התייעצות מה מברכים על חמוציות? סקר אנונימי

מה אתם מברכים על חמוציות? (לפי הידוע לכם)

• בורא פרי האדמה

הצבעות: 79 28.3%
  • בורא פרי העץ

הצבעות: 200 71.7%

• סה"כ מצביעים
    279
  • הסקר נסגר .

סמינר דוד

משתמש מקצוען
ככה הבנתי, ועל זה שאלתי למה היא נותנת סמכות על להכשרים השונים.
אין כשר בין הלכות ברכות להכשרים, ואין להם שום מעלה על כל רב אחר, [בטח לא במאכל פשוט כחמוציות שאין צורך להכיר את הרכיבים שבמאכל].
נכון, אין קשר בין ההלכות להכשר, ולכשרות, אבל יש קשר בין הרבנים של הכשרויות השונים, מדובר בקהילות שונות, ולכן לא כתבתי כשרויות, אלא רבנויות, אולי הייתי צריכה לכתוב הרבנים השונים. התכוונתי לא בדיוק לכשרות, אלא לבתי הלכה השונים, ולכן כתבתי רבנויות.

בית נאמן

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
לנו רב ענה שהיות וזה עץ שאינו חשוב- מברכים האדמה על החמוציות עצמן אולם אם מברכים העץ- פוטר אותן

נני5

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
בסמינר לימדה אותנו המורה:
כשיש ספק על משהו שגדל - מברכים אדמה

Goldidea

משתמש מקצוען
תודה לכל העונים!

אני רואה שכל הזמן זה סביב 75 % מצדדים לברך העץ ו 25% האדמה

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
החמוציות גדלות על שיח, שמצד הדין ברור שברכתו העץ. חלק מהאשכנזים נהגו לברך אדמה על פי המשנ"ב שכתב שנוהגים לברך אדמה על פירות יער וכד' כי הם לא פירות חשובים, (למרות שכאמור מצד הדין ברכתם העץ). כיום שללא ספק זה פרי חשוב, אין לי מושג למה יש כאלה שעדיין מברכים על זה אדמה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  25  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה