מה ההבדל בין צוקר לבלטי?

yonatan gafri

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
שאלתי נגן קלרינט מדוע אין לו פיית קריסטל. וענה לי שהוא מנגן כמו צוקר....
מישהו יודע להגדיר את ההבדלים ביניהם???
אשמח לתשובה מכם.
תודה רבה!

16תווים

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
כל אחד מנגן בסגנון שלו , אני אישית מנגן על פיית קריסטל , פייה זה עניין של סאונד ונוחות , שכולם ידעו , פיית קריסטל לא מודדים בחנות! , לפיית קריסטל צריך שעה עד שבוע להתרגל אליה , ואז הסאונד מדהים , אני מנגן פומריקו ניגון של פיידמן

16תווים

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
כל אחד מנגן בסגנון שלו , אני אישית מנגן על פיית קריסטל , פייה זה עניין של סאונד ונוחות , שכולם ידעו , פיית קריסטל לא מודדים בחנות! , לפיית קריסטל צריך שעה עד שבוע להתרגל אליה , ואז הסאונד מדהים , אני מנגן פומריקו ניגון של פיידמן
אגב עכשיו כבר אני לא מנגן על קריסטל , נשברה לי הפייה , אז עברתי לB40 וונדורן

16תווים

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
שאלתי נגן קלרינט מדוע אין לו פיית קריסטל. וענה לי שהוא מנגן כמו צוקר....
מישהו יודע להגדיר את ההבדלים ביניהם???
אשמח לתשובה מכם.
תודה רבה!
אני מתחבר לבלטי יותר מאשר צוקר , בלטי מנגן בעיקרון רק קלרינט ובקושי גם סקסופון , צוקר מנגן עוד מלא כלים והוא פחות טוב בקלרינט לדעתי

נרשמתי לרגע קט

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
לבלטי יש טכניקה מיוחדת ושליטה אבסולוטית בכלי, כפי שניתן לראות בקטע הקצר הזה, ובקטע הארוך הזה... ובעוד הרבה קטעים. לא בטוח שצוקר מגיע לשליטה הזאת.

אבל לצוקר יש שליטה בתחומים נוספים בעולם המוזיקה העשיר, הוא מאוד מבין בסגנונות נוספים,
כמו למשל בסטייל מזרחי (קישור למיקום בסרטון), ואפי' קצת טורקי, ואם תרצו ג'ז (קישור למיקום בסרטון),
או סתם אלתור בסקסופון... אלו דברים שפחות רואים אצל בלטי.

בקיצור כל אחד עם מעלותיו, וממנו וממנו משתבח הבורא...

16תווים

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
אגב בלטי עכשיו כמעט ולא משתמש בפיית קריסטל , מעניין למה , בקליפ של אברהם פריד בקרוב ממש הוא גם לא השתמש בפיית קריסטל גם בוידאו הזה:https://www.youtube.com/watch?v=Mp5FUNCErL8 , הוא לא השתמש , אני אגלה אגב לכולכם , שצוקר משתמש בקריאת תווים , ולכן הוא תמיד משתדל לעשות כמה שפחות קישוטים , בלטי לעומת זאת מנגן משמיעה ובעיקר מהלב אז הוא לא מפסיק עם קישוטים

16תווים

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
לבלטי יש טכניקה מיוחדת ושליטה אבסולוטית בכלי, כפי שניתן לראות בקטע הקצר הזה, ובקטע הארוך הזה... ובעוד הרבה קטעים. לא בטוח שצוקר מגיע לשליטה הזאת.

אבל לצוקר יש שליטה בתחומים נוספים בעולם המוזיקה העשיר, הוא מאוד מבין בסגנונות נוספים,
כמו למשל בסטייל מזרחי (קישור למיקום בסרטון), ואפי' קצת טורקי, ואם תרצו ג'ז (קישור למיקום בסרטון),
או סתם אלתור בסקסופון... אלו דברים שפחות רואים אצל בלטי.

בקיצור כל אחד עם מעלותיו, וממנו וממנו משתבח הבורא...
אגב , בלטי הוא גם אלוף בסקסופון , הצליל שלו כמעט כמו של דור אסרף , יש לו גם ליגטורה כמו של אסרף , לצוקר בסקסופון לעומת זאת יש סגנון יחודי שבו הוא מצליח בצורה מוזרה ומענינת ביחד לעשות כלייזמר על סקסופון

נרשמתי לרגע קט

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אגב , בלטי הוא גם אלוף בסקסופון , הצליל שלו כמעט כמו של דור אסרף , יש לו גם ליגטורה כמו של אסרף , לצוקר בסקסופון לעומת זאת יש סגנון יחודי שבו הוא מצליח בצורה מוזרה ומענינת ביחד לעשות כלייזמר על סקסופון
שמעתי מדברים פה שבלטי מנגן גם על סקסופון, מעולם לא ראיתי או שמעתי הקלטה.
יש לך משהו כזה? קישור?
אני לא מאמין שהוא כמו דור אסרף, לדור יש משהו ייחודי באלתורים, אדרבה, תביא קטע של בלטי ונראה...

16תווים

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
אני בהתחלה גם לא ידעתי מזה , יש לו קצת ביצועים על סקסופון , אני אחפש עוד מעט ואשלח לך , כמובן הוא לא מאלתר בסקסופון כמו דור , התכוונתי שהסגנון והצליל שלו ממש כמו של דור , בלטי כבר אמר שהוא פחות חזק באילתור , צוקר באמת טוב באילתור על כל כלי נגינה שהוא מנגן בו

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  17  פעמים

לוח מודעות

למעלה