מחירים לעריכה

• פותח הנושא Desp
  • פורסם בתאריך

obyektiv

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
D I G I T A L
העבודות "הטובות" הם בדר"כ מול סמינרים.

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
מתפתח עכשיו ענף חדש: עריכה מול מרצים-מרצות, הרצאה בליווי מצגת.
יצא לי לשמוע לזה הרבה ביקוש.

עוד לא יצא לכם? אז קדימה, קחו יוזמה והציעו בעצמכם. הקהל המפונק שלנו אוהב הרצאות בליווי ויזואלי צמוד............

וידאו פלוס

משתמש צעיר
אם כבר להעלות מחירים - קחו עבודות שמכבדות אתכם - אוטומטית משלמים שם גם טוב יותר - להתמקח על מחירים לבר/ת מצווה... תערכו סרטי תדמית, סרטים למוסדות - הלקוח מעריך אתכם.
אם רוצים להרוויח יותר טוב - כדאי להעלות את רמת הביצוע - ולהתפלל הרבה - שהלקוחות הטובים יגיעו אליך.

Desp

משתמש רשום
כל הדיון הזה ואף אחד לא אמר כמה הוא לוקח עבור עריכה...

HDAS

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
מישהו מוכן להעלות את הסרטון לכאן

וידאו פלוס

משתמש צעיר
נכתב ע"י Desp;820092:
כל הדיון הזה ואף אחד לא אמר כמה הוא לוקח עבור עריכה...

הדבר תלוי בכ"כ הרבה נתונים, אני אישית לפני שאני נותנת מחיר ללקוח - אני שואלת אותו מה הצפיות שלו מהסרט? מה נדרש ממני בקשר לעריכה, (פרמייר בלבד, אפטר, אפטר מתקדם)? וכמו שאמרו מעלי - דד ליין, כמה זמן יש לי בשביל העריכה (לא דומה עבודה של שבוע עם תנאים נורמליים, לעבודה של יום ללא אוכל ושינה:cool:) ועוד...
אז איך אתם רוצים שנכתוב כאן מחירים???

lyzer

משתמש צעיר
בואו נעשה סדר בבלאגן, הנה הדברים כפי שאני מסתכלת עליהם:

יש הבדל בין עריכת צילומים של ארוע, (או כל דבר אחר שהלקוח מביא לך חומרים ויודע מה הוא רוצה בגדול. ואתה עושה רק את הפעולה הטכנית) - שאז לדעתי אמורים לקחת לפי שעת עריכה.
לבין בניית מצגת שאנחנו אחראים על רעיון ההמחשה ועל הבאת החומרים.(בד"כ למוסדות) שאז לדעתי אמורים לקחת לפי דקה מוכנה של מצגת.
לגבי הסעיף הנ"ל:
עריכת ארועים וכד' זה בד"כ לאנשים פרטיים - איתם תמיד יותר קשה להתעסק! קשה להם להוציא כסף, והם מבלבלים את השכל מכאן עד אמריקה , ממלאים לך את הבית עם תמונות לסריקה...(וכל אחד יכול להוסיף דוגמאות מנסיונו העשיר)
אני אישית לא לוקחת עבודות מהסוג הזה.
עריכת מצגות למוסדות - תמיד יותר משתלם! זה ע"פ רוב לא כסף פרטי של האדם שמולך, יש להם תקציבים והם מסוגלים לשלם הרבה מאד כסף על דברים שמוצאים חן בעיניהם.
כמובן שעריכת מצגות מסוג כזה דורשת מקצועיות מסוג שונה. צריך שיהיה מאגר חומרים גדול, רעיונות להמחשות..וכ'ו. בסוג כזה של מצגות רמת המקצועיות משמעותית ביותר, והמוסדות בד"כ מכירים את העורכים המובילים בשוק ומשלמים להם יפה.
לגבי המחירים:
קודם כל זה ענין אישי, כי אם למישהו אין עבודה אז שווה לו לעבוד בזול והעיקר להרוויח את לחמו. אני לא חושבת שמחירי השוק משפיעים על החלטה של מישהו לגבי עשית עבודה.
ברגע שמישהו בא אליך בהצעת עבודה אתה עושה חשבון בכמה כסף שווה לך לקחת כזו עבודה. כמה שעות תשקיע בה, עד כמה אתה עמוס באותה תקופה..ועוד נתונים.
ולגבי שיבוץ היהלומים - תמיד על עבודות פרטיות ומזדמנות לוקחים יותר כסף מאשר עבודה קבועה. אם תעבדי אצל מישהו בעריכה לפי שעות הוא לא ישלם לך 200 ש"ח לשעה, וגם לא 50. אבל מצד שני זה משהו קבוע שאפשר לסמוך עליו ואין עלויות מהצדדים. כשאת עובדת באופן פרטי יש המון עלויות מסביב-אבל מצד שני משלמים לך יותר על כל עבודה.
ואם עדיין אתם מתעקשים לדעת מחירי שוק אז הממוצע לדעתי:
150 ש"ח לשעת עריכה.(כשמביאים לך חומרים)
100 ש"ח לדקה מוכנה של מצגת (כשאתה מקבל רק פס קול -וחוץ מזה אתה אחראי על השאר)
100-300 ש"ח לדקה מוכנה של מצגת(כשמדובר בדברים יותר מסובכים-עם אפטר וכו)

obyektiv

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
D I G I T A L
120-180 ש"ח לשעה. לא כולל אפטר אפקט

דיסקשיח

משתמש רשום
פעם עבדתי לפי שעה ומנסיון זה מטרטר ומעצבן את הלקוח.
ואם את איטית, ואם יש לך הרבה שגיאות ואם ואם...
אני אומרת ככה, דקה מוכנה תעלה לך בין X-Y (תמיד לוקחים פחות מהY בשביל ההרגשה הטובה) וחוצמיזה אני בעז"ה לא משחררת סרט שלא תהיי מרוצה ב100%. בלי שעות ושטויות.
מנסיון, זה עובד מעולה!
והלקוחות נהיו פחות מטרטרים כי אני לגמרי איתם!
"סתכלי, אני יכולה לעשות כמו שאת אומרת, אבל לדעתי זה ממש מאבד וכו' וכו'" ב95% אנשים מסכימים איתי! ונותנים לי לעשות כטוב בעיני.

אתמול לקחתי עבודה ביקשתי עליה 400 ש"ח...
היה להם ארוע (מסיבת סידור) מישהי הסריטה להם, הייתי צריכה לחבר את הקליפים יחד, לקצץ שוליים שלהם במידת הנדרש ולהוסיף קרדיטים (בלי קליפ פתיחה וכתובים באמצע, כלום!).
עקרונית אני לא מתיישבת לעבודה של פחות מ500 ש"ח, כי רק להעתיק חומר ולעבור עליו זה...
אבל פה סגרתי איתם על 400 בגלל שעשיתי להם כמה דברים למסיבה עצמה.
תכלס' עבדתי על העבודה הנל אולי שעה!
אז זה לא אומר שעורך יכול לקחת 400 לשעה או 200 לשעה, זה תלוי מאוד!!!

ציפיש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
לפי שעות אפשר לקחת לסרטי תדמית או סרט תיעודי שאז מראש יודעים שזה דבר שמתפרש על המון שעות שא"א לצפות שעות צילום, תכנון הסרט, תיקונים אבל בשאר המקרים זה בעייתי ובאמת כמו שכתב לייזר צריך לחלק בין הלקוחות
- יש לקוח שיודע מה הוא רוצה מביא את כל החומר ואנחנו רק מבצעים אפשר להעריך כמה זמן זה יקח אין הרבה תיקונים מדברים מחיר גלובלי והכל בא על מקומו בשלום
- יש לקוחות שרוצים שנמציא להם יש מאין ושעד מחר יהיה מוכן הסרט (בדרך כלל תכניות לסימנרים) להם לוקחים לפי דקה מוכנה
- הבעיה מתחילה בלקוחות שלא יודעים מה הם רוצים מה שהם כן יודעים זה לשאול עוד לפני שמביאים את החומר כמה יעלה להם וידאו משהו כמו 20 - 10 דקות
א"א להגיד להם לפי שעות כי א"א להעריך כמה זמן זה יקח,
לפי דקה מוכנה גם א"א כי רק לראות את החומר, להכיר את המצולמים (בסרטי משפחה לעיתים גם מזמין הוידאו לא יודע מי שיך למי ) ולסדר את החומר בתקיות לפי שמות ותאריכים לוקח שעות (אגב חייבים להדגיש שוב ושוב שכל חומר נוסף שלא סוכם עלין מראש יחוייב בתשלום נפרד)
כאן מתחילה הבעיה כי א"א לדעת כמה זמן זה יקח ולהגיד 200 שקל לשעת עריכה הלקוח יקבל התקף לב (כי רק השיחת טלפון כרגע אוחזת בשעה וחצי) (וזה לא שיבוץ יהלומים כי להחזיק מחשב שמתאים לעריכה והידע הנדרש כמו כן התיקונים וסגירת הסרט שוב ושוב ושליחתו במייל לא לדבר על הזמן של תכנון הסרט מול הלקוח לוקחים המון זמן לא מתוגמל)
מה עושים במקרה כזה? (הפתרון הפשוט הוא לא לקחת כזו עבודה)

lyzer

משתמש צעיר
לסיכום אפשר לומר שגם בענין הכספי צריך שפשוף ונסיון.
לא יעזרו מחירונים ושטויות. כל אחד לומד על בשרו מאילו סוג עבודות הוא מעדיף להתרחק, כמה זמן לוקח ביצוע של כל דבר, כמה לקוחות ירדו בגלל שהמחיר היה גבוה מידי, ולעומת זאת כמה עבודות הגיעו ולא היו משתלמות בסופו של דבר כי....
בקיצור-רק נסיון!!!!!!!

ציפיש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י lyzer;820262:
150 ש"ח לשעת עריכה.(כשמביאים לך חומרים)
100 ש"ח לדקה מוכנה של מצגת (כשאתה מקבל רק פס קול -וחוץ מזה אתה אחראי על השאר)
100-300 ש"ח לדקה מוכנה של מצגת(כשמדובר בדברים יותר מסובכים-עם אפטר וכו)

זה המחיר!!!
פחות מזה לא שווה לקחת עבודה מנסיון!!!
כל עבודת וידאו לוקחת המון שעות לא מתוגמלות פחות מזה זה יכול להגיע לפחות משכר מינימום ללא גוזמא

barbari

משתמש רשום
ערכתי סרט לבת מצוה באורך של כרבע שעה, שעות בודדות של עריכה, בעיקר התאמה של וידאו מול סאונד בלא לחשב את זמן הרנדור וקבלתי בלי לבקש 400 ש"ח, לא היה לי משהו יותר טוב לעשות בזמן הזה, הלקוח הביא את החומר לפי ההוראות שנתתי לו כך שהעבודה היתה לא קשה בכלל, לעומת זאת על עריכה אחרת לסרט בן 20 דקות הבנוי מ20 קליפים + כיתובים + חיתוך קטעים בלתי ניתנים להצגה בשל איכות ירודה +++, דרשתי 1000 ש"ח בדחילו ורחימו כאשר לאחר מעשה ולאחר רפרוף קל בפורום זה הבנתי כי אף אם הייתי דורש פי שניים ויותר הייתי מקבל, לא לשם כך קיים פרוג? לחזק את הבטחון העצמי ולעמוד על מחיר.... מהפה שלי לאוזני...

Desp

משתמש רשום
תראה, אני מניח שזה לא משתלם 1000 ש"ח עבור 20 דק' של סרט. במיוחד אם אתה גם מצלם וגם דואג לערוך את כל החומר... אם היית מקבל את הסכום מעל, זה עניין של מה שאתה משווק (במחילה חלילה לא מוריד מערכך) ואם אתה מספיק טוב, אז כן, לפי דעתי ברור שהמחיר הוא זול...
דבר נוסף וחשוב זה כמו שנאמר כאן לעיל לא זוכר ע"י מי, שתלוי לאיזה מגזר אתה משווק ולא בכל מגזר ניתן לקחת סכומים גבוהים, אבל זה לא שיקולך מה משתלם לך. אני חושב שסרט בר/בת מצווה בהשקעה שלך ולא רק של חומר שמביאים לך על מגש, בהחלט לא מצדיק את המחיר. תתקנו אותי אם טעיתי...

רגעיםזוהרים

משתמש רשום
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
יש לי הערה קטנה לגבי הכתבה של מנחם 1.בתוכניות מסוג זה תמיד מוצאיםאת האנשים הכי יקרים בארץ...אלו שאתה משלם להם קודם על הלוגו שיופיע בתחילת הסרטון וממש לא משנה מה יהיה אח"כ (כן והיה לי לקוח שעזב לחברה כזאת והסביר לי שהשם שלהם בפינה משדרג אותו...)2. גם המקומות שהוא הביא זה המחיר שהם מבקשים "במחירון" אבל במידה וכן תרצה לעשות שם קליפ לארוע הם מורידים יפה את המחיר... כך שכל מי שמרגיש שהוא עובד בחינם יכול להרגע...ואני עובדת בעיקר עם המגזר הלא דתי הם לא משלמים יותר הם "מוציאים" את הנשמה בדיוק כמו כל היהודים...(במידה ואני מתייחסת לסרטון הנכון...זה סרטון ישן מאוד...)

269

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
שלום לכולם
אמנם על ההתכתבות הזו עברו 7 שנים להערכתי
אבל בגלל שאני מלמדת פרמיר ואפטר אפקטס
ומתחשק לי מאוד להוציא מחירון כללי שיתן הערכה כללית על מחירי מצגות בציבור החרדי
הייתי רוצה לבנות עם משהי מחירון שמגיע מהיכרות עם המגזר ועם צרכיו
כמובן שהמחירון יהיה המלצה בלבד והוא יהוה הערכה כללית בלבד
משהו בתחום שמעונין לבנות איתי כזה דבר
מזמינה אותו לשלוח אלי מייל ל<לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

גדולה מהחיים:)

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
D I G I T A L
שלום לכולם
אבל בגלל שאני מלמדת פרמיר אפטר ואפטר אפקטס
רעיון מושלם!!!

דבורי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
שלום לכולם
אבל בגלל שאני מלמדת פרמיר ואפטר אפקטס

נשמח שתשתפי את המחירון לתועלת כולנו...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  29  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה