מה לדעתם כדאי לשדרג במפרט שהציעו לי למחשב

יהונתן צבי

משתמש רשום
אני לקראת רכישת מחשב,
זה חלק מהמפרט שהציעו לי,

30‪Intel I5- 4370 Tray CPU
זיכרון16GB
דיסק קשיח 1TB

וכרטיס מסך GTX650 של גיגבייט
איפה כדאי להשקיע כדי שהמחשב יהיה יותר חזק לעריכה, כרטיס מסך? מעבד? אולי עוד דיסק קשיח כדי שיהיה אפשר לשים את זה במערך RAID0?
אולי בRAM?

אם כרטיס מסך, אז האפשרות היא לשדרג לכרטיס מסך זה: GTX660
אם מעבד אז זה: I7

אז מה אתם אומרים?

פרשי

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נסיון אישי שלי, RAM הכי משפיע.
בהצלחה.

Desp

משתמש רשום
המעבד בהחלט משמעותי I7 כמובן יותר חזק.
כונן SSD משפר ביצועים.
2 כוננים במערך רייד יכול לתת שיפור.
יש הרבה מה להציע זה שאלה של תקציב.
כמובן גם תלוי לאיזה שימוש של עריכה...
קלה או כבדה אנימציה וכו'...

יהונתן צבי

משתמש רשום
יש לי תקציב לאחד מהדברים שכתבתי, ואני רוצה לדעת איזה מהם כדי.
שמתי לב שבפרמייר, במיוחד כשיש אפקטים, אז הוא יכול להתקע קצת כשאני מנגן קובץ על הטיימליין, מה הרכיב שהכי ישפיע על הדבר הזה? כי זה קריטי לעריכה, ולרנדר זה מסרבל בצורה בלתי אפשרית.
לא הבנתי מה הקטע של הSSD, התוכנות עולות יותר מהר? נו שויין, יותר חשוב לי שהעריכה תהיה חלקה. ומדובר בעריכה רגילה של פול HD

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
לפי מה שכתבת -הכרטיס מסך.

maor700

משתמש רשום
נכתב ע"י פופקו;951183:
לפי מה שכתבת -הכרטיס מסך.

לא בהכרח, תלוי באיזה מצב זה נתקע.
אם הניגון לא חלק כשאתה שם אפקטים והפס צהוב- צריך לשדרג כ.מסך
אם הניגון לא חלק כשאתה שם אפקטים והפס אדום - צריך לשדרג מעבד וגם אז לא מובטח לך ניגון זמן אמת בכל מצב. תלוי מאוד מה האפקטים ששמת ובאיזה כמות.

צריך לדעת להשתמש באפקטים נתמכים מרקורי עד כמה שאפשר כדי לקבל זמן אמת.

יהונתן צבי

משתמש רשום
אז אתה אומר פס צהוב - כ. מסך, פס אדום - מעבד.
מכיוון שהמחשב עדיין לא קיים, וזה רק קושי ששמתי לב שיכול להיות בפרמייר וחשוב לי לעשות לו סיכול ממוקד, אז אני מבין שעלי פשוט להתפלל ולבחור אחד מהם. נראה לי שאלך על המעבד... ה' יעזור.

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י maor700;951201:
לא בהכרח, תלוי באיזה מצב זה נתקע.
אם הניגון לא חלק כשאתה שם אפקטים והפס צהוב- צריך לשדרג כ.מסך
אם הניגון לא חלק כשאתה שם אפקטים והפס אדום - צריך לשדרג מעבד וגם אז לא מובטח לך ניגון זמן אמת בכל מצב. תלוי מאוד מה האפקטים ששמת ובאיזה כמות.

צריך לדעת להשתמש באפקטים נתמכים מרקורי עד כמה שאפשר כדי לקבל זמן אמת.

הבעיה היא שהיום זה נתקע לו ולכן הוא קונה מחשב חדש, והיום הפס הצהוב זה לא עם מרקורי כי המחשב הישן לא תומך במרקורי, לכן אם היום מפריע לו להריץ טיים ליין במחשב הישן, אם הוא ישים כרטיס מסך חזק תומך מרקורי, הרוב יהפוך לו לצהוב כמובן שמומלץ להשתמש באפקטים שדורשי מרקורי, ולכן המעבד לא יביא לו כמעט שום דבר ביחס למה שהכרטיס מסך, וזה לא תלוי בפסים צהוב או אדום כי המחשב של היום הוא ללא מרקורי.

בקיצור למי שיש מחשב ישן ללא מרקורי ומנסה להריץ HD בטיים ליין וזה מגמגם לו, הכרטיס מסך יפתור את הרוב המוחלט של הגמגום.

maor700

משתמש רשום
נכתב ע"י פופקו;951402:
הבעיה היא שהיום זה נתקע לו ולכן הוא קונה מחשב חדש, והיום הפס הצהוב זה לא עם מרקורי כי המחשב הישן לא תומך במרקורי, לכן אם היום מפריע לו להריץ טיים ליין במחשב הישן, אם הוא ישים כרטיס מסך חזק תומך מרקורי, הרוב יהפוך לו לצהוב כמובן שמומלץ להשתמש באפקטים שדורשי מרקורי, ולכן המעבד לא יביא לו כמעט שום דבר ביחס למה שהכרטיס מסך, וזה לא תלוי בפסים צהוב או אדום כי המחשב של היום הוא ללא מרקורי.

בקיצור למי שיש מחשב ישן ללא מרקורי ומנסה להריץ HD בטיים ליין וזה מגמגם לו, הכרטיס מסך יפתור את הרוב המוחלט של הגמגום.

פופקו ,תסתכל על הודעתו הראשונה יש כבר במפרט כרטיס GTX 650 שכידוע לך תומך מרקורי אזי סביר להניח שאם לא מדובר בעבודה מאוד מורכבת עם הרבה שכבות ואפקטים זה אמור לספק את הסחורה הרי לך ששיפור יותר משמעותי יהיה דווקא היכן שכרטיס המסך לא יכל לעזור וזה רינדורי מעבד קרי- פס אדום.

maor700

משתמש רשום
אוקיי, בעקבות הערתו של פופקו ואחרי קריאה מחודשת של השרשור ייתכן שלא הבנתי נכון את המצב.

מאוד פשוט:
אם יש לך כבר כרטיס מסך תומך מרקורי (כמו GTX 650) והתלבטותך נוגעת לשידרוג נוסף אז ורק אז תשדרג מעבד אבל אם אין לך כ.מסך תומך מרקורי אין שאלה שכדאי לך להשקיע בכ. מסך שם תראה שידרוג משמעותי בביצועים.

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י maor700;951430:
אוקיי, בעקבות הערתו של פופקו ואחרי קריאה מחודשת של השרשור ייתכן שלא הבנתי נכון את המצב.

מאוד פשוט:
אם יש לך כבר כרטיס מסך תומך מרקורי (כמו GTX 650) והתלבטותך נוגעת לשידרוג נוסף אז ורק אז תשדרג מעבד אבל אם אין לך כ.מסך תומך מרקורי אין שאלה שכדאי לך להשקיע בכ. מסך שם תראה שידרוג משמעותי בביצועים.

לזו היתה כוונתי. (אני משער שהיום אין לו כרטיס מסך תומך).

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  45  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה