דרוש מידע מורים ומורות בחינוך העצמאי זהירות לא לרוץ לעשות גמולים בלי לחשוב!!

KOSMOS

משתמש פעיל
מורים ומורות בחינווך העצמאי זהירות לא לרוץ לעשות גמולים בלי לחשוב!!
למי שלא נמצא באופק חדש וגם לא עומדים כרגע לעבור לאופק חדש, כמו החינוך העצמאי,
אם אין וותק ממש ארוך (בערך 15 שנה וגם BA) זה אומר שלא מרוויחים אפילו שקל אחד מ16 גמולים
רק אחרי הוותק הארוך מתחילים לקבל לאט לאט העלאה במשכורת.

זה מאוד מטעה כי בתלוש יהיה כתוב כאילו מקבלים על הגמול, אבל בסוף המשכורת תהיה אותו הדבר, כי אם לא היה גמולים היה לכן אותו כסף עם סעיף "השלמה למינימום"

ואם אתם חושבים מה זה משנה הרי עוד הרבה שנים נרוויח, אז א. אולי יעלו את שכר המינימום ואז זה בכלל לא יהיה שווה, ובכלל אולי עד אז ישנו את שיטת החישוב של המשכורת, ב. לא שווה להשקיע כ"כ הרבה מראש.

חשוב לדעת את זה כי המכוני השתלמות לוקחים בכל בית ספר אחת מהמורות ומשלמים לה להיות רשמת, והיא מטרטרת לכולם שחבל להפסיד. והחינוך העצמאי מצידו לא נותן למורות את הידע ולא מסביר להן אם הם ירוויחו מזה או לא.

הם מספרים שעוד מעט תהיה רפורמה במשרד החינוך שיחליטו "כנראה" שאפשר לעשות רק גמול אחד בשנה, אז צריך לחטוף ולעשות שמונה גמולים וכדומה

אז דבר ראשון מי אמר שזה נכון, ודבר שני, אם זה לא שווה אז זה לא שווה. (וזה רק מראה איך שדברים משתנים במשרד החינוך אז מי אמר ששווה להשקיע כ"כ הרבה כסף בשביל אולי ואולי).

אם רוצים לחשב את המשכורת, תיכנסו למחשבון של משרד החינוך ושמה תראו בעוד כמה שנים תרוויחו מזה סוף סוף.
פשוט תכניסו את הנתונים, ותשוו בין המשכורת שיוצאת בלי גמולים, למשכורת עם 16 גמולים.

(צריך להיכנס למעלה לטרום רפורמה ומכללות ולהכניס "כפל תואר")

נערך לאחרונה ב:

מה שאני

משתמש מקצוען
והחינוך העצמאי מצידו לא נותן למורות את הידע ולא מסביר להן אם הם ירוויחו מזה או לא.
אכן כן אבל כשפניתי לאחראית משכורת (צריך לבדוק מי זו בכל בית ספר) היא נתנה לי את כל המידע הרלוונטי לי אישי כמה יוסיף לי כל דבר במשכורת
ועוד דבר לשים לב שגם שנים של מילוי מקום (שכל מורה עברה עד שקיבלה תקן בד"כ) נחשבים לצבירת שנות וותק כך שיתכן שמיד עם תחילת התקן כדאי להתחיל לעבוד על BA וכדו' (בפרט ע"י שעות מענק שאפשר רק לאחר קבלת תקן) ועד שיסיימו זה כבר ישפיע

112123

משתמש מקצוען
אם אין וותק ממש ארוך (בערך 15 שנה וגם BA) זה אומר שלא מרוויחים אפילו שקל אחד מ16 גמולים
ראיתי אצלנו שזה לא נכון
דבר נוסף לא הייתי לוקח אחריות ומייעץ לא לעשות גמולים
בביה"ס בו אשתי עובדת ביום בהיר עברו לאופק והמירו להם לדרגה באופק החרוצות שעשו גמולים קבלו דרגה גבוהה ואלו שלא פשוט מרטו את השערות מרוב צער
אני לא אומר שזה מה שיהיה בחינוך העצמאי אבל ודאי שעדיף להיות מוכן
מה עוד שאולי מחר יקבלו הצעה טוב במשרד החינוך או במקום אחר עם אופק חדש ואז...

estyr

משתמש מקצוען

זה מאוד מטעה כי בתלוש יהיה כתוב כאילו מקבלים על הגמול, אבל בסוף המשכורת תהיה אותו הדבר, כי אם לא היה גמולים היה לכן אותו כסף עם סעיף "השלמה למינימום"

ואם אתם חושבים מה זה משנה הרי עוד הרבה שנים נרוויח, אז א. אולי יעלו את שכר המינימום ואז זה בכלל לא יהיה שווה, ובכלל אולי עד אז ישנו את שיטת החישוב של המשכורת, ב. לא שווה להשקיע כ"כ הרבה מראש.

חשוב לדעת את זה כי המכוני השתלמות לוקחים בכל בית ספר אחת מהמורות ומשלמים לה להיות רשמת, והיא מטרטרת לכולם שחבל להפסיד. והחינוך העצמאי מצידו לא נותן למורות את הידע ולא מסביר להן אם הם ירוויחו מזה או לא.

הם מספרים שעוד מעט תהיה רפורמה במשרד החינוך שיחליטו "כנראה" שאפשר לעשות רק גמול אחד בשנה, אז צריך לחטוף ולעשות שמונה גמולים וכדומה

אז דבר ראשון מי אמר שזה נכון, ודבר שני, אם זה לא שווה אז זה לא שווה. (וזה רק מראה איך שדברים משתנים במשרד החינוך אז מי אמר ששווה להשקיע כ"כ הרבה כסף בשביל אולי ואולי).

אם רוצים לחשב את המשכורת, תיכנסו למחשבון של משרד החינוך ושמה תראו בעוד כמה שנים תרוויחו מזה סוף סוף.
פשוט תכניסו את הנתונים, ותשוו בין המשכורת שיוצאת בלי גמולים, למשכורת עם 16 גמולים.

אולי בחינוך העצמאי יש השלמות,
לי בלי גמולים ועם זה הפרשים של הרבה מאות שקלים!!!
מעבר לכך, זה לא איום שעוד מעט לא יוכלו לעשות יותר מגמול אחד בשנה אלא זה כבר חוק שנחקק והוא הולך להתחיל במאי הקרוב,
אז ההמלצה שלי (ואני לא רשמת!) היא להיות חכמים מראש, ולעשות כמה שיותר!

אבן שלמה

משתמש מקצוען

נכתב כבר כאן בארוכה

לעניות דעתי

משתמש פעיל

זה מדהים.
תקחו מורה בכירה, עם ובלי גמולים זה יוצא אותו דבר.

כלי

משתמש פעיל
אני פשוט בהלם, עכשיו בדקתי את הנושא וזה אותו דבר עם ובלי גמולים.

KOSMOS

משתמש פעיל
ראיתי אצלנו שזה לא נכון
דבר נוסף לא הייתי לוקח אחריות ומייעץ לא לעשות גמולים
בביה"ס בו אשתי עובדת ביום בהיר עברו לאופק והמירו להם לדרגה באופק החרוצות שעשו גמולים קבלו דרגה גבוהה ואלו שלא פשוט מרטו את השערות מרוב צער
אני לא אומר שזה מה שיהיה בחינוך העצמאי אבל ודאי שעדיף להיות מוכן
מה עוד שאולי מחר יקבלו הצעה טוב במשרד החינוך או במקום אחר עם אופק חדש ואז...
לא ייעצתי רק כתבתי את הנתונים
שכעת זה לא שווה

אולי יום אחד פתאום כן יעברו לאופק חדש? אולי יום אחד יחליטו שגמולים לא נחשבים לאופק חדש? אולי?

אז צריך לחשוב אם שווה להשקיע אלפי שקלים במזומן בשביל "אולי"

רק לשים לב לנתונים.

ולא קשור לכתוב "מורות חרוצות", מורה שעשתה גמולים היא לא יותר חרוצה ולא יותר טובה, היא החליטה להשקיע בזה כסף מתוך מחשבה שהיא תרוויח מזה. כל אחד משקיע בעסק שנראה לו הכי רווחי, זה לא קשור "חרוצות"

חוחית

משתמש סופר מקצוען
אני אישית חושבת שזה לא נכון.
ועוד משו- נצלו את ההשתלמויות שמקבלים ב15 ש"ח ו/או ב30 ש"ח.
לדעתי, חרוצות יכולות לצבור כך לפחות 2 גמולים בשנה.
סה"כ 4 גמולים- ניתן להשיג ב1400 ש"ח.
16- שזה המקסימום- 5600 ש"ח.
אני לא מזלזלת בסכום, אבל אם מורה יושבת על משרה מלאה- זה כבר משמעותי הגמולים הללו, לא?

112123

משתמש מקצוען
ולא קשור לכתוב "מורות חרוצות", מורה שעשתה גמולים היא לא יותר חרוצה ולא יותר טובה, היא החליטה להשקיע בזה כסף מתוך מחשבה שהיא תרוויח מזה. כל אחד משקיע בעסק שנראה לו הכי רווחי, זה לא קשור "חרוצות"
ח"ו לא התכוונתי שמי שלא עושה לא חרוצה...
במקרה שדיברתי המורות שעשו הן מורות זריזות וחרוצות

KOSMOS

משתמש פעיל
שימו לב לכמה נקודות במחשבון.
בהתחלה רשום מאה אחוזי משרה. אבל למי יש משרה מלאה? אז שימו לב לרשום כמה אחוזי משרה שיש לכם
יש תוספת לחינוך כתה, וגם לחינוך מיוחד, ועוד תוספות, תעברו על זה. (לדוגמא מחנכת מרוויחה יותר מהר מגמולים מאשר מורה מקצועית).

זה מסבך את העניינים כי קשה לדעת אם עוד שנתיים יתנו עוד שעות לתקן. אבל צריך לשער

שימו לב גם שהסכומים ברוטו, אם נגיד יוצא במחשבון שמרוויחים מהגמולים 200 ש"ח, זה 200 ברוטו! מזה יורד בערך 5% ביטוח לאומי, ועוד 6% לפנסיה (שאת זה מקבלים אבל לא מזומן)

KOSMOS

משתמש פעיל
מה המצב כרגע והאם יש הבדל בין לפני BA לאחרי?
לעניין הגמולים? נראה לי שזה לא קשור לBA

אבל אולי שמישהו יתן כאן מידע ברור?

כי אני שמעתי שאמרו "שכנראה" לא יוכלו לעשות 4 גמולים בשנה
ויש כאלו כותבים כאן שזה "חוק" שלא יהיה יותר גמולים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  27  פעמים

לוח מודעות

למעלה