מה הקוטר של צינור 4 צול? וגם דרוש יעוץ.

שמשונית

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
1. מה הקוטר של צינור 4 צול?
2. מה המקובל להשתמש לשרותים והאם זה הגיוני להבליע צינור כזה בקיר משותף?
3. בעצם אנו רוצים לעשות אסלה בקומת הגג במרחק 3.5 מ' מהקיר שליד נק' הביוב הקרובה אך האסלה תהיה על קיר שניתן להציב בתוכו את הצינור בשיפוע יפה עד הביוב.
מה דעתכם?

מצו''ב תכנית קומת הגג שמתרקמת כרגע.

אשמח לעיצות והמלצות מנסיון חייכם.

קבצים מצורפים

• תכנית גג.jpg
    KB 715.4 · צפיות: 126

ניקול

משתמש מקצוען
תכנית יפה מאד לדעתי

צול= 2.5 ס"מ.

לא 'מבליעים' צינורות כאלה בתוך קיר. לא לגובה ולא לרוחב כפי שאתם רוצים. יש לבצע מדרגה.

מה זה הפיר שבין המדרגות ליחידה העתידית?

כמו כן הייתי ממליצה להזיז את דלת היציאה למרפסת לאחרי הדלת של היחידה השניה. ולדאוג שהכניסה ליחידה השניה תהיה מקורה

ביחידה השניה כדאי לבדוק אפשרות להחליף בין המיקום של המבטח למיקום של הסלון

לסדר את הכלים הסניטרים של היחידה הראשונה כמו ביחידה השניה כך שהאמבטיה תהיה ברוחב הקיר של ה135 ס"מ. לחדר יהי מראה מרווח יותר. וגם נוח יותר לתיפקוד

בהצלחה

שמשונית

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
תודה ניקול.
לא הצלחתי להבין מה רוחב הצינור (יש שם טעות הקלדה)
באמבטיה של היחידה הראשונה זו היתה הבעיה: הניקוז של השירותים לנקודת הביוב שנמצאת באדמת הפיר...
חדר האמבטיה חייב להיות שם השאלה איך להתמודד עם מיקום האסלה והצנרת שלה לנקודה האמורה.
הפיר הנ''ל עובר בכל קומות הבנין וזו דרישה של השכנים שיש להם חדרי אמבטיה במקום זה ואינם רוצים להזיזם. (זהו חלל שהיה פתוח לגמרי ואנו סוגרים אותו כעת ומשאירים פיר איורור)
ארגון הכלים הסניטריים ביחידה הראשונה נבע מהאילוץ הנ''ל שהאדריכלית שלי הציעה לפתור בצורת צינור שירד בתוך הקיר (ה20 ס''מ) מהאסלה לכיוון הפיר. לדעתה זה מומלץ יותר מהגבהת הריצוף. מה גם שיש מדרגות באמצע ואז בכלל אי אפשר להעביר צנרת.

ושוב תודה על ההתיחסות לאחר עשרות צופים שלא הגיבו. זה ממש חיוני לשמוע דעות נוספות.
מחכה לתגובתך ולתגובת כל מי שיכול.

מר נחמיאס

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צול=אינץ (2.54 ס"מ). והשימוש בשירותים הוא 4" (10 ס"מ)
נראה מוזר שהיא מציעה להעביר את הצינור בתוך הקיר. עד כמה שידוע, וכך גם כתבה ניקול, לא מכניסים צינור שפכים לקיר (רק צינורות הולכת מים).
את הצינור ניתן להתקין בבליטה מחופה לאורך הקיר מדרגות (ברוב המהלך זה יהיה גבוה מספיק ולא "יצופף" את המעבר).
דרך אגב, המרחק 3.5 מ' הוא מעל המותר. החלפת האמבטיה והאסלה תצמצם את האורך.

שמשונית

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י מר נחמיאס;769298:
צול=אינץ (2.54 ס"מ). והשימוש בשירותים הוא 4" (10 ס"מ)
נראה מוזר שהיא מציעה להעביר את הצינור בתוך הקיר. עד כמה שידוע, וכך גם כתבה ניקול, לא מכניסים צינור שפכים לקיר (רק צינורות הולכת מים).
את הצינור ניתן להתקין בבליטה מחופה לאורך הקיר מדרגות (ברוב המהלך זה יהיה גבוה מספיק ולא "יצופף" את המעבר).
דרך אגב, המרחק 3.5 מ' הוא מעל המותר. החלפת האמבטיה והאסלה תצמצם את האורך.

מה המרחק המותר?
להצמיד אותו לקיר זה כן עושים?
כי למרבה פליאתינו, למעשה, הקיר הזה, המשותף לנו ולשכנים בקומה הקיימת כיום, הוא בעובי 10 ס''מ!
אז מה הבעיה לעבות את הקיר על חשבונינו ולהכניס שם את הצינור? זה בעצם מה שאתם מציעים, לא?

תודה רבה

ניקול

משתמש מקצוען
אני מדגישה שוב: לא מכניסים צינור 4" לקיר.
אין לזה פתרון פרט לפתרון שהציע מר נחמני- להריץ את הצינור בצמוד לקיר. זה לא יפריע למי שעולה במדרגות.
תסובבו את האמבטיה ותצמידו את האסלה לקיר של המדרגות. או לכל הפחות להחליף בין המיקומים שלהן.

בהצלחה

ניקול

משתמש מקצוען
הסיבה שלא מכניסים צינור כזה בתוך הקיר היא גם כדי לאפשר תחזוקה של הצנרת
וגם מהסיבה שאם הצינור ירוץ בתוך הקיר לרוחבו, הוא למעשה ישא עליו את כל עומס הקיר.
צינור ביוב תמיד 'רץ' מקומה לקומה רק ליד הקיר ולא בתוכו

מר נחמיאס

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
3 מ'
איך זה יחצה אלמנטים קונסטרוקטיבים?
בכל מקרה, גם אם אין אלמנטים כאלו לא נראה לי אפשרי לבצע התקנה פנימית (ואם יהיה פיצוץ בעתיד?).

אם הקיר כולו עשוי רק לבידוד אקוסטי ניתן אולי לבדוק הצעה זו:

קבצים מצורפים

• 1.pdf
    KB 39 · צפיות: 46

שמשונית

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
1. כוונתינו היתה שהצינור יכנס בקיר קיים ע''י מעט חציבה וחיפוי חיצוני. בצורה כזו לא נראה לי שהוא נושא את משא הקיר, לא פוגש קונסטרוקציה מכל סוג שהוא ונגיש לתחזוקה. (משהו קצת דומה לרעיון של מר נחמיאס)
האם יש אישור?
2. האם בשפוע משמעותי כמו בשרטוט של מר נחמיאס אפשר להתרחק יותר מ3 מ'?

מר נחמיאס

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אופס...
היתה לי טעות. השיפוע הוא 2% ולכן יש צורך בעוד 7 ס"מ ובסה"כ השקע 350/20 ולא 350/80. (הוספתי 80 במקום 8).
כמובן שהשרטוט קודם מוגזם מאד. להלן השרטוט המדויק.

לעצם הרעיון אם ניתן או לא - ניקול המומחית תדע להכריע.

קבצים מצורפים

• 1.pdf
    KB 38.9 · צפיות: 49

dk

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אני לא רואה בעיה להכניס את הצינור חלקו בקיר וחלקו לצפות בגבס, אצלינו הצנור שעובר לאורך הבניין מצופה בגבס, ואת החלק שמתחבר לאסלה השקענו בקיר, (לפני כן הוא היה בחוץ מצופה קרמיקה)

שמשונית

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י dk;769529:
אני לא רואה בעיה להכניס את הצינור חלקו בקיר וחלקו לצפות בגבס, אצלינו הצנור שעובר לאורך הבניין מצופה בגבס, ואת החלק שמתחבר לאסלה השקענו בקיר, (לפני כן הוא היה בחוץ מצופה קרמיקה)

הצינור עובר בתוך הדירה?
לגובה הקיר או בשיפוע כמו בשרטוט למעלה?
ואין לזה תופעות לוואי של ריח או רעש ?

מר נחמיאס

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אין מנוס מלבנות תעלה.
תעלה מחופה תכסה על ה"רעש", ואם יהיה ריח מן הסתם יהיה גם רטיבות :)

ניקול

משתמש מקצוען
נכתב ע"י dk;769529:
את לא רואה בעיה כי את לא אדריכלית
ניתן להכניס קטע קטן כמו שאצלכם בתוך הקיר, אבל לא להעביר צינור באורך כמו ששמשונית רוצה

שמשונית

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
ניקול, אז מה כן אפשר לעשות?
תעלה חיצונית אפשר? איך התכוונת שנמקם את הכלים הסניטריים?

ניקול

משתמש מקצוען
חיצונית אפשרית

אם לא הבנתם מילולית אנסה מאוחר יותר לשרטט ולהעלות
אני לא פנויה לזה כעת

עדנה

משתמש פעיל
לדעתי כדאי למקם את האסלה על קיר חדר המדרגות, אבל קרוב ביותר לדלת הכניסה. עכשיו שימי לב: במדרגות יש פודסט אמצעי רחב מאוד, אם תחלקי אותו ל- 2 עדיין המדרגות יהיו נוחות מאד ואת תרוויחי למעלה את כל השטח ה"זנב" של המהלך השלישי. הוא פשוט מיותר לגמרי. ואז תוכלי לעבור עם הצינור לפיר בשטח המרוצף. לכאורה זו הדרך הכי פשוטה אם את לא רוצה להסתבך עם קירות גבס וקורות למיניהן.

שמשונית

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
תודה עדנה.
הענין הוא שאמורה להיות שם מהקיר של הפיר עד העמוד המסומן קורה שוכבת ברוחב 60 ס''מ
האם עדיין הרעיון שלך אפשרי?
והאם באמת הרעיון של הצמדת הצינור לקיר הזוי כ''כ?

ובכלל, מה הכללים והמכסה לשינויים ע''י האדריכלית? אני מרגישה ממש שאני מתכננת והיא מכניסה את זה לתוכנה, אני זו שמבררת ולוקחת אחריות ואני לא מספיק מרגישה שיש לה נסיון עם מה שהיא מציעה. המחיר שאני משלמת לא זול בכלל ועדיין התחושה שיש לי ממנה שאני לא בסדר שלא קבלתי את תכניותיה פלוס מינוס ככתבן וכלשונן.
היא מחליטה החלטות בלי לשאול אותי כמו הסיפור הזה ואם ארצה לשנות היא תאמר שאחרי שעבדה כ''כ קשה היא לא משנה...
אני מאמינה שאני בכלל לא אוביקטיבית ורואה את הדברים רק מנקודת מבטי. אבל בכ''ז מבירורים שערכתי הבנתי שחלק מהמקצוע זה ההתדינות על המיקומים וחיפוש פתרונות. אגב הרבה טרטורים נבעו מטעויות שלה שאני עליתי עליהם. ונס שכך. אבל היא כבר מרגישה מטורטרת. בזמן שזה ממש לא באשמתינו.
אפילו באיזה שהוא שלב אמרתי לה שאם היא מרגישה שזה חורג ממה שסיכמנו אוסיף לה בתשלום העיקר שלא אצטרך לחשוש ולבקש שינויים. ואעפ''כ.
מה הייתם מייעצים לי? זה לא קל להתנהל כך.

עדנה

משתמש פעיל
לגבי הקורה, לא הבנתי בדיוק היכן היא עוברת. לגבי הצינור על הקיר הרעיון לא מופרך מעיקרו, בתנאי שתסגרו אותו לא עם קיר בלוקים אלא עם קיר גבס. את יכולה לנצל גם את העומק לנישות נוי, ולחפות את הכל בקרמיקה כדי להגן על הגבס. אבל תקחי בחשבון שזה מצר את חדר המדרגות בערך ב- 14 ס"מ, אלא א"כ רציתם לעבות את הקיר בכל מקרה.
לגבי האדריכלית- השאלה באיזו מסגרת לקחתם אותה: אם המטרה שלה זה רק להוציא רשיון, בדר"כ אין זה מחובתה לרדת לכל הפרטים הדקים, היא עושה עבודה סכמטית יותר, ועליכם לפנות למעצבת פנים פרטית.
בהצלחה רבה!

ועוד עיצה קטנה:
נא להוריד את הקיר המפריד בין ה"מטבח"""" (מרכאות משולשות) לבין ה""" סלון""" ( כנ"ל) הוא פוגם בתחושת המרחב המינימלית בדירונת.

שמשונית

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
תודה עדנה.
לקחנו אדריכלית לעיצוב פנימי, מלבד המהנדס שמגיש לעיריה. (ושוב, אני רואה את הדברים מנקודת מבטי אבל רציתי לדעת איך זה הולך.)
לו יצויר שלא אכפת לנו לעבות את הקיר,
מה עדיף : להצמיד את הצינור לקיר בצד המדרגות
או לפצל את הפודסט כהצעתך ולהעביר את הצינור ברצפה.
הקורה למעשה עוברת ברצפה בדיוק איפה שהצינור אמור לעבור. מהעמוד לקיר הפיר. (לא מסומנת - קורה שוכבת 60)
כמו''כ הבנתי שהעברת הצינור ברצפה עלולה להצריך הגבהת הריצוף וכד'

בקיצור, האם מישהו יכול לומר לי את המעלות והחסרונות שבכל אופציה? או מה להעדיף?

כל תגובה תתקבל בברכה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה