מה דעתכם לגבי בנייה על הגג בירושלים עם תב"ע אחרי 2006?

אניתי

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אנו מתלבטים לגבי דירה בנווה יעקב בקומה אחרונה, דא עקא שהתב"ע לבנות על הגג היא מ2017 כך שחייבים לחזק את הבניין. אי לכך ההצעה לא בטוח רלוונטית.

אולם אם במשך השנים התקנה תתבטל ויהיה אפשר לבנות בלי חיזוקים אז זה משתלם (ממילא הבנייה לא הייתה אמורה להיות מיידית)

מה ידוע לכם?? האם החוק ישתנה?? הבנו שיש המון השתדלויות לשנות זאת השאלה מה יצא בסוף.

תודה לכל המנוסים!!!!

Chagit Weksler

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
נכון להיום המצב לא שחור לבן.
התקנה עצמה לא תשתנה ככה"נ, יש עליה פסיקות ועדת ערר, והעיריה לא תלך מילימטר מההחלטות.

אם עוד אין שום בינוי על הגג, רוב הסיכויים שכן תוכלו לקבל היתר.
וגם אם כן- עדיין אולי תוכלו.

הרעיון הוא, שבשביל לא לחזק את המבנה, צריך שהתוספת תהיה עד 2% מהמשקל (זו לא טעות) של הבנין.
מחשבים נפח ומשקל ובהתאם אליו מודדים את התוספת.
חדר מחוזק לא נכלל ב-2%,
ועכשיו גם המציאו המצאה חדשה של בניה קלה- בונים מאיטונג/פיבר צמנט או כל חומר שהוא קל משקל, ואז ממילא נכנס יותר שטח בתוך המכסה המשקלית של ה-2% המותרים.

מה שאני עושה, וממליצה לך גם, כשמגיע אלי היתר כזה, אני שולחת את הנתונים למהנדס שיבדוק האם הוא יכול להעביר את זה מול המהנדסים של התמ"א.

אניתי

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
נכון להיום המצב לא שחור לבן.
התקנה עצמה לא תשתנה ככה"נ, יש עליה פסיקות ועדת ערר, והעיריה לא תלך מילימטר מההחלטות.

אם עוד אין שום בינוי על הגג, רוב הסיכויים שכן תוכלו לקבל היתר.
וגם אם כן- עדיין אולי תוכלו.

הרעיון הוא, שבשביל לא לחזק את המבנה, צריך שהתוספת תהיה עד 2% מהמשקל (זו לא טעות) של הבנין.
מחשבים נפח ומשקל ובהתאם אליו מודדים את התוספת.
חדר מחוזק לא נכלל ב-2%,
ועכשיו גם המציאו המצאה חדשה של בניה קלה- בונים מאיטונג/פיבר צמנט או כל חומר שהוא קל משקל, ואז ממילא נכנס יותר שטח בתוך המכסה המשקלית של ה-2% המותרים.

מה שאני עושה, וממליצה לך גם, כשמגיע אלי היתר כזה, אני שולחת את הנתונים למהנדס שיבדוק האם הוא יכול להעביר את זה מול המהנדסים של התמ"א.
ואם ידוע שרוב השכנים כבר בהליכים מתקדמים מאוד והם ככל הנראה ינצלו את ההקלה של השני אחוז, השאלה אם לנו ישאר לעשות משהו או שכבר לא יהיה סיכוי?

מרים פינקל

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
מצטרפת למה שחגית כתבה.
אם השכנים באמצע הליך, עדיין הייתי ממליצה לך לבדוק את העניין מול מהנדס.
התקנה הזאת תקעה כל מבנה שנבנה לפני 1980 ושהוצא לו תבע עם סעיף לחיזוק מבנים. לא רק בנווה יעקב. (רמות, רמת אשכול, מרכז העיר ועוד).

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  23  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה