מחירון פרוג לצלמים- מה דעתכם לעשות?

השקעה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
בהיות והמון אנשים נתקלים בבעית התמחור, כלומר איזה סכום בתכלס אני אמורה לנקוב כשמבקשים ממני הצעת מחיר, ובתחום הצילום הנושא מאוד לא ברור לא ללקוחות ולא לאנשי המקצוע עצמם, ולכן רבים מאיתנו נוקבים מחירים בלי הרבה רקע וידע, נראה לי שהכרחי לבנות מחירון בסגנון מחירון פרוג לגרפיקאים.
למה זה נצרך? כדי שאם אני כמתחילה הצבתי לעצמי מחיר של X שקלים לY תמונות, יהיה לי את הבטחון בכל מקרה לנקוב בו כי זה המחיר המינימלי והסטנדרטי למתחילה גם אם ללקוח זה נראה המון (תתפלאו אבל יש הרבה אנשים שחושבים שסט תמונות צריך לעלות 120 שקל כולל פיתוח), ומישהי מתקדמת יותר תתמחר לפי הניסיון שלה וגם יהיה לה את הבטחון לנקוב במחיר הזה בלי חשש, כי כביכול יש איזה מוסכמה שלרמת הניסיון שלה כך וכך המחיר, ואפילו שיהיה אפשר לצרף את המחירון ללקוחות שמבקשים הצעות במייל ולכתוב שמבחינת הרמה והניסיון אני עומדת במקום כך וכך (ככה גם הציפיות יהיו בהתאם) ולכן המחיר הוא כך וכך, כמקובל בשוק, ואם אנשים ירצו להתייעץ באיזה רמה הם כרגע עומדים אולי יש מנוסים שישמחו לעזור.
פשוט זה לא הגיוני החוסר וודאות שהולך בתחום מהבחינה הזו, ואל תגידו ש"שוק חופשי ואומנות" מוהכל, חייב להיות סטנדרט שממנו לא יורדים ומי שרוצה מאוד שיעלה אם הוא חושב שזה מציאותי מבחינתו...
אני יכולה להגיד שמחירון פרוג לגרפיקאים עזר להמון אנשים כאן. וגם בין הגרפיקאים(שאוחזים ברמה כל שהיא בכ"א) שמתי לב יש מעין הסכמות לא כתובות לגבי הצבת מחירים, אי שבירת שוק וכו', ואצלינו אין. בן אדם צריך לתמחר מבלי שמץ של מושג אם הוא נותן 500 שקל יותר ממה שצריך או פחות ממה שצריך..
מה דעתכם?

השקעה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י tamiro;1132913:
שטות גמורה. צר לי.

התגובה"שטות גמורה" כוללנית מדי להצעה כל כך מפורטת ומנומקת, צר לי.
אם אתה יכול לפרט מדוע, נשמח לשמוע.

tamiro

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
כי המחירון שלי לא רלוונטי אליך ולא לאף אחד אחר
חלקו מורכב מטקטיקה מול לקוחות
משתנה בהתאם לסוג הצילום ואופי וגודל הלקוח
בצילום שלא מתייחס לעבודה לקוחות פרטיים יש כ"כ הרבה משתנים...

זה ממש בקצרה

השקעה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י tamiro;1132924:

זה ממש בקצרה

אוקיי, אולי כי אתה נותן שרות מאוד ספציפי שהמחירון הזה לא רלוונטי בשבילו בכלל, הסיורים וכו', אבל נאמר שלמתחילים ואנשים שנותנים שרות סטנדרטי שהמאפיינים שלו דומים זה יכול להיות רלוונטי, אני מדברת בעיקר על צילומי ילדים וכאלה ושהמחירון יכלול מחיר של הצילום נטו ללא אלבומים ותוספות

מילכי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
מסכימה איתך במחיר ההתחלתי שצריך להיות..
אבל איך אפשר לקבוע למי יש יותר נסיון ולמי יש פחות?
מכירה מישהי שלמדה צילום לפני 7 שנים באמן, ובפועל פתחה סטודיו לפני שנה.
כמה ניסיון יש לה?
יש אחת שיש לה סטודיו 7 שנים אבל בפועל מקבלת לקוח לשבוע...
תכלס' את לא יכולה לקבוע את רמת הצילום לפי נסיון או לימודים...

השקעה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נראה לי שכל אחת יודעת איפה למקם את עצמה מהבחינה של מתלמד/ מתחיל/ מתקדם (בדומה למחירון הגרפיקאי) על סמך ניסיון עבודה בפועל, ושכל אחת יודעת בצורה מציאותית איפה היא נמצאת (הרי מי שרוצה שהתמחור שלה יהיה מציאותי ויביא לה לקוחות בפועל צריכה שהוא יהיה ריאלי, אבל שלא יחשבו שריאלי למתחילה זה 40 שקלים וכאלה). מי שרואה את עצמה כמתקדמת יותר סביר מאוד שתשווק את עצמה ללקוחות שיש להם יותר דרישות ומצד שני מוכנים לשלם יותר.
מי שלא יודעת איפה היא אוחזת מבחינת רמה יכולה להתייעץ.

tamiro

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
בואי נעשה ניסוי

פנתה אלי אמא בשבוע שעבר לצילום הילדה שלה
אני אפתח את המחירון, אראה שמילקי לוקחת 1250 לצילום כזה
אבל... יש לי ניסיון של יותר שנים בצילום
פחות כדורי פרווה לעטוף את הילדה
אני יותר נחמד ממנה

בקיצור אקח 1549 ש"ח
---------------------------------------------------------------------

את יכולה לקבוע מחירונים
סנקציות כלכליות לסוררים
לבנות קטגוריות לפי צבע עניים, כמות אביזרים ועוד ועוד

המחירון לא יהיה רלוונטי למתחילים
לא יהיה רלוונטי לאנשי המקצוע שכבר שנים בתחום
ותרשי לי להמר... גם לך הוא לא יהיה רלוונטי
כי לשוק יש כוח משלו

המחיר תמיד ישתנה!

השקעה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י tamiro;1132934:
המחיר תמיד ישתנה!
אז איך יודעים לפי מה הוא משתנה, מתמחרים כל עבודה לגופה?
וגם: אם מילכי תרצה לתמחר ב900 ואני לא אדע שזה מה שהיא פחות או יותר תתמחר אני יכולה לתמחר ב 230 ואז: או להראות ללקוח שמילכי סחטנית כאשר למעשה המחיר שלה ריאלי לחלוטין, או שהלקוח יחשוב שנתתי מחיר כזה כי אני חפרית והעבודה שלי תהיה חפרית.

ברור שיש המון גורמים משתנים אבל אין סטנדרטים כל שהם בשוק? ואם יש איך יודעים אותם?

אני אודה לכל מי שיכול/ה לתת כל סוג של הכוונה בנידון.

tamiro

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י השקעה;1132940:
אז איך יודעים לפי מה הוא משתנה, מתמחרים כל עבודה לגופה?
וגם: אם מילכי תרצה לתמחר ב900 ואני לא אדע שזה מה שהיא פחות או יותר תתמחר אני יכולה לתמחר ב 230 ואז: או להראות ללקוח שמילכי סחטנית כאשר למעשה המחיר שלה ריאלי לחלוטין, או שהלקוח יחשוב שנתתי מחיר כזה כי אני חפרית והעבודה שלי תהיה חפרית.

ברור שיש המון גורמים משתנים אבל אין סטנדרטים כל שהם בשוק? ואם יש איך יודעים אותם?

אני אודה לכל מי שיכול/ה לתת כל סוג של הכוונה בנידון.

את צריכה לתת מחיר שמשקף את העבודה שלך
שמשקף את ההוצאות שלך
וכמובן שמשקף גם את השם שלך

ההוצאות שלך ושל צלמת שתגור בעיר אחרת ברוחב אחר יהיו שונות לחלוטין
אם את עוסקת פטורה או עוסקת מורשה זה גם משפיע על המחיר
ויש עוד עשרות פרמטרים שמשפיעים

הדבר היחיד שהמחירון הזה יכול לעשות
הוא לבנות מחירון שרק הלקוחות יצמדו אליו
יבדקו כמה תמונות את נותנת, יבדקו כמה שנים את מצלמת
ועוד ועד...

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
ממקום מושבי בפורום עיצוב אגיב:
המחירון הרס הרבה יותר ממה שעזר
הוא הרס למתחילות שנפנפו בו ולקחו מחירים מופקעים עבור עבודות עלובות, הלקוח המאוכזב הרגיש נעשק ועזב את הגרפיקאית בזעם, אולי גם החליט שבכלל לא שווה לו להשקיע בכלל בגרפיקה אם אלו התוצאות.
הוא הרס לגרפיקאים מקצועיים שלוקחים מחירים ששווים את העבודות שהם נותנים, אבל יקרים יותר מהמחירון. ולא היתה להם דרך להוכיח את מקצועיותם וכישורויהם הרבה מעבר לשוק.

ועל הדרך, הרס הרבה דברים שניתנים מתוך נסיון ואינם מתומחרים בשום מחירון כמו יעוץ שיווקי, פרסומי מיתוג (אמיתי) ועוד, והוזיל מושגים כבדי משקל ופרט אותם לפרוטות קטנות חסרות ערך.

עפרה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
לי ולעוד אנשים מחירון (של עיצוב גרפי/ציור, למשל) עוזר מאוד.
הוא נותן אינדיקציה גם אם תהיה הכי בערך שבעולם.
יש אנשים שאין להם מושג אם לבקש 100 או 1000, גם אם הם כבר כמה זמן בשוק. נגיד התנסו עם עבודות מסוג מסוים ולא יודעים איך מקובל לתמחר משהו קצת אחר. אם זו עבודה נפוצה ויש מחירים סטנדרטיים מקובלים, אז למה שלא יידעו אותם???
זה לא מזיק לאף אחד עם שכל בקודקוד.

השקעה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י כוכב103;1133019:
ממקום מושבי בפורום עיצוב אגיב:
המחירון הרס הרבה יותר ממה שעזר
הוא הרס למתחילות שנפנפו בו ולקחו מחירים מופקעים עבור עבודות עלובות, הלקוח המאוכזב הרגיש נעשק ועזב את הגרפיקאית בזעם, אולי גם החליט שבכלל לא שווה לו להשקיע בכלל בגרפיקה אם אלו התוצאות.
הוא הרס לגרפיקאים מקצועיים שלוקחים מחירים ששווים את העבודות שהם נותנים, אבל יקרים יותר מהמחירון. ולא היתה להם דרך להוכיח את מקצועיותם וכישורויהם הרבה מעבר לשוק.

ועל הדרך, הרס הרבה דברים שניתנים מתוך נסיון ואינם מתומחרים בשום מחירון כמו יעוץ שיווקי, פרסומי מיתוג (אמיתי) ועוד, והוזיל מושגים כבדי משקל ופרט אותם לפרוטות קטנות חסרות ערך.
מתחילים עם עבודות עלובות לא צריכים לצאת לשוק בתשלום, ומתחילים שיוצאים לשוק עם עבודה טובה יכולים לשבור שוק בלי לדעת, או להסכים למחיר מאוד נמוך כדי לקבל עבודה רק כדי להראות לעצמם שהם עובדים.
אני אתן דוגמא שהיתה: מישהי פרסמה כאן שהיא מחפשת צלמת, שלחתי דוגמאות והצעת מחיר הכי זולה שהגיוני לשלוח, היא התלהבה מהדוגמאות וכמעט סגרה עד שקיבלה הצעה יותר זולה לדבריה. אז שאלתי את עצמי איפה טעיתי? הרי יותר זול ממה שהצעתי לא שווה להשקיע, וזה לא מישהי שמתירה פרסום אז גם פרסום לא היה יוצא לי אם הייתי מורידה עוד, ועדיין עם כל התנאים האלה היא מצאה יותר זול. ואל תגידו "שתלך לזו שנתנה יותר זול" כי אולי גם זו שנתנה יותר זול עשתה את זה בלי מושג וידע.

tamiro

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
שלחת הצעה נמוכה כי פחות מזה לך לא היה שווה להשקיע
אולי למישהי אחרת כן היה כדאי...

כדי לצבור ניסיון
כדי להכניס קצת כסף הביתה
כדי להיכנס לשוק

יצירתית

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
יש לי רעיון הפוך בשבילך,
מחירון צלמות שיחייב את הלקוחות- ואז תוכלי לגבות בצפת מחירי ב"ב ירושלים וביתר...

הגלים

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י tamiro;1132924:

זה ממש בקצרה

אבל המחירון שלך לא מתיחס בכלל לסוג עבודה אחר.
גם אין שום דמיון בין 2 הצעות מחיר שתתן באותו יום. ואין לך טבלת מחירון שתשלח ללקוח פוטנציאלי.

פה מדובר על תחום צילום אחר שבו 10 צלמות נותנות את אותה תמורה ובאותו טוח מחירים +-.
לכל אחת יש (בשאיפה שזה כך) טבלה מסודרת אותה היא שולחת למייל של הלקוח הפוטנציאלי שהתקשר לבקש הצעת מחיר.
אני לא בטוח שזה חכם לפרסם את זה כאן מסיבות אחרות. אבל עצם הרצון להשוואה (אפילו מבחינה של "ריגול תעשייתי") הוא מובן בעיני.

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
הרבה יותר חכם לדעתי לתת כלים נכונים לתמחור,
מאשר לבנות מחירון אחיד הגם שברור שיש ממנו סטיות.

לו היו נוהגים כך בעיצוב גרפי, היו משיגים את התועלת שעופרה ציינה וחוסכים את הנזק שכוכב ציינה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה