דרוש מידע מה מוגדר חוב בביטוח לאומי

וילה בצפת

משתמש פעיל
כידוע אם יש חוב בביטוח לאומי הם יכולים לשלול או לתת קנס חוץ מהחוב ולהפחית משמעותית את דמי הלידה
אם אני משלמת בהו"ק הגביה היא אחרי הזמן של התשלום האם יווצר בזה בעיה כאשר יגיע תאריך הלידה ועדיין לא הגיע הגביה בפועל
עוד שאלה:
אם אני עוסק פטור ויהיה לי 10 חודשים בעסק מפתיחתו ואני ילד בחודש 10 יהיה הפחתה או שיהיה מלא?

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
נושא חשוב ביותר!!
הם שוללים דמי לידה אם יש חוב, אם עדיין לא נוצר החוב בד"כ אין בעי'.
חשוב לוודא אכן לפני הלידה שהחובות משולמים !!

hds

משתמש צעיר
מהפרקטיקה:
צריך להיות 10 חודשים משולמים.
אם הגביה של החודש 10 אחרי הלידה זה יכול להוות בעיה שצריכה אישור מהמשרד הראשי .
לכן רצוי להקדים את התשלום בחודש של הלידה אם היא צפויה להיות לפני הגביה (כך אני נוהגת עם הלקוחות שלי)
חוב בהסדר אינו חוב (אם שולם חוב בהסדר תשלומים)

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
קשה לענות בצורה כזאת, כדי לקבל דמי לידה מלאים צריכים להיות מבוטחים 10 חודשים ולשלם דמי ביטוח.
אם מדובר בחודש שעדיין לא הגיע התאריך חיוב זה לא אמור להיות בעי' אם הכל עד אז שולם כמו שצריך

hds

משתמש צעיר
@יהודה מילר .
לצערי נתקלתי בבעיות שהחודש העשירי המבוטח עדיין לא שולם.זה היה צריך לעבור אישור דרך המשרד הראשי . ולכן קבלת דמי הלידה התעכבה מאוד. יתכן שבשנתיים האחרונות הם שינו נהלים.
@וילה בצפת . אני העברתי תשלום לפני ה15 לחודש בצורה יזומה . ונכון שהיתה גביה כפולה באותו חודש. אבל זה הוחזר לאחר תקופה.

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
? זה כבר אחרי הלידה ? או לפני ?

הדס99

משתמש מקצוען
שאלה דחופה!!
אם עבדתי בשני מקומות ולא עשיתי תיאום ביטו"ל .
יכול להיות שכשאני יעשה תיאום, יצא לי חוב.
דבר כזה ג"כ נקרא חוב?
אם בכל מקום התייחסו לזה כאל מקום עבודה ראשון , אז יתכן שחבות בטוח לאומי גבוהה יותר ממה שלקחו לך

אולי מעניין אותך גם...