התייעצות מה אתם אומרים להתארח בשבת אצל סבא וסבתא? הם מתחננים, הבו עצה!

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
לדאוג להם במקומם נכנס לגדר של "מאכילם פטומות ויורש גיהנום".

מעניין,אני תמיד הבנתי שלהמנע מלבקר זה בגדר "ויש מטחינו ברחיים, ומביאו לחיי העולם הבא".

מרחבית

משתמש מקצוען
כפי שכתבו, למצוא עצות:
להיפגש ביום חול בפארק פתוח, עם כל הכללים.
אם יש מחשב, לשלוח דיסק און קי עם צילומים וסרטים של הילדים והנכדים.
ציורים ויצירות של הנכדים.
טלפונים יומיומיים. לשתף מה קורה, מה החכמה החדשה.
צילום מוגדל של כולם בתוך מסגרת.
ועוד כהנה וכהנה.
כרגע ההדבקה בקצב מוגבר. מספר החולים קשה בעליה. להיות שבת בקרבתם - זה מסוכן מאוד!

רותי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
שמעתי על סבא וסבתא שבקשו מהילדים לבוא לבקר
ואמרו שמעדיפים ... מקורונה ולא ......מבידוד
בתחילת הפסח הבידוד מסבים עדיין לא הייתה 3 חודשים
סבים וסבתות שעדין מבודדים זה כבר מתחיל להוציא אותם מדעתם...
איזו מחלה יותר נוראה בדידות או קורונה
ה' יעזור...!!
(אנחנו נפגשים לא לשבתות וללא מגע.)

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
שמעתי על סבא וסבתא שבקשו מהילדים לבוא לבקר
ואמרו שמעדיפים ... מקורונה ולא ......מבידוד
איזו מחלה יותר נוראה בדידות או קורונה
ה' יעזור...!!
(אנחנו נפגשים לא לשבתות וללא מגע.)
אפשר לבוא לביקור קצר עם מסיכות ובמרחק 2 מטר, ועם החלטה ברורה ונחרצת לשמור על הכללים, מומלץ גם לא לבוא עם הרבה ילדים יחד כי בד"כ מאבדים שליטה (בשבתות אפילו עם ילד אחד בקלות מאבדים שליטה, וגם ביקור ארוך מגדיל את הסיכון כי הרי המסכה וכו' זה לא 100%, וגם קשה לשמור על הכללים בלי לעגל פינות).
מי ימות מבדידות מכזה מצב?
אלא מה, זה קשה ולא נעים וההורים שלכם מזלזלים ויצחקו עליכם? מי אמר שכיבוד הורים זה קל?
לסכן אותם בגלל עצלות שלכם או אי נעימות?

רותי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אפשר לבוא לביקור קצר עם מסיכות ובמרחק 2 מטר, ועם החלטה ברורה ונחרצת לשמור על הכללים, מומלץ גם לא לבוא עם הרבה ילדים יחד כי בד"כ מאבדים שליטה (בשבתות אפילו עם ילד אחד בקלות מאבדים שליטה, וגם הרבה זמן מגדיל את הסיכון).
מי ימות מבדידות מכזה מצב?
אלא מה, זה קשה ולא נעים וההורים שלכם מזלזלים ויצחקו עליכם? מי אמר שכיבוד הורים זה קל?
לסכן אותם בגלל עצלות שלכם או אי נעימות?
יש לך נסיון של בדידות
אני מאמינה שיש לך בית מבורך שאת רק חולמת על רגע של שקט
אבל בדידות זה לא קל זה נוראי!!!

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
יש לך נסיון של בדידות
אני מאמינה שיש לך בית מבורך שאת רק חולמת על רגע של שקט
אבל בדידות זה לא קל זה נוראי!!!
אני עומד על דעתי כפי שכתבתי, שניתן לעשות כמעט הכל בלי לסכן אותם בכלל, וזה דורש תיכנון, השקעה, מוטיבציה, וגם השקעה של כסף. רעיונות יש בלי סוף איך ליצור אמצעי הגנה שיועילו גם ללא מסיכות (מחיצות שקופות למשל - כמו שיש בדלפק בבנק), והידברות עם ההורים ליצור כללים ברורים ואפשר גם להבטיח 2000 ש"ח לצדקה אם תחרגו מהם...
לסכן אותם זה לא אופציה, נקודה!
אתם דואגים לבדידות שלהם? תשקיעו!

האמת שגם אצלינו יש חיבוטי נפש לנסוע להורים..או להשאר בבית..
ואנחנו נוסעים ושומרים מרחק בטוח מההורה-סבא המבוגר.עם מסכות .אלכוג'ל
וה' יעזור הלאה...
כל הכבוד

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
זה באמת שאלה קשה.
יש לנו סבתא ששומרת מאד, אז לא הסכימה שיבואו בכלל, אבל ראינו אותה מרחוק והיא ירדה מאד מנטלית וגופנית... זה כ"כ כואב... לא יודעת מה יותר נורא.

ירושלמער

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
למה לא לשאול אותם ???
השאלה כאן נולדה אחרי שהם ביקשו והתחננו - ואנחנו העלינו את החשש בגלל הקורונה - ועדיין למרות הכל הם מבקשים תבואו להתארח בשבת [הם מבקשים בדווקא שבת ולא שעה שעתיים ביום חול] הספק הוא קשה מאוד - כמו שציינו כמה מהמגיבים שהבדידות לאנשים מבוגרים יכולה להיות יותר גרועה מדברים אחרים, בשיחות טלפון איתם אנו חשים את הקושי - הם הפכו להיות אנשים אחרים, החיוך כמעט ונמחק להם, בלי שמחת חיים, אוי לי מיצרי אוי לי מיוצרי....

גולדין

משתמש צעיר
בואו נשאל את זה אחרת- אם המציאות היתה ששהיתם בקרבת חולה מאומת ואתם חוששים לבוא, כי יתכן בהחלט שבעוד יום יומיים יתחילו אצלכם התסמינים(מלבד החובה החוקית בבידוד).
מה תהיה תגובתם? (רמז-אנחנו משתגעים, בואו, תדביקו אותנו וזהו)

אז לקחתם את הזהירות שלב אחד קדימה -והחלטתם לענין המבוגרים להחשיב את עצמכם כמי שהיה בקרבת חולה מאומת.

אנחנו נמצאים בשיא הדבקה גבוה במיוחד (כל אחד רואה כמה המעגלים קרובים אליו ומתהדקים בכל יום יותר ויותר)-
לא לקחת סיכון, זה הכל

אפשר להפיג את הבדידות שלהם עם ביקורים בסגנון אחר. יום חול, קצר, בישיבה מרוחקת, במקום פתוח
ולא חייבים להתעקש על מה שהורגלנו בימים כתיקונם.

הנמצא

משתמש מקצוען
אני יודע ששאלו השבוע רב חשוב בבני ברק (מתלמידיו הידועים של הגר"ש וואזנר ) ואמר לא לסוע לשבת מכיוון שאין אפשרות לשמור

ניסל

משתמש חדש
חבל שלא מסמיכים עכשיו רב לשו"ת בעיניני קורונה (לבוא לשבת אם ההורים מתחננים או לא...)
והוא היה פוסק מה לעשות.
אבל ת'אמת שאומרים שעדיף לא לבוא .אבל ההורים מבקשים.?.!?...
אז למי להקשיב??
המצב עצובבבבבבבבבב.מתסכל לבוא לשבת כשאתה יכול לעשות אולי נזק בילתי הפיך

גברת מכנרת

משתמש מקצוען
אני חושבת שתשאלו רב מה לעשות. אני לא יודעת מה המצב אצלכם, אבל אני יודעת שאנחנו לפני פסח לא ידענו מה לעשות, (אמנם לא להתארח אצל ההורים, אבל היה מצב שנאלץ להתארח איפה שהוא) ושאלנו רב מה לעשות, והוא אמר שנתארגן לפסח בבית ונמצא גם יחידה קרובה למשפחה למקרה שנצטרך להתארח ואז אם נצטרך נלך לשם ויביאו לנו לשם אוכל, ואם המצב יהיה יותר חמור אז את הילד נשאיר אצל המשפחה שם ונלך לבית חולים, וככה עשינו.
יכול להיות שזה גם פתרון לכם למצוא יחידה קרובה לסבא וסבתא וארוחה אחת (אולי ליל שבת שאז הילדים ישנים) לאכול שם וארוחה אחת לבוא רק בסוף הסעודה לביקור? וכמובן לשמור על כל כללי הזהירות. אבל תשאלו רב.

קצרה

משתמש מקצוען
מעניין,אני תמיד הבנתי שלהמנע מלבקר זה בגדר "ויש מטחינו ברחיים, ומביאו לחיי העולם הבא".

להימנע מלבקר יכול להיות כיבוד הורים - בתנאי שההימנעות מביקור אינה מבטאת זלזול בהחלטותיהם של ההורים לגבי עצמם.
זה בדיוק ההבדל בין מאכילו פטומות ויורש גיהנום לבין מטחינו ברחיים, ומביאו לחיי העולם הבא.
כך מסבירים לנו רבותינו שהכבוד אינו המעשה שנעשה לטובת ההורה - אלא הצורה שבה הוא נעשה.

מי שמזלזל בשיקול הדעת של אביו ומתייחס לאביו כנטול יכולת שיקול ואיזון סיכונים-
אז זה ההפך מכיבוד הורים.
אם האבא יודע מה הם הסיכונים ובכל זאת מבקש - אבל הבן דואג לו יותר ממה שהוא דואג לעצמו - הוא "על הדרך" רומס את כבודו של האב.
אין דוגמא יותר טובה לזלזול בכבוד ההורה תוך כדי מעשה שנעשה לטובתו.

אולי מעניין אותך גם...