התייעצות מה עדיף חל"ת או מענק לעצמאים

ד.ב.

משתמש מקצוען
אני עובד גם כשכיר [פחות מ5,000] וגם יש לי עסק פטור עצמאי
שתי המשרות מושבתות לחלוטין מאחרי שמחת תורה.

הם ישנה אפשרות לתבוע גם חל"ת וגם מענק לעצמאים?
אם לא מה לכאורה עדיף.

S

משתמש פעיל
לפי מה שידוע לי כל עוד העסק פתוח בביטוח לאומי אין זכאות לאבטלה.

A JERBI

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
למה לא?
בקורונה היה אפשרי

A JERBI

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים

ד.ב.

משתמש מקצוען
יש בכלל אפשרות לעצמאי לקבל אבטלה?

איך אני מצהיר על זה?

פרידא

משתמש מקצוען
בואו נעשה סדר
בימים רגילים עצמאי שמקבל אבטלה מקוזז לו לפי ממצע שנתי
עכשיו בעקבות המצב אם יש אישור מיועץ מס שאין הכנסות בחודשי החל״ת לא מקוזז לו הממוצע השנתי
אני חושבת שבזמן הקורונה מה שעשו היה שסגרו את העסק בביטוח לאומי ולא במס הכנסה ולאחר מכן פתחו אותו שוב.
כך קיבלו אבטלה בלי בעיה וכן יכלו לקבל את המענקים כי מבחינת רשות המיסים העסק היה עדיין פתוח.

haya maryanovski

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
והיה המון באלגן מבחינת ביטוח של עצמאיים כי לרוב לא פתחו מיד אחר כך תיק פסק דין בו אדם נהיה נכה ואינו מבוטח כי סגר את העסק חודש קודם
בשום מצב לא לסגור את העסק גם עכשיו
צריך להפנים שזה לא קורונה
אני חושבת שבזמן הקורונה מה שעשו היה שסגרו את העסק בביטוח לאומי ולא במס הכנסה ולאחר מכן פתחו אותו שוב.
כך קיבלו אבטלה בלי בעיה וכן יכלו לקבל את המענקים כי מבחינת רשות המיסים העסק היה עדיין פתוח.

פרידא

משתמש מקצוען
והיה המון באלגן מבחינת ביטוח של עצמאיים כי לרוב לא פתחו מיד אחר כך תיק פסק דין בו אדם נהיה נכה ואינו מבוטח כי סגר את העסק חודש קודם
בשום מצב לא לסגור את העסק גם עכשיו
צריך להפנים שזה לא קורונה
מדובר על עצמאי שגם שכיר
אותו נכה לא היה מבוטח מבחינת ביטוח לאומי כי היה שכיר בחלת?

אולי מעניין אותך גם...