מה עושים אם אין טופס 161?

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
אדם עבד בשתיים עשרה השנים האחרונות בעבודות שונות.
המעסיקים הפרישו לו פנסיה ופיצויים לקרנות הפנסיה השונות.
עם כל מעסיק שהוחלף נוידה הקופה לקרן אחרת.
עכשיו, אותו אדם רוצה למשוך את כספי הפיצויים.
אין לו בכלל טופס 161 מהמעסיקים.
אולי הוא קיבל ולא שמר, אולי הוא לא קיבל בכלל...
פק"ש טוען שאין לו אפשרות להוציא שום אישור בלי 161. מקסימום אפשר לנכות 47% מס...
רו"ח של אחד העסקים בו הוא עבד, טוען שגם לו אין אפשרות להוציא כלום.

מה בכל זאת אפשר לעשות כדי למשוך את הכספים שכנראה פטורים ממס?

עוגת בוקר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אוטומציה עסקית
להתייעץ עם סוכן ביטוח.
אפשר להרים טלפון לחברת ביטוח ולשאול.
ומניסיון - ללכת שוב לפקיד שומה אחר.
הם מחפפים מאוד מאוד. להתעקש ממש. וללכת עם מישהו שמבין בזה.

אקראי

משתמש מקצוען
אין אפשרות ללכת לכל פ"ש.
אם המעסיק קיים לפנות אליו ולבקש העתק היום
ללא 161 הוא בבעיות

מקומית

משתמש מקצוען
אני מתמצאת בעניין מאד יש אפשרות להתקשר לחברת ביטוח ולבקש טופסשנקרא טופס הכנה ל161 יש את זה נראה לכל החברות בכל אופן בהראל בטוח
אחרי שיהיה לך את כל המסמכים החברת ביטוח תבקש ממך אישור סיום העסקה ממעסיק ו161 אבל יכול להיות שתוכל להביא דוח רצף עבודה מביטוח לאומי
חוץ מזה שבלי קשר אם אתה לא צריך את הכסף ללחם ולחלב כל סוכן ביטוח יגיד לך שלא שווה למשוך כספים אלו כספים שתצטרך בזיקנה כאשר לא תוכל לפרס את עצמך
בהצלחה זה לוקח זמן מנסיון עשיתי על זה דוקטורט

מקומית

משתמש מקצוען
ואגב רק עכשיו שמתי לב שרשמת שעבדת בכמה עבודות לדעתי איחדו לך את הקופות ואפילו לא ידעת אם תשאל את החברת ביטוח איזה מעסיקים רשומים לך תגלה שרשומים לך את כל המקומות באותו מקום

עוגת בוקר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אוטומציה עסקית
את הכספים שנויידו - חברת ביטוח צריכה לעזור בזה.

אברקדברה

משתמש מקצוען
אף אחד לא צריך לעזור בזה
חברת ביטוח לא תשחרר כספי פיצויים ללא מס בלי 161 שאומר שהכספים האלו פטורים ממס
האופציה הכי קלה היא ללכת לפק"ש עם הכנה ל161 ואולי הוא ירחם וייתן פטור
האופציה הקשה- לחזור למעסיקים ולבקש מכל אחד מהם 161 על הכספים שנמצאים כרגע בביטוח (גם ניוד כספים מנויד עם שייכות למעסיק וחברת הביטוח מוציאה טפסי הכנה מדוייקים לכל מעסיק בנפרד)

בניגוד לדעות אחרות אני כן בעד להוציא כספים מהביטוח וכמה שיותר ובוודאי עם זה ללא ניכוי מס, הכסף בקופה רק מתכווץ ומתכווץ ועד גיל זקנה יהיה שם הרבה פחות כסף ממה שהכנסת.

מקומית

משתמש מקצוען
בניגוד לדעות אחרות אני כן בעד להוציא כספים מהביטוח וכמה שיותר ובוודאי עם זה ללא ניכוי מס, הכסף בקופה רק מתכווץ ומתכווץ ועד גיל זקנה יהיה שם הרבה פחות כסף ממה שהכנסת.

אני לא ממש מסכימה אני יודעת שהכספים בפניה יהיו שווים פי ארבעה אבל עדיףלהתייעץ עם מומחים וחוץ מזה ממה בדיוק אמורים לחיות בגיל 70 מקיבוץ נדבות?

מקומית

משתמש מקצוען
ואגב אף אחד לא צריך לעזור בכספים שנוידו הם פשוט נמצאים שם כאילו היו שם תמיד ואפשר לראות בתלושים לאן מפרישים

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
אתם רציניים
כאילו, הטופס הזה - 161
צריך לשמור אותו עשרות שנים?
אין חוק התיישנות של 7 שנים?
אילו עוד מסמכים חובה לשמור עשרות שנים אחורה? טופס 106? מה עוד?

אברקדברה

משתמש מקצוען

אני לא ממש מסכימה אני יודעת שהכספים בפניה יהיו שווים פי ארבעה אבל עדיףלהתייעץ עם מומחים וחוץ מזה ממה בדיוק אמורים לחיות בגיל 70 מקיבוץ נדבות?
מי יתן... אמן...
אני לא יודעת איזה דוקטורט עשית אבל לפי התוצאות שלא תואמות את הידע שלי זה נראה דוקטורט בלי בסיס של מכינה

אברקדברה

משתמש מקצוען
ואגב אף אחד לא צריך לעזור בכספים שנוידו הם פשוט נמצאים שם כאילו היו שם תמיד ואפשר לראות בתלושים לאן מפרישים
אם הפרישו למגדל והכספים נוידו להראל אז מה שכתוב בתלוש לא רלוונטי :( וגם אם יש 161 ישן אז יש לעדכן את חברת הביטוח ב161 או להביא 160 מפק"ש כי הראל לא תקבל 161 עם תיק ניכויים של מגדל
יש מבין?

ממוחשבת

משתמש מקצוען
כמה זמן לוקח לפקיד שומה להכין את הטופס? הגשנו טופס ממעביד ולא קיבלנו בדואר כבר מלא זמן.
לגשת לשם שוב? יעזור?

מקומית

משתמש מקצוען
בגדול קיים מושג של ניוד שמשרד האוצר מבצע לקופות שלא פעילות אל חברה אחת ה שולחים מכתב התאה לפני במייל או בדואר בתקווה שזה מעודכן ואם יש לבנ"א התנגדות רשום שם מה לעשות אם לא הוא פשוט לא מגיב זה הרעיון של הניוד
עכשיו לענינו כתבתי לבדוק בתלוש כי אני כן הייתי מציע לבדוק בכל החברות האם בטוח הכספים נוידו וכן במידה ואין 161 הכנה ל161 ודוח רצף עבודה מבטוח לאומי מספק את החברות מנסיון
לגבי אישור מעסיק על סיום העסקה נאה לי שזה תלוי בחברה או בשנת או משהו כזה אני לא ממש בטוחה אני רק יודעת שיש מקרים שחייב זאת יש מקרים שאפשר בלי אבל אפשר פשוט להרים טלפון לחברת ביטוח והם מסבירים בצורה מאד טובה
בהצלחה
(לגבי הדוקטורט לא התכוונתי לעניין המשיכה אלא לעניין הבירוקרטיה..)

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
אפשר להרים טלפון לחברת ביטוח ולשאול.
בחברת הביטוח הפנו לפק"ש.
מלכתחילה הסברתי לאותו אדם שפק"ש לא יעזור כנראה.
לצערי צדקתי...

אחרי שיהיה לך את כל המסמכים החברת ביטוח תבקש ממך אישור סיום העסקה ממעסיק ו161 אבל יכול להיות שתוכל להביא דוח רצף עבודה מביטוח לאומי
זה שני דברים שונים.
דו"ח תקופות עבודה מחליף את הצורך בסיום העסקה.
הוא לא מחליף את הצורך בטופס 161.

ואגב רק עכשיו שמתי לב שרשמת שעבדת בכמה עבודות לדעתי איחדו לך את הקופות ואפילו לא ידעת אם תשאל את החברת ביטוח איזה מעסיקים רשומים לך תגלה שרשומים לך את כל המקומות באותו מקום
כמו שכתבתי, כל הקופות אוחדו למקום אחד.
וזה לא נעשה כניוד אגב הצטרפות אלא בבקשת ניוד מסודרת.

האופציה הכי קלה היא ללכת לפק"ש עם הכנה ל161 ואולי הוא ירחם וייתן פטור
לא ריחם :(
אמר שמצידו אפשר למשוך בניכוי מס של 47%...

האופציה הקשה- לחזור למעסיקים ולבקש מכל אחד מהם 161 על הכספים שנמצאים כרגע בביטוח (גם ניוד כספים מנויד עם שייכות למעסיק וחברת הביטוח מוציאה טפסי הכנה מדוייקים לכל מעסיק בנפרד)
אחד המעסיקים טוען בתוקף שהוא מבחינתו הוציא ואין לו שום אפשרות לוציא טופס חדש.
אצל האחרים עדיין לא בררו.

עוגת בוקר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אוטומציה עסקית
מניסיוני - חברת ביטוח מוציאה מכין ל- 161. איתו הולכים לפקיד שומה והוא מוציא פטור.
אוכל מחר לבדוק לך יותר לעומק.

מקומית

משתמש מקצוען
אני שוב חוזרת ואומרת עם טופס הכנה ל161 הפקיד יכול לתת פטור ודוח רצף עבודה זה לא בשביל הפטור ממס אלא עבור הבירוקרטיה של החברת ביטוח אני בטוחה שהם ידרשו זאת
ואגב למי ששאל אין מה לשמור את ה161 עבור הפיצויים כי החברות ביטוח מבקשות טופס שתואם שנת מס

לצאת מהריבוע

משתמש מקצוען
אני שוב חוזרת ואומרת עם טופס הכנה ל161 הפקיד יכול לתת פטור ודוח רצף עבודה זה לא בשביל הפטור ממס אלא עבור הבירוקרטיה של החברת ביטוח אני בטוחה שהם ידרשו זאת
ואגב למי ששאל אין מה לשמור את ה161 עבור הפיצויים כי החברות ביטוח מבקשות טופס שתואם שנת מס

לא מבינה איך יש פה כ"כ הרבה דיונים שזו התשובה הנכונה שחוזרת על עצה שוב ושוב .
גם אם היו לך טופסי 161 מלפני 5 שנים זה לא היה עוזר והיית צריכה ללכת לפק"ש עם טופס עזר מעודכן(שאותו מקבלים מח"ב) ועל סמך זה היה מביא לך פטור .

הפק"ש לא ריחם כי לא היה לא איך- לא הבאת לו נתונים ,לפי מה בדיוק יביא פטור?
תתקשרי שוב לח"ב תבקשי טופס עזר עדכני נכון להיום הכולל את כל המעסיקים ,עם זה תיגשי לפק"ש לקבל פטור .

נכתב מניסיון בעבודה שוטפת בעניין . הרבה הצלחה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה