מה עושים ילד בן 2.5 התחיל גן

שרה אשכנזי

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
ולא מפסיק לצרוח, מיום ראשון הוא בוכה מהרגע שאני עולה במדרגות של הגן(גן פרטי),תופס אותי חזק ולא רוצה שאני ילך,זה פעם ראשונה שהוא הולך לגן עד היום היה בבית, כשאני באה לקחת אותו הוא אומר לי עם פרצוף עצוב אני יישאר כאן. הלב שלי לא עומד בזה מה עושים??

שפריץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כמה זמן הוא ככה?
שלושה ימים זה עדיין נורמלי.

מיכל ב'

כתבת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
שבעלך יקח אותו.
ושילך עם חבר שהוא מכיר מהשכונה.
תני לו חפץ מעבר שיקל עליו ושימי לו בתיק. שמיכה אהובה/דובי/בקבוק.

ותדעי שככה זה בהתחלה.

inspiration

משתמש צעיר
נכתב ע"י shirag;1756575:
ולא מפסיק לצרוח, מיום ראשון הוא בוכה מהרגע שאני עולה במדרגות של הגן(גן פרטי),תופס אותי חזק ולא רוצה שאני ילך,זה פעם ראשונה שהוא הולך לגן עד היום היה בבית, כשאני באה לקחת אותו הוא אומר לי עם פרצוף עצוב אני יישאר כאן. הלב שלי לא עומד בזה מה עושים??
נורמלי לחלוטין!!! את יכולה להיות רגועה!! מאחלת שיסתגל מהר..

שרה אשכנזי

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
זה בעצם 4 ימים כי בשישי זה היה עם האמהות . יכול להיות שיגידו לי הוא ייתרגל, אבל מצד שני אני לא באמת משאירה לו ברירה, ואולי הוא ייתרגל למצב אבל בלאת ברירה.

שפריץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
קופצת על האשכול...
תינוק בן שנה שהתחיל השנה מעון.
כבר שבועיים, מא' אלול, שהוא בוכה כשהוא הולך לשם. גם בהסעה וגם כשאני מביאה אותו.
אני יודעת שגם שם הוא בוכה.
גם זה עדיין נורמלי?

אציין שהוא היה שנה שעברה במשך חודשיים אצל מטפלת מבוגרת ונעימה, ולא בכה שם בכלל!

nc

משתמש סופר מקצוען
ילד בן שנתיים וחצי שעד היום היה אתך בבית חווה קושי גדול במעבר דרסטי כ"כ לגן עם הרבה ילדים ובלעדיך.
אני הייתי נשארת אתו כמה ימים, גם אם זה לא מוצא חן בעיני הגננת.

nc

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י שפריץ;1756598:
קופצת על האשכול...
תינוק בן שנה שהתחיל השנה מעון.
כבר שבועיים, מא' אלול, שהוא בוכה כשהוא הולך לשם. גם בהסעה וגם כשאני מביאה אותו.
אני יודעת שגם שם הוא בוכה.
גם זה עדיין נורמלי?

אציין שהוא היה שנה שעברה במשך חודשיים אצל מטפלת מבוגרת ונעימה, ולא בכה שם בכלל!

יש ילדים בני שנה שהמסגרת של מעון המונית להם מדי.
הסעה בגיל הזה בעיני זה דבר פשוט מזעזע.

RacheliArt

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
גם שבועיים לצרוח זה נורמלי. הבת שלי (בת שנתיים ו-8)בכתה היום יפה מאד בגן אבל אני לא מתייחסת כי הגננות אמרו לי שאתמול ושלשום היא היתה מקסימה, והיא מספרת חוויות מהגן כך שאני יודעת שכיף לה. אם הבן שלך יודע לדבר תשאלי אותו מה עשה בגן, אם הוא מספר חוויות וניכר שהיה לו כיף, סימן שטוב לו שם. תמיד יש בכיות של הסתגלות. ואח"כ חגים...ואחרי החגים שוב בכיות...:(

שפריץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
נכתב ע"י nc;1756622:
יש ילדים בני שנה שהמסגרת של מעון המונית להם מדי.
הסעה בגיל הזה בעיני זה דבר פשוט מזעזע.

אני גם חשבתי ככה.
כל יום כשאני חוזרת הביתה מהמעון שלו אני שואלת את עצמי:"אז מה, פשוט להוציא אותו וזהו? עד שהוא (אולי) התחיל להתרגל?"
מה אתן אומרות? הדעות חשובות לי.

שרה אשכנזי

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י nc;1756617:
ילד בן שנתיים וחצי שעד היום היה אתך בבית חווה קושי גדול במעבר דרסטי כ"כ לגן עם הרבה ילדים ובלעדיך.
אני הייתי נשארת אתו כמה ימים, גם אם זה לא מוצא חן בעיני הגננת.

חשבתי לעשות את זה, אבל אז הוא יתרגל שאני איתו בגן. ומה יהיה כשתגמר התקופה שאני איתו?

שרה אשכנזי

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י RacheliArt;1756626:
גם שבועיים לצרוח זה נורמלי. הבת שלי (בת שנתיים ו-8)בכתה היום יפה מאד בגן אבל אני לא מתייחסת כי הגננות אמרו לי שאתמול ושלשום היא היתה מקסימה, והיא מספרת חוויות מהגן כך שאני יודעת שכיף לה. אם הבן שלך יודע לדבר תשאלי אותו מה עשה בגן, אם הוא מספר חוויות וניכר שהיה לו כיף, סימן שטוב לו שם. תמיד יש בכיות של הסתגלות. ואח"כ חגים...ואחרי החגים שוב בכיות...:(

אני שואלת את הגננות והם אומרות שהוא נרגע קצת אחרי שאני הולכת אבל הוא עומד מהצד במשחקים וגם לא רוצה לאכול, הם מאכילות אותו,כשבבית הוא היה קם בבוקר וישר מבקש לאכול. כשאני שואלת אותו איך היה, הוא לא מרבה לדבר מרגיש לי שהוא די מתחמק מלדבר על הגן.

רותי וינברג

מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
תני לו, פשוט תניחי לו להתרגל.
יש ילדים שמיד כשהם נכנסים הם בעניינים, ויש ילדים שלוקח להם יותר זמן ואפילו עד כמה חודשים כדי להרגיש 'אין', וזה לא אומר שהם לא מרוצים בגן, הם פשוט מצטרפים אחרת לחברה החדשה.
והעיקר- תיהיי שלמה עם עצמך ששמת אותו במקום טוב, שהכי טוב לו שם, וממש לא נורא אם קצת קשה לו, אל תעצימי לו את הקושי, אלא תדברי ביחד איתו על הדברים החיוביים והכיפים שבגן.

בהצלחה!

מעיינות21

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
היי שירה,
הבן שלי בן שנתיים וחצי התחיל תלמוד תורה השנה פעם ראשונה.
עד היום הוא היה איתי בבית, ביום הראשון היינו שעתיים יחד עם הילדים,
הוא שיחק והיה לו כייף אבל נצמד אליי ממש.
ביום השני זה היה לבד הוא בכה שעתיים בלי הפסקה!! הגננות התקשרו להגיד לי לבוא.
ביום השלישי הוא עדיין צרח בלי הפסקה, ושוב הן קראו לי אחרי שעתיים.
ביום הרביעי הוא בכה קצת ואז אפילו אכל את הלחם בתיק! הגננות התקשרו לעדכן שהוא בסדר גמור והוא משחק יפה.
למחרת כבר שלחתי גם בהסעה אז הוא בכה קצת גם בהסעה כן אבל ידעתי שהוא נהנה בגן ושיש לו גננות מדהימות!!! הם עשו מעל ומעבר כדי שהוא יתרגל ויהיה לו כייף וישבו איתו שעות והסבירו לו אפילו שהוא בכה ולא שמע כלום.
היום שבועיים וחצי אחרי הוא שמח מאוד קם בבוקר ומעיר אותי כדי שאלביש אותו ושנירד להסעה וכל כך כייף לו שזה פשוט אושר. ואני יכולה להגיד לך שהרגעים היפים האלו יבואו תיכף צריך סבלנות.
אני זוכרת שבימים הראשונים הייתי נעמד מאחורי הדלת שומעת אותו צורח ויורדות לי דמעות! ורציתי רק להיכנס ולחבק אותו.

זו ששאלה על המעון גם הבת שלי עברה ממשפחתון למעון, מעון זה דבר שונה לחלוטין ויותר המוני אבל שימי לב מתי הוא בוכה, אם זה רק בבוקר או גם במהלך היום.

ביילה

משתמש רשום
ילד שעובר מבית לגן זה באמת מעבר משמעותי בשבילו!
רק חשוב לא להלחץ מהקושי של הילד. זה טבעי שקשה לו!
אבל מה שיקל עליו שהוא ידע שבצהריים אמא תבוא (או אבא) אני אומרת לילדים שלי- "שכל היום אני חושבת עליכם ומתגעגעת אליכם ומחכה כבר לצהריים לפגוש אתכם שוב," וכד'
וזה נותן להם ביטחון שאני לא עוזבת אותם או גרוע יותר נוטשת אותם - אלא אוהבת ומתגעגעת אליהם למרות הפרידה הזמנית...
ועוד משהו- לא כדאי להגיד לילד- היום לא תבכה, וכד' כי הוא מבין שהבכי מקפיץ אותנו וזה רק נותן לו סיבה טובה לבכות...
בהצלחה לך ולכל ההורים שגם להם זה מעבר לא פחות מהילדים...;)

שרה אשכנזי

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
למעיינות21

ממש ככה אני מרגישה, לא מסוגלת ללכת כשאני שומעת אותו צורח בתוך הגן. בא לי פשוט לקחת אותו וללכת:(.
מקוה ב"ה שהוא גם יתרגל ויאהב את הגן, ושזה יקרה מהר לפני שאני יתיאש.
ותודה על התשובה המפורטת.

Aאילה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
חשוב לדעת שבכל גיל גם לתינוק בן חודשיים
צריך לדבר ולהסביר לו לקראת מה הוא הולך, ומתי אמא תחזור...
לדוגמא:
"עכשיו אתה הולך לגן, אמא הולכת לעבודה,
בעז"ה בצהריים אמא תבוא לקחת אותך בחזרה"

gol

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הילד של בן שנתיים מכיר את המעון והחברים,שום דבר לא חדש לו
ועדיין בכל יום שאני מביאה אותו- כבר שבועיים+ הוא בוכה וצועק ואני שומעת את ה"אוצה אמא".... עד לרחוב.
הוא כמובן נרגע אחרי כמה דקות.
רק מה כשבעלי מביא אותו- הוא נכנס בכיף בלי שום בעיה.
אז תנסי אולי את האופציה הזאת.

לאה ורחל

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
אל תכנסי תישארי איתו בגן כמו שיעצה פה מישהי
חוץ מזה שתהווי מטרד לגננת
הילדים האחרים יתחילו לבכות כי הם יבינו ששווה לבכות כי אמא באה
הילד שלך לא ירוויח כלום מהנוכחות
הוא פשוט צריך להתרגל
יש ילדים שזה לוקח להם גם חודש!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  12  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה