מידע שימושי מודעה לתלות בצמתים

מצב
הנושא נעול.

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
בעקבות אשכול אחר שנחסם, עלו לי הרבה תובנות שיכולות מאוד להועיל להרבה אנשים שנזקקים לפעמים לחסדי אחרים.
ואני מבקש להשאיר את המידע באשכול זה כי הוא יכול להיות מאוד שימושי.
אנא שמרו על ענייניות אחר כך המנהלים יכעסו עלי ובצדק.

חשבתי שאפשר לתלות מודעה כזו מידי פעם בצמתים במקום שאנשים מחפשים טרמפים. יהיה להם הרבה זמן לקרוא את המודעה ולאט לאט הם ישפרו את התנהגותם והמצב כולו ישתנה לטובה.
הוראות לטרמפטיסט-page-001.jpg

הוראות לטרמפטיסט-page-002.jpg

בטקסט:
מידע שימושי לטרמפיסט

אתה בוודאי מתוסכל וכועס על האנשים שלא עוצרים לך ומבטיח לעצמך שכשיהיה לך רכב תעצור לכל אחד בדרך.

אבל זכור נא: אף אחד לא נולד עם רכב ביד, ומן הסתם גם אלו שלא עצרו לך היו פעם בלי רכב והבטיחו לעצמם כנ"ל, אבל בסוף כנראה "דברים שרואים משם לא רואים מכאן". ולמרבה הצער גם אתה, כשיהיה לך רכב רוב הסיכויים שתנהג בדיוק כמוהם.

ולכן הבאנו לך כאן רשימת תובנות שיעזרו לך להכנס לראש של הנהג ולהבין מדוע הוא לא עוצר לך. אלו נקודות למחשבה שנאספו ממבחר תגובות של נהגים שנשאלו בדיוק את השאלה הזו:

• אני באמצע שיחת עבודה חסויה שאסור שאחרים ישמעו.
  • בשיחה עם אשתי (או עם הבן שלי) ואסור לך להאזין.
  • יש לי בדרך עצירה במקום שאיני יכול לפרט לך ואיני רוצה שתדע.
  • אני עכשיו באיחור לעבודה וכל דקה נוספת אני מפסיד כסף/חוטף מהבוס.
  • עברתי סיוטים מטרמפיסטים נצלנים טרחנים חצופים וחסרי טאקט, (אין כאן מקום להאריך, אבל לא תאמין איך אנשים מתנהגים בצורה בזויה מול איש חסד ענק שעשה להם טובה גדולה, הם אומנם מעטים ונכון זה לא הוגן שאתה תפסיד בגללם, אבל יותר לא הוגן שהנהג יפסיד בגללם) אין לי זמן לעשות "מבחן התאמה" לכל טרמפיסט לכן אני לא יכול לעצור בכלל.
  • הרכב הוא רשות היחיד הפרטית שלי, ולא נעים לי להכניס אותך לשם בכל עת, בטח כל עוד אתה אינך משכיב אנשים מהרחוב במיטה שלך ומאכילם על שולחנך.
  • יש לי ברכב כל מיני מסמכים חסויים, דברים שלא נעים לי שתראה אותם וכדומה.
  • אני פוחד מאנשים זרים שאיני מכיר. אפילו נראה לי קצת מסוכן.
  • בדרכי אני חולף על עשר טרמפיאדות וכל יום מחליט האם לעצור ובאיזו טרמפיאדה נוח לי. (במצוות צדקה התורה נתנה לבעל הכסף בעלות להחליט למי הוא נותן את הצדקה).
  • אני משלם אלפי שקלים לחודש על הרכב ולבסוף אני משמש כנהג בחינם. אני יכול לעשות מידי פעם חסד, אבל לא לעשות כל יום פעמיים ביום תחנות העלאה והורדה חינמיות.
  • יש כאן מספיק אוטובוסים (במקום שיש, כך הוא ברוב הריכוזים החרדיים), למה שתטריח אותי בשביל לחסוך לך עשר שקל (בשעה שאני משלם על הנסיעה הזו הרבה יותר מעשר שקל חוץ מהטירחה להעלות טרמפיסטים). גם אם הפסדת את האוטובוס פעם הבאה צא מוקדם ואל תסמוך על זה ש"מקסימום נקח טרמפ".
  • היו כמה גדולי ישראל שאסרו (לפחות לבחורים) לעלות על טרמפים מחשש שהנהג יקלקל אותם ויכניס להם לראש דברים שלא יצאו משם לעולם.
  • (במקרים מסויימים) המקום שבו אתה עומד אסור לי לעצור (וגם מסוכן).
  • יש לי כמה סידורים ועוד לא החלטתי לאיזה מהם אני נוסע כרגע. (וגם אם כן לא נעים לי לטרטר אותך חצי שעה איתי בכל הסידורים שלי).
  • יש יותר מידי אנשים בטרמפיאדה ואין לי מקום למלא את הרכב באנשים.
  • האיש שממתין לידך לטרמפ נראה לי לא סימפטי או שאני מכיר אותו שיעשה לי צרות בנסיעה.
  • הרכב הוא של העבודה ואסור לי להכניס שם עוד אנשים.
  • הרגע סיימתי לנקות את הרכב, והוא מבריק ומוכן להחזרה לחברת השכרה.
  • הדלק שלי עומד להגמר, כל עצירה והתנעה מגדילה את הסיכוי שלי להתקע באמצע הכביש בלי דלק.
  • אני נהג חדש וע"פ חוק אסור לי להעלות יותר משני נוסעים.
  • יש לי משהו מאוד כבד ברכב ואני מתקרב לגבול שהרכב יכול לסחוב.
  • יש לי אנשים שסיכמתי אתם שאאסוף אותם בהמשך הנסיעה.
  • הרכב ממש חדש ישר מהניילונים, אני צריך קצת זמן להנות מזה שהוא חדש. כרגע אני מקפיד עליו מאוד מאוד.
  • הרכב ממש ישן ומקרטע, ואני מתבייש שיש לי רכב כזה ולא רוצה שתראה את כל חסרונות הרכב.
יש עוד הרבה מקרים ספיציפיים שנהגים לא יכולים לעצור בגללם וכאן הובאו רק חלקם.

לאחר כל ההסברים האלו, עדיף שתעשה כל מאמץ ללכת לתחנה ולעלות על אוטובוס או להזמין מונית. אם בכל זאת אינך יכול ומישהו הסכים לעצור לך, נא שמור על הכללים להלן כדי לתת לנהג חשק לעצור שוב בפעם הבאה. (למענך ולמען כל שאר הממתינים לטרמפים. כל הכללים להלן תקפים גם אם אתה משתתף במחיר הנסיעה. זה עדיין נחשב שהוא עשה לך טובה. הוא לא נהג מונית).

• תסמן ברור שאתה צריך טרמפ (אצבע מושטת, יד ישרה, מעט מעל הכתף).
  • תשתדל להתרחק מאנשים שהנהג הפוטנציאלי עלול לחשוש להעלות אותם.
  • אל תעשן בזמן ההמתנה. הריח של הסיגריה נשאר עליך כשאתה נכנס לרכב ומפריע לנהג.
  • כשהנהג עוצר לך אל תיגע ברכב ואל תנסה להכנס. הנהג רוצה קודם לדעת לאן אתה הולך ואז להחליט אם להעלות אותך – תכבד את רצונו ותמתין שהוא ירשה לך להכנס. זה הרכב הפרטי שלו! (כמו שכשאתה דופק אצל השכן והוא מגיע אל הדלת – אינך פותח אותה ונכנס).
  • אל תשאל "לאן אתה נוסע", זה שאלה של שוטרים במחסום, תשאל: "האם אתה עובר ב..."
  • אם הטרמפ לא מגיע לכיוון שלך תודה לו על הרצון לעזור. (לא לטרוק עליו את הדלת באכזבה הוא רק רצה לעזור).
  • לא מסתדר לו – אל תלחץ עליו כלום. בפעם הבאה הוא פשוט לא יעצור בכלל. וזה גם חשש איסור דאורייתא של לא תרדה או גזל של סעודה שאינה מספקת לבעליה.
  • אל תעצור טרמפ בשביל נסיעה קצרה של שנים שלושה רחובות. הנהג מרגיש מנוצל. (אם זה מרדף אחרי אוטובוס, תדגיש את זה מראש).
  • להודות לנהג בתחילת הנסיעה ובסופה. הוא נתן לך עכשיו מתנה ששווה לפחות חמישים שקל בלי שהוא מכיר אותך.
  • אם משהו מונח על המושב הקדמי, תשב מאחורה. (אל תטריח את הנהג לפנות לך את הכסא).
  • אם עבר מספיק זמן מהמקלחת האחרונה – שב מאחורה.
  • חגור מיד, הנהג עלול להפסיד כסף ולחטוף נקודות. (אין לך איך להחזיר את הנקודות).
  • נהגים רבים צריכים שקט בשביל לנהוג. אם הנהג לא דיבר אתך – תשתוק. התקשרו אליך – תבקש שיתקשרו עוד מעט כי אתה ברכב של מישהו אחר, ותקצר מאוד בשיחה. (עדיף אפילו לכבות את הטלפון. אם מאוד חשוב לך תשאל קודם את הנהג האם מפריע לו אם תעשה שיחה דחופה).
  • חוץ מלקשור חגורה אל תגע בשום דבר ברכב. אל תפתח חלון או דלת, ואל תגע בתריסים של המזגן או בכל דבר שמונח סביבך ברכב.
  • למעט בבקשות מהנהג, החסד שהוא לוקח אותך זה מספיק. (להגביר/להנמיך מזגן/מוזיקה לפתוח/לסגור חלון, ליסוע יותר מהר/לאט, [אא"כ זה סכנת חיים,למשל הוא נוסע על 150 קמ"ש] לכבות סיגריה, לעקוף, ליסוע בדרך אחרת, להטעין פלאפון).
  • לא לאכול ברכב שום דבר. (אפשר לשתות מים מבקבוק שלך). וכמובן שלא לעשן. וכן להמנע מכל דבר שעלול להפריע.
  • "איכפת לך לעבור ברח' פלוני?" זו שאלה ששואלים נהג מונית. אינך יודע כמה זמן/כסף הוא יכול להפסיד מהסיבוב הזה.
  • כשמתקרבים ליעד בקש בעדינות: "עצור לי באיזור הזה", ותן לנהג להחליט היכן לעצור לך. גם אם לא בדיוק מול היעד עדיין זה חסד ענק ולא תמיד יש לו זמן וכסף להביא אותך ספיישל הביתה.
  • לפני שאתה יורד: סגור חלון שפתחת (ברשות כמובן), בדוק שלקחת כל מה ששייך לך, ושלא לקחת משהו של הנהג.
  • נא להשאיר לנהג לפחות כסף של מחיר אוטובוס, ועדיף חצי ממחיר דלק. ואל תחכה שהוא יגיד לך "עזוב לא צריך" תשאיר במקום שהוא יראה ותלך. הנסיעה הזו עלתה לו הרבה יותר מאוטובוס. (עדיף להשאיר גם איזה שוקולד או משהו טוב אחר בשבילו).
  • אל תטרוק את הדלת חזק (במקרה שאתה מזהה רכב "טראנטה" שמצריך טריקה, עדיף לשאול את הנהג קודם אם לטרוק חזק).

MOM

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
וואו איזו השקעה...
אבל- זה לא יעזור. חסרי טאקט תמיד יהיו ומן הסתם רבים מהם כלל לא יראו את הטקסט הנ"ל שיעוף מהעמוד לאחר כל רוח קלילה.
וחוץ מזה, אף אחד לא מחייב אף אחד לעצור. לעשות חסד עם בנאדם זה לאו דווקא תמיד דבר נוח ונחמד. רובם הם אנשים טובים ונחמדים שמתנהגים בנימוס.
ועוד דבר, מהניסוח של הקטע הראשון נשמע שהנהג הוא לכל הפחות """"""". עדיף קצת פרופורציות. זה שאתה עושה טובה למישהו לא הופך אותך למלך העולם. (אא"כ חשוב לך האגו. ובאמת, זאת צורה יותר טובה להשיג אותו מאשר להיות ראש ממשלה...)

מרדכיT

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עימוד ספרים
נראה שהכותב יכול להיות עו"ד של השרץ, ולטהר אותו בק"נ טעמים....

יש פסוק שאומר "על כל פשעים - תכסה אהבה"
קצת אהבת ישראל - ורוב הטענות יתנדפו ברוח...!

ש. וייסבלום

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
D I G I T A L
נא להשאיר לנהג לפחות כסף של מחיר אוטובוס, ועדיף חצי ממחיר דלק. ואל תחכה שהוא יגיד לך "עזוב לא צריך" תשאיר במקום שהוא יראה ותלך. הנסיעה הזו עלתה לו הרבה יותר מאוטובוס. (עדיף להשאיר גם איזה שוקולד או משהו טוב אחר בשבילו).

אז מה עשינו?.....

עוגת בוקר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אוטומציה עסקית
מה זה לקרוא מודעה?
הראש של כולם במסכים... :(

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  26  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה