מידע שימושי מורות ותואר

• פותח הנושא bat 7
  • פורסם בתאריך

perfect לי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נהפוך הוא, נראה לי שהנדסאות זהו כיום המקצוע הכי מוצף בשוק החרדי
כל חברותיי שלמדו הוראה מסודרות בעבודה קבועה
לעומת 30 (!!) שלמדו הנדסאות ורק 7 מסודרות בעבודה השאר מובטלות או שפנו לתחומים אחרים
לא הגיוני

perfect לי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
לגבי השלמה לתואר שני אקווילנטי-ניתן לעשות זאת בכפר חב"ד, וזה מעלה את המשכורת במשרד החינוך וממילא מסתמא גם בחינוה"ע והרשת שטבלאותיהם כפופות לטבלאות משה"ח.
לגבי תואר אקדמאי חשוב להדגיש שכל גדולי ישראל אסרו לעשות זאת, אז לפני שמבררים בנושא צריך לשאול רב אם במקרה הספציפי הזה מותר. צריך להתייחס לזה בדיוק כמו חילול שבת שלפעמים התירו משום פיקו"נ. לצערינו הדבר נראה לרבים כהיתר כללי גורף. חד משמעית אינו כן ורק לפני מספר שבועות ר' גרשון כמדומני שוב דיבר נגד התופעה המגונה הזו.
תכל'ס ניתן להתקדם גם עם תואר אקווילנטי לתואר שני (לא לד"ר), אך כשמופיע במודעת דרושים שדרוש תואר זה לא קביל לצערינו (גפני כבר אמר לי מספר פעמים שהוא ישתדל לפעול בנושא).
כפי שכתבו לעיל ניתן להגיע במשה"ח ובכפופים לו עד 16 גמולים, וכשעושים תואר ראשון+תעודת הוראה מקבלים עוד 8.75 גמולים על הכפל תואר.
בהצלחה
חינוך עצמאי לא מכירים בכל סוג של תואר שני תחת הוראת הרבנים וכו' ועל כן אם אני לא טועה הם גם מסוגלים לעשות סנקציות כלשהן על כך
רשת בני יוסף לעומת זאת מכירה בתואר שני

perfect לי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עובדה.
זו בכל אופן המציאות שאני מכירה (תלוי מאיזה איזור את בארץ)
ואני באה מתוך השטח. בשנים האחרונות יש ביקוש שגובר והולך למורות טובות שמוכנות להשקיע.
עדיין לא כל אחת שלמדה הוראה נכנסת לקטגוריות שתיארת
חברות שלי התייאשו בהמוניהן

חיולה

משתמש מקצוען
חברות שלי התייאשו בהמוניהן
זו כבר נקודה אחרת..
ואגב, כמעט מכל תחום עבודה אפשר להתייאש
כיום שוק העבודה מוצף ורווי והמון המון מוצאות את עצמן בבית או עובדות בגנים\מעונות (העבודה עם ביקוש הכי גבוה ותחלופה מסחררת)

perfect לי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
התייאשו כי לקבל משכורת מקרטעת של מילוי מקום למשך 4 שנים בממוצע עד שמגיעים למשרה (וגם זה במקרה ממש טוב)
זה לא ממש מתאים לבית אברכי אם אין תמיכה מההורים ו/או דירה...

אברך

משתמש פעיל
ממש לא נכון!!!!
יש כל מיני תחומים אפורים שבהם חינוך עצמאי ובעלויות אחרות חוסכים איכשהו ולא נותנים את כל מה שמורה במשרד החינוך מקבלת
הדוגמא הכי פשוטה:
שעות הכנה לבגרות
עברתי בתיכונים חרדיים ורק באחד קיבלו המורות את השעות
איך קרה הנס??
מורה שעזבה והלשינה
משרד החינוך יושבים להם על הזנב עד היום ולכן הן מקבלות הכל...
הדוגמא שהבאת לא קשורה, כי חנוך עצמאי אינו מפעיל תיכונים.

אברך

משתמש פעיל
חינוך עצמאי לא מכירים בכל סוג של תואר שני תחת הוראת הרבנים וכו' ועל כן אם אני לא טועה הם גם מסוגלים לעשות סנקציות כלשהן על כך
רשת בני יוסף לעומת זאת מכירה בתואר שני
כמו שכתבתי לעיל, נוך עצמאי לא יכול להפעיל שו םסנקציה מלבד פיטורין.
שכר המורות הוא בלוק שאין אפשרות לגעת בו לטב או למוטב.

אברך

משתמש פעיל
התייאשו כי לקבל משכורת מקרטעת של מילוי מקום למשך 4 שנים בממוצע עד שמגיעים למשרה (וגם זה במקרה ממש טוב)
זה לא ממש מתאים לבית אברכי אם אין תמיכה מההורים ו/או דירה...
לצערנו, הממוצע של מורות הוא בערך 8 שנות מ"מ עד שמקבלים תקן.
ואולי אף יותר.

perfect לי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
כמו שכתבתי לעיל, נוך עצמאי לא יכול להפעיל שו םסנקציה מלבד פיטורין.
שכר המורות הוא בלוק שאין אפשרות לגעת בו לטב או למוטב.
אני לא יודעת מה הם יכולים
אבל אני יודעת שאנשים שלמדו לתואר שני בשביל משרה אחרת היו צריכים להסתיר את הלימודים מחינוך עצמאי

אינפורמציה

משתמש מקצוען
בלת"ק
אם יש לי אקווילנטי ואני רוצה לעשות אקדמאי אז הלך על כל הכסף והלימודים שלמדתי וצריכה להתחיל מהתחלה או שיש אפשרות שכן יכירו באופן חלקי או מלא?
ואם יהיה לי גם אקוילנטי וגם אקדמאי אהיה זכאית לכפל תואר?
כרגע סיימתי את האקווילנטי אך עוד לא סגרתי אותו מול משרד החינוך ונחשב לי בתיק רק כ-5 גמולים
מתלבטת איך להמשיך?

תמרהלה

משתמש פעיל
בלת"ק
אם יש לי אקווילנטי ואני רוצה לעשות אקדמאי אז הלך על כל הכסף והלימודים שלמדתי וצריכה להתחיל מהתחלה או שיש אפשרות שכן יכירו באופן חלקי או מלא?
כרגע סיימתי את האקווילנטי אך עוד לא סגרתי אותו מול משרד החינוך ונחשב לי בתיק רק כ-5 גמולים
מתלבטת איך להמשיך?
א. סביר להניח שלא יכירו
ב. אין כפל תואר
ג. את יכולה להמיר את השעות של האקוויוולנטי לגמולים

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
שמה זה אומר בשכר?
אז אם כן עדיף לסגור את האקווילנטי ואז יהיה לי גם וגם או להמירו לגמולים?
כפל תואר נותן 8.75 גמולים, שזה תוספת של כ10% למשכורת.
לגבי האקווילנטי- לא מבינה בזה. אם אפשרי לסגור אותו ולהמיר לגמולים מחדש כשיהיה לך תואר זה הכי כדאי לדעתי. שווה לברר.
(אני חושבת שכפל תואר מקבלים גם אם יש אקווילנטי + תעודת הוראה. המבינות בזה יוכלו להגיד לך)

bat 7

משתמש סופר מקצוען
ברור המקומות לא מכירים בכלום.
במקום שאני למדתי לתואר אקדמאי, הורידו לי עבודה אקדמאית אחת (בתחום החינוך) תמורת העבודה שעשיתי באקוויוולנטי.
זה חסך כאב ראש גדול, בהחלט.

תמרהלה

משתמש פעיל
בלת"ק
מתלבטת איך להמשיך?
א. סביר להניח שלא יכירו
ב. אין כפל תואר
ג. את יכולה להמיר את השעות של האקוויוולנטי לגמולים
במידה ויש גם תעודת הוראה כן יהיה כפל תואר
זה נכון אבל זה בכל מקרה גם עם תעודת הוראה + אקוויוולנטי
שמה זה אומר בשכר?
אז אם כן עדיף לסגור את האקווילנטי ואז יהיה לי גם וגם או להמירו לגמולים?
אפשר להמיר לגמולים גם בלי לגמור את האקוויוולנטי
כפל תואר נותן 8.75 גמולים, שזה תוספת של כ10% למשכורת.
לגבי האקווילנטי- לא מבינה בזה. אם אפשרי לסגור אותו ולהמיר לגמולים מחדש כשיהיה לך תואר זה הכי כדאי לדעתי. שווה לברר.
(אני חושבת שכפל תואר מקבלים גם אם יש אקווילנטי + תעודת הוראה. המבינות בזה יוכלו להגיד לך)
הכל נכון

ישראלה ישראלי

משתמש סופר מקצוען
נהפוך הוא, נראה לי שהנדסאות זהו כיום המקצוע הכי מוצף בשוק החרדי
כל חברותיי שלמדו הוראה מסודרות בעבודה קבועה
לעומת 30 (!!) שלמדו הנדסאות ורק 7 מסודרות בעבודה השאר מובטלות או שפנו לתחומים אחרים
עבודת מילוי מקום 4 שעות בשבוע נקראית קבועה?
כמה מהן היו על תקן קורונה שנעלם \ ייעלם?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה