קורונה מה שלא הבנתי כשסיפרה לי הגננת....

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
שני דברים לא הצלחתי להבין על מכות מצרים, ובזכות עם ישראל היום אני מבינה.
התמיהה הראשונה היא לגבי מכת דבר:
אם משה הזהיר אותם שרק בעלי החיים שבשדה ימותו מהדבר, למה הם לא דאגו להכניס את כל הסוסים לאורווה, ואת כל הפרות לרפת?
התמיהה השניה היא גדולה יותר, והיא לגבי מכת ברד:
אחרי שכבר ראו מה קרה במכת דבר, איך במכת ברד עוד היו אנשים שיצאו החוצה?

היום אני כבר מבינה.
וחבל.

הארז

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
אם משה הזהיר אותם שרק בעלי החיים שבשדה ימותו מהדבר, למה הם לא דאגו להכניס את כל הסוסים לאורווה, ואת כל הפרות לרפת?

היום אני כבר מבינה.
וחבל.
אלף תודות

חשמל

אמנות העימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אני לא חושב שיש מה לזלזל בהוראות משרד הבריאות ח"ו. אבל מי שיש לו צד להשוות את נבואתו של משה רבינו מפי הגבורה, להוראות משרד הבריאות שמבוססות על השערות וניחושים, כדאי לו לעשות בדק בית במידת האמונה שלו.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אני לא חושב שיש מה לזלזל בהוראות משרד הבריאות ח"ו. אבל מי שיש לו צד להשוות את נבואתו של משה רבינו מפי הגבורה, להוראות משרד הבריאות שמבוססות על השערות וניחושים, כדאי לו לעשות בדק בית במידת האמונה שלו.
ממש לא השוואה בין השניים.
השוואה בין תגובת אנשים למציאות, לא להוראות משרד הבריאות.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
יודע מה? זה לא "הוראות משרד הבריאות".
זה הוראות גדולי הדור, אם זה לא מספיק.
השוואה מטופשת לחלוטין.
כל בר דעת מבין את החומרה של זה.
לא הייתי נכנסת גם להשוואה בין משה לגדולי הדור.
חוזרת ואומרת:
ההשוואה מתייחסת לתגובתם של בני אדם למציאות הסובבת אותם.
ולכך בלבד.
(אבל יש אנשים שיעבדו קשה להוציא את כל המזהירים קטני אמונה....)

תמימה

מעטפת אישית מושלמת. בשבילך.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
לא חושבת שזה הוגן לדון ככה,
עם כל הכבוד להוראות, ויש כבוד, לא יודעים מתי זה יסתיים, יש דברים מינימליים שחייבים לצאת מהבית ואף פעם לא תוכלי לדעת מה דחוף לאנשים, לזה טיפול שיניים דחוף ולזה קניית מזון דחופה.
וסתם שלא תדע/י ולא תבינ/י למה יש מצבים שאנשים לא מסוגלים להיות בבית יותר מדי ואין להם ברירה אלא לצאת קצת, לא לכולם הבית הוא באמת בית במובן השלם של המילה הזאת.

אי פה אי שם

משתמש מקצוען
למה הם לא דאגו להכניס את כל הסוסים לאורווה
דלת האורווה נסגרה. הכל בסדר. אלא שהסוסים כבר ברחו!
להבדיל אלף אלפי הבדלות, גם את זה אף פעם לא הבנתי-
"גץ עלי סובר כי יהודי הונגריה ידעו על השואה בפולין אבל העריכו שההשמדה לא תתרחש בארצם התרבותית, הונגריה".(ויקיפדיה)

ספרא וסייפא

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
עם כל הכבוד להוראות, ויש כבוד, לא יודעים מתי זה יסתיים, יש דברים מינימליים שחייבים לצאת מהבית ואף פעם לא תוכלי לדעת מה דחוף לאנשים, לזה טיפול שיניים דחוף ולזה קניית מזון דחופה.
וסתם שלא תדע/י ולא תבינ/י למה יש מצבים שאנשים לא מסוגלים להיות בבית יותר מדי ואין להם ברירה אלא לצאת קצת, לא לכולם הבית הוא באמת בית במובן השלם של המילה הזאת.
'דחוף' ו'מסוגל' זה ענין של פוזיציה, אם אדם יידע שבגלל הדברים ה'דחופים' האלו הוא יידבק וידבק אחרים - ה'דחוף' ייראה פתאום 'לא דחוף', והוא כבר יהיה 'מסוגל' להיות בבית.
אנשים מפחדים להפנים, אז מדחיקים ו...מצטדקים.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום

היום אני כבר מבינה.
וחבל.
חזק.
נוקב עד צמרמורת.

אבל אני רק שאלה,
גם בעלי חיים בריאים וצעירים ששהו בחוץ מתו?

חמחם

משתמש מקצוען
כנראה לא הבנתם מה התכוון המשורר...

אמא ועוד..

משתמש מקצוען
צודקת. לשפוט אסור.
חובה על כל אחד ואחד להשפיע על מעגלי ההשפעה שלו להגן על חייהם,
אולם יש אנשים שלהישאר בבית זה ההיפך הגמור במובן הכי עצוב של המילה, ועל כולנו להבין זאת.
ולדון לזכות.
יש משפחות שהתקופה הזו היא הרבה יותר ממאתגרת, ומי שלא מבין את זה..... שיודה לה'...

מ. שלו

משתמש פעיל
D I G I T A L

היום אני כבר מבינה.
וחבל.
זה לא שהיא שופטת היא רק מביאה רעיון שהוא די נכון לצערי.
הרעיון הוא שחבל שנתנהג כמו המצרים במצרים שאמרו לנו זה לא יקרה ופעלו בשיטת הסמוך....

אמא ועוד..

משתמש מקצוען
ברור. גלבוע לא שפטה בכלל!! העלתה רעיון מאד נכון.
הלוואי והיו ברחובות רק מאולצים... (ויש הרבה סיבות לאילוץ... לא רק הנ'ל)
אולם מהצד המקפיד על ההוראות כדאי לפעמים להסתכל על הרחוב כמו עמוד בספר של 'גדי פולק' ולחפש מה יכולה להיות הסיבה המוצדקת....

shevi123

מהמשתמשים המובילים!
מנהל קבוצה
כתיבה ספרותית
ברור. גלבוע לא שפטה בכלל!! העלתה רעיון מאד נכון.
הלוואי והיו ברחובות רק מאולצים... (ויש הרבה סיבות לאילוץ... לא רק הנ'ל)
אולם מהצד המקפיד על ההוראות כדאי לפעמים להסתכל על הרחוב כמו עמוד בספר של 'גדי פולק' ולחפש מה יכולה להיות הסיבה המוצדקת....

כל מילה!!!

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
להיפך,
אני באמת באמת יותר מבינה עכשיו את המצרים דאז.
להתארגן לשבוע בבית, בעידן בו אין 'ישיר למהדרין', ואפילו לא שקיות קמח מוכנות בנתיב החסד, באמת היה נראה להם בלתי אפשרי ובלתי עביר.
וסביר להניח שגם אז היו משפחות שה'שלום בית' שלהם לא משהו, וד"ל.

נ.ב. אותי באופן אישי לא ההוראות משאירות בבית, אלא המציאות.
אני בסגר מרצון עוד מלפני הוראות משרד הבריאות, כי אני מבינה שזה לטובתי (וכולי האי ואולי..... שהשם ישמרנו).

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה