מורות יקרות! השלום והברכה!

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
נתקלתי לאחרונה בדילמות מסויימות
ואשמח מאוד באם תוכלנה לעזור לי בעניית תשובות כנות לשאלות הבאות.

1. כמה זמן מראש אתן יכולות להתארגן עם צילומים-שיכפולים?
2. כמה גרוע זה לבקש ממורות להתארגן יום אחד מראש?
3. האם אתן חושבות שהמזכירה בבית הספר עומדת הכן לשרת רק את אתכן- המורות?
4. עוד אחת אחרונה-
כמה אתן זוכרות לחייך למזכירה ולהודות באדיבות על השירות שהיא משרתת אתכן?

חשובה לי מאוד דעתכן.
תודה

MIRALE

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
נכתב ע"י תקוה;884907:

4. עוד אחת אחרונה-

חשובה לי מאוד דעתכן.
תודה
1. צילומים - לא נעים לומר, אבל מהיום להיום.
2. זה לא גרוע לבקש, אבל מצד שני, מזכירה צריכה להבין שמאד קשה להתארגן מראש.
3. לא רק, אבל בהחלט זה חלק משמעותי מתפקידן.
4. לא צריך לזכור, זה אמור להיות אוטומטי. חוץ מהפעמים שגם המורה מאד טרודה ולא שמה לב. אבל ב99% מהמקרים, זה ברור ומובן מאליו שמודים על השירות.

chanichen

משתמש רשום
תני, גרפיקאית חמודה, את הטל של מנהלת בית הספר ונפרגן עליך קצת.

אושר

משתמש מקצוען
תשובות כנות: נושא הצילומים מאוד משתנה מבי"ס לבי"ס, לפי גודל ביה"ס וכמות השכפולים.
אבל לפעמים טכנית זה לא ממש שייך. אני עבדתי בשנה שעברה בבי"ס גדול- פעם בשבוע, הרי לא ייתכן שאביא שבוע מראש את השכפול!
ואם אשלח יומיים לפני בפקס אף אחד לא יסתכל.
באמת בבתי ספר שאני מופיעה יותר אני משתדלת להביא יום-יומיים לפני, אבל ההערכות היא מאוד קשה, אני לא מדברת על שכפולים שתכננתי מראש אלא חומר שראיתי שהתלמידות לא מסתדרות עם הסיכום שלו (בשיעור ספציפי) והחלטתי להכין להן את זה בעצמי , או שאני רוצה לסכם להן, או בוחן פתע וכ'
לגבי המזכירות- יש לי איתן קשרים נהדרים, (על בסיס שחנש"ים)אז השאלה שלך בכל זאת לא אקטואלית.
המון הצלחה! (איפה את עובדת? אולי אנסה לעזור לך שם במשהו...)

גולדשטין

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
אצלנו בביה"ס מצלמים רק בבוקר, ואחרי התפילה הדפים מוכנים. מי שלא הביאה אז - פספספה.
זה היה קשה בהתחלה להתרגל, אבל בסופו של דבר זהו הרגל מצוין, מסודר למורות ומסודר למזכירות.
המזכירה היא אכן לא המשרתת הפרטית של המורות, והן יודעות לומר את זה בפה מלא, כך שאף אחת לא מנסה, אבל הן עוזרות בהחלט.
המזכירות אצלנו נחמדות, אדיבות וחיכניות שכל כך כיף לחייך אליהן!

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
נכתב ע"י תקוה;884907:

4. עוד אחת אחרונה-

חשובה לי מאוד דעתכן.
תודה

1. להתארגן מראש- הכי הרבה- שבוע אחד, לא יותר.
2. הדרישה להתארגן יום מראש היא מינימלית ומתחשבת מאוד במזכירה, אבל בעיקר במורה ובתלמידות. שכפול שצולם "מהיד לפה" נראה בדיוק כמו השיעור שימסר בצידו.
3. המזכירה בבית הספר תפקידה להיות לעזר המורות, בפרוש. פעמים רבות היא הזרוע המבצעת והבורג שבלעדיו לא יזוזו דברים. אם במילים "רק אתכן" הייתה כוונה אירונית- הרי שזו אינה כוונתי.
4. תתפלאי לשמוע אבל רוב המורות, רוב מכריע- זוכר להודות בפה מלא פעם אחר פעם על כל טובה קטנה כגדולה, בשמחה ובהארת פנים ולא מתוך הרגשת "היא חייבת בלאו הכי".

1chana

משתמש רשום
עונה לגבי הצילומים - אצלנו ניתן לעשות זאת רק אם הדפים מוכנים יום לפני בשעה 2, לא דקה אחרי..
וכן, זה קשה, אבל זה עוזר לנו, בסופו של דבר (יש מכונת צילום בחדר מורים שמיועדת לצילומים של דף/שתיים, להכנה לצילום הגדול, ולפעמים כשממש נתקעים מצלמים שם מס' מוגבל של דפים לפי הקוד של המורה עצמה)
מה גם שהמזכירה כזו מסורה ואחראית, שבאמת לא נעים להתעלם מהבקשה הלגיטימית שלה

שי1

משתמש מקצוען
אצלנו צריך להגיש בבוקר עד 8:45 וגם כמות הדפים ליום מוגבלת.
להתארגן להביא יום קודם זה נורמלי בהחלט.
אני אישית אוהבת לפעמים להגיש כמות דפים למקצוע מסוים לתקופה של שבועיים בקשה ממני המזכירה לא לעשות זאת והבנתי אותה, היא טוענת שזה לוקח לה הרבה זמן .
המזכירה ממש לא נועדה לשרת אותנו אבל לפעמים אני המורה "נתקעת" ורק היא יכולה להושיע אותי.
שכחתי לקחת לורד בהפסקה, שכחתי להעלות את הצילומים וכו גם אנחנו המורות בני אדם.
מותר למזכירה לעזור לי לא בגדר ניצול. כמובן כשזה חד פעמי ולא משהו קבוע.
בכ"ז אין עליכן המזכירות!!!

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
אצלינו יש "אב בית" שתפקידו לצלם בבוקר עד 12
מי שמביאה אח"כ לא יכולה לצלם והתרגלנו לזה
מזכירה צריכה להבין שכאשר היא מצלמת זה לא שרות למורות כי אם לבית הספר ואם זה הוגדר כתפקידה - אז אין מה לעשות.

hafakot

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
. כמה זמן מראש אתן יכולות להתארגן עם צילומים-שיכפולים?
4. עוד אחת אחרונה-
1. אני מארגנת את הצילומים מראש לכל יח' חומר כך ששבועיים מראש הכל מוכן לי. זה קשה בהתחלה אבל כשמתרגלים זה הופך את העבודה לאחרת.(מיועד בעיקר למורות שלא משנות כתה ומקצועות מידי שנה) ממליצה.
2. זה מאד תלוי בביה"ס, במס'הכיתות ובמס התפקידים שתחת אחריות המזכירות.
3. למזכירה יש המון דברים על הראש, לא רק מורות. הן בהחלט ראויות להתחשבות כי גם אנחנו עמוסות ומטרטרות אותן בבקשות אינסוף. ו... כן, מילה טובה מועילה ונותנת למזכירה גם הרבה כח להמשיך לתת מעצמה.

אגב, מעניין איך מזכירות עמוסות מגיבות לכאלה שאלות... אולי יש איזושהי מזכירה בפורום...

sara100

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הייתי בעברי מזכירה,
והיום אני מורה.
מי שמבקשת להתארגן יום מראש לא היתה מורה מעולם.....!!
זה לגיטימי לבקש, וזה קשה לקיים.... אני משתדלת מאד לשלוח במייל ככה שזה להדפיס בלי לקום מהכסא.....
אני כשהייתי מזכירה צילמתי בבוקר ובהפסקות...
לא סבלתי שמורה מגיעה-שולחת באמצע שיעור תלמיד שיצלמו לה הרגע.... למרות שקרה לי השנה כזה מקרה שצלמו לי מראש פחות ולא ספרתי את הצילומים..... והיה לי חסר....
ומזכירה זה מישהי שחשוב מאד!! מאד!! לשמור איתה על יחסים הרבה מעבר לתקינים!!!

אפרתה

משתמש מקצוען
אני חושבת שיש כאן יחסי גומלין. אם המזכירה נחמדה ואיכפתית- המורות יתאמצו שלא להכביד עליה וגם יודו לה. אם היא רוטנת אז יש הרגשה שהיא אינה ממלאה את תפקידה אם כן לא מרחמים עליה וכן הלאה, גם ההיפך.

איל עיצובים

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אני מזכירה ומזהה עם כל מילה בקשר לצילומים אצלי בעקרון הבעיה שזה לא ככ עובד אני מצלמת בשעה 9 ולאלה שלומדים אחצה ב1 שוב. וכמובן שאנו בני אדם ויש יוצא דופן ותמיד מסבירה נראה גננת או מורה שבמשך השיעור כל 5 דקות ידפקו בדלת לבקש משהו כך זה נראה במזכירות לפעמים כל דקה מישהי אחרת שולחת לצילום "זה ממש חד פעמי" הבעיה שלמזכריה יש עוד אלף דברים וזה פוגע בעבודתה כל שניה לקום לצלם וגם למורה יותר טוב שהיא יודעת קודם שיש לה את הצילומים זה רק ענין של הרגל.
ובקשר לאמירת התודה אז אצלינו מאד מעיריכם ומפרגנים. אבל בפירוש יש כאלה שחושבות שהן בנות יחידות בבית הספר ועם היא הביאה הקלדה זה צריך להיות מוכן הרגע ואפילו לעוד שעה. זה לא שייך!!!
אני הסברתי להן שהם מטפלות בילדים קטנים ואני מטפלת בילדים גדולות יחי ההבדל להמבין

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
תודה לכן מורות ומזכירות יקרות, על התשובות. תודה שהקדשתן לי מזמנכן - היקר!

אינני המזכירה בבית הספר רק הגרפיקאית. אך ראיתי כמה קשה לה. כמה לפעמים מרוב לחץ וטרדת הזמן שוכחים להודות ורק מבקשים עוד ועוד... (רוצים להודות, אני בטוחה-בפרט שהיא שווה את זה.)

כדי להקל עליה תלינו פתק עם הוראות ממש פשוטות מבחינתי זה היה מינימום של עזרה למזכירה שתוכל לעזור למורות הלאה בחיוך ובכיף.

אך העליהום ש'חטפנו' דמה לסופת הוריקן נועזת. וחשבתי שאולי הייתי נמהרת מידי ואולי אפילו קיצונית יתר על המידה. אני שמחה לראות שטעיתי ועוד יותר שמחה שכך באמת עשיתי.

תודה לכן.

נכתב ע"י chanichen;884970:
תני, גרפיקאית חמודה, את הטל של מנהלת בית הספר ונפרגן עליך קצת.
תודה לך. היא בחופשה כעת:)

נכתב ע"י אושר;885000:
אני עבדתי בשנה שעברה בבי"ס גדול- פעם בשבוע, הרי לא ייתכן שאביא שבוע מראש את השכפול!....

בשביל זה יש ועדת חריגים-:p ולא מדובר על כאלו. אלא על מורות שמגיעות 3 ימים בשבוע לפחות.
נכתב ע"י sara100;885712:
מי שמבקשת להתארגן יום מראש לא היתה מורה מעולם.....!!!!!

טוב. בעברי הייתי מורה-מחנכת. וכיום לא.
ותמיד היו השכפולים מוכנים יומיים מראש לפעמים יום מראש.
מעולם לא מהרגע להרגע!

אני חושבת שכשלומדים להתארגן נכון הכל אחרת.

web

משתמש רשום
בתקופה מסויימת הייתי אחראית על חדר צילום והקלדות.
השתגעתי מהמורות שהביאו צילומים והקלדות מהרגע להרגע.
ואם אני באמצע הקלדת מבחנים ונאלצת לקום כל רגע לצלם, בלי אפשרות להקליד רצוף?
ואם אני סוף סוף באמצע הסנדוויץ?
אבל מה לעשות שהשיעור כבר התחיל והמורה צריכה את השכפולים להרגע?
מן הראוי שהמורות תשתדלנה להביא את הצילומים יום מראש, גם אם זה קצת דורש מהם.
אי אפשר לדרוש מהשני עמידה בזמנים, אם אתה מעצמך לא דורש.

כיום יושבת בחדר זה מזכירה הכורעת תחת הנטל. זו עבודה קשה מאד.
כל איחור קל שלה גורם לכולן לזעוק על הצילומים שהן תכננו לצלם הבוקר, ורק המאורגנות, יושבות – ומחייכות...

שי1

משתמש מקצוען
tאלו מושגים אני שומעת כאן?
חדר הקלדות, חדר צילום, גרפיקאית של בי"ס?!
איפה אצלינו, את צריכה להקליד הכל לבד, אם את רוצה גרפיקאית תשלמי לה.
לפחות תדענה להעריך את זה...

ZYBM10

משתמש רשום
אני מורה (בבי"ס) ומזכירה (בסמינר). וכנראה שבעקבות כך- אני לא מעזה לבקש מהמזכירה בביה"ס למחוק עבורי בטיפקס ואח"כ לצלם/ להדק חוברות/ לצלם צילום אחד, לגזור ממנו, להדביק וכו'- מה שמחורות אחרות מבקשות בקצב... וגם ממני...
אנא! מורות יקרות! הביאו שכפולים לצילום מיידי.
כמו"כ כתבו הוראות ברורות מאחורי דף הצילום- שם, כתה, 2 צדדים' חוברת וכדו'.

ZYBM10

משתמש רשום
נכתב ע"י שי1;886142:
tאלו מושגים אני שומעת כאן?
חדר הקלדות, חדר צילום, גרפיקאית של בי"ס?!
איפה אצלינו, את צריכה להקליד הכל לבד, אם את רוצה גרפיקאית תשלמי לה.
לפחות תדענה להעריך את זה...
אצלנו יש מזכירה המיועדת ל"חידוש" דפים של מורות- כלומר: להקליד דפים ישנים וגם חדשים הכתובים בכתב יד, המנהלת מעוניינת שהבנות תקבלנה דפים יפים ברורים ומובנים.
אני, בכל אפן, היום לא מסוגלת!!! לכתוב בכתב יד ולהגיש לבנות טופס לא מוקלד.
איך משרטטים קוים בסרגל? טבלה ביד- איך עושים היום? לא מסוגלת!!!

sara100

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הגזמתם!!! מי שיש לה שכפול מורכב צריכה לקחת את זה בחשבון שהצילום צריך להיות מחולק ל-2....
כשיצא לי כזה דבר דאגתי להתארגן מראש בשלב ראשון לצלם את כל העמודים שנזקקתי להן.. ואח"כ-כמובן לא בחדר המזכירות, אני מסדרת את השכפול שלי.....
ומביאה לצילום....
הכי מעצבן זה שהיו מביאים לי לצילום עם טיפקס שלא התייבש.... ואח"כ לנקות אותו מהמכונה.....

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
נכתב ע"י ZYBM10;891811:
אני מורה (בבי"ס) ומזכירה (בסמינר). וכנראה שבעקבות כך- אני לא מעזה לבקש מהמזכירה בביה"ס למחוק עבורי בטיפקס ואח"כ לצלם/ להדק חוברות/ לצלם צילום אחד, לגזור ממנו, להדביק וכו'- מה שמחורות אחרות מבקשות בקצב... וגם ממני...
אנא! מורות יקרות! הביאו שכפולים לצילום מיידי.
כמו"כ כתבו הוראות ברורות מאחורי דף הצילום- שם, כתה, 2 צדדים' חוברת וכדו'.

זאת אומרת שכל מורה צריכה לשבת על כיסא המזכירה שבוע כדי להבין מה היא צריכה לעשות?;)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  16  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה