דרוש מידע מה דעתכם על ניורופידבק

rivka25

משתמש צעיר
הנדסת תוכנה
האם למשהו יש ניסיון בטיפול בנירופידבק?
אשמח לשמוע

שינדי- זה אני.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אני לומדת קורס עכשיו אצל ד"ר נוירולוגית.
משהו מטורף.

היא אומרת שיש רק 7 מקומות מאושרים לטיפול בנוירופידבק נכון!!!
אם תרצו, כתבו לי על מקום שאתצם מבררים עליו והיא תגיד לי אם זה ברשימה.

יש מכון מוכר רק במגזר שלנו והיא לבקשתי הלכה לבדוק עליו ואותו והגיעה עם תוצאות מזעזעות...

הכלבויניק

מנהל האתר
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
יש רק 7 מקומות מאושרים לטיפול בנוירופידבק נכון!!!
מאושרים מטעם מי?

זה ממש הוצאת לעז על עשרות מכונים (במגזר החרדי, ועוד הרבה אחרים) טובים וכשרים.

נוירופידבק הוא נושא רחב מאד, הכולל בתוכו כמה סוגי טיפולים שונים בתכלית אחד ממשנהו, ואף בין המתיימרים להיות 'נוירופידבק דינאמי' ישנם כמה שיטות וכמה חברות שונות.

אם יש למכון מכשיר עם תו תקן אמריקאי או אירופאי,
(וכמובן גם מקצועיות המטפלים שם, אבל זה חשוב בדרגה שניה לדעתי)
אז מי הוא זה שיחליט שהוא 'לא מאושר'?

ישנה חברה ששינתה את הקמפיין שלה לאחרונה מהסבר כמה נוירופידבק זה טוב, לקמפיין אנטי על המכונים האחרים, ויש כאלה שקונים את זה, כי זה מתפרסם על עמודים שלמים בעיתונים נבחרים... לא אכנס לזה, אבל מידיעה מבפנים אפשר לומר את הפתגם "כל הפוסל וגו'"

שינדי- זה אני.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
לא הבנת אולי את מה שבאתי לאמר.
שיטת הטיפול בנוירופידבק כאן בארץ עדיין בצעירותה.
ולכן משרד הבריאות אישר רק 7 מכונים כרגע.
גם למי שיש מכשור מטורף וחדיש עדיין זה לא אומר שהוא יודע לטפל!! בשיטה זו!!!
אפשר להתנסות סתם להנאה במכשיר, אין לי בעייה עם זה.
אבל אני בדקתי דרכה את הנושא לעומק בתור חוקרת מאוניברסיטת בר אילן במשך 30 שנה והיא נאותה לבדוק לי מה שביקשתי ממנה.
טיפול בשיטה זו שלא יביא נזקים אפשר לעשות רק במקום שהמטפל עבר הכשרה מסודרת לשיטה זו לאחר 7 שנות לימוד בנוירולוגיה!!!
יש מכונים שאת הבדיקה עושים טכנאים ואז נוירולוג מפענח את התוצאות- זה הרע במיעוטו כי עניין השיטה זה המעקב תוך כדי הבדיקה!

בקיצור,
אני לא מתכוונת להפליל אף אחד או להרוס למישהו משהו.
זה פשוט נקודה למחשבה.

חושב123

משתמש פעיל
לאחרונה פגשתי כבר מספר אנשים שטיפלו בנוירופידבק, ויש להם חשש שלא רק שלא עזר כלום כמו אצל רבים אחרים, אלא אף גדם נזק מוחי ברמת התפקוד של המטופל, האם ידוע למישהו על דבר כזה??

bekkiback

משתמש מקצוען
אבל אני בדקתי דרכה את הנושא לעומק בתור חוקרת מאוניברסיטת בר אילן במשך 30 שנה והיא נאותה לבדוק לי מה שביקשתי ממנה.
טיפול בשיטה זו שלא יביא נזקים אפשר לעשות רק במקום שהמטפל עבר הכשרה מסודרת לשיטה זו לאחר 7 שנות לימוד בנוירולוגיה!!!
יש מכונים שאת הבדיקה עושים טכנאים ואז נוירולוג מפענח את התוצאות- זה הרע במיעוטו כי עניין השיטה זה המעקב תוך כדי הבדיקה!

בקיצור,
זה פשוט נקודה למחשבה.

7 שנות לימוד בנוירולוגיה.
זה אומר שאת לומדת נוירולוגיה?
אצל דר'?
באופן פרטי?
מי מאשר טיפול אצל מטפל שעבר הכשרה פרטית אצל דר', גם אם הוא המקצוען בתבל?

לכאורה זו סתירה.
אם רק 7 מכונים מאושרים לטיפול , אז הכשרה פרטית מתקבלת?

אשמח שתסבירי
ואם תוכלי לומר מי זו הדר'

מעניין.

פסקזמן

משתמש רשום

בקיצור,
זה פשוט נקודה למחשבה.

שינדי- זה אני.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
שאלתי אותה כבר אז ואין מכון חרדי.
המכונים נמצאים תחת פיקוח בתי חולים כרגע.
את רוצה שאברר לך שמות מדוייקים?

D

Deleted 66182

אורח

בקיצור,
זה פשוט נקודה למחשבה.
האם את לומדת אצל עדנה גלבוע?

ארי מן

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
יצא לי לקרא על הנושא מאמר מקיף שכתב כך ניורופידבק מבוסס על זה שהמוח שלנו מסוגל לתקן את עצמו אם רק נראה לו מה לתקן אבל הוא אינו מתערב בפעילותו של המוח כלל בעצם זה בסך הכל אימון מוחי, האלקטרודות שמוצמדות לראש סורקות את המוח והיכן שהם מזהות בעיה נשלח שדר למוח פה יש לך בעיה תקן אותה,
ובצורת התשדורת למוח יש שני שיטות אחת שמבוססת על פולסים חשמליים קצרים שמשודרים מוח והשניה היא על ידי השמעה של שיר למטופל והיכן שהמכשיר מזהה בעיה הוא קוטע את השיר לרגע ובזה הוא משרד למוח היכן הבעיה,
השיטה הראשונה נחקרה לאחרונה על ידי משרד הבריאות ולא היה הבדל בין קובצת הניסוי לקבוצת הדמה כלומר לא יעיל השיטה השניה פותחה בארה"ב על ידי נס"א למיטב ידיעתי היא לא נחקרה בארץ אבל חבר אמר לי שהכיר יהודי מבוגר
חולה הלציימר מתקדם שזכרונו לטווח קצר אבד לו לחלוטין ולאחר תקופה נרשם שיפור משמעותי,

שיא בריין

משתמש חדש
השיטה עם המוזיקה שנקטעת זה הנוירופידבק הדינאמי, שמאושר ע"י ה-FDA ובטוח לחלוטין לשימוש! אין צורך להיות נוירולוג ע"מ להשתמש בו שכן האימון הוא אימון עצמי של המוח ללא התערבות חיצונית וללא פרוטוקול טיפולי המכוון את המוח להגיע לפעילות ברמות מסוימות.
האימון יעיל מאוד, מגובה במחקרים רציניים. זו אינה שיטה אלטרנטיבית או משהו מפוקפק.
היות והפרמטרים לשינוי מושפעים מאוד מרמת הגמישות של המוח, יש מטופלים שיצטרכו מס' אימונים רב יותר מהאחרים. אם שמעתם על כאלו שלא עזר להם, ייתכן ולא התמידו או הפסיקו מוקדם מידי או שייכים לאחוז הקטן של בעיות עמידות שגם בטיפולים אחרים היו נכשלים.
העלות זולה משמעותית מכל טיפול פסיכולוגי שהוא.

dag

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
השיטה עם המוזיקה שנקטעת זה הנוירופידבק הדינאמי, שמאושר ע"י ה-FDA ובטוח לחלוטין לשימוש! אין צורך להיות נוירולוג ע"מ להשתמש בו שכן האימון הוא אימון עצמי של המוח ללא התערבות חיצונית וללא פרוטוקול טיפולי המכוון את המוח להגיע לפעילות ברמות מסוימות.
האימון יעיל מאוד, מגובה במחקרים רציניים. זו אינה שיטה אלטרנטיבית או משהו מפוקפק.
היות והפרמטרים לשינוי מושפעים מאוד מרמת הגמישות של המוח, יש מטופלים שיצטרכו מס' אימונים רב יותר מהאחרים. אם שמעתם על כאלו שלא עזר להם, ייתכן ולא התמידו או הפסיקו מוקדם מידי או שייכים לאחוז הקטן של בעיות עמידות שגם בטיפולים אחרים היו נכשלים.
העלות זולה משמעותית מכל טיפול פסיכולוגי שהוא.
זה תחליף לטיפול פסיכולוגי?

חושב123

משתמש פעיל
לאחרונה פגשתי כבר מספר אנשים שטיפלו בנוירופידבק, ויש להם חשש שלא רק שלא עזר כלום כמו אצל רבים אחרים, אלא אף גדם נזק מוחי ברמת התפקוד של המטופל, (אולי הלכו למקום לא מוסמך?) האם ידוע למישהו על דבר כזה??
?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  12  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה