מה זה אומר ליווי שנתי של יועצת מס?

יייע

משתמש רשום
מה יש כ"כ בעוסק פטור שמצריך ליווי שנתי?
אין דיווחים
יש רק קצת ביטוח לאומי
מקדמות אישורים
נשמע סתם יקר

יייע

משתמש רשום
מה אתם אומרים על זה
יועץ מס לעוסק מורשה עם פעילות קטנה
דיווח כל חודשיים
אין הרבה עבודה
לוקח 400 ש"ח לחודש + מע"מ
ועכשיו דורש עוד 1500 ש"ח + מע"מ
עבור הגשת הדו"ח
נשמע יקר? סביר?

mina

משתמש מקצוען
מה יש כ"כ בעוסק פטור שמצריך ליווי שנתי?
אין דיווחים
יש רק קצת ביטוח לאומי
מקדמות אישורים
נשמע סתם יקר
זה מאוד תלוי ומאוד משתנה.
בגדול רב העוסקים צריכים -
אישורי הכנסות (כולם מוציאים משכנתא כל שנה? כנראה שכן...)
אישורים למעונות, לעירייה.
דיווח של מקדמות - חלקם צריכים
תשלומים לביטוח לאומי
הצהרת הון - אחת לכמה שנים
דוח שנתי - כל שנה
ואלף ואחד שאלות לגבי כל דבר שצץ..

אורחת לרגע

משתמש מקצוען
מייצג שמגיש דוח עבור לקוח שלו, בעצם לוקח את האחריות לדיווח הן כלפי הרשויות שהדוח אכן בסדר כמובן שדוח של מייצג נקלט מהר יותר מדוח שמוגש באופן עצמאי כי רשות המיסים סומכת על המייצג שבדק ואכן דיווח הכל כמו שצריך.

בנוסף המייצג לוקח את האחריות מול הלקוח שהיא קיבל את כל הזכויות המגיעות לו בדוח, שהדוח יוגש בזמן ולא יהיו קנסות, כשהדוח אמור להשפיע גם על הביטוח לאומי ויש לקחת את זה בחשבון בעת הגשת הדוח השנתי.

יש להדגיש שלפעמים גם לאחר הגשת הדוח לא נגמרת העבודה - כשיש תיקונים שיש לתקן בקליטת הדוח ע"י רשות המיסים כשהנישום אפי' לא יודע ע"כ. או דוח שמשום מה לא נקלט ההגשה (קורה הרבה) ויש לפנות אליהם ולוודא שאכן הדוח נקלט.

המחיר שאני גובה לדוח שנתי הוא 1800 ש"ח כולל מע"מ, וזה מחיר זול ממה שידוע לי בקרב הקולגות שאני עובד איתם.

ישנם מייצגים שבתחילת הדרך לוקחים מחיר זול יותר כדי לאסוף לקוחות, ראיתי פרסום בעיתון גם ב 500 ש"ח.

הזכות של כל אחד לבחור על מי הוא סומך שיגיש לו את הדוחות ויקח על עצמו את האחריות ויתן את השירות הנדרש עבור הכסף שהוא משלם.

בד"כ עוסק פטור לא צריך ליווי שנתי במהלך השנה, אבל יתכן ולפעמים צריך: ייעוץ, אישורים, בירורים, עדכונים וכדו' מול הרשויות
בלת"ק
1800 זה מחיר סטנדרטי, לא זול במיוחד, ולא יקר במיוחד.
500 ש"ח זה מחיר בושה.
מנסיון, עם העוסקים הפטורים זה הכי הרבה עבודה, רוצים לקמבן הכל, וצריכים אישורים למשכנתא, לבנק X ולבנק Y אישור לארנונה ואישור למעון, כל פעם האישור צריך להיות לאתמול, וכמשגיע התשלום, הם מוציאים את המיץ.
לאחרונה החלטתי לא להגיש דוחות, אם לא קבלתי את התשלום שלי (מצידי בפריסה, אבל שיהיה אצלי) ולא לרדוף אחריו כמו עני בפתח.

אורחת לרגע

משתמש מקצוען
מה אתם אומרים על זה
יועץ מס לעוסק מורשה עם פעילות קטנה
דיווח כל חודשיים
אין הרבה עבודה
לוקח 400 ש"ח לחודש + מע"מ
ועכשיו דורש עוד 1500 ש"ח + מע"מ
עבור הגשת הדו"ח
נשמע יקר? סביר?
400 ש"ח לחודש או לחודשיים ?
זה שאתה אומר שאין הרבה עבודה, זה עדיין לא אומר שבאמת כך. מה שנראה בעיניך שאין זה לא אומר כלום.
אני למשל לאחד הלקוחות, העלתי את המחיר החודשי מכיוון שחלק גדול מהזמן זה לרדוף אחריו אחרי אמצעי תשלום עם מסגרת שעדיין לא נוצלה ולבטל קנסות מכיוון שלא העביר אמצעי תשלום בזמן, וכו'

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה