מה זה אומר שני מוקדים אקוגניים בלב העובר?

גלי אבן

משתמש פעיל
@יועצת נישואין במחילה אבל כתבו כאן באשכול הרבה דברים לא נכונים ולא מדוייקים.

תקראי מה ש @rand כתבה, רואים שהיא אשת מקצוע.

הרשי לי להוסיף קצת מעבר-
מוקד בצד שמאל של הלב נחשב כ''סימן רך'' למומים כרומוזומליים ובראשם תסמונת דאון.
כשיש סימן רך אחד זה כלום ושום דבר. כשיש כמה סימנים רכים יחד זה יותר מחשיד ומפנים לייעוץ גנטי שבד''כ ממליץ על שקלול של חלבון עוברי יחד עם בדיקות נוספות כמו מי שפיר, NIPT, ועוד כדי לקבוע רמת סבירות למום כרומוזומלי.

מוקד בצד ימין הוא יותר נדיר ומהווה סימן יותר ברור ולכן מספיק רק אותו בשביל להחשיד למשהו כזה ולהפנות הלאה לבירור.

מדוע מפנים לאקו לב? לא כי מוקד אקוגני מהווה בעיה לבבית, אלא כאמור הוא מחשיד ובמידה ובאמת יש תסמונת דאון היא מגיעה בד''כ עם עוד מומים לבביים ואותם רוצים למצוא.

זה הכל. אז תורידי לחץ ותחזרי לנשום.

על החתום-
אחות שהיא גם אמא לשני תינוקות עם שני מוקדים לבביים לכל אחד...
אם מופיע מוקד אקולוגי בתוספת עורק טבורי יחיד האם מעלה את הסיכוי ? האם להילחץ ?

שביעית

משתמש מקצוען
אם מופיע מוקד אקולוגי בתוספת עורק טבורי יחיד האם מעלה את הסיכוי ? האם להילחץ ?

אז שוב, אלו 2 סימנים שמופיעים יחד ויכולים להעיד על יותר סיכוי לבעיות {תסמונות כרומוזומליות} אבל עדיין ברוב המקרים {50-90%} זה עדיין לא אומר משהו בעייתי.

מקובל לשלוח לסקירה יותר מורחבת ואקו לב.

אגב, לאחד הילדים שלי היו 3 סימנים... 2 מוקדים אקוגניים וציסטה במח...
בפעם האחרונה שבדקתי - הוא לא תסמונת דאון..

גלי אבן

משתמש פעיל
מוקד אקוגני ועורק טבורי יחיד אלו ממצאים שנצפים הרבה פעמים יחד ? האם מישהי פה התנסתה?

גלי אבן

משתמש פעיל
אז שוב, אלו 2 סימנים שמופיעים יחד ויכולים להעיד על יותר סיכוי לבעיות {תסמונות כרומוזומליות} אבל עדיין ברוב המקרים {50-90%} זה עדיין לא אומר משהו בעייתי.

מקובל לשלוח לסקירה יותר מורחבת ואקו לב.

אגב, לאחד הילדים שלי היו 3 סימנים... 2 מוקדים אקוגניים וציסטה במח...
בפעם האחרונה שבדקתי - הוא לא תסמונת דאון..
לבת הבכורה שלי לא היו 3 סימנים ובפעם האחרונה שבדקתי היא דווקא כן הייתה [ועדיין] :)
אני בהריון רביעי ו 2 הסימנים האלה הוציאו אותי משלוותי..

נערך לאחרונה ב:

שביעית

משתמש מקצוען
לבת הבכורה שלי לא היו 3 סימנים ובפעם האחרונה שבדקתי היא דווקא כן הייתה [ועדיין] :)
אני בהריון רביעי ו 2 הסימנים האלה הוציאו אותי משלוותי..
את רואה? אז הסימנים האלו לא באמת מעידים על משהו חיובי או שלילי...

הימצאותם לא תמיד מעידה על תסמונת כלשהי כמו שחסרונם לא מעיד על אי הימצאות תסמונות.

בכל מקרה, כמו שכתבתי - מקובל לשלוח לסקירה מורחבת יותר.
כמו כן, אם רוצים לדעת בוודאות גמורה - ניתן לעשות בדיקות של מי שפיר, סיסי שליה או NIPT {תלוי בשבוע ההריון}

גלי אבן

משתמש פעיל
את רואה? אז הסימנים האלו לא באמת מעידים על משהו חיובי או שלילי...

הימצאותם לא תמיד מעידה על תסמונת כלשהי כמו שחסרונם לא מעיד על אי הימצאות תסמונות.

בכל מקרה, כמו שכתבתי - מקובל לשלוח לסקירה מורחבת יותר.
כמו כן, אם רוצים לדעת בוודאות גמורה - ניתן לעשות בדיקות של מי שפיר, סיסי שליה או NIPT {תלוי בשבוע ההריון}
הופנתי לאקו לב ,
היום הייתי בסקירה והוא אמר שהוא בדק היטב את כל שאר הממצאים והכל נצפה תקין. ובכל זאת ..

גלי אבן

משתמש פעיל
אז את יכולה לנשום לרווחה.
שוב, כמובן ששום דבר לא מבטיח כלום, אבל זה כן איזושהי אינדיקציה.
הלוואי לנשום לרווחה . אני עוד לפני האקו ורק באמצע ההריון. אבל ממה שהוא בדק בסקירה [לב ,כליות ,עמוד שדרה ,גשר אף ,עצם ירך ] אחרי שהוא הוריד לי את הלב עם הממצאים האלו ,אמר שנראה תקין ושהוא אומר לי את הבעיות כי גם לו כרופא יש 'וי ' שהוא צריך לסמן... . נתפלל שיהיה בסיידר.
תודה! :)

נערך לאחרונה ב:

יועצת נישואין

משתמש פעיל
האם פעם אמרו לכם את זה בסקירת מערכות?
והאם זה מלחיץ
תודה מראש לכל העונות
אם זה מרגיע מישהו
לפני חצי שנה שאלתי על 2 מוקדים אקוגנים

אז כעת הבת שלי בת חצי שנה
והיא ברוך השם בריאה ושלמה

להודות על הניסים

bayit

משתמש פעיל
עריכה תורנית
גם אנחנו עברנו את זה...
בנוסף על ה"בעיה" בלב, היה גם משהו לא תקין בכליות. בגלל הצירוף של 2 הדברים הרופא שעשה את הסקירה אמר לנו - נראה תסמונת דאון (כן, ככה ישירות, בלי שום הכנה נפשית) ושלח אותנו לייעוץ גנטי!!
עשינו אקו לב - הכל היה תקין. הקרדיולוגית הסבירה שזה משהו נורמאלי ולא צריך להלחץ.
עשינו מעקב של הכליות ובשלב מסוים אמרו - אהה, זה קורה הרבה.
ב"ה נולד תינוק בריא ושלם (כיום בן 9, ילד מקסים).

לא לשכוח להתפלל, כי זה העיקר!

!smile

משתמש רשום
אם יש SUA חסר כלי דם אחד בחבל ושלחו לעשות סקירה ואקו לב עוברי.
יש צורך להילחץ?? מה זה אומר??

גלי אבן

משתמש פעיל
אם יש SUA חסר כלי דם אחד בחבל ושלחו לעשות סקירה ואקו לב עוברי.
יש צורך להילחץ?? מה זה אומר??
אם זה הממצא היחיד שראו , ואת לפני סקירה , תעשי קודם כל אותה. אם זה ישאר בעז''ה הממצא היחיד למיטב הבנתי אין צורך בבדיקות נוספות [ יש המלצה לאקו לב עובר ] .

!smile

משתמש רשום
אם זה הממצא היחיד שראו , ואת לפני סקירה , תעשי קודם כל אותה. אם זה ישאר בעז''ה הממצא היחיד למיטב הבנתי אין צורך בבדיקות נוספות [ יש המלצה לאקו לב עובר ] .
אבל זה מראה על משהו שאמור להלחיץ?

גלי אבן

משתמש פעיל
אבל זה מראה על משהו שאמור להלחיץ?
זה לעיתים מתגלה כאשר קיימים מומים נוספים בעובר, ולכן מעלה קצת את הסיכויים שהעובר לוקה בהפרעה כרומוזומלית [ כמו תסמונת דאון ] , אבל כמובן שברב רובם של המקרים,כל עוד אין ממצאים נוספים העובר בריא ושלם.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  27  פעמים

לוח מודעות

למעלה