מודלי שילוב

שרי

משתמש רשום
מישהו מוכן לשתפני בתהליך הוראת הנושא של מודלי שילוב - ומה התרגיל? או לפחות כיוון?
תודה מראש!

sara100

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הרעיון אומר, את מראה את הרעיון והן מתנסות.
אני אישית לקחתי תמונה עשיתי לה שכבות כל שכבה עם Mode אחר, והראתי להן הן ההשפעה של כל שכבה על התמונה המקורית, חליקתי להן דף מסכם על המודים, (סתם שיהיה להן...) ועשינו גלויה שבה שילבנו את אותה תמונה מספר פעמים כל פעם עם מוד שונה, צבע שונה.
גם בשיעור על הפלסטר, שתקנו תמונות פנים, אפרנו אותם אח"כ ושחקנו עם המוד...

TIP X

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני עוברת על השיטות תוך כדי הסבר לא מדי מעמיק. בעיקר מסבירה כל קבוצה את הרעיון שלה. (יש קו המפריד בין הקבוצות של השיטות.)
מתרגמים בדף.
ומתרגלים:
תוכלי לראות לפי התרגילים שצרפתי ולקחת מפה רעיונות. אצרף גם קובץ פתוח אם תרצי לראות את השלבים.
ברעיון של 6 הריבועים אנו מכינות ריבועי צבע אחיד, מעברי, ממולא בפטרן. שמות מתחת תמונות. מקנות לריבועים שיטות שילוב שונות ורואות איך התמונות נראות שונה.

יש לציין שהתרגיל מבוצע באילוסטרייטור. בפוטושופ אני כבר פחות מתעכבת כי הרעיון מובן ומתחילת לימודינו את פוטושופ אנו משתמשות בשיטות שילוב אף שלא כנושא בפני עצמו.

קבצים מצורפים

• Untitled-1.jpg
    1.1 MB · צפיות: 13

TIP X

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הנה הפתוח כי אני רואה שהוא לא צרף אותו

קבצים מצורפים

• Untitled-1.ai
    2.2 MB · צפיות: 17

שרי

משתמש רשום
תודה על הנדיבות!!!!!
עד שעניתם כבר לימדתי - ברעיון של טיפקס,
ועכשיו נלך לעשות את התרגילים. תודה על הרעיונות .
אם כבר נשתשף אתכם: א. יצירת דוג' שונות מהמודלים השונים.
ב. השתלת קריקטורה או טקסט סרוק בתמונה ע"י שימוש ב multiply.
ג. צביעת תמונה ש"ל ע"י שימוש ב color.

Graphic

משתמש צעיר
חשוב להסביר מה משמעות המודים השונים.

במצבי הצבע יש מספר קבוצות. טוב, Normal ו- Dissolve קל להסביר.

לדבי השאר - יש כאן בעצם 3 קבוצות, אשר מטרת הראשונה - הכהייה, וההבדל העיקרי בין חברי הקבוצה הוא על איזו קבוצת גוונים תופעל ההכהייה בכל פעם (יש כמובן הבדלים בין המודים השונים, אך זו המטרה הכללית של כל הקבוצה הנ"ל),
הקבוצה השניה - פשוט מקבילה לראשונה, רק בכיוון ההפוך: כאן מטרת המצבים הבהרה.
הקבוצה השלישית גורמת לקוטביות בין הגוונים, כלומר - מעלה ניגודיות.

אם כבר לימדתם Levels, אפשר להעמיק ולהסביר שהקבוצה הראשונה מטפלת בעיקר ב- Shadows, השניה ב- Highlights והשלישית ב- Midtones.

2 הקבוצות הנוספות עושות דברים אחרים - אחת פשוט הופכת את הצבעים (כמעט לא מצאתי שימוש למצבים אלו), והאחרונה - דווקא שימושית מאד: היא גורמת להשפעת רק של חלק ממרכיבי הצבע (גוון-רוויה-בהירות) על הצבעים שמתחת.

אחרי זה אפשר להדגים שימושים נפוצים לכל קבוצה:
הצללות - בקבוצת ההכהייה,
הבהקות והבהרות - בקבוצת ההבהרה.
שיפור ניגודיות - בקבוצת ה-Overlay וחבריו (אגב, שיטה ותיקה ומהירה לשיפור תמונות ביתיות - אם כי לא המקצועית ביותר - היא שכפול שכבת הרקע של התמונה, והעברתה ל- Overlay. לא תאמינו מה שזה עושה לתמונה דהויה בתוך שניה. לפעמים משחקים קצת עם האטימות של השכבה.)
וצביעה - באמצעות Color או Hue. (קחו פרח לבן וצבעו אותו בגוונים שונים.)

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י Graphic;351450:
שיפור ניגודיות - בקבוצת ה-Overlay וחבריו (אגב, שיטה ותיקה ומהירה לשיפור תמונות ביתיות - אם כי לא המקצועית ביותר - היא שכפול שכבת הרקע של התמונה, והעברתה ל- Overlay. לא תאמינו מה שזה עושה לתמונה דהויה בתוך שניה. לפעמים משחקים קצת עם האטימות של השכבה.)
וצביעה - באמצעות Color או Hue. (קחו פרח לבן וצבעו אותו בגוונים שונים.)

דווקא ירמי ממנטור מלמד את זה כן כחלק מהשיטות המקצועיות להוציא פרט אחד, כשאת מכפילה את שכבת התמונה את מכפילה את משקל הקובץ, הוא אומר לקחת שכבת התאמה - לוולס, ואותה לשים בשיטת השילוב הרצויה - Overlay לדוג'.
נסי והוכחי.
תוצאה מעולה במשקל קל.

Graphic

משתמש צעיר
נכתב ע"י mig;351524:
דווקא ירמי ממנטור מלמד את זה כן כחלק מהשיטות המקצועיות להוציא פרט אחד, כשאת מכפילה את שכבת התמונה את מכפילה את משקל הקובץ, הוא אומר לקחת שכבת התאמה - לוולס, ואותה לשים בשיטת השילוב הרצויה - Overlay לדוג'.
נסי והוכחי.
תוצאה מעולה במשקל קל.

ברור. וזו אכן השיטה המומלצת.
בדיוק לכן אמרתי ששכפול השכבה אינה נחשבת שיטה מקצועית, אלא טכניקה מקובלת.
גם אני למדתי זאת אצת ירמי, אבל אם עדיין לא לימדת שכבות התאמות צבע - קצת קשה להסביר מה בדיוק קורה כשאת עושה זאת.

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
מתנצלת על העלמותי, לאחרונה אין לי כמעט גישה ישירה לנט.

אני זקוקה לטובה מכן, האם יש מישהי שיכולה לסרוק לי את הדפים הרלוונטיים מהספר של פוטושופ? אני זקוקה להם עד 23:45 בלילה. (ואפשר לשלוח לי גם למייל שלי, שמופיע בתחתית הודעה זאת. רק הודענה לי כאן, שזאת עשיתן.)

בתודה מראש.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה