דרוש מידע מהפך בטלפון הכשר, הגיע הזמן?

מצב
הנושא נעול.

בוקר מואר

משתמש מקצוען
האם הגיע הזמן ל"טלפון כשר פלוס"?

"טלפון כשר באישור ועדת הרבנים- עם נגן, רב קו, כרטיס אשראי ות.ז."

אנחנו מסתובבים עם ארנק מלא בכרטיסי אשראי, תעודות זהות, ורב קווים שנאבדים כל יומיים.
זה שייך לעולם העבר.
הגיע הזמן לשלב את העתיד בטלפונים הכשרים?!

כידוע לפני כמה שנים,
נטפרי חוללה מהפך בתחום האינטרנט הכשר.
זה היה חובת השעה, וזה הציל רבים מהציבור החרדי.
(נטפרי כדוגמא, כנ"ל אתרוג שהייתה יוזמה שבאה מצד רבנים חשובים)

הגיע הזמן לעבור לתחום הסלולרי.

העולם הטכנולוגי מתקדם בקצב מהיר מאוד,
נכון, אנחנו רוצים להישאר מאחורה, שמורים ומוגנים.
אבל אסור לנו להישאר מאחורה, בלי פתרונות מתקדמים.
הניסיון הוכיח שאף אחד לא מחכה לנו, הקידמה כאן בכל מקרה.
וכל יום שעובר ללא פתרונות, הוא עוד יום של נזק
לאיכות שאנחנו רוצים לשמר אותה מכל משמר.

כלפי מה דברים אמורים?
לאינטרנט עצמו מצאנו פתרונות.
הוא נמצא (כמעט) בכל בית בציבור החרדי.
אם זה במחשב נייד, נייח, טאבלט, סמארטפון, או אפילו חדר מחשבים ליד הבית.
בודדים הם המשפחות שאין להם עדיין כתובת מייל.
ב"ה שיש חסימות הרמטיות וראויות.

במכשירי הטלפון, אנחנו עדיין 17 שנה אחורה.
תקועים בדור הכרטיסיות והניקובים, זוכרים את הצורות של המנקב? :)

לא מצאנו פתרונות לדורות הבאים. לדור שלנו.

חלק גדול מהציבור מחזיק סמארטפונים.
יש ב"ה חסימות טובות היום. יותר או פחות.
גם שם יש הרבה מקום לשיפור.

אבל בשביל הציבור שמחזיק רק טלפונים כשרים.
והם רוצים פתרונות.
הגיע הזמן לדאוג להם.

הבנתי שיש כבר אישור (לא רשמי בינתיים) לטלפונים כשרים עם נגן
(שזה הצלה במקרים רבים, לבחורי ישיבות ובנות סמינרים שנמצאים באוטובוסים,
ויושב לידם בחור שרואה סרט מהעולם הגדול, ואילולי הנגן שמספק להם תעסוקה, הניסיון היה גדול כפליים)

אפשר לייצר טלפון כשר עם הציפ'- תקשורת טווח אפס
ולתת מענה לרב קו בכל טלפון כשר, כרטיס אשראי, תעודת זהות.

אולי מתכנתי נטפרי הנכבדים, יוכלו להיות שותפים למיזם?

אחרי שיהיה לנו מפרט טכני מושלם. רעיון מוכן לביצוע,
ניגש עם זה לגדולי ישראל בעזר"ה. נציע את הדברים.
ואם זה יתקבל על שולחן מלכים.
נצא לדרך בס"ד.

נ.ב. (https://he.wikipedia.org/wiki/תקשורת_טווח_אפס)

קבצים מצורפים

• איך עובד רב קו.pdf
    3.7 MB · צפיות: 84

המוכשר !!!

משתמש מקצוען
האם הגיע הזמן ל"טלפון כשר פלוס"?

"טלפון כשר באישור ועדת הרבנים- עם נגן, רב קו, כרטיס אשראי ות.ז."

אנחנו מסתובבים עם ארנק מלא בכרטיסי אשראי, תעודות זהות, ורב קווים שנאבדים כל יומיים.
זה שייך לעולם העבר.
הגיע הזמן לשלב את העתיד בטלפונים הכשרים?!

כידוע לפני כמה שנים,
נטפרי חוללה מהפך בתחום האינטרנט הכשר.
זה היה חובת השעה, וזה הציל רבים מהציבור החרדי.
(נטפרי כדוגמא, כנ"ל אתרוג שהייתה יוזמה שבאה מצד רבנים חשובים)

הגיע הזמן לעבור לתחום הסלולרי.

העולם הטכנולוגי מתקדם בקצב מהיר מאוד,
נכון, אנחנו רוצים להישאר מאחורה, שמורים ומוגנים.
אבל אסור לנו להישאר מאחורה, בלי פתרונות מתקדמים.
הניסיון הוכיח שאף אחד לא מחכה לנו, הקידמה כאן בכל מקרה.
וכל יום שעובר ללא פתרונות, הוא עוד יום של נזק
לאיכות שאנחנו רוצים לשמר אותה מכל משמר.

כלפי מה דברים אמורים?
לאינטרנט עצמו מצאנו פתרונות.
הוא נמצא (כמעט) בכל בית בציבור החרדי.
אם זה במחשב נייד, נייח, טאבלט, סמארטפון, או אפילו חדר מחשבים ליד הבית.
בודדים הם המשפחות שאין להם עדיין כתובת מייל.
ב"ה שיש חסימות הרמטיות וראויות.

במכשירי הטלפון, אנחנו עדיין 17 שנה אחורה.
תקועים בדור הכרטיסיות והניקובים, זוכרים את הצורות של המנקב? :)

לא מצאנו פתרונות לדורות הבאים. לדור שלנו.

חלק גדול מהציבור מחזיק סמארטפונים.
יש ב"ה חסימות טובות היום. יותר או פחות.
גם שם יש הרבה מקום לשיפור.

אבל בשביל הציבור שמחזיק רק טלפונים כשרים.
והם רוצים פתרונות.
הגיע הזמן לדאוג להם.

הבנתי שיש כבר אישור (לא רשמי בינתיים) לטלפונים כשרים עם נגן
(שזה הצלה במקרים רבים, לבחורי ישיבות ובנות סמינרים שנמצאים באוטובוסים,
ויושב לידם בחור שרואה סרט מהעולם הגדול, ואילולי הנגן שמספק להם תעסוקה, הניסיון היה גדול כפליים)

אפשר לייצר טלפון כשר עם הציפ'- תקשורת טווח אפס
ולתת מענה לרב קו בכל טלפון כשר, כרטיס אשראי, תעודת זהות.

אולי מתכנתי נטפרי הנכבדים, יוכלו להיות שותפים למיזם?

אחרי שיהיה לנו מפרט טכני מושלם. רעיון מוכן לביצוע,
ניגש עם זה לגדולי ישראל בעזר"ה. נציע את הדברים.
ואם זה יתקבל על שולחן מלכים.
נצא לדרך בס"ד.

נ.ב. (https://he.wikipedia.org/wiki/תקשורת_טווח_אפס)
כתבת שנטפרי הצילה רבים מהציבור החרדי ואכן כך
אבל איך רב קו בסלולרי ונגן מצילים אנשים, לא הסברת?

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
אולי פלאפון עם נגן (ללא וידאו) כן!
אבל רב קו כבר מצריך שבב NFC שקיים רק בסמרטפון זה קצת יותר סיפור,
כי ברגע שלכולם יש סמארטפון אז כבר אין פיקוח למי יש "כשר" ולמי יש....
(ראה ערך שיאומי "חצי טאצ" שהוא סמארטפון לכל דבר ורק בגלל המראה החיצוני שלו אין בושה להסתובב אם זה)

ווינדוס

משתמש פעיל
היא מתכוונת שיש או או
אין אמצע- או כלום או כל הקופה.
אם לא היה נטפרי וכדו'- אנשים רבים היו מחזיקים בלי סינון כלל, כי זה נצרך.
ואם לא עכשיו אז עוד כמה שנים הרבה אנשים יעברו לסמארטפונים כי יהיה כבר קשה בלי.
היא אומרת למה לא להקדים רפואה למכה ולייצר משהו באמצע. לא רק שיחות, אבל גם לא כל מה שסמארטפון מכיל.
אם הבנתי נכון- ואני בעד!

אני וביתי

משתמש מקצוען
כמו שנטפרי הצילה רבים שנצרכו לאינטרנט כך אפשר להציל רבים שנצרכים לעוד פתרונות ניידים עם תקשורת כמו הרב קו החדש ועוד.

א.ש. אמיתי

משתמש מקצוען
כל גדולי ישראל יצאו נגד כל מילה שכתבת
שאלת את כ-ו-ל-ם אתה בטוח שלא פספסת אף אחד...

וברצינות,
כשהוחלט על יוזמת הטלפון הכשר, לא הייתה תמימות דעים בין הרבנים, והדברים ידועים ומפורסמים.

נערך לאחרונה ב:

מהודר!

סופר מקצוען באינדיזיין!!!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
תפסיקו לברבר! אולי תתחילו לכתוב? ל - kalkala2 # moc.gov.il עם עותק מוסתר 0426326 # gmail.com
מחר כבר לא יהיה למי...

יש עו"ד חרדי שהצטרף למאבק

לכבוד שר התקשורת יועז הנדל ואנשי המקצוע במשרד התקשורת
להלן תגובתי בהקשר לשימוע
בנדון: הסרת חסמים תחרותיים בשירות "קו כשר"
אני מתנגד בתוקף להליכים אותם הנך מבקש לבצע בשירות "קו כשר"
ולהלן י"ב הנימוקים: - כמניין שבטי ישראל שיתאחדו בעת הגאולה בקרוב אמן

אפשרות א:
1. כשקניתי את המכשירים והסימים הכשרים, זה היה על סמך כל מרכיבי החסימות הקיימות בהם, וכל שינוי בזה מהווה פגיעה חמורה בי ובזכויותי.
2. אני רואה בשינוי משום גניבת רכושי הפרטי, ועבירה על חוק התקשורת משנת תשמ"ב שעיגן את הזכות הקניינית שלי בסעיף 51 "נמסרה בקשה כאמור לבעל רישיון, רשאים המנוי או קבוצת המנויים, לקבוע בהסכם ההתקשרות ביניהם, כי לא יהיה ניתן להסיר את ההגבלה או החסימה או לקבוע את התנאים להסרת ההגבלה או החסימה כאמור באותן פסקאות". ובקשר לסמכות שניתנה לשר בסעיף
4. כבר נקבע בפיסקה מפורשות - כי סמכות השר בכגון דא, היא לא בדברים שהחוק התיר מפורש, ואין סמכות לשר לחרוג מהחוק המפורש ולפגוע בזכויות הקניניות של הצרכנים.
אפשרות ב:
1. ישנה חובת גילוי נאות . מספר המזוהה ככשר הינו בחירה המעידה על בעליה וכך מקובל. ברגע שנפרץ זיהוי זה תהיה בעיה חמורה של הטעיה ומצג שווא
2. הפקעת הזכות הבסיסית של אדם לקבוע את גבולות הפרטיות שלו ומניעה של חדירת גורמים זרים מתוך בחירה. ביטול זה מהווה כפיה מוחלטת והפקעת זכות הבחירה מתוך חוק יסוד
3.הפרת חוזה - רוב הציבור שקנה אלפי מכשירים כשרים הרשו לעצמם זאת אך ורק בגלל חסימת הקומה הכשרה. חוזה זה מופר באופן חד צדדי ללא חלופה הולמת וזמינה מה שלא מקובל כלל לעשות
רוב הציבור אינו יודע כלל את פרטי החוק ואת השלכותיו וראוי ורצוי למי שמבין ליידע בפרטים.
אפשרות ג:
1. מיסודי הדמוקרטיה לתת לאדם הפרטי האפשרות לבחור שלא להיות חשוף לתכנים שאינם לרוחו.
2. יותר מכך, כאשר מדובר בשמירה על בני הנוער מפני חומר שאינו הולם, על המדינה ללחום בעד הדבר ולא נגדו.
3. אי אפשר בצורה שכזו לבטל הסכם רכישה של עשרות אלפי אנשים שרכשו שירות מהחברות הסלולריות שחלק מהשירות הינו חסימת מספרים עם תכנים מסוימים.
4. ג' הסעיפים הנ"ל נוגעים הן לענין חסימת הקווים והן לענין נעילת הסים הכשר, כאשר הרוכשים בחרו לקנות סים עם שירות נעילה כדי שלא להיות חשופים למכשירים פרוצים ובעיקר עבור בני הנוער והוא חלק מהסכם הרכישה והשירות.
5. הציבור החרדי, באמצעות ועדת הרבנים, חתמו הסכם לרכוש מספרים עם קידומות מסוימות, ואין בכח משרד התקשורת לבטל את ההסכם באופן שרירותי.
אפשרות ד:
1.פגיעה בהסכם הרכישה מול המפעיל כשכל לקוח שקנה קו כשר היה על מנת שמי שיצורף למסלול זה הוא רק מי שאין לו חיבור אינטרנטי וואצפ וכדומה.
2.לא ניתן להפר הסכם לאחר רכישת המוצר. אצלי בבית אבקש לקבל החזר על רכישת הסים וכן המכשירים שנקנו שמותאמים רק לסים חסום.
3.מניעת חופש האתאגדות: זכות אלמנטרית בסיסית של כל אדם וחברה להתאגד לטוב ולמוטב ואם חוסמים אפשרות של קו כשר זו פשוט עבירה על החוק.
אפשרות ה:
1. אני אחד מתוך 70 אלף בעלי קווים כשרים שחתמו על טופס ביטול של הטלפון שלנו במקרה והשינויים יכנסו לתוקף. ואני ממש לא מעוניין להישאר בלי טלפון, לכן אנא מכם, רדו מאיתנו ותנו לנו לחיות
2. אני נוטה יותר להאמין לשר התקשורת לשעבר משה כחלון שהצהיר מעל כל במה כי התקשורת הכשרה היא זאת שפתחה את התחרות הבריאה בשוק והביאה למחירי רצפה, מכיוון וזה גם המציאות בשטח, אני לא נותן אימון במשרד ובשימוע המקודם ע"י שר שלא מתמצא או מתעלם מנתונים כה פשוטים וגלויים.
3. המציאות של הקו הכשר המונעת ממני, בבחירתי, גישה לשירותים שונים מביאה לחסכון כספי אדיר, וכל שינוי של השר שעלול להנגיש לי שירותים אלו, עשוי להביא לפגיעה כספית, ולפגיעה באיכות החיים שלי.
אפשרות ו:
1. לא יתכן להסיר את כל הטלפונים הציבוריים על בסיס כך שלכולנו יש מכשירים סלולריים, ואחר כך באים גם לנשל אותנו מהתקשורת הסלולרית, זוהי בפגיעה קשה בשירותי התקשורת במדינת ישראל, וזה אבסורד שמהלך פוגעני שכזה עוד יתבצע ע"י מי שנקרא שר התקשורת.
2. גם פוטין מנסה לשכנע כי הוא נלחם באוקראינה כדי להציל אותם מהנאצים. ממש כך זה נשמע כשמשרד התקשורת מנסה לחסל את הטלפון הכשר כביכול לדאוג לציבור החרדי.
3. אף אחד לא כפה עלי את רכישת המכשיר והקו הכשר, זה מרצוני החופשי, ואין לאף אחד זכות לפגוע במוצר שקניתי.
אפשרות ז:
1. אני רואה בתוכנית הסרת החסמים בקו הכשר מהלך אנטי דמוקרטי תוך ניסיון לפגוע במיעוטים ע"י התערבות של שר ממשלתי הנמצא בעמדת הכח של הרוב, תוך הצהרת כוונת מפורשת לפגוע בציבור החרדי, מתוך שנאתו ואיבתו לקיומו של ציבור זה במתכונתו הנוכחית.
2. לדעתי הכוונה להתערבות בפלאפון הכשר מהווה הפרה בוטה של זכויות אדם, חוק יסוד כבוד האדם וחירותו, ולכן על התכנית להתבטל מכל וכל.
אפשרות ח:
1. אנו גרים ביחידת דיור ואין קו נייח במקום, והכל מתנהל רק על תקשורת סלולרית, באם השינויים שבשימוע ייושמו אני יהיה חייב לבטל את הטלפון, והדבר ישאיר את הבית ללא כל קו להתקשרות, מה שפוגע באיכות החיים ועלול להביא לסכנת חיים.
2. אם לדוגמא ארצה להתקין סורגים בבית בכדי למנוע סכנה, האם נראה הגון שיבוא משרד ממשלתי ויורה לי על הסרת הסורגים בגלל שזה מגביל את הילדים שלי. לדעתי זה בדיוק המקרה שלנו, וכל ההצעה שבשימוע היא הצעה הזויה ובלתי מתקבלת על הדעת ואני מתנגד לכך בכל תוקף.
3. לדעתי, השינויים המוצעים הם פגיעה בחופש דת.
אפשרות ט:
1. רכשתי את הקו, תוך חתימה על חוזה ברור מול החברה, ואני לא מבין איך זה ששר התקשורת במקום להגן עלי כצרכן, בא ומנסה לפגוע במוצר שלי, ובזכותי כצרכן.
2. אני לא מאמין לכל מה שכתוב בשימוע מכיוון וכיום עומד בראשות המשרד, שר שעוין את הציבור החרדי, והצהיר על כך ללא הרף, כך שאין סיכוי שהוא יבצע את הדברים בנפש קולטת וחפצה.
אפשרות י:
1. מה שאתם כותבים כי פתיחת הניוד יביא לתחרות, חסר בסיס, אמנם פתיחות ניוד בין חברות סלולר אכן הביאה לתחרות, וזה מה שקרה גם בסלולר הכשר, שניתן לנייד בין כל החברות, לעומת זאת, ניוד למסלול לא כשר, אין לו שום קשר של גרימת תחרות בשוק. לא צריך להיות מומחה להבין נתון זה.
2. גם אם נניח, שהמסלול הכשר מעלה את המחיר, שווה לי לשלם כל הון שבעולם, העיקר שזה יישאר כשר וחלילה לא לפגוע בקו הכשר.
אפשרות יא:
1. כמו שאדם שרכש רכב ממונע בגז לא יעלה על הדעת שיגיע בטענות לחברה כי הוא רוצה לעבור לחשמלי, ולכן יספקו לו רכב חילופי, כך לא יתכן שתושמע טענה שיש אנשים שיש להם מספר כשר והם רוצים להתנייד אתו לטלפון לא כשר, זה המוצר שהם קנו, והם צריכים להסתדר עם זה, בכל רגע נתון הם יכולים לרכוש כל מכשיר שהם רוצים, אבל לנייד עם המספר הכשר, ממש לא. ובפרט כששינוי זה פוגע באופן ישיר בקרוב למאה אחוז של בעלי המספר הכשר שרוצים בדוקא בהמשך המצב הקיים.
2. כל ההסדרים וההגבלות שבוצעו בקו הכשר ע"י ועדת הרבנים לענייני תקשורת, היו מרצוני החופשי, ובהסכמתי, ואני לא רואה שום סיבה שבעולם שבמדינה דמוקרטית יבואו להתערב בקניין האישי שלי נשעה בחוק ועל פי כל אמות המידה המשפטיות.
אפשרות יב:
1. מתכון הטלפון הכשר כמו היום מהווה חומת הגנה על הילדים שלא יהפכו לנוער שוליים, לנוער פושע, אנו המומים מהכוונה של משרד התקשורת לבצע פעולה מכוונת לריבוי הפשיעה בישראל, מטרה מכוונת לריבוי חשיפה של נוער לתכנים אלימים, ולכן אנו מתנגדים לצעדים אלו בכל תוקף.
2. אם תתקבלנה החלטות שבשימוע, נאלץ, להיפרד מהטלפון הסלולרי, דבר שמהווה פגיעה קשה ביום יום, ומהווה פגיעה באיכות החיים שלנו, ולמצב סכנה במקרים של פיקוח נפש, בפרט כיום בהעדר טלפונים ציבוריים.

נערך לאחרונה ב:

LO

משתמש פעיל
אני בעד, באמת הגיע הזמן
אבל מצטרפת לכך שעדיף להתייעץ עם רבנים שמתמצאים בעניין - עוד לפני שעובדים על זה

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  4  פעמים

לוח מודעות

למעלה