רכבים מזגן על חום ברכב? קבלו טיפ!

yyff

משתמש פעיל
מכונאי רכב ותיק נתן לי טיפ למזגן על חום ברכב:
כשמדליקים מזגן על קור צריך ללחוץ על כפתור שנקרא A/C שהוא בעצם מדליק את המדחס
לטענתו כשמדליקים על חום לא צריך בכלל ללחוץ על זה, אלא לכבות את זה ורק לכוון את הווסת שיהיה על חום. החום של המנוע לבד מספיק לחמם את הרכב גם בלי הדלקת המדחס
הוא טען שלא רק שלא צריך אלא זה גם הורס את המדחס אם מדליקים אותו על חום
אני ניסיתי ואכן גם כשזה מכובה האוטו רותח מרוב חום

משהקפלן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
ועוד עצה ממכונאי רכב ותיק, ברבע שעה הראשונה לאחר התנעת הרכב (לאחר שלא היה בשימוש) לא להדליק כלל את החימום. זה מזיק לרכב.
ואם צריך הפשרת אדים, להשתמש בספריי למניעת אדים, או להדליק את האוורור בלא חום.

נמבר וואן

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
לטענתו כשמדליקים על חום לא צריך בכלל ללחוץ על זה, אלא לכבות את זה ורק לכוון את הווסת שיהיה על חום. החום של המנוע לבד מספיק לחמם את הרכב גם בלי הדלקת המדחס
פעם שמעתי שברכבים היותר חדשים זה אוטומטי עובד ככה [ללא מדחס]

משהקפלן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אם לא מדליקים את המדחס בעצם זה עובד על איוורור, לא?
ממש לא, זה תלוי מה הטמפרטורה שבוחרים. אם בוחרים טמפ' של 24 מעלות, זה ידליק את החימום, למרות שהמנוע קר. וזה יוצר בעיות.

yyff

משתמש פעיל
מכבים את ההדלקה של המדחס, ואז המדחס לא נדלק, זה בדיוק מה שהמכונאי שלי אמר

יוסיK

משתמש פעיל
קצת הסבר
מזגן של רכב עובד בצורה קצת שונה ממזגן בבית, המדחס מופעל על ישירות על ידי המנוע ולא באמצעות חשמל והוא מייצר קור בצורה די דומה למזגן ביתי.
לעומת זאת כשהמזגן עובד על חום, הוא משתמש בחום מנוע כדי לחמם את הרכב באמצעות רדיאטור קטן שמוזן מהמי קירור של הרכב ומחמם את האוויר שעובר במזגן/מפוח.
לכן כשהמנוע קר המזגן לא מחמם ולכן כשהמנוע עדיין לא התחמם יש עדיפות לא להדליק עדיין חימום כי זה מקרר את המנוע וגורם לשחיקה מצטברת.
אם נדליק מזגן חימום בלי להדליק מדחס הוא יחמם את הרכב מצוין אבל אם נעביר את המזגן למצב הפשרת אדים מהחלון נגלה שהמדחס מופעל אוטומטי, הסיבה לזה היא שאם רוצים ליבש את הלחות מהאוויר צריך את המדחס דלוק ולכן לפעמים צריך להדליק מדחס גם כשהמזגן על חום כדי שלא יצטברו אדים על השמשות [בעיקר כשמאוד קר ומזג האוויר לח]

אני יודע

משתמש פעיל
זה מכניס יותר לחות לרכב (מה שיוצר אדים)
האוויר פחות נקי

זמר אלוף

משתמש פעיל
אכן ידעתי גם ידעתי.
בכל אופן, תודה!

בן עמרם

משתמש פעיל
קצת הסבר
מזגן של רכב עובד בצורה קצת שונה ממזגן בבית, המדחס מופעל על ישירות על ידי המנוע ולא באמצעות חשמל והוא מייצר קור בצורה די דומה למזגן ביתי.
לעומת זאת כשהמזגן עובד על חום, הוא משתמש בחום מנוע כדי לחמם את הרכב באמצעות רדיאטור קטן שמוזן מהמי קירור של הרכב ומחמם את האוויר שעובר במזגן/מפוח.
לכן כשהמנוע קר המזגן לא מחמם ולכן כשהמנוע עדיין לא התחמם יש עדיפות לא להדליק עדיין חימום כי זה מקרר את המנוע וגורם לשחיקה מצטברת.
אם נדליק מזגן חימום בלי להדליק מדחס הוא יחמם את הרכב מצוין אבל אם נעביר את המזגן למצב הפשרת אדים מהחלון נגלה שהמדחס מופעל אוטומטי, הסיבה לזה היא שאם רוצים ליבש את הלחות מהאוויר צריך את המדחס דלוק ולכן לפעמים צריך להדליק מדחס גם כשהמזגן על חום כדי שלא יצטברו אדים על השמשות [בעיקר כשמאוד קר ומזג האוויר לח]
בחלק מהרכבים - המדחס לא יופעל אוטומטית עד שלא נלחץ ידנית על ה-ac,
והאדים לא יטופלו בכלל (כפי שהסברת כאן) בלי הפעלת המדחס.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה