מורה מתחיל מבקש קצת הכוונה - תיכנסו?

- אנרגיות -

משתמש חדש
שלום לכל החברים כאן, אשמח מאוד להסתייע בניסיונכם.

לאחר שיצא לי לרכוש הרבה ניסיון בתחום החינוך, לא בצורה רשמית וממוסדת, גמלה בליבי ההחלטה להשתקע בתחום.
עשיתי קצת בירורים, ויצאתי מבולבל לחלוטין.

להלן מה ששמעתי מאחד המפקחים החשובים בחינוך העצמאי:
בשביל להתחיל לעבוד, אתה צריך תעודת הוראה. את התעודה מקבלים אחר לימודים במכון למורים של החינוך העצמאי.
אבל אתה יכול להתחיל לעבוד, ובמקביל להתחיל לימודים.
עד שאתה מקבל את התעודה - השכר הוא שכר מינימום (האמנם?!).
אחרי שאתה מקבל - השכר עולה ל45 ש"ח לשעה.
לאחר מכן אתה מוסיף קצת השתלמויות, מבחנים, תואר אקווילנטי (משנות הלימוד בישיבה), ואז השכר עולה עוד קצת.

מצד שני, דברתי עם חבר שכעת מורה ברשת מעיין החינוך של ש"ס, והוא מציג לי נתונים אחרים:
הוא עוד לא קיבל תעודה, עדיין באמצע לימודים.
והשכר שלו הוא 1500 ש"ח לשעה חודשית (שזה למעלה מ60 ש"ח לשעה).

אז השאלה שלי היא, האם באמת החינוך העצמאי משלם שכר מינימום בהתחלה? זה נשמע לי כל כך מופרך.
והאם יש הבדל בשכר בין שתי הרשתות, האם הרשת של ש"ס משלמת יותר מהחינוך העצמאי?

וגם, אם יש לכם עוד טיפים לתת לי, ממש אשמח לשמוע.

תודה!

על דא ועל הא

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים
איני מורה,
אך לא נראה לי שהחינוך העצמאי יכול לתת שכר מינימום בשעה שהחיידרים (מוכש"ר) נותנים יותר מהרגע הראשון.
איזה מורים יבואו לחינוך העצמאי לקבל שכר מינימום, כשהם יכולים לקבל בחיידרים שכר גבוה יותר?

- אנרגיות -

משתמש חדש
איני מורה,
אך לא נראה לי שהחינוך העצמאי יכול לתת שכר מינימום בשעה שהחיידרים (מוכש"ר) נותנים יותר מהרגע הראשון.
איזה מורים יבואו לחינוך העצמאי לקבל שכר מינימום, כשהם יכולים לקבל בחיידרים שכר גבוה יותר?
לכאורה אתה צודק, אבל ככה הם אמרו לי.
לכן אני שואל את המורים שכאן -
כשהתחלתם לעבוד, זה מה שקבלתם?
יצאתם מהבית בשביל שכר מינימום? או שאני מפספס כאן משהו.

ayalapunch

אילה פנציארי | קופרייטרית ומעצבת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
הדמיות בתלת מימד
עובדת דרך משרד החינוך ומתחילים במינימום, הכל הגיוני.

שמחה כ

משתמש מקצוען
הג

לאחר שיצא לי לרכוש הרבה ניסיון בתחום החינוך, לא בצורה רשמית וממוסדת, גמלה בליבי ההחלטה להשתקע בתחום.

בשביל להתחיל לעבוד, אתה צריך תעודת הוראה. את התעודה מקבלים אחר לימודים במכון למורים של החינוך העצמאי.
לאחר מכן אתה מוסיף קצת השתלמויות, מבחנים, תואר אקווילנטי (משנות הלימוד בישיבה), ואז השכר עולה עוד קצת.

מצד שני, דברתי עם חבר שכעת מורה ברשת מעיין החינוך של ש"ס, והוא מציג לי נתונים אחרים:

אז השאלה שלי היא, האם באמת החינוך העצמאי משלם שכר מינימום בהתחלה? זה נשמע לי כל כך מופרך.

תודה!
הגיונ ביותר, חוויתי את זה על בשרי
בחינוך העצמאי לא נותנים הרבה בכלל במיוחד שיש להם גם נספחים כמו נתיבות משה ושובו שהשכר שם יותר נמוך
אני עבדתי בנתיבות משה במשך שנתיים וקיבלתי משכורת חודשית של פחות ממינימום, ובנוסף בחופש הוציאו אותי לחל"ת והייתי צריכה לחתום אבטלה והשכר היה עוד יותר נמוך. מה שגרם לי לקבל אבטלה נמוכה בתקופת הקורונה כי כבר חתמתי אבטלה קודם בגללם - חוצפה שאין כדוגמתה!
משיחות עם מורות וותיקות הבנתי שהשכר הכי גבוה לאחר גמולים בכיתות היסודי מגיע ל6,500 במקסימום
מאכזב!

- אנרגיות -

משתמש חדש
הג

הגיונ ביותר, חוויתי את זה על בשרי
בחינוך העצמאי לא נותנים הרבה בכלל במיוחד שיש להם גם נספחים כמו נתיבות משה ושובו שהשכר שם יותר נמוך
אני עבדתי בנתיבות משה במשך שנתיים וקיבלתי משכורת חודשית של פחות ממינימום, ובנוסף בחופש הוציאו אותי לחל"ת והייתי צריכה לחתום אבטלה והשכר היה עוד יותר נמוך. מה שגרם לי לקבל אבטלה נמוכה בתקופת הקורונה כי כבר חתמתי אבטלה קודם בגללם - חוצפה שאין כדוגמתה!
משיחות עם מורות וותיקות הבנתי שהשכר הכי גבוה לאחר גמולים בכיתות היסודי מגיע ל6,500 במקסימום
מאכזב!
אבל אני מבין שיש הבדל בין חינוך העצמאי בנים לחינוך העצמאי בנות, לא?
כי משיחות שאני מקיים עם חברים - הם מקבלים סכומים יותר גבוהים.

נקודה עיצוב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי

תודה!

@- אנרגיות -
הרשת של ש"ס כפופה למשרד החינוך. (רק אין לה אופק חדש- והיא נחשבת עולם ישן)
בתפקיד של ממלא מקום יומי- אין צורך בתעודה...
ומקבלים שכר קבוע שעתי בסביבות 36 אם זה חטיבה (ז-ח) זה קצת יותר...
ברגע שיש תעודה ושעות קבועות המשכורת נקבעת עפ"י הנתונים שאתה מגיע,
כמה שנות ותק/ כמה שעות במערכת/ בכיר או תואר ראשון/ גמולים וכו'.

וממה שעולה כאן בדיונים מידי פעם....
נראה שיש הבדלים משמעותיים בשכר בין הרשתות השונות עצמאי/ רשת בני יוסף/ משרד החינוך.

אפשר לנסות להכניס במחשבון השכר של עובדי ההוראה את הנתונים..
זה נותן מענה לשכר משוער כמובן... של הרשת ושל משרד החינוך. (לא ידוע לי אם גם העצמאי נכנס שם).
כשמנסים לבדוק לפי הרשת לסמן את טרום רפורמה ומכללות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  30  פעמים

לוח מודעות

למעלה