מידע שימושי מהי ההשתדלות הנכונה לחיפוש שידוך למעוכבי שידוך?

מצב
הנושא נעול.

שרי לווין

משתמש מקצוען
מכירה מעוכבת שידוך מקסימה ומיוחדת שמצפה כבר מידי הרבה שנים לזיווגה... :(
היא מספרת שהוריה יוצרים קשר עם הרבה שדכנים ושדכניות והמענה דליל ביותר...
נראה כאילו לא נולדו עוד בחורים... אז איך מאתרים בחורים? למי פונים?
ושאלת השאלות - מהי ההשתדלות הנכונה לחיפוש שידוך למעוכבי שידוך?

מאירוב

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
לא כתוב שצריך השתדלות לשידוכים. אדרבה מביאים מהגר"א ש"שוא ההשתדלות".

אבל לענ"ד כן צריך להיות מציאותיים.(מנסיון, טוב?)
הגיל עולה, ויש לבחור את הזיווג מההיצע המוצע. ולא סביר שהשידוך האמיתי שנגזר, הוא יהיה כל כך שונה וייחודי מכל שאר ההצעות. ולכן מנסיון רב ניתן לומר שצריך להתפשר (וסליחה מראש למתרעמים\ות)
אבל כדאי לקרא עד הסוף, כי זה משהו קצת יותר חכם ממה שזה נשמע:

לא הכוונה להתפשר על עקרונות, אלא הכוונה להתפשר על מידת ההתאמה. ואני אסביר.
כל הנשואים יודעים שלהתחתן זה אושר.
בדרך כלל.
וגם מתי שלא, זה לאו דווקא בגלל מה שראו טרם החלטת השידוך. אלא בגלל דברים אחרים, ובעיקר בגלל מידות פגומות.

ולכן צריך לקחת נשימה ארוכה ולנסות לבדוק את השידוך ההוא שמנסים להציע כבר שנתיים...

ולהיפגש, ולבדוק אם יש דברים באישיות שמוצאים חן.
ולתת ציון. עד כמה מדת ההתאמה. (רצוי לשקלל לפי נושאים, ובכמה דרכים בכדי להגיע לתוצאה נכונה)
אגב, דברים מעוררים דחיה ברמת גועל לא להתפשר בשום אופן.
לא לשקלל יתרונות חיצוניים בציון: יופי, כסף, כבוד. אלא לחשב אותן בנפרד.
הכוונה לצורת חשיבה, לחן, לזרימה, למידות.

ולפני ההחלטה:
בוא נזכיר לעצמנו.
חיי הנישואין תלויים בעבודה עצמית רבה. רבה מאד!
הציון של רמת ההתאמה רק משקף את רמת קושי של העבודה העצמית הצפויה.
למשל: אם נישאת למי שמתאים לך ב-100% דרושות לך רק 100 שעות עבודה עצמית בשנה. (לדוגמא)
אבל אם נישאת למי שמתאים לך רק ב 50% דרושות לך 200 שעות עבודה בשנה.
זה כל הסיפור!!

עכשיו תעשה\י חשבון כמה משתלם לך לחכות עוד. בשביל לחסוך לך את סך שעות ההתמודדות בשנה.
אם את\ה צעיר בן 22 ויש לך את הזמן לחכות, חפש לך מישהו עם ציון 90%
ככל שעוברות השנים ופוחתים הסיכויים למצוא מישהו כזה, כדאי להוריד את הרף לפי ההחלטה העצמית של האדם אפילו לציון 70% או פחות.. מנסיון כדאי להוריד אפילו יותר, כי מה זה למצוא את השידוך שלך מול הסבל הכרוך בהמתנה הצורבת. (ועוד משהו, האם לדעתך תצליח\י להתחתן אם מישהו שאיננו הזיווג שלך??!)

אבל זאת צריך לדעת! אף אחד לא יקבע להם מה משתלם עבורם! ואם מתאים לה לחכות עוד זהו זכותה. כי אלו הם חייה!
אבל לדעתי משתלם לוותר. כי להתחתן זה מאד כיף. זו שמחה, זהו אושר. זהו מימוש עצמי ומטרה בחיים.
אה, וזה גם מצוה.
בברכת בקרוב!

אור טל

משתמש חדש
המלצה שיכולה להועיל, ובוודאי לא תזיק, פשוט לעשות עבודת מידות, עוד ועוד. וכשאדם הולך בדרך טובה כרצון ה' - לא ימנע ה' טוב להולכים בתמים.
הרבה מאלו שזכו לזיווג בגילאים מבוגרים היה לאחר עליה רוחנית טובה ויציבה. למשל או דרך תפילות בהתמדה, או דרך מעשים טובים של בן-אדם לחברו - כעזרה וחסד קבוע, או הקפדה על כבוד הזולת, או להתפלל ולהצטער בשביל אחרים הזקוקים לכך תמיד, או על ידי לדון לכף זכות תמיד, וכן הלאה והלאה.
וכבר אמרו חז"ל: מה' אישה לאיש. (ולא משדכן כזה או אחר). אז הכתובת לשידוכים זה הוא.

אריאל דון

משתמש חדש
לע"ד אין גבול להשתדלות. ואסביר למה, כי הלא הבחורה הזאת בסך הכל צריכה חתן אחד, ויתכן שהאבא פנה לעשרים שדכנים וחשב שזה מספיק, אבל דווקא לשדכן ה21 היה לו בחור מתאים לה.
אני מנסיון אישי, מחפש גם לבן שלי זיווג, אמנם הוא בחור מיוחד ומאוד מוצלח אבל הוא צעיר יחסית לפי המקובל בציבור הליטאי ודעתי שהכי טוב זה לפנות לכל השדכנים הקיימים, והשם יעזור שבקרוב תמצא את זיווגה האמיתית.
בד בבד כדאי לשתף את כל המכרים שלכם כי יש הפתעות בתחום הזה דווקא מהאנשים הכי לא צפויים
בנוסף צריך לדעת, בלי להכליל כמובן אבל רוב השדכנים לא ממש מתאמצים למצא שידוך למי שצריך, אלא בזמן הפנוי שלהם אם זכרו אותך ועלה בדעתם רעיון אז מציעים ולכן זה יכול לקחת שנים.
ועוד נקודה רגישה, לפעמים מציעים הצעות שיתכן שהם מתאימות מצד הבחור והבחורה, אבל לא מצד המצב האישי של הבחור כי הוא בן גרושים וכד, לע"ד כדאי לפעמים להתפשר על כאלו דברים כי אם הבחור שווה באמת עם כל האי נעימות מהמצב יתכן מאוד שהם יחיו חיים מאושרים בעזרת ה.
המון הצלחה ויהי רצון שתמצא את הזיווג בקרוב.

הכל לטובה!!

משתמש פעיל
אני חושבת שיש פה טעות מהותית!
השתדלות נקבעת לכל אדם לפי מצבו האישי, יש כל כך המון פרטים שמרכיבים את התמונה
ואם יש שאלה, ב"ה שאנחנו יהודים ויש לנו את מי לשאול!
הכי מרגיע וטוב לשאול רב שסומכים עליו, ואפשר להסביר לו את כל הפרטים והצדדים (מאוד חשוב!!), מניסיון.... :)
ועוד משהו, לא יודעת מה הקשר שלך אליה, אבל אם את נשואה והיא לא, בד"כ כל גרם של רגישות לא תזיק,
אני לא מתכוונת להלך על ביצים וכדו', או לא לספר כל מיני דברים,
אבל כן להבין שזה לא איזה בעיה שהיא מחפשת לה פתרון,
בד"כ אחת שכבר כמה שנים רווקה, זה דבר שמלווה אותה ביומיום המון - הרבה יותר ממה שאפשר לדמיין...
ולפעמים יש בדרך אנשים מדהימים, שחושבים על זה, ומביעים אכפתיות, עדינה כזו, לא חופרת, ד' ישלם שכרם!!
אחת שמחכה גם כן...

ערער בערבה

משתמש מקצוען
כאחת שנושעה ממש לאחרונה,
ההשתדלות הכי חזקה היא באמונה.

חייבים לזכור שהשתדלות קיימת ואין קשר בינה לבין התוצאה,
כמו בכל תחום בחיים....

כמו כן חשוב מאד - כיבוד הורים (הרבה מדברים על זה, גם כהכנה לימי הנישואין)

הכל לטובה!!

משתמש פעיל
לכן כתבתי שכל כך טוב לשאול אם יש שאלה,
כי אז - עושים מה שצריכים, ואחר כך ובאמצע ולפני - מאמינים!!
מאוד חשוב כיבוד הורים - וגם זה לפעמים שאלה ספציפית לרב...
ד' יעזור לכולנו!

אביגיל לוי

משתמש רשום
את יכולה לשלוח פרטים למיל y052765667 בגימל -יהודית אייזנבך אולי יהיה לה רעיון בשבילך

אני חושבת שיש פה טעות מהותית!
השתדלות נקבעת לכל אדם לפי מצבו האישי, יש כל כך המון פרטים שמרכיבים את התמונה
ואם יש שאלה, ב"ה שאנחנו יהודים ויש לנו את מי לשאול!
הכי מרגיע וטוב לשאול רב שסומכים עליו, ואפשר להסביר לו את כל הפרטים והצדדים (מאוד חשוב!!), מניסיון.... :)
ועוד משהו, לא יודעת מה הקשר שלך אליה, אבל אם את נשואה והיא לא, בד"כ כל גרם של רגישות לא תזיק,
אני לא מתכוונת להלך על ביצים וכדו', או לא לספר כל מיני דברים,
אבל כן להבין שזה לא איזה בעיה שהיא מחפשת לה פתרון,
בד"כ אחת שכבר כמה שנים רווקה, זה דבר שמלווה אותה ביומיום המון - הרבה יותר ממה שאפשר לדמיין...
ולפעמים יש בדרך אנשים מדהימים, שחושבים על זה, ומביעים אכפתיות, עדינה כזו, לא חופרת, ד' ישלם שכרם!!
אחת שמחכה גם כן...
לשוח

למה מה קרה

משתמש פעיל
צילום מקצועי
בס"ד
בספר על ר' יעקב קמנצקי מובא בשם הסבא סלבודקה , שפעם אחד הגיע אבא לישיבה לחפש בחור ביתו, ואמרו על בחור אחד שמאוד חשוב לו שהמדוברת תהיה מאוד יפה, אז הוא אפילו לא ניסה לגשת לבדוק,
אמר לו הסבא בעסק של מליונים גם חמש אחוז שווה בדיקה

למאי נפקא מינה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
לא כתוב שצריך השתדלות לשידוכים. אדרבה מביאים מהגר"א ש"שוא ההשתדלות".

אבל לענ"ד כן צריך להיות מציאותיים.(מנסיון, טוב?)
הגיל עולה, ויש לבחור את הזיווג מההיצע המוצע. ולא סביר שהשידוך האמיתי שנגזר, הוא יהיה כל כך שונה וייחודי מכל שאר ההצעות. ולכן מנסיון רב ניתן לומר שצריך להתפשר (וסליחה מראש למתרעמים\ות)
אבל כדאי לקרא עד הסוף, כי זה משהו קצת יותר חכם ממה שזה נשמע:

לא הכוונה להתפשר על עקרונות, אלא הכוונה להתפשר על מידת ההתאמה. ואני אסביר.
כל הנשואים יודעים שלהתחתן זה אושר.
בדרך כלל.
וגם מתי שלא, זה לאו דווקא בגלל מה שראו טרם החלטת השידוך. אלא בגלל דברים אחרים, ובעיקר בגלל מידות פגומות.

ולכן צריך לקחת נשימה ארוכה ולנסות לבדוק את השידוך ההוא שמנסים להציע כבר שנתיים...

ולהיפגש, ולבדוק אם יש דברים באישיות שמוצאים חן.
ולתת ציון. עד כמה מדת ההתאמה. (רצוי לשקלל לפי נושאים, ובכמה דרכים בכדי להגיע לתוצאה נכונה)
אגב, דברים מעוררים דחיה ברמת גועל לא להתפשר בשום אופן.
לא לשקלל יתרונות חיצוניים בציון: יופי, כסף, כבוד. אלא לחשב אותן בנפרד.
הכוונה לצורת חשיבה, לחן, לזרימה, למידות.

ולפני ההחלטה:
בוא נזכיר לעצמנו.
חיי הנישואין תלויים בעבודה עצמית רבה. רבה מאד!
הציון של רמת ההתאמה רק משקף את רמת קושי של העבודה העצמית הצפויה.
למשל: אם נישאת למי שמתאים לך ב-100% דרושות לך רק 100 שעות עבודה עצמית בשנה. (לדוגמא)
אבל אם נישאת למי שמתאים לך רק ב 50% דרושות לך 200 שעות עבודה בשנה.
זה כל הסיפור!!

עכשיו תעשה\י חשבון כמה משתלם לך לחכות עוד. בשביל לחסוך לך את סך שעות ההתמודדות בשנה.
אם את\ה צעיר בן 22 ויש לך את הזמן לחכות, חפש לך מישהו עם ציון 90%
ככל שעוברות השנים ופוחתים הסיכויים למצוא מישהו כזה, כדאי להוריד את הרף לפי ההחלטה העצמית של האדם אפילו לציון 70% או פחות.. מנסיון כדאי להוריד אפילו יותר, כי מה זה למצוא את השידוך שלך מול הסבל הכרוך בהמתנה הצורבת. (ועוד משהו, האם לדעתך תצליח\י להתחתן אם מישהו שאיננו הזיווג שלך??!)

אבל זאת צריך לדעת! אף אחד לא יקבע להם מה משתלם עבורם! ואם מתאים לה לחכות עוד זהו זכותה. כי אלו הם חייה!
אבל לדעתי משתלם לוותר. כי להתחתן זה מאד כיף. זו שמחה, זהו אושר. זהו מימוש עצמי ומטרה בחיים.
אה, וזה גם מצוה.
בברכת בקרוב!
כל מילה פנינה!
אוסיף: הפני מנחם מגור זיע"א אמר פעם: בשידוך צריך לבדוק בעיקר 3 פרמטרים: מידות טובות, מידות טובות ומידות טובות!
ולסיום, סיפר לי יהודי שהמתין מחוץ לדלתו של אחד מגדולי האדמו"רים שליט"א, ובפנים היה איש קשה יום שדיבר בקול ונשמע בחוץ.
בצאתו, סיפר לממתינים את תוכן השיחה: הוא התאונן כי מציעים לו בחורים רבים, והוא אינו יודע מימינו ומשמאלו מה עליו לברר, מה צריך לעשות.
אמר לו הרבי: 'תברר למי יש מידות טובות, זה מה שבתך צריכה'.
הוסיף האיש והקשה: 'אבל על כולם אומרים לי שיש לו מידות טובות!'
ונענה בשאלה: את פלוני - איש יקר מנהל ארגון חסד ארצי גדול - אתה מכיר?
- כן.
- יש לו מידות טובות?
- אואה, ועוד איך!
'זה יהא לך הסימן', חייך הרבי, כאשר תשאל על בחור ויאמרו לך, אוווו, הוא? מה השאלה, כאלו מידות, תדע שהפעם זה אמיתי.
ולא לשכוח - ההשתדלות היא תפילה ותפילה ותפילה, וגם פעולות גשמיות.
ניתן להעלות שמה ונתפלל עליה!

שלמה.

משתמש רשום
תנסו במשרדי "בית נאמן"
יש שם שדכניות בליווי אישי - אולי זה הפתרון....
מצורף צילום של המודעה שלהם

קבצים מצורפים
  • מודעה של בית נאמן.png

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
הייתי המון שנים בשידוכים. בערך תשע שנים. מניח שדיברתי עם מאות אנשים במצטבר, לצורך זה, ו... לא עזר. מילימטר. מה כן עזר? שה' רצה. כי כשזה קורה, זה קורה. בדיוק מישהי נזכרת בכם, הגיסה שלה מכירה אתכם וממליצה בכל פה, בדיוק החברה הכי טובה של פלונית נזכרת לפנות לשדכנית מסויימת...
ההשתדלות הנכונה היא להתמיד בידיעה שהכל משמיים, להתפלל, לשמור על מצב רוח טוב, ולהזכיר לעצמכם כל בוקר, צהרים וערב, שלא ההשתדלות תביא את הישועה, את החתן התמיר על סוס לבן, אלא רק רצון ה'. כל ההשתדלות היא רק כדי להשאיר פתח. חבל לעשות יותר ממינימום כי ממילא בסוף תראו שהישועה לא מגיעה כתוצאה מהשתדלות כזו או אחרת. אז למה להיקרע?...

וגם, סתם טיפ. אם ממילא המכסה מגיע מתי שצריך ולא קודם, חבל לבזבז את הזמן בקנאה בכל האחיות/חברות שלהן הלך בקלות. עדיף לנצל את הזמן לעשות דברים טובים.

ועוד טיפ אחד ממש אחרון? אין שום טעם ברישום למאגרים. השדכנים שמנויים לאותם מאגרים מטפלים קודם כל ואחרי הכל בחומר הקל. באלו שנמצאים בגיל ומצב הנכון. אז למה לא להירשם בכל זאת? כי אם רוצים מפח נפש, אפשר פשוט לקנות אריזה של צ'יפס ולראות שהיא 90% ריקה. למה צריך ממש להירשם ולשלוח טפסים בשביל אותה התוצאה?

ארונציק

משתמש רשום
עדיין רלוונטי? כי אני מכירה שדכנית מאוד טובה, אמנם, היא שדכנית לדוברי רוסית, אבל אם לחברה שלך אין בעיה לשמוע על בחור ממוצא רוסי, אני אתן בשמחה את המספר של השדכנית.
בשורות טובות!

ety20

משתמש רשום
מנוי פרימיום
עדיין רלוונטי? כי אני מכירה שדכנית מאוד טובה, אמנם, היא שדכנית לדוברי רוסית, אבל אם לחברה שלך אין בעיה לשמוע על בחור ממוצא רוסי, אני אתן בשמחה את המספר של השדכנית.
בשורות טובות!

יש לי חברה ממשפחה דוברת רוסית שמחפשת שידוך כבר כמה שנים,
אשמח מאד לקבל פרטים של השדכנית הזאת, אולי ממנה תבוא הישועה

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה