מה זה אומר ליווי שנתי של יועצת מס?

שםמשתמש

משתמש פעיל
שילמתי ליועצת מס סכום כסף עבור ליווי שנתי ופתיחת תיק.
נאמר במיוחד שהסכום הוא עבור ליווי שנתי, כלומר, כולל את כל הדברים במהלך השנה.

לי היה ברור שדו"ח למס הכנסה כלול בפנים.
לה היה ברור שזה בתשלום נוסף ( לא מבוטל)
הטעות התבררה אחרי שהדו"ח שוגר ( אך עדיין ניתן לבטלו)

עכשיו השאלה, האם דו"ח למס הכנסה כלול או לא כלול בליווי שנתי?

חיה.

משתמש מקצוען
נשמע יקר.
יש בהחלט יועצות מס שהמחיר 900 שח כולל דוח שנתי ו"ליווי שנתי" של עוסק פטור - שזה שאלות פה ושם במשך השנה, תיאומי מס וכאלו.
הטווח לדעתי עד 1500 נשמע עוד בתחום הסביר.
1800 נשמע ממש יקר.

אלא אם הדוח כולל עוד הרבה הכנסות כמו עוסק פטור נוסף לבן הזוג, נכסים מושכרים, השקעות בני"ע, הרבה מקומות עבודה וכו' וכו'.

דייד

משתמש מקצוען
השאלה אם כל שנה ככה היא לוקחת
הוא רק השנה בגלל שהיא פתחה לך תיקים

שםמשתמש

משתמש פעיל
נשמע יקר.
יש בהחלט יועצות מס שהמחיר 900 שח כולל דוח שנתי ו"ליווי שנתי" של עוסק פטור - שזה שאלות פה ושם במשך השנה, תיאומי מס וכאלו.
הטווח לדעתי עד 1500 נשמע עוד בתחום הסביר.
1800 נשמע ממש יקר.

אלא אם הדוח כולל עוד הרבה הכנסות כמו עוסק פטור נוסף לבן הזוג, נכסים מושכרים, השקעות בני"ע, הרבה מקומות עבודה וכו' וכו'.

בשנת 2019 הייתי עוסק פטור רק 3 חודשים, לא נשמע לי הרבה עבודה אבל אין לי מידע.

שםמשתמש

משתמש פעיל
השאלה אם כל שנה ככה היא לוקחת
הוא רק השנה בגלל שהיא פתחה לך תיקים

כששאלתי אותה על מה עוד 900 שקל היא ענתה לי על הדו"ח + ליווי להמשך השנה.
זה אומר שזה מחיר קבוע שלה.
רק שלא ברור לי למה היא מתכוונת בליווי שנתי אם דוחות עולים כסף :(

אליש

משתמש מקצוען
על פתיחת תיקים מקובל לקחת עד 500 ש"ח
ועל דוח+ליווי שנתי 1000-1200 ש"ח.
כך שהיא קצת יקרה יותר מהממוצע.

שםמשתמש

משתמש פעיל
על פתיחת תיקים מקובל לקחת עד 500 ש"ח
ועל דוח+ליווי שנתי 1000-1200 ש"ח.
כך שהיא קצת יקרה יותר מהממוצע.
השאלה העיקרית שלי היא
כשיועץ מס אומר ליווי שנתי הוא מכליל בזה את הדו"ח או שברור לו שדו"ח זה בנפרד?

יויו שר

משתמש צעיר
עולה על הגל .. עבור מישהי קרובה אלי
עוסקת פטורה שהיא גם שכירה ולא היו לה הכנסות מהעסק הפטור בשנת 2019. איזה דוחות היא צריכה להגיש וכמה זה אמור לעלות לה ?
כמו כן כמה אמור לעלות סגירת עסק במע"מ ומס הכנסה?
אני חושבת שהמחיר שדורשים ממנה ממש מופקע ..

mina

משתמש מקצוען
השאלה העיקרית שלי היא
כשיועץ מס אומר ליווי שנתי הוא מכליל בזה את הדו"ח או שברור לו שדו"ח זה בנפרד?
זה משהו שמסכמים אותו קודם לתחילת הטיפול.
אם פתחת את העסק רק ב - 01.10.19 - והיא לוקחת בסה"כ 1,800 על שנת 2019 - נשמע קצת יקר...
בד"כ הממוצע השנתי (לשתיים עשרה חודשים) הוא כמו שאמרו בין 1,000 ל - 1,500.
אבל אולי ה - 900 הראשונים כללו פתיחת תיקים??
עדיין נשמע כזה שמנסה לעשות עלייך סיבוב.
עוסקת פטורה שהיא גם שכירה ולא היו לה הכנסות מהעסק הפטור בשנת 2019. איזה דוחות היא צריכה להגיש וכמה זה אמור לעלות לה ?
אמור לעלות לה כמו כל דוח.
זה שאין לה הכנסות זה לא בעיה של הרוא"ח... הוא צריך להגיש דוח? מגיע לו על זה תשלום רגיל.
כמו כן כמה אמור לעלות סגירת עסק במע"מ ומס הכנסה?
זה מאוד תלוי. אם היא משלמת חודשי, בד"כ זה עולל, אולי תוספת כל לא הרבה (300 ש"ח בערך..) אם היא לא משלמת חודשי ומשלמת על כל פעולה בנפרד - לא ידועת..

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
מייצג שמגיש דוח עבור לקוח שלו, בעצם לוקח את האחריות לדיווח הן כלפי הרשויות שהדוח אכן בסדר כמובן שדוח של מייצג נקלט מהר יותר מדוח שמוגש באופן עצמאי כי רשות המיסים סומכת על המייצג שבדק ואכן דיווח הכל כמו שצריך.

בנוסף המייצג לוקח את האחריות מול הלקוח שהיא קיבל את כל הזכויות המגיעות לו בדוח, שהדוח יוגש בזמן ולא יהיו קנסות, כשהדוח אמור להשפיע גם על הביטוח לאומי ויש לקחת את זה בחשבון בעת הגשת הדוח השנתי.

יש להדגיש שלפעמים גם לאחר הגשת הדוח לא נגמרת העבודה - כשיש תיקונים שיש לתקן בקליטת הדוח ע"י רשות המיסים כשהנישום אפי' לא יודע ע"כ. או דוח שמשום מה לא נקלט ההגשה (קורה הרבה) ויש לפנות אליהם ולוודא שאכן הדוח נקלט.

המחיר שאני גובה לדוח שנתי הוא 1800 ש"ח כולל מע"מ, וזה מחיר זול ממה שידוע לי בקרב הקולגות שאני עובד איתם.

ישנם מייצגים שבתחילת הדרך לוקחים מחיר זול יותר כדי לאסוף לקוחות, ראיתי פרסום בעיתון גם ב 500 ש"ח.

הזכות של כל אחד לבחור על מי הוא סומך שיגיש לו את הדוחות ויקח על עצמו את האחריות ויתן את השירות הנדרש עבור הכסף שהוא משלם.

בד"כ עוסק פטור לא צריך ליווי שנתי במהלך השנה, אבל יתכן ולפעמים צריך: ייעוץ, אישורים, בירורים, עדכונים וכדו' מול הרשויות

mina

משתמש מקצוען
המחיר שאני גובה לדוח שנתי הוא 1800 ש"ח כולל מע"מ, וזה מחיר זול ממה שידוע לי בקרב הקולגות שאני עובד איתם.
בנוסף אתה גובה מהם במהלך השנה???

אצלינו גובים 1,800 + מע"מ (רגיל, כמובן שיש לפעמים שינויים לכאן ולכאן).... אבל כשלקוח משלם כזה סכום זה כולל לו כל מה שהוא צריך במהלך השנה.

קווארק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
זה נשמע מוזר מאוד.
בנוהג שבעולם, ריטיינר חודשי כולל גם דוח. ובוודאי לעוסק פטור שאין כמעט טיפול ברמה החודשית.
לעוסקת פטורה, בהרבה מקרים לא כדאי לשלם על ליווי. אלא על כל אישור בנפרד. (למשכנתא, למעונות וכו')

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
התשלום שאני גובה הוא עבור הדוח השנתי, השירות במהלך השנה אם נדרש הוא ללא עלות נוספת.

שםמשתמש

משתמש פעיל
דיברתי שוב עם היועצת מס.
היא טוענת שה900 שקל היה עבור פתיחת תיק וליווי שנתי הנלווה לכך.
השאלה המעודכנת-
האם יש ליווי שנתי בעקבות פתיחת תיק והוא כולל דברים שונים מליווי שנתי רגיל?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה