דרוש מידע מולטיפוקל - זה קל?

לימור-ש

משתמש מקצוען
אני במכבי בני ברק
עם משקפים מינוס 7
כרגע לא יכולה לקרוא איתן
אלא צריכה להוריד את המשקף בכל פעם שאני רוצה לקרוא
וגם אז מקריבה את הטקסט ומתאמצת

מתלבטת מה לעשות
האם צריך לגשת לרופא עיניים לבדוק היתכנות של מולטיפוקל
או לגשת ישירות לאופטימטריסט של חנות (שאז בטוח הוא ימליץ לי על מולטיפוקל)
האם עדיף לחכות או שזה לא משנה
היכן מומלץ לבצע את התהליך

כל מידע יעזור לי להתקדם

תודה

יראת גאולה

משתמש מקצוען
לו לא היו לך משקפיים בכלל - היית צריכה משקפיים לקריאה, נכון? אז היית הולכת לאופטיקה וקונה משקפיים.
כאן זה בדיוק אותו דבר,
את צריכה משקפיים לקריאה, אז תלכי לאופטיקה ותעשי... אפשר לעשות שני זוגות נפרדים או ביפוקל / מולטיפוקל.

לו היה מדובר על ילד, הייתי אומרת קודם ללכת לרופא עיניים. אבל כנראה שאת מבוגרת, אז נשמע לי שאין כאן התלבטות.

א.ב.ג.ד

משתמש פעיל
עם משקפים מינוס 7
כרגע לא יכולה לקרוא איתן
אלא צריכה להוריד את המשקף בכל פעם שאני רוצה לקרוא
וגם אז מקריבה את הטקסט ומתאמצת
בת כמה את?
אופטומטריסט מומחה ינסה בשלב ראשון להוריד לך מעט את המספר למרחוק, ואז יראה אם את מסתדרת עם הקריאה.
לא ממהרים לעשות מולטיפוקל בגיל יחסית צעיר (לכן שאלתי בת כמה את)
ההסתגלות למולטיפוקל לא אמורה להיות קשה, אך המספרים של הקריאה עולים בשנה שנתיים הראשונות די מהר , ומדובר בעדשות יקרות!
אגב, יש אתר סיני בשם זייני שמוכר משקפיים , ויש שם עדשות מולטיפוקל מעולות במחירים מצחיקים.
אבל בשביל להזמין שם את צריכה מרשם למשקפיים +PD (המרחק בין האישונים) ואת זה צריך לבדוק אופטומטריסט או רופא עיניים.

א.ב.ג.ד

משתמש פעיל
ההצלחה במולטיפוקל תלויה במחיר שמשקיעים או שלאו דווקא?
עדיף להתחיל עם עדשות לא מהזולות אך לא מהיקרות , כי אם מתחילים ביקרות קשה להסתגל לעדשות יותר זולות , כי בד"כ שדה הראיה בעדשות הזולות קטן יותר.
אך העדשות שכתבתי עליהן (בזייני) גם זולות וגם איכותיות.
גם שם יש כמה סוגי עדשות, אנחנו בחרנו את הטובות יותר (לא היה הבדל גדול במחיר)

לימור-ש

משתמש מקצוען
בת כמה את?
אופטומטריסט מומחה ינסה בשלב ראשון להוריד לך מעט את המספר למרחוק, ואז יראה אם את מסתדרת עם הקריאה.
לא ממהרים לעשות מולטיפוקל בגיל יחסית צעיר (לכן שאלתי בת כמה את)
ההסתגלות למולטיפוקל לא אמורה להיות קשה, אך המספרים של הקריאה עולים בשנה שנתיים הראשונות די מהר , ומדובר בעדשות יקרות!
אגב, יש אתר סיני בשם זייני שמוכר משקפיים , ויש שם עדשות מולטיפוקל מעולות במחירים מצחיקים.
אבל בשביל להזמין שם את צריכה מרשם למשקפיים +PD (המרחק בין האישונים) ואת זה צריך לבדוק אופטומטריסט או רופא עיניים.
תודה
45
ותודה על הפירוט

א.ב.ג.ד

משתמש פעיל
הגיוני שאת צריכה כבר מולטיפוקל, יש אנשים שמתחילים עם זה בגיל מעט יותר צעיר,
אך אני במקומך הייתי הולכת לאופטומטריסט או רופא טוב ומנסה קודם את האופציה השניה שהצעתי לך, אך אני לא אופטומטריסטית , ומציעה דברים על סמך נסיון בלבד.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה