מודעת האבל של אגד

ag

חבר קהילה: מעצבים גרפיים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
אני אישית מאוד מעריך את אגד על התחשבותם ברגשות המשפחות השכולות ולא פרסמו את המודעה ככה:
צפה בקובץ המצורף 281306

קבצים מצורפים

• אגד.png
    KB 194.6 · צפיות: 8

פלאפונית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קראתי את כל השירשור הארוך , יש כאלה שכתבו דברים נכונים , יש את אלה
שכתבו פחות מציאותי ,אבל מה שבטוח זה ... שהמשפחות כבר לא יחזרו להיות
אותן משפחות ''רגילות'' , הם משפחות שאיבדו את היקר להם מכל ,הם כעת יושבים
בביתם שלהם ומנסים להתנחם ,אבל אין להם נחמה ....,רק הקב''ה ינחם אותם ,ויעזור
להם להשתקם מהצער הגדול ,מאנשים שהיו עד לפני כמה ימים איתנו וכעת הם כבר אינם.
אז כמובן שמאגד הם לא ימצאו את נחמתם , ולא ההתנצלות שלהם , כי הם את החיים שלהם
כבר לא יכולים להחזיר לאחור..... אבל , לפחות להתנהג כמו בנאדם שמבין עד כמה החיים הם יקרים
וכל שניה יש לה משמעות בעולם, לא ! את זה הם וודאי לא מבינים ! א''א להיות בנאדם נורמלי ולהשאר אדיש , מול טרגדיה נוראה שכזאת ולכתוב מודעה חסרת מילים ,מודעה חסרת לב ...
מודעה שכל היותה היא שלוש מילים ------יח''צ ------- כי אם לא יהיה יח''צ אז הציבור החרדי
כבר לא יפרנס אותם ,ולא יסע יותר באוטובוסים שממותגים ב א-ג-ד! וזה הנכון , אנחנו רוצים
להיות בטוחים שאנחנו נוסעים עם אנשים שיש להם לב מבשר ודם ולא מאבן , שכשאומרים לו
שיש 6 הרוגים הם מיד עושים חשבון נפש , הם מיד מוציאים מודעה עם כל ששת שמות האסון הנורא
ואפילו כותבים עליהם מספ' מילים , אבל לא! זה לא הכבוד שלהם ,מה אכפת להם ? ההרוגים הם חרדים אז עוד חרדי נהרג ,מה כ''כ נורא...... מזעזע!!!!!! באיזה עולם אנחנו חיים ??
כן בעולם שכולו הבל הבלים אמר קהלת, עולם השקר , עולם שכולם רודפים אחר הכבוד שלהם
כי ''אנחנו'' אנשים יותר מבינים.. למדנו ליב''ה ויש לנו השכלה ו... (לא רוצה להמשיך)
למה???????

(כמובן שהכל נכתב מלב כואב , ועינים דומעות..)

גרף הול

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אגד כואבת את האבדה הקשה של ששת הפציינטים, מעכשיו יהיו להם פחות נוסעים באוטובוסים.
המקום ימלא...

שאט נפש!!

דג מלוח

מעמד בתג
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נכתב ע"י עוד אחד;1986176:
יש כאן זילות בלתי נתפסת בחומרת המקרה, והמזעזע הוא שאין לציבור כלים להעניש את החברה, א"א להחרים את אגד כי לא תמיד יש תחלופה ציבורית.

לדעתי, לא נכון.

על כל פנים לגבי משתמשי פרוג.

יש אפשרות לצאת באתגר חדש בפורום עיצוב גרפי, מי מצליח הכי חזק להביע את המחאה של הציבור החרדי מול אגד. בצורה שתכאיב לה.

דברים טובים רצים ברשת.

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
שאלה לי:
האם כל מי שנסע אי פעם עם נהג עבריין, טרח לשלוח תלונה לאגד ולמשרד התחבורה?
האם משרד התחבורה ואגד, עושים משהו לאחר שמתלוננים? איך אנחנו יכולים לדעת?

עימוד ספרים

משתמש פעיל
שמעתי שבאגד קלטו את הטעות ובדעתם לתלות מודעות מעודכנות ומכובדות בכל הריכוזים החרדיים.
מישהו ראה מודעה כזו?

EC

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י עימוד ספרים;1986999:
שמעתי שבאגד קלטו את הטעות ובדעתם לתלות מודעות מעודכנות ומכובדות בכל הריכוזים החרדיים.
מישהו ראה מודעה כזו?

ראיתי כתבה שזאת מודעה מפוברקת...

לללי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
ואני חשבתי שנגמר להם הדיו הירוק.....

EC

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אריה פרנקל, יועץ 'אגד' לוקח אחריות על מודעת המחלוקת: "ניסחתי אותה כך, אחרי הרבה התלבטות, מסיבות שאיני יכול לפרט"

סערת המודעה: אריה פרנקל איש יחסי הציבור של חברת 'אגד' לוקח אחריות. "אני התלבטתי והחלטתי כך לנסח את המודעה.

בראיון לתוכנית 'חדש על הבוקר' עם נועם זיגמן ברדיו 'קול ברמה' התייחס הבוקר פרנקל (ד') לסערה סביב מודעת האבל שפרסמה חברת אגד בעיתונות החרדית בה לא הוזכרו שמות ההרוגים.

"אני עומד מאחרי המודעה הזאת", אמר, "אני ניסחתי אותה, כתבתי כמה וכמה טיוטות של המודעה הזאת עם שמות ובלי שמות ובסופו של דבר אחרי התלבטות קשה – זאת ההחלטה שקיבלתי והעברתי לאישור של אגד". אני חייב לומר שהמודעה הזאת לא נכתבה בדיו וגם לא במדפסת אלא בדמעות, יש לי מעורבות ריגשית בתאונה הזאת – אני האחרון שאפשר להאשים אותו בזלזול או בהתנשאות"

פרנקל הוסיף "מסיבות שונות שאני לא יכול לפרט, זו ההחלטה שקיבלתי ובלב כבד. אני לא זוכר עוד מודעה שהקדשתי לה כל כך הרבה זמן כמו במודעה הזאת. אני חייב לומר שכל מודעה שמתפרסמת בעיתונות החרדית עוברת גם תחת ידם של המבקרים. ואף אחד מהמבקרים לא העירו הערה. כנראה שזה לא כצעקתה".

במענה לשאלת המראיין נועם זיגמן אם לאחר מעשה ובעקבות הסערה אם היה מנסח את המודעה אחרת. השיב פרנקל: "יכול להיות, להיות חכם לאחר מעשה זו חכמה קטנה מאוד".

EC

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
ואגב כתוב שהוא דוד של פרנקל שנפצע ואשתו נהרגה ה"י

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
ראיתי את הנוסח החדש תכף אעלה אותו
לסיכום;טוב!שההגה בידיים של אגד זה מסוכן...

אריסטוקקטוס

משתמש פעיל
אל תסיטו את הגה האחריות מהידיים של אגד

די להתעסק עם מודעת אבל. האחריות להעסקת נהג שסיכן במשך שנים נוסעים תמימים מוטלת על מפתנה של אגד. אל תסיטו ממנה את האחריות. דעה

עוזי ברוך

קצת מגוחך היה לקרוא את דברי הפאתוס של שלי יחימוביץ' בגנות מודעת האבל שפרסמה חברת אגד בעיתונות החרדית.

זו האחרונה הזדעקה על היעדר שמותיהם של ההרוגים במודעה וטענה כי מקורו בזלזול מובנה בציבור החרדי. כך היא, כך חברת הכנסת עליזה לביא, כך עיתונאים והוגי דעות נוספים שביקשו ליטול חלק בבאז התורן.

פסטיבל המודעה מגוחך משום שהוא ממעיט באחריות המוטלת בימים אלה אל מפתנה של חברת התחבורה הגדולה בישראל. אפשר להתווכח האם כותב מודעת האבל לקה ברשלנות, באטימות, בהתנשאות, ואולי בשלושתן גם יחד, אפשר לתהות האם מקור העיוות הוא במבקריה הרוחניים של העיתונות החרדית או בחברת התחבורה שאימצה מדיניות מנותקת סביב ניסיון הניחומים שלה.

אבל אי אפשר להתווכח על כך שבמשך שנתיים ימים עבד אדם שנהיגתו מסוכנת בחברה, ובחברה המשיכו להפקיד בידיו את ההגה ואת חיי נוסעיו.

על פי דיווחים שונים, הנהג הזה הוא שור מועד. ממקום מושבו כנהג אוטובוס הוא פגע במשאית לפני כשנתיים ואך בניסי ניסים לא נרשמה פגיעה בחיי אדם. כבר אז דיווחו העיתונים החרדים על נהיגתו המופרעת של חיים ביטון אולם מאום לא קרה.

לא זו בלבד: התנהלותו העבריינית של נהג האוטובוס כבר אז היתה ידועה לכל. על פי הדיווחים, כבר אז ניסה חיים ביטון לחבל בקופסה השחורה וכדי לשבש חקירה. האורות האדומים נדלקו בחברת אגד. מערכת ההתרעה הפנימית הבהבה והתריעה מפניו. אולם הלקחים הכול כך מתבקשים לא הופקו והנהג הוחזר לעבודתו.

אגד לא יכולה לרחוץ בניקיון כפיה ולטעון 'לא ידעתי'; 'לא שמעתי'. במרוצת השנתיים האחרונות הוגשו תלונות לאגד על נסיעתו הפרועה של ביטון, אך על פי החשד באגד בחרו לטאטא. העובדה כי מדובר באדם מסוכן, שסיגל לעצמו סגנון נהיגה מופקר וחסר אחריות, כזה המסכן חיי אדם, לא הטרידה את הנהלת אגד, את האנשים שהיו אמונים על העסקתו, את המנהלים ששיגרו אותו להוביל עשרות ומאות אנשים מבני ברק לירושלים וחזרה, בוקר אחר בוקר לילה אחר לילה עד האסון המחריד ביום ראשון האחרון.

הפסיקו להתעסק במודעת אבל. הפסיקו להתפתות למילים, לניסוחים שגויים או לא שגויים. תמונה אחת שווה אלף מילים. תמונת מצב אחת שווה חיים שלמים של ששה אנשים שהיו ואינם עוד. אל תיטלו את הגה האחריות מהידיים של אגד.

מקור: ערוץ 7

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
המודעה שפורסמה היום. בחדרי חרדים
מודעת הניחומים של חברת אגד שפורסמה ביומונים החרדים ללא שמות הנרצחים ומשפחותיהם עוררה סערה גדולה, ןבעקבותיה הופצה היום (ד) מודעה ברשתות החברתיות - כביכול מטעם חברת אגד עם שמות הנרצחים, אם כי מי ששם לב לכמה 'שגיאות' בתארים הבה"ח שהוצמדו לבחורים - הבין מיד כי מדובר במעין מתיחה.

חדי עין הבחינו כי בצד שמאל של המודעה מודפס הלוגו של 'דפוס ירושלים' עם מספר הטלפון של הדפוס.

'בחדרי חרדים' שוחח עם בעל הדפוס שלא ידע על הזמנת המודעה, והיה המום מכך שמישהו הפיץ דבר שכזה עם מספר הטלפון של הדפוס.

יהושע רודניק, מנכ"ל 'דפוס ירושלים', אומר בשיחה עם 'בחדרי חרדים': "ניסיתי כל הזמן להבין מה עומד מאחורי הדבר הזה, לבסוף גיליתי כי מדובר בנטו התנכלות לבית הדפוס, אני מקבל שיחות טלפון לדפוס האם המודעה נכונה, אני יודע מי עומד מאחורי ההפצה בקבוצות והדבר נמצא בטיפול".

קבצים מצורפים

• Screenshot_2016-02-17-23-09-44-1-1.png
    KB 449.2 · צפיות: 6

טוב לדעת

משתמש צעיר
הזוועה במודעה הזו שהיא נכתבה רק כדי לצחצח את המצפון של אגד (אם יש דבר כזה בכלל) ולצאת ידי חובה.
ולכן- טוב לה שלא נברא משנבראה.

זה כמו כל אותם אנשים שמבקשים סליחה והמטרה היחידה שלהם היא שלא יקפידו עליהם. אין להם כל ענין במצוקתו של הזולת.

המשפחות האומללות, ההורים השכולים והילדים היתומים, לא ממש מתענינים בנוסח המודעה, זה לא יחזיר את יקיריהם ולא יועיל להם דבר.

אבל עדיין- כציבור עלינו למחות על הזילזול המשווע!

בהמשך עוד נשמע שהיה פה איזה קמפיין עלום ומכוון של אגד, תכלס' כולם מדברים כבר 30 שעות על המודעה העלובה והמבישה שלהם... מטרתם הושגה

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
הם היו צריכים להתנצל, ויותר מזה - להתפטר,
מה שמדאיג זה לא הכבוד של מישהו שנפגע (כי באמת מי צריך כבוד - מאגד)
אלא הזילות בחיי אדם, אמירה מאד ברורה של - אנחנו ממש לא מתכוונים לשנות משהו.
ואנחנו נמשיך לנסוע אתם. זה מה שמדאיג ומסוכן, יותר ממכעיס או פוגע.

תמר גולד

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
המודעה החדשה של אגד

זאת המודעה

קבצים מצורפים

• לכידה.JPG
    KB 68 · צפיות: 8

brod

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
יש לי שאלה קצת... מ...
למה הנשים בסוף הרשימה?
(גם בכל העיתונים...)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  28  פעמים

לוח מודעות

למעלה