בקשה מה לענות לבחור ?

מצב
הנושא נעול.

Akivafr770

משתמש רשום
תראו/י כשמנחם בגין רצה שהתקציבים של הישיבות יהיו ממשלה גדולי ישראל התנגדו ואמרו שכל רגע הממשלה יכולה להפסיק אז הגיעו לפשרה שרק חצי יקחו מהמדינה אבל עכשיו יכול להיות שנסתדר בעצמנו אולי כדאי ללכת לעשות הפגנות מול ביתו של ליברמן

הדס ט

משתמש מקצוען
ניגש אלי בחור עם שאלה קשה ואיני יודע מה לענות לו.
השאלה : אם הכל קצוב מראש השנה ואין אדם נוגע בפרוטה השייכת לחברו. מדוע אנחנו כל כך לחוצים ממשלת השמאל ? הרי אם נגזר עלינו שיהיה לנו פרנסה אז יהיה. ואיך יתכן שליברמן ישנה לנו משהו בפרנסה. הבו לי רעיון מה לענות לו.
אני חושבת שיש טעות מסוימת בחרדה שלנו מהממשלה הזו
לא הממשלה מפרנסת, לא התקציבים מפרנסים, לא הגזרות מקשות עלינו.
(וסתם לדוגמא, מאז שקיצצו את קצבאות הילדים, במבט של כמעט שני עשורים קדימה, רמת החיים רק עלתה... גם אצל אברכים. לקדוש ברוך הוא יש עוד דרכים לפרנס אותנו חוץ מאשר משרד האוצר)

הפחד העיקרי מהממשלה הזו זה היהדות.
ולא היהדות שלנו כציבור חרדי, כי החידרים לא ילמדו ליבה גם אם יורידו להם את התקציבים והבחורים לא יתגייסו גם אם יוציאו חוק גיוס חובה.
הבעיה העיקרית תהיה עם הגיורים הרפורמיים, הנישואים האזרחיים, הכשרות והשבת, עבור האזרחים שלא שומרי תורה ומצוות. ספרי היוחסין שנצטרך לכתוב ושאריות היהדות שיתנדפו מהציבור הכללי כאן בארץ.

אמא ועוד..

משתמש מקצוען
שכחתי לציין אבל הבחור רוצה לצאת לעבוד רק בגלל שהוא מאמין שבממשלה הקרובה לא יהיה לו כסף אם ישאר בחור ישיבה ועוד מעט אברך.
לשאול אותו אם הוא מאמין שהפרנסה שלו נקבעה כבר בר"ה?
נכון, הוא לא יודע מה נגזר, אבל זה כבר כתוב. הוא מאמין בזה?

האמת,
נשמע שאין לו "קושיה", יש לו "תירוץ".
לרצון שלו לצאת לעבוד.

התשובה האמיתית היא שהסיפור האמיתי לא קורה בכנסת שבארץ, אלא ב"כנסת" שבשמים (מכירים את הסיפור על האדמור שעשה כעין ממשלה בפורים- כשכולם היו לחוצים מממשלת הזדון שקמה אז באותה ארץ, ונתן לכל אחד תפקיד של שר, וכמו שקבע כך היה בסוף, בצורה פלאית -?).
כך שאם הוא באמת רוצה לעשות את ההשתדלות הרצויה ביותר זה אומר להשקיע בלימוד ותפילה.

מויסי

משתמש מקצוען
לכל העונים המדהימים. אין עליכם !!!!! אבל לצערי הבחור לא בקטע לשמוע עכשיו הרצאות על חיזוק וודאי לא לשמוע הרצאות בנושא הקו החינוכי ! הוא רוצה לשמוע תכלס !!!!! תשובה קצרה ולעניין
(אל תתקפו אותי. מה לעשות זה הבחור וזה חלק מהצעירים של היום אני לא רוצה לריב איתו אלא לעזור לו )

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
שכחתי לציין אבל הבחור רוצה לצאת לעבוד רק בגלל שהוא מאמין שבממשלה הקרובה לא יהיה לו כסף אם ישאר בחור ישיבה ועוד מעט אברך.
תשאל אותו כמה כסף יחסר לו לדעתו אחרי גזרות הממשלה אם יהיו (למה היום הוא מקבל ממנה משכורת?) ואם בשביל השכר הזעום הזה שווה לצאת לעבוד (ואם כן אפשר לארגן לו משהו מקביל ללימודים. זה הרי סכום קטן)
בעיני זה קצת מוגזם שהוא רוצה לעבוד בגלל הפחד. אולי זה יושב לו על מקומות עמוקים יותר. מילא אם הוא היה מפרנס משפחה וגם ככה דחוק ומצומצם אז הפחד זה הקש ששובר אותו.
אבל מה חסר לבחור שהלחץ העתידי בלבד גורם לו לרצות לבצע שינוי? לא יודעת. נשמע קצת מוגזם.

Akivafr770

משתמש רשום
לא צריך בכלל לחשוש אם ה' רוצה הוא יביא כבר עכשיו את המשיח לא צריך לדאוג.

מויסי

משתמש מקצוען
תשאל אותו כמה כסף יחסר לו לדעתו אחרי גזרות הממשלה אם יהיו (למה היום הוא מקבל ממנה משכורת?) ואם בשביל השכר הזעום הזה שווה לצאת לעבוד (ואם כן אפשר לארגן לו משהו מקביל ללימודים. זה הרי סכום קטן)
בעיני זה קצת מוגזם שהוא רוצה לעבוד בגלל הפחד. אולי זה יושב לו על מקומות עמוקים יותר. מילא אם הוא היה מפרנס משפחה וגם ככה דחוק ומצומצם אז הפחד זה הקש ששובר אותו.
אבל מה חסר לבחור שהלחץ העתידי בלבד גורם לו לרצות לבצע שינוי? לא יודעת. נשמע קצת מוגזם.
הוא כבר מאורס ואמור להתחתן בסוף חודש תמוז

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
הוא כבר מאורס ואמור להתחתן בסוף חודש תמוז
וממה הוא צפה להתפרנס? מהממשלה? כי גם בממשלות הכי טובות זה לא היה כל כך ריאלי.
ממש לא הבנתי מה השתנה. מהכמה מאות שקלים שאולי יקצצו לו במלגה הוא תכנן להתקיים?

סולידית

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
אמונה זה לא זבנג וגמרנו אלא אימון .. תהליכי שעובדים עליו ..
זה עבודה עצמית להאמין באמת שהקב"ה מפרנס וזן ויש בידו הכללללללללללל והוא רוצה להעניק לנו.
הפיתרון היחיד הוא תפילה והתחזקות והרבה קריאה והפנמה בנושא פרנסה מן השמים.

וסתם ככה כאישה עובדת לבעל אברך , הברכה שיש גם בעבודה עצמה אני מרגישה את זה. לא מובן מאליו.
השנה הזאת אצלי אישית היתה מבורכת ברמה לא ברורה .
כעצמאית לא היה לי פשוט לאפשר לבעלי לשבת ללמוד כל תקופת הקורונה אבל החלטתי שאני אתמודד עם הכל והוא ילך ללמוד ואני מאמינה שהברכה היתה בזכות התורה של בעלי.

גזרות באות , גזרות הולכות ואמונה לעולם נשארת.
[כשחיים את זה , לא רואים אחרת. זה פשוט ברור כל כך.]

תפוזינה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
למה אנשים מאמינים חושבים שממשלה תקבע איך החיים שלנו יראו?

היו שנים של ממשלת שמאל והיו קיצבאות ילדים ענקיות...

שולמית רוז

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
התשובה האמיתית היא- ליברמן וחבריו לא יקבעו לנו כלום!!!
רק ד', ואליו אנחנו פונים!
וכשיש כזה מצב- מוטלת עלינו חובת השתדלות- שהיא בעיקר תפילה והתחזקות.

Akivafr770

משתמש רשום
עכשיו תעני לו בצורה שלו:
אנחנו נעשה לשמאלנים הפגנות ליד הבתים שלהם לא נצליח לתת להם לעשות כלום יכול להיות שאריה דרעי ישאר במשרד הפנים ואז דרעי לא יאשר נישואים אזרחיים ככה תעני לא ואם הוא לא ישמע תגידי לו שמה אכפת לו אם הוא רוצה שיצטרף להנחות תפילין ליד הבית של תמר זנדברג

לא כמו כולם

משתמש מקצוען
לא הבנתי...
למה עד היום בחור ישיבה היה מקבל איזה דמי כיס מהממשלה???

ואברכים, אח מלומדים בניסים אנחנו!!!!
שידבר עם אברכים אמיתיים וישמע מהם כמה מתוקה קירבת ד' וכמה ניסים רואים בכל חודש מחדש.

וסליחה על השאלה אבל אשתו לא עובדת? לא תעבוד?
זו"צ עוד אין לו מדי הרבה הוצאות,
לא כמו משפחה עם ילדים...
לפחות שיתחיל את החיים בכולל, חיי הנישואין שלו יראו אחרת.

שולמית רוז

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הוא נשמע טיפוס מאוד לחוץ.
לא נראה שתשובה תספק אותו.
צריך להרגיע את הלחץ שלו מבפנים.

פרספכתיבה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
יוצרי ai
ניגש אלי בחור עם שאלה קשה ואיני יודע מה לענות לו.
השאלה : אם הכל קצוב מראש השנה ואין אדם נוגע בפרוטה השייכת לחברו. מדוע אנחנו כל כך לחוצים ממשלת השמאל ? הרי אם נגזר עלינו שיהיה לנו פרנסה אז יהיה. ואיך יתכן שליברמן ישנה לנו משהו בפרנסה. הבו לי רעיון מה לענות לו.

בלת"ק
התשובה: מי שמאמין לא מפחד! כדרגת הבטחון המוחלט של האדם בבורא עולם- כך דרגת הרוגע והשקט הנפשי שלו מול כל מאורעות החיים. ואכן זו עבודתנו כאן בעולם- לחזק בעצמינו אמונת ה' ואהבת ה' וכך לא נילחץ ולא נחשוש משום דבר. המלוכה ומהממשלה, הפרנסה והכלכלה - הכל הכל לחי העולמים.
הפחד שלנו הוא מנסיונות והתמודדויות קשות שח"ו יוכלו לגרום לחלק מאיתנו לירידה ברוחניות ובלימוד תורה וכו'... שהיצה"ר יצייר לנו שכאילו באמת יש לאנשים כלשהם אפשרות אמיתית להזיק לנו ולנקוף אצבע בלי שיכריזו על כך מלמעלה...ועל זה אנו מתפללים בכל יום אל תביאנו לידי נסיון.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  15  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה