בכל מקרה מה אתה רוצה לעשות אם נניח שזה לא הוגן? להתלונן עליהם, לארגן 'מרד עורכים'?
להעלות למודעות ואולי כשהם יגלו שאף אחד לא לוקח את העבודה במחיר הזה הם יציעו אותה במחיר הגיוני.
יכול להיות שיש כאלו שלא מכירים את מחירי השוק ולוקחים עבודות במחירים הנ"ל וגורמים נזק שהמכונים מורידים את רמת השכר. ואולי בזכות הודעתי הם יקחו צעד אחורה.

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
אני בהחלט אומר את זה נגד חוק 'שכר מינימום' ושאר חוקים מזיקים, אבל לא כאן המקום לפתוח את זה. את השוק אי אפשר לשבור, אם אתה מציע שכר הזוי, לא יבואו אליך, ואם מגיע עורך שמעוניין לקבל חמש שקל לשעה, כנראה שהמוצר שלו (שעת עבודה) שווה בעיניו סכום כזה, וככל הנראה אין לו סיכוי לקבל עבודות רווחיות יותר.
בהחלט מעניין לשמוע דעה שונה על ענין זה של 'שכר מינימום' ולמה זה מזיק. אבל מזה שבכל מדינה מתוקנת ישנה חוק של שכר מינימום, כנראה שיש מליוני אנשים שסוברים שזה מועיל ולא מזיק.

מעניין, בד בבד, לשמוע הסבר מדוע על פי תורה ישנם איסורי אונאה וכדו', לכאו' לפי סברתך, אם האדם היה מוכן לקנות אותו חפץ וכדו', כנראה שזה שווה לו, אז למה שזה ייחשב כאונאה.

בכל אופן, הרציונל מתחת לתגובה שלי, זה בהחלט לעודד נותני שירות, לא להתפתות אחרי תשלום נמוך, כי הם 'חייבים' כרגע כסף, או סתם כי הם לא מודעים לערך עבודה שלהם, וכמו שכתב @ההדר שבהדר .

אותיות פורחות

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
קיבלתי הצעה מאחד המכונים לתמלל במחיר של 140 ש"ח לשעת הקלטה, אני יודע שבשוק המחיר הוא לפחות 240 ש"ח לשעה.
א. האם אני צודק?
ב. האם זה עדיין שווה העבודה גם במחיר הנ"ל? זאת אומרת ממוצע לקלדן מקצועי כמה זמן יכול לקחת שעת הקלטה?
ג. ובאם אני צודק. איך מכונים שמכבדים את עצמם מציעים עבודה במחיר שהוא כמעט חצי ממחיר השוק? יש אנשים שמוכנים לעשות את העבודה במחירים האלו? זה הוגן לכבול בנ"א למחיר נמוך?
אל תיקח (אלא אם כן אתה מוכרח כמובן)
חד וחלק. (גם אם אתה עובד מאוד מהר, זה יוצא מעט בסכום הזה).
אני לוקח מינימום 240 ש''ח, וזה בסיס, אם הדובר מדבר מהר, משלב מסוים אני לוקח תוספת תשלום לפי תווים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה