דרוש מידע מה אוכלים אצלכם בחיידר?

מנדולינה פורחת

משתמש צעיר
אני מתכוונת לארוחת הצהריים של החיידר.
אם הילדים שלך אוכלים ארוחת צהריים ב'מסעדה' או חדר אוכל (או איך שאתם קוראים לזה) של החיידר
אשמח שתכתבי לי מה התפריט שם פחות או יותר.
האם יש תשומת לב לארוחה מאוזנת של פחמימה חלבון וירק?
מה לדוגמה?
יש פרי?
מה הם שותים?

אשמח לכל תגובה.
תודה.

מנדולינה פורחת

משתמש צעיר
אצלנו הארוחות יחסית מאוזנות
השאלה מה הילדים אוכלים מכל התפריט
האם את העוף או מסתפקים בשקדי מרק ופטל :p
יכולה לתת דוגמא של ארוחה?
כן, מה הילדים אוכלים זה בהחלט נושא.
אבל פה אני שואלת על שלב אחד קודם.
פשוט לי יש בעיה שמביאים לדוגמה לארוחת צהריים ביום חמישי קוגל תפו"א יחד עם קוגל אטריות ומלפפון חמוץ.
אני חושבת שיש גם לחם...
ומה שותים? פטל :confused:

אני לא מבינה איך אוכל כזה אמור להזין ילדים שלומדים תורה, שצריכים להיות רגועים, מיושבים בדעתם.

חשבתי לפנות להנהלה אבל צריכה לדעת קודם מה בשאר החיידרים מגישים כדי לדעת באיזה גישה יש לפנות אליהם.

מנדולינה פורחת

משתמש צעיר
קוגל תפו"א זה פחמימות בדיוק כמו לחם (וקוגל אטריות),
למה שלא ישביע?
על זה אני מדברת - ארוחת צהריים שבנויה מפחמימה + פחמימה + פחמימה.
משביע - כן.
מזין את הגוף - ממש לא.
במיוחד שאלו פחמימות מאד פשוטות.

אני לא מדברת מבחינת שובע, אלא מבחינת מה נכנס לגוף של הילדים ואיך זה אמור להשפיע על הלימודים שלהם.
(והילדים שלי מצליחים מאד בחיידר ב"ה. אין להם בעיות לימודיות ולא התנהגותיות אבל עדיין אני חושבת שזה מרגיל את הגוף בצורה מאד לא טובה)

סוכריה

משתמש פעיל
משביע - כן.
מזין את הגוף - ממש לא.

אני לא מדברת מבחינת שובע, אלא מבחינת מה נכנס לגוף של הילדים ואיך זה אמור להשפיע על הלימודים שלהם.
(והילדים שלי מצליחים מאד בחיידר ב"ה. אין להם בעיות לימודיות ולא התנהגותיות.)
פעם בשבוע זה בסדר גמור שהארוחה לא תהיה בדיוק לפי הכללים
בדיוק כמו בכל בית נורמלי ותקין....
הכל כדי שהילדים גם יהנו בסופו של דבר
זה תורם הרבה מאוד ללימוד מוצלח וטוב....

מנדולינה פורחת

משתמש צעיר
פעם בשבוע זה בסדר גמור שהארוחה לא תהיה בדיוק לפי הכללים
בדיוק כמו בכל בית נורמלי ותקין....
הכל כדי שהילדים גם יהנו בסופו של דבר
זה תורם הרבה מאוד ללימוד מוצלח וטוב....
זה לא פעם בשבוע.
עוד פעם בשבוע יש משהו כמו לחם ומעדן
ועוד פעם אחת בורקס עם לא זוכרת מה.
נתתי רק דוגמה.

ובס"ה רציתי לשמוע מה הילדים שלכם מספרים ממוסדות אחרים כדי שתהיה לי השוואה.

אגב, אפשר לתת לילדים הרבה דברים שגם יהנו ועדיין יהיו מזינים.

אינטלגנטית

משתמש צעיר
לפני שאת מבררת במקומות אחרים מה אוכלים
תבקשי יפה מהנהלת החיידר שלכם את התפריט
לדעתי - תופתעי לטובה

הילדים מפרטים מה הוגש בארוחה לפי מה שהם אוכלים
ולא טורחים לספר על הירק שאפ' לא העיפו מבט על זה

נקודה שכן מציקה לי זה הפטל---
למה למען ד' להשקות אותם במתוק המגעיל הזה???

chaia

משתמש מקצוען
בד"כ מדובר בחמגשיות שמבושלות עבור צהרונים ומכילות מנה מאוזנת, בימים שהם ימי חופש שהת"ת פתוח בהם (כמו נגיד חנוכה, חודש תמוז וכו') אז התפריט הוא פיצה, פלאפל וכו'

בבושקלה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
אוהו, יש עוד תלמודי תורה עם 'מסעדה' ?? חשבתי שזה נקבר לפני כמה עשרות שנים.... איפה למשל?? רק אני שולחת יומיום ארוחות טעימות מזינות ובריאות שבשלתי??

אסתי וייס משחק החיים

משתמש צעיר
הפקות ואירועים
אז ככה מהכרות קורבה עם גני ילדים צהרונים
הילדים 95 אחוז מהם אוכלים כל מה שמוגש להם
יש תפריט בריא מאוד( לא חושבת שמבוגרים היו אוכלים כך)
בורגול , פסטה מלאה ,אורז מלא ,לחם מלא, ירקות ופירות
מכל הסוגים
באמת חבל שבחיידר מגשים רק גאנק פוד
בורקס פיצה קוגל וכד

אסתי פעמון

משתמש מקצוען
בחיידר אצלינו יש (מבחינת חלבונים) רק פעם בשבוע עוף ממש, פעם בשבוע שניצל והשאר זה נקניקיות או יותר גרוע כמו שאת כותבת רק קוגלים, בורקסים וכאלו, פעם בשבוע שבועיים הארוחת צהרים משולש פיצה, פעם בשבועיים פסטרמה.

כל זה מידיעה מלפני כמה שנים וממה ששמעתי מאחותי מממשיך כך... אצלי הגדול היה בארוחת צהרים מהחיידר אולי חודשיים והפסקנו עם זה והיה תקופה ששלחתי לו אוכל ואח"כ התחיל לחזור הביתה כדי לאכול... (גרים לא מידי רחוק והבנים מספיקים לרוץ הביתה לאכול מהר ולרוץ חזור)

יעלישקה

משתמש מקצוען
מה משנה מה יש בארוחה , כל הבנים שלי לא אוכלים כלום חוץ מבערך פעם בשבוע שיש בורקס.:mad:

מנדולינה פורחת

משתמש צעיר
אז ככה מהכרות קורבה עם גני ילדים צהרונים
הילדים 95 אחוז מהם אוכלים כל מה שמוגש להם
יש תפריט בריא מאוד( לא חושבת שמבוגרים היו אוכלים כך)
בורגול , פסטה מלאה ,אורז מלא ,לחם מלא, ירקות ופירות
מכל הסוגים
באמת חבל שבחיידר מגשים רק גאנק פוד
בורקס פיצה קוגל וכד
שמחה לשמוע. באמת הקטן שלי רשום בצהרון ואז בימים רגילים שיש צהרון יש להם אוכל משם והרבה' שלהם חותך להם את הפירות ומחלק לכולם (מה שבגנים אצל הבנות שלי אף פעם לא קרה, תמיד שלחו אותם הביתה עם הפרי. תפוח הן יכלו לנגוס ככה, ואם היתה קלמנטינה - אז זה היה התפקיד שלי בדרך הביתה - לקלף אותה)
בימים שאין צהרון רשמי מביאים להם את האוכל של שאר הכיתות.
בחיידר אצלינו יש (מבחינת חלבונים) רק פעם בשבוע עוף ממש, פעם בשבוע שניצל והשאר זה נקניקיות או יותר גרוע כמו שאת כותבת רק קוגלים, בורקסים וכאלו, פעם בשבוע שבועיים הארוחת צהרים משולש פיצה, פעם בשבועיים פסטרמה.

כל זה מידיעה מלפני כמה שנים וממה ששמעתי מאחותי מממשיך כך... אצלי הגדול היה בארוחת צהרים מהחיידר אולי חודשיים והפסקנו עם זה והיה תקופה ששלחתי לו אוכל ואח"כ התחיל לחזור הביתה כדי לאכול... (גרים לא מידי רחוק והבנים מספיקים לרוץ הביתה לאכול מהר ולרוץ חזור)
על סגנון התפריט הזה אני מדברת.

והמנהל לא מעוניין שיחזרו הביתה לאכול, מבחינה חינוכית לימודית יש לו הסברים למה זה לא טוב.

ולגבי מה שאוכלים ממה שנותנים - אני חושבת שזה הרבה אוירה.
אחד הבנים מפונק למדי בבית בנושא האוכל, אבל אני שומעת ממנו שבחיידר הוא אוכל גם את העוף (כשיש...) כל הילדים אוכלים וגם הוא. (כנראה בגיל הגדול יותר, אז מתחיל הקטע שלא נאה לאכול מה שמגישים)

דפה

משתמש מקצוען
משביע - כן.
מזין את הגוף - ממש לא.

(והילדים שלי מצליחים מאד בחיידר ב"ה. אין להם בעיות לימודיות ולא התנהגותיות אבל עדיין אני חושבת שזה מרגיל את הגוף בצורה מאד לא טובה)
אני חושבת שיש לך טעות בסיסית:
הזנה נכונה ומאוזנת ע"מ שילדייך יוכלו לשבת וללמוד לא חייבת לקרות במהלך ארוחת צהריים בחיידר, אז הילד צריך להיות שבע!!! ולכן פחמימה+פחמימה+פחמימה, תספק לו את האפשרות הזו.
כאשר הוא חוזר הביתה, אז את מגישה לו את החלבון העשיר והירק, ומזינה אותו נכון.

אין עוד מילבדו

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
טוב אז אצלינו החיידר ברמה וכן גם המיסעדה יש אוכל טוב ומזין טעים הילדים אוכלים בשימחה (אסור להביא אוכל מהבית )

מנדולינה פורחת

משתמש צעיר
אני חושבת שיש לך טעות בסיסית:
הזנה נכונה ומאוזנת ע"מ שילדייך יוכלו לשבת וללמוד לא חייבת לקרות במהלך ארוחת צהריים בחיידר, אז הילד צריך להיות שבע!!! ולכן פחמימה+פחמימה+פחמימה, תספק לו את האפשרות הזו.
כאשר הוא חוזר הביתה, אז את מגישה לו את החלבון העשיר והירק, ומזינה אותו נכון.
מסכימה, אבל לא בדיוק.
כי יש למה שהילד מתרגל והטעם שלו מעוצב בהתאם לאוכל.
(ואגב, אני גם לא רואה סיבה לאכול את חוסר התזונה הזה אפילו פעם ביום. מילא היה מדובר בפחמימות בריאות יחסית.)
וגם - כשמגיעים הביתה לא תמיד מתחשק להם לאכול שוב פעם ארוחת צהריים שכוללת מרק ירקות, חלבון בריא ופחמימה מלאה.
לפעמים כן, אבל הרבה פעמים לא.
אז נכון, נשארה ארוחת ערב, אבל היא אחת ביום.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה