דרוש מידע מה פחות גרוע, קוקה קולה או משקה אנרגיה xl?

Sara Levi

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
D I G I T A L
דוקא תזונה גרועה חמורה יותר מסיגריות והרי הנתונים
400px-תמותה_בישראל_מגורמי_סיכון_2015.PNG

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
א. ברור שעדיף ופלים ורוגלך ! פסטרמה הוכרזה על ידי משרד הבריאות העולמי WHO כמסרטנת, כמו כל בשר מעובד, וזה באותה רמת חומרה של סיגריות.
היית ממליצה על סיגריות כחלק מדיאטה ? הן ממש מרזות.
ב. זו לא היתה הנחיה למישהו ספציפי , אלא כללית בכתבה לעידוד ילדים לתפריט בריא , היה כתוב שכדאי לשלב את כל אבות המזון , למשל כריך + פסטרמה + חסה.
מה הבעיה למשל בכריך + טונה + עגבניות?
ואישית, אני מעדיפה לא לאכול בכלל חלבון בארוחה מסוימת מאשר לאכול ג'אנק כמו שניצל תירס/ סויה. זה בדיוק העיוות. נכון שצריך את כל אבות המזון, וודאי שצריך חלבון, לכן תלמדו כמה חלבון יש בכל דבר ואיך מספקים אותו לכל אורך היום. אין שום צורך בכל ארוחה לשלב חלבון (אולי זה מקל על הספיגה של הפחמימות, אבל את זה שומן יעשה טוב יותר)
ג. הנה עוד המלצה שאולי תביני אותה - משרד הבריאות ממליץ לשלב ביום דגני בוקר, כארוחת ביניים בריאה. את מכירה דגני בוקר בריאים ? אני לא .
אז אולי זה עדיף ממשהו אחר, אני לא יודעת ממה . למה לא עוגיה? למה לא בייגלך?
בעיני, עדיף להמליץ על דברים באמת טובים , או לפחות לסייג ולומר שזו ברמת עדיפות ג'.
אז לדעתי אפילו אם זה מסרטן זה עדיף מרוגלך וופלים.
זה ענין של אורח חיים. לא רק מה אוכל בארוחה X ביום Y.
והרגלי אכילה נאותים חשובים במידה רבה מאד. אף אחד לא ממליץ על פסטרמה באופן יומיומי, אבל אם זה מסייע מישהו לסגל לעצמו אורח חיים נכון של שילוב של חלבון+פחממה+ירק בכל ארוחה בעיני הנזק שווה.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
דוקא תזונה גרועה חמורה יותר מסיגריות והרי הנתונים
א. בגרף שהבאת כתוב תזונה גרועה ומחסור בפעילות גופנית. אם תחלקי לחצי (כי אנחנו לא יודעים כמה התזונה משפיעה) אז וודאי שזה פחות.
ב. מה זה תזונה גרועה? אולי בשר מעובד? זה הוכחה שפסטרמה עדיפה מופלים?
ג. לא כתוב שבשר מעובד חמור מסיגריות, אלא באותה דרגה. כתוב שם במפורש שסיגריות מסוכנות יותר.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
@nori אולי הנזק שווה, אבל אני מצפה מאנשים שמומחים בבריאות לומר לי מה בריא.
לא אוהבת את כל ההמלצות האלו שלוקחות בחשבון כל מיני דברים , העולם לא מפגר.
אפשר להגיד לאנשים מה בריא , ומה פחות אבל אולי לא נורא.
זו גישה מדהימה כזו של להביא לציבור דגים במקום חכות.
תביאו את כל המידע ותנו לנו להחליט.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
@nori אולי הנזק שווה, אבל אני מצפה מאנשים שמומחים בבריאות לומר לי מה בריא.
לא אוהבת את כל ההמלצות האלו שלוקחות בחשבון כל מיני דברים , העולם לא מפגר.
אפשר להגיד לאנשים מה בריא , ומה פחות אבל אולי לא נורא.
זו גישה מדהימה כזו של להביא לציבור דגים במקום חכות.
תביאו את כל המידע ותנו לנו להחליט.
בהתחלה דובר פה על תזונאיות, אח"כ העלית את הנושא של כללית. אני התיחסתי ומתיחסת לתזונאיות..
אני לא חושבת שבמסגרת הזמן הקצר שנמצאים אצלה היא יכולה להסביר את כל רזי המקצוע.
היא פשוט מנסה להרכיב תפריט שיחזיק לאורך זמן ושיתאים למגוון רחב של מצבים וימים. היא תסביר ותרחיב בד"כ לפי כמת ההתענינות של הפציינט.
אני לא יודעת מה כתבו כללית ולמה. יתכן שהם מסתמכים על נתונים אחרים ממה שאת מסתכלת.
בכל מקרה בארץ רווחות מאד פסטרמות דלות שומן שאני בטוחה שהן שונות מכאלו בעלות 20-30 אחוזי שומן. גם אם הן עדיין לא בריאות.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
בהתחלה דובר פה על תזונאיות, אח"כ העלית את הנושא של כללית. אני התיחסתי ומתיחסת לתזונאיות..
דיברתי על המלצות של תזונאיות , לא יודעת מה הן ממליצות פרטי.
אני קראתי את ההמלצה שלה ברשת , בכתבה מפורטת על תזונת ילדים. (ולא במפגש אישי)
וכעת אני מדברת על המלצות של משרד הבריאות. (הבאתי כלינק את כללית ששם היה ציטוט)
בדרך כלל ההמלצות של התזונאיות נובעות מהמלצות משרד הבריאות.

בקשר לפסטרמה - איך זה קשור לשומן ? בשר מעובד נמצא כמסרטן. נקודה. לא משנה כמה אחוז שומן.

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
בכל מקרה בארץ רווחות מאד פסטרמות דלות שומן שאני בטוחה שהן שונות מכאלו בעלות 20-30 אחוזי שומן. גם אם הן עדיין לא בריאות.
בדקת את כמות הניטריטים והפוספטים בפסטרמה דלת שומן?

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
בדקת את כמות הניטריטים והפוספטים בפסטרמה דלת שומן?
לא. גם אם אני אדע את הכמות זה לא יגיד לי כלום.
אני אשה פשוטה, עם ידיעות פשוטות. ולכן אמצתי לי כלל אצבע שמתאים לאנשים כמוני.
כל דבר במידה.
אתן באמת מלומדות ובטוחה שההשכלה הזו תאריך ימיכם בטוב ובנעימים.
אני וגם אחרים נמשיך ללכת עם ההנחיות הפשוטות של משרד הבריאות ששוות לכל נפש ובע"ה נזכה גם אנו לבריאות איתנה.

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
לא. גם אם אני אדע את הכמות זה לא יגיד לי כלום.
אני אשה פשוטה, עם ידיעות פשוטות. ולכן אמצתי לי כלל אצבע שמתאים לאנשים כמוני.
כל דבר במידה.
אתן באמת מלומדות ובטוחה שההשכלה הזו תאריך ימיכם בטוב ובנעימים.
אני וגם אחרים נמשיך ללכת עם ההנחיות הפשוטות של משרד הבריאות ששוות לכל נפש ובע"ה נזכה גם אנו לבריאות איתנה.
גם אני אשה פשוטה, שבמקרה שמעה שמה שמסוכן בפסטרמה ונקניקיות זה לא השומן אלא חומרים אחרים, כמו ניטריטים.
מה שבאתי לומר כאן זה שאם אומרים על משהו שמסוכן, אז לא אנחנו הנשים הפשוטות נבוא ונעשה חשבונות של כמות השומן וכדו'. פשוט נדע שעדיף בכלל לא לאכול את זה, ואם כן- אז קצת ולעיתים רחוקות. נגיד אתמול זה היה ארוחת הערב שלנו, אבל הפעם הקודמת היתה כנראה לפני חנוכה...
לא צריך לחיות בפראנויה, כן צריך לקחת אחריות.
מאחלת לכולנו בריאות איתנה וחיים טובים וארוכים.

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
בהמשך לכל הדיון פה, נזכרתי במשפט חכם ששמעתי (כן אני יודע שיתקפו אותי, אבל לא לקחת מידי ברצינות...)..

החיים לא בריאים!!!!! עובדה, אף אחד לא יצא מהם חי!!!

בכל מקרה לגבי קולה ו xl, פשוט וברור שקולה הרבה פחות גרוע
בכל משקאות האנרגיה חוץ מכמות מטורפת של קופאין יש גם חומר בשם טאורין ועוד הרבה חומרים מוזרים,
בקולה עיקר הבעיה זה הסוכר שאר החומרים והחומצות שם כמה שידוע לי זה לא ברמה מאד גבוהה, ולא לשכוח - שקולה יוצרה כתרופה...

מניסיון אישי, תקופה ארוכה הייי שותה כל יום xl ובאיזה שלב התחלתי ממש להרגיש רע ודפיקות לב מהירות בכל פעם ששתיתי, ופשוט נגמלתי מזה לגמרי, קולה אני עדיין שותה ואף פעם לא עשה לי את התופעות האלו

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה