דרוש מידע מה אתם הייתם עושים אם מתקשרים אליכם מהמעון של התמ’’ת ואומרים לכם שלא מצאנו מטפלת לצהרים אז תקחו את הילד שלכם חזרה!!!

מצב
הנושא נעול.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
מה אפשרי באמת מסקרן אותי אתן מצליחות לעבוד ביחד עם תינוק?
שאני עם התינוק שלי אני אתו לא יכולה לעשות כלום רק להיות אתו
אני עבדתי עם הבן שלי עד גיל שנתיים (באמצע הוא נשלח לתקופה קצרה למטפלת מ9:00 עד 13:00)
ויכולה להגיד לך שכשהייתי בפנים זה, זה היה לי ברור שזה אפשרי ושבועיים אחרי שהוא התחיל ללכת לגן לא הצלחתי להבין איך אני אמורה לעבוד כשיש לו חופש.
והאמת שאני לא יודעת אם אוכל לעשות את זה כשיהיה לי עוד ילד, אבל חושבת שכן כי המסקנה שהגעתי אליה זה שכשזה היה ברור לי שהילד בבית והייתי עם אידיאל לזה אז המח שלי תכנן את היום בצורה שמתאימה לשילוב הזה וכשבמח שלי היה ברור שהילד אמור להיות בגן, אז גם בימי חופש לא הצלחתי להתאים את עצמי לעבודה יחד איתו.
אם כי, יכול להיות שאגלה שנתונים אחרים משפיעים ומונעים ממני להמשיך באותה צורה.
** הבן שלי אנרגטי ופעיל במיוחד **

מרחבית

משתמש מקצוען
לשמור ולטפל בקבוצת תינוקות זוהי עבודה שבעיקרון היה צריך להרוויח בה יפה מאוד. הן בגלל קושי העבודה, הן בגלל חשיבותה העצומה.
הבעיה שכשהמשכורות של ההורים לא גבוהות, הם לא יכולים להפריש סכום גבוה למטפלת, ובהרבה מקרים העבודה של ההורה לא תהיה משתלמת.
מי שכתבה על המגזר החילוני שלוקחות עובדות ערביות לא מתאימות, לא תמצאי את זה לדוגמא בתל-אביב. הכרתי משפחה לא חרדית באזור המרכז ששלמו הון כדי להשאיר את הילד במסגרת עם מעט ילדים ועם תנאים מעולים.

נשים מתוכינו שמתאימות לתפקיד ומאוד אוהבות ילדים, אולי כדאי שתנסינה לפתוח משהו פרטי איכותי ולא זול, עם מעט ילדים, שיתאים למשפחות שיכולות ורוצות לשלם יותר עבור תנאים מעולים.
אם חלק - אלו שיכולים לממן - ילכו למקומות כאלה, ייתכן שבמקומות אחרים יהיה פחות עומס, יותר תחרות ויותר מודעות לרמה גבוהה של טיפול בילדים.
ייתכן שזה יעלה את המחיר גם במקומות עמוסים וזולים יותר, וזו בעיה. אך מצד שני קשה לצפות שמקום יהיה גם מעולה וגם זול.

אין בדבריי שמץ של הצדקה להזנחת ילדים גם אם המקום זול. מי שלוקחת על עצמה לטפל בילדים, צריכה לעשות זאת על הצד הטוב ביותר, או שלא תיקח על עצמה.
אך כהורים חשוב להיות מודעים לבעיה, שקשה לצפות שיהיה מקום מעולה מכל הבחינות, וגם יהיה זול ולא מתגמל את העובדות. עובדות ממורמרות ללא מוטיבציה - זו בעיה גדולה.

נערך לאחרונה ב:

החכמה צודקת

משתמש מקצוען
לשמור ולטפל בקבוצת תינוקות זוהי עבודה שבעיקרון היה צריך להרוויח בה יפה מאוד. הן בגלל קושי העבודה, הן בגלל חשיבותה העצומה.
הבעיה שכשהמשכורות של ההורים לא גבוהות, הם לא יכולים להפריש סכום גבוה למטפלת, ובהרבה מקרים העבודה של ההורה לא תהיה משתלמת.
מי שכתבה על המגזר החילוני שלוקחות עובדות ערביות לא מתאימות, לא תמצאי את זה לדוגמא בתל-אביב. הכרתי משפחה לא חרדית באזור המרכז ששלמו הון כדי להשאיר את הילד במסגרת עם מעט ילדים ועם תנאים מעולים.

נשים מתוכינו שמתאימות לתפקיד ומאוד אוהבות ילדים, אולי כדאי שתנסינה לפתוח משהו פרטי איכותי ולא זול, עם מעט ילדים, שיתאים למשפחות שיכולות ורוצות לשלם יותר עבור תנאים מעולים.
אם חלק - אלו שיכולים לממן - ילכו למקומות כאלה, ייתכן שבמקומות אחרים יהיה פחות עומס, יותר תחרות ויותר מודעות לרמה גבוהה של טיפול בילדים.
ייתכן שזה יעלה את המחיר גם במקומות עמוסים יותר, וזו בעיה. אך מצד שני קשה לצפות שמקום יהיה גם מעולה וגם זול.

אין בדבריי שמץ של הצדקה להזנחת ילדים גם אם המקום זול. מי שלוקחת על עצמה לטפל בילדים, צריכה לעשות זאת על הצד הטוב ביותר, או שלא תיקח על עצמה.
אך כהורים חשוב להיות מודעים לבעיה, שקשה לצפות שיהיה מקום מעולה מכל הבחינות, וגם יהיה זול ולא מתגמל את העובדות.
לכן לדעתי המדינה צריכה להיכנס לתמונה ולשפר תנאים.
מה שכמובן לא יקרה לצערנו.

סופרוומן

משתמש מקצוען
אני אוהבת ילדים ברמה הזויה , אם יציעו לי לטפל ב6 ילדים בשכר של לא פחות מ40 אני עוזבת הכל ובאה
תפתחי משפחתון.
אבל זה רק אם את אוהבת את הבית באותה מידה.
יהיו כאלה שיגידו לך שזה פחות מ40 ₪ לשעה. אבל בכל זאת אין להשוות את תנאי השכר.

Special

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אתן גרות קרוב למרכז ירושלים איפשהו? (גאולה-מקור ברוך-זכרון משה-כרם אברהם)
אם כן תעשו טובה ותגלו מי המטפלות השוות שלכן?
לא באיזור...
אני באחת השכונות הרחוקות יותר.

בייביליס

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
@סופרוומן אני גם לא אוהבת את הבית אבל גם אם נניח את זה בצד, בשביל זה צריכה להשכיר בית גדול ואז זה ממש לא יהיה לי שווה מבחינה כספית.

בייביליס

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי

ייתכן שזה יעלה את המחיר גם במקומות עמוסים וזולים יותר, וזו בעיה. אך מצד שני קשה לצפות שמקום יהיה גם מעולה וגם זול.

אך כהורים חשוב להיות מודעים לבעיה, שקשה לצפות שיהיה מקום מעולה מכל הבחינות, וגם יהיה זול ולא מתגמל את העובדות. עובדות ממורמרות ללא מוטיבציה - זו בעיה גדולה.
גם אם אהיה מטפלת אקח 2000 לכל הורה אצא אוליי אם 6 ביד זה לא כל כך בר ביצוע

קצרה

משתמש מקצוען
מה אפשרי באמת מסקרן אותי אתן מצליחות לעבוד ביחד עם תינוק?
שאני עם התינוק שלי אני אתו לא יכולה לעשות כלום רק להיות אתו

חושבת שזה תלוי באופי הילד ובאופי העבודה של האמא.
נשים עצמאיות לדוגמא יכולות יותר כי הרבה הפסקות באמצע פחות משנות
שכירה שעובדת מהבית תעשה מלאכתה רמיה אם תטפל בתינוק תוך כדי העבודה
כי זמן העבודה נספר אצלה ולא רק התוצר...

גם נשים שעובדות בעבודה שדורשת פחות ריכוז ויותר מיומנות (למשל: הקלדה,פאנות,בישול וכהנה)
יכולות להשאיר לידן תינוק ולטפל בו תוך כדי בלי שיפריע
כשהעבודה דורשת ריכוז - אי אפשר באמת לעבוד יחד עם תינוק.

פ.נ

משתמש מקצוען
מאוד מקווה שיש כאן ניקים שאולי מנהלות מעון כל שהוא שיפקחו עיניים ושיראו למצב שמיתחולל עם העובודות וכ
מקווה שיצאה מהאשכול הזה משהו..........

תילתן

משתמש סופר מקצוען
לא עברתי על כל התגובות רק רפרפתי
כל מה שאני כותב מתייחס לרשתות ולא לצהרון/מעון שכונתי מגזרי וכדו'

1. דורות של פעוטות עברו במעונות יום וגדלו לתפארת.
2. אין גננת במעון..במעון יש רק מטפלות.
3. אין "מעון של התמ"ת" התמת לא מפעיל מעונות והיום גם לא מפקח על המעונות
4. התמ"ת קובע את שכר הלימוד במעונות וזהו !
5. מתחילת השנה הפיקוח על המעונות עבר לידי משרד החינוך
6. את שכר המטפלות במעונות קובע רק משרד האוצר
משרד האוצר הוא שמעביר את השכר לרשתות לפי מספר המטפלות שיש ברשת
ולכן לרשתות אין אפשרות לשנות שכר בלי שהאוצר יעלה את השכר.
7. יש מחסור כרוני ומתמשך במטפלות בכל המגזרים.
8. יש מטפלות שעובדות במעונות 30 שנה ברציפות ומגיעות כל בוקר בשמחה לעבודה.
9. בכל מעון מעל 7 ילדים צריך לפי החוק להתקין מצלמות אבטחה לבטיחות הילדים
10. לאותם מנהל מוסדות משחייבים את המטפלות להחזיר כל חודש חלק מהשכר לטובת הקהילה שלהם
הייתי אומר כך :
את הבחורים של הקהילה תשלחו ללשכת הגיוס
את האברכים של הקהילה תשלחו ללשכת התעסוקה
ואל תגזלו את כבשת הרש

האברך ממיר

משתמש מקצוען
6. את שכר המטפלות במעונות קובע רק משרד האוצר
משרד האוצר הוא שמעביר את השכר לרשתות לפי מספר המטפלות שיש ברשת
ולכן לרשתות אין אפשרות לשנות שכר בלי שהאוצר יעלה את השכר.
טעות חמורה!
את התשלום למעון פר ילד, קובעת ועדת מחירים.
את הכסף למעון מעביר משרד האוצר ע"פ התשלום שנקבע, בקיזוז החלק של תשלום ההורים.
למס' המטפלות במעון אין כל קשר לסכום שמנהל המעון מכניס לכיסו.
שכר המטפלות נקבע לפי נדבת ליבו של מנהל המעון, בהתחשב בכללים הבאים:
1. שכר הבסיס הוא שכר מינימום.
2. תוספת מטפלות ע"י משרד הכלכלה/משרד העבודה והרווחה האגף עובר כמטוטלת בין שני המשרדים בשנים האחרונות, משרד החינוך התחיל בינואר לפקח על המעונות בלבד, המשפחתונים, וכן עניין הסבסוד נשאר בפיקוח המשרדים הנ"ל בסך 1.81 לשעה. התוספת היא ל-5 שנים בלבד, ואמורה להסתיים בקרוב ממש.
3. באזורים שהמחסור במטפלות מחריף, למנהלים אין ברירה אלא לשלוח את היד לכיס אוי, מסכנים :cry: ולשלות משם כמה שקלים תוספת.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  7  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה