מה לעשות נגד בחילות בנסיעה?

פנינה לאה

משתמש רשום
אני ראיתי מנסיון עם שני ילדים שסבלו המון מבחילות והקאות - לנסוע בתוך העיר כמה פעמים בשבוע. בהתחלה כמה דקות ולעלות ליותר זמן, הבחילות חלפו ב"ה.

אסתי3311

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י הרהור עמוק;n5030778:
להעסיק את הילד, הרבה פעמים ההקאות מגיעות מהרגל שאוטו=הקאה.
כדאי להסיח את דעתו מהנסיעה
הלואי וזה היה פסיכולוגי.
בחילות בנסיעות זה סבל בל יתואר ואין כאן ענין של הסחת דעת.
כשזה קים- זה מורגש.

גיטרה

משתמש מקצוען
שמעתי על הרבה שהצמידים האלה עזרו להם, אפשר במקום לקנות אותם - ללחוץ עם האגודל על שורש מסוים בחיבור של כף היד, שזה בעצם העיקרון עליו הצמיד עובד. (רק קצת מסובך לאורך זמן בנסיעות ארוכות.......)

עדינה הלפגוט

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
חוץ מכל הפתרונות, זה באמת הרבה עניין של הרגל וההרגל מושפע גם מכלי הרכב, לדוג' בעבר נסעתי רק ברכב פרטי.
נסיעה באוטובוס היתה מלווה בבחילה בלתי נסבלת, כיום אני רק עם אוטובוסים, וכשפעם יוצא לי לנסוע במונית מחוץ לעיר, שוב ההרגשה הרעה חוזרת

vhsvchch

משתמש מקצוען
נכתב ע"י חייקי;n5030963:
הלואי וזה היה פסיכולוגי.
בחילות בנסיעות זה סבל בל יתואר ואין כאן ענין של הסחת דעת.
כשזה קים- זה מורגש.

אני מתכוין לילדים שלפני שהאוטו מתניע כבר מקיאים

Dvori B

משתמש סופר מקצוען
ממליצה גם על הטרבמין/טרוומין
בתור ילדים קבוע לפני נסיעות ארוכות היינו לוקחים (אלה שהיו מקיאים בנסיעות) וזה עשה פלאים,
נראה לי לגילאים קטנים אפילו מספיק רבע כדור אבל אולי תשאלו.
שמים בכפית מים זה מהר מאד נמס, זה קצת מר אז לשתות אחרי
( נראה לי שבהריון לא לוקחים את זה)

בהצלחה

artline

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
ללב הטבע בגאולה יש מוצר מצוין נקרא בחיקל

יצירתית

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
ילדי אחותי מאד סובלים מכך
מה שעוזר להם- או לנסוע בלילה ואז הם נרדמים
לאחרונה נותנת איגלו קפוא וכל הדרך מוצצים (כמה וכמה כמובן) וזה טוב להם
גם אני סבלתי בתור ילדה מזה ועזר לי לאכול פחממה יבשה כמו ביגלא, פרכיות, מצה וכד'

BRAVERMAN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
זיתים ומללפון חמוץ

עסק

משתמש פעיל
הבת שלי ממש סבלה מבחילות בנסיעה, היא היתה מפסידה טיולים שנתיים וכו'.....
(עכשיו כבר אין לה, כי היא התחילה לנסוע הרבה והגוף שלה תרגל.)
אבל היא ג"כ לקחה טרבמין, ואיך שזכור לי, זה מאד עזר...!!!
מה שג"כ עוזר היא לא אכלה כלום בנסיעה, והייתי נותנת לה רבע לימון טרי חתוך, והיא היתה מחזיקה בקליפה ומוצצת וזה מאד עזר... (אבל אולי לילדה כ"כ קטנה זה יהיה מידי חמוץ?!)
הרבה הרבה בהצלחה!!!! זה ממש לא קל!

הדס ט

משתמש מקצוען
טרוומין ממש עוזר.
מנסיון אישי, בתור ילדה תמיד סבלתי מהקאות בנסיעות, עד גיל די מבוגר (מעל 20)
אבא שלי היה ממיס לנו, הילדים, חצי כדור בכף עם מים, הטעם היה נורא ואיום (רק מזה היה אפשר להקיא)
אבל זה עזר פלאים, נסיעות חלקות בלי הקאות.

Special

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
שמים פלסטרים מאחורי האזניים.
ממש עוזר מנסיון..

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
לימון, אפילו רק להריח.
לי יש תליון ארומטי ואני פשוט מריחה מייד.

ברכי ר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מי שרגיש לנסיעות גם אם ייסע 3 פעמים ביום זה לא יעבור.
במשך כמה שנים נסעתי לעבודה הלוך וחזור וכל יום חזרתי עם בחילות.
כיום נחשפתי לסוכריות הג'ינג'ר שהם ממש מרגיעות את הבחילות.
לגבי הטרבמין יש לציין שהוא ממש מטשטש וגורם לעייפות.

saralulu

משתמש מקצוען
בתור ילדה סבלתי מאד מהתופעה, וזה היה סיוט נוראי!
מה אפשר לעשות? הרבה דברים... אז ככה... אני לא ממש זוכרת את כל מה שניסיתי אבל פחות או יותר.
דבר ראשון אבא שלי הרגיל אותי לנסיעות בהדרגה, היינו למשל נוסעים לקייטנה 2 תחנות ואז הוא היה קונה לי שוקו והיינו מתקשרים לאמא שלי (בטלפון הציבורי, אז לא היו פלאפונים) והיינו מספרים לה שב"ה הנסיעה עברה בשלום, עד היום אני זוכרת את השקית השחורה שבה היה השוקו בשקית, אני זוכרת נסיעות קצת יותר רחוקות לחנות 'שפע מהדרין' קנינו שם מעדן תאומים :) קיצור ההורים שלי הפכו לי את החוויה הקשה להתמודדות שאני יודעת שיפנקו אותי אח"כ.

אבל כשבגרתי כבר ההתמודדות הייתה כבר יותר שלי, וזה היה קשה! אני זוכרת איך הייתי יושבת באוטובוס וסותמת את האף כדי לא להריח חלילה את הריח של האוטובוס, הייתי רואה את האוטובוס שאני צריכה לעלות עליו והייתי מקיאה רק מלראות אותו מגיעה לתחנה... וטיולים בשנות ביה"ס או במסגרת המשפחה היו זוועה! לא ידעתי מה אעשה ואיך אתמודד עם זה! כל נסיעה הייתה ממש סבל כשאני מקיאה ומרגישה נורא... עד שגדלתי ואט אט התופעה דעכה...

סיגלתי לעצמי דברים שעשו לי טוב אישית, ועד היום כאדם בוגר אני עדיין מקפידה על כך בדר"כ, אז מה אני עושה?
למדתי להכיר את הטרבמין (הוא נמס בפה אז אם הוא נתקע כדאי לאכול לשתות או למצוץ משו מתוק שיעביר את הטעם המר) שעוזר מאד שהנסיעה תעבור בשלום, מסטיקים, מים, בייגלה, סוכריות, מזגן על הפנים, חלון פתוח, נגן עם שירים שאהובים עלי ומסיח מאד את הדעת, וגם כדאי שהישיבה לא תהיה מקופלת שלא ילחץ על הקיבה... היום זה כמובן לא כמו פעם אבל כל הדברים האלו הם דברים שניסיתי ולי אישית הם חלק מההצטיידות לנסיעה, כמובן לא להתרגל יותר מידי לטרבמין כי לפעמים אין צורך לקחת אותו, ועוד דבר זה לא להגיע עם בטן מלאה לנסיעה! בתור ילדה הקאתי המון בנסיעות וזה לא היה קל בכלל! אני כן זוכרת את תחושת השיחרור אחרי ההקאה, הקאה בנסיעות נתפסת בעיני כרגישות ואם מתמודדים איתה ברגיעות ובהבנה אז שורדים את זה, ועוד משהו זה לא לשבת במושב הפוך מכיוון הנסיעה, זה מסחרר ועושה עוד יותר רע. ולתפוס מקום כמה שיותר בקידמת האוטובוס, וגם כדאי לנסות להירדם או להסתכל על הנוף.

עד היום יש לנו במשפחה כאלו שסובלים מהתופעה ויש שנוסעים חלק, זו התמודדות אבל כדאי לנסות ולראות מה מקל ומה עוזר להרגשה האישית וההרגשה הטובה! העיקר שתהיה נסיעה טובה! אני גם זוכרת שתמיד היה לי בציוד שקיות הקפאה טישו ומגבונים לכל מקרה שיהיה.., אולי כדאי גם מגבת כדי שהבגד לא יתלכלך ולא שתמיד זה עוזר... אני גם זוכרת שתמיד אחד ההורים ישב לידי וזה כבר נתן לי הרגשה טובה ובטוחה, הקאה זה לא דבר נשלט וצריכים לקחת את זה כמו שזה ולקוות שהתופעה תעבור... לא ראיתי אנשים מבוגרים שמקיאים... ;)

עוד משו שנזכרתי זה שיצאתי לראשונה לעבודה הציעו לי עבודה מחוץ לעיר וזה בדיוק מה ששיפשף אותי והרגיל אותי לנסיעות בכל יום מחוץ לעיר, כך במשך שנה התרגלתי וזה היה מאד חשוב לי אישית.

שיתפתי אותך בכל הנ"ל כי הנושא הזה קרוב אלי וחוויתי אותו. מקווה שהדברים שכתבתי ושיתפתי יעזרו לכם.

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  21  פעמים

לוח מודעות

למעלה