מהירות טעינת אתר

ש.סגל

משתמש חדש
בניתי אתר בוורדפרס והשתמשתי בתבנית one page, כלומר- כל האתר בעמוד אחד ארוך, ולחיצה על כפתורי הניווט- מקפיצה את המשתמש למיקום מסוים בעמוד.
האתר כולל גלריות עם לא מעט תמונות.

הבעיה היא שזמן טעינת האתר בכניסה ראשונית- הוא ארוך, בגלל שכל התמונות שיש באתר- נמצאות באותו עמוד וצריכות להיטען מיד.

מבדיקת האתר ב- webpagetest מתברר שאכן רוב זמן הטעינה של האתר נובע מטעינת התמונות.

כמובן שהקטנתי את התמונות ככל שיכולתי ועדיין זמן הטעינה ארוך.

השאלה היא האם יש פתרון כלשהו.

אולי יש דרך למנוע מהגלריות להיטען מיד בכניסה לאתר, ולגרום להן להיטען רק בלחיצה עליהן?

או לפחות האם יש דרך לקבוע את סדר טעינת האלמנטים באתר?

או אולי יש דרך אחרת להאצת מהירות הטעינה? (מצאתי כל מיני תוספים, אבל הקונפיגורציה שלהם דורשת ידע מקיף בנושא).

אשמח לקבל מידע בעניין הזה.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
קודם כל, אני מקווה שהקטנת את התמונות באופן הנכון - צריך לשמור אותם לWEB בפוטושופ (זה הבדל משמעותי מאוד בנפח הסופי).
לגבי השאלה אם אפשר להטעין את התמונות בשלב מאוחר יותר - כמובן הדבר אפשרי, אבל צריך להכנס לתוך הקוד (או אולי לחפש תוסף גלריה כזה. איני יודע אם יש דבר כזה), עושים את זה על ידי שימוש בAJAX. אבל בעצם במקרה שלך, אולי יותר פשוט יהיה להפעיל javascript שישנה את ה SRC של התמונות

לגבי תוספים - זה לא יעזור כלום בהטענת התמונות לדעתי. רק שזה יכול לקצר את זמן הטעינה על חשבון דברים נוספים

wmw

משתמש פעיל
D I G I T A L
יש פתרון פשוט, של שימוש ב LOAD של JQUERY
בעמוד עצמו יש רק את התוכן של ה"דף" הראשון המוצג, ורק אחרי שהוא מסיים הוא טוען את השאר.

ש.סגל

משתמש חדש
נכתב ע"י s976;1109318:
קודם כל, אני מקווה שהקטנת את התמונות באופן הנכון - צריך לשמור אותם לWEB בפוטושופ (זה הבדל משמעותי מאוד בנפח הסופי).
לגבי השאלה אם אפשר להטעין את התמונות בשלב מאוחר יותר - כמובן הדבר אפשרי, אבל צריך להכנס לתוך הקוד (או אולי לחפש תוסף גלריה כזה. איני יודע אם יש דבר כזה), עושים את זה על ידי שימוש בAJAX. אבל בעצם במקרה שלך, אולי יותר פשוט יהיה להפעיל javascript שישנה את ה SRC של התמונות

לגבי תוספים - זה לא יעזור כלום בהטענת התמונות לדעתי. רק שזה יכול לקצר את זמן הטעינה על חשבון דברים נוספים

תודה על התשובה.
כן, הקטנתי את התמונות על ידי save for web.
תוכל לתת לי דוגמה לשימוש ב AJAX שיכול להטעין את התמונות בשלב מאוחר יותר?
ולגבי שינוי ה SRC של התמונות- מה הכוונה? ואיך זה יכול להועיל?

ש.סגל

משתמש חדש
נכתב ע"י wmw;1109647:
יש פתרון פשוט, של שימוש ב LOAD של JQUERY
בעמוד עצמו יש רק את התוכן של ה"דף" הראשון המוצג, ורק אחרי שהוא מסיים הוא טוען את השאר.

תודה על התשובה.
אשמח אם תוכל לפרט יותר, הנושא הזה חדש לי.
אתה מתכוון שאפשר לטעון את שאר העמוד, כולל התמונות, (חוץ מ"הדף הראשון") על ידי פונקציית LOAD?
איך אפשר לגרום לשאר העמוד לא להיטען מיד בכניסה לאתר, אלא רק לאחר ש"הדף הראשון" מסיים?

Nahum

משתמש צעיר
D I G I T A L
אם הבנתי את wmw נכון, הוא התכוון לפונקציית ()load. של jquery.

מה שאתה צריך לעשות, זה ליצור שני קבצי html - אחד כולל את העמוד הראשון בלבד והשני את כל השאר.
לאחר שטענת את העמוד הראשון במלואו, תוכל באמצעות הפונקציה הנ"ל לטעון את הקובץ השני.

(כמובן שאת הפונקציה אתה צריך להפעיל בתגית-body עם האיוונט onload.)

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
נכתב ע"י ש.סגל;1110270:
תודה על התשובה.
כן, הקטנתי את התמונות על ידי save for web.
תוכל לתת לי דוגמה לשימוש ב AJAX שיכול להטעין את התמונות בשלב מאוחר יותר?
ולגבי שינוי ה SRC של התמונות- מה הכוונה? ואיך זה יכול להועיל?

אני לא יודע מה רמת ההתמצאות שלך, ולכן איני יודע עד כמה צריך לפרט.
לגבי השימוש בAJAX, זה מה שכתב WMW - אחרי הטענת הדף העיקרי, מטעינים עוד קובץ על ידי פוקציית LOAD, ואז, את התוכן שלו מוסיפים לדף HTML הקיים.

לגבי הפתרון של SRC, התכוונתי לדבר כזה: בהתחלה הדף נטען עם תמונות של פיקס אחד נגיד (או אפשר לשים שם אותן התמונות שצריכות להופיע, אבל באיכות ירודה ונפח נמוך מאוד), ואחרי שהדף נטען, להחליף את האטריבוט SRC (שהוא בעצם אומר איזו תמונה רוצים להציג) של IMG, ואז התמונה אמורה להתחלף לתמונה הרצויה, אבל זה יקרה כבר לאחר הטענת הדף. לא ניסיתי את זה, אבל, לכאורה אמור לעבוד.

mat

------- Magicode -------
תשים את הurl של התמונה במאפיין כזה data-src ואז תכתוב את הסקריפט הזה בjquery.

PHP:
$(function(){
    $("[data-src]").each(function(i,e){
       $(e).attr("src",$(e).attr("data-src"));
    });
});

דוגמא שהכנתי
http://jsfiddle.net/F7x5H/1/

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
נכתב ע"י mat;1110407:
תשים את הurl של התמונה במאפיין כזה data-src ואז תכתוב את הסקריפט הזה בjquery.

PHP:
$(function(){
    $("[data-src]").each(function(i,e){
       $(e).attr("src",$(e).attr("data-src"));
    });
});

דוגמא שהכנתי
http://jsfiddle.net/F7x5H/1/

אני רק לא בטוח שיש שם גישה קלה לשנות את הדבר הזה, כי מן הסתם משתמשים עם איזה פלאגין של גלריה עם ממשק בפאנל הניהול.
עוד הערה קטנה: בוורדפרס צריך לכתוב jQuery ואין להשתמש עם הקיצור $

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
יש לוורדפרס תוסף לעיכוב טעינה של תמונות עד לשעת הגלילה לאותו מיקום בדף.
נראה לי שקוראים לו Lazy Load

ש.סגל

משתמש חדש
נכתב ע"י s976;1110457:
אני רק לא בטוח שיש שם גישה קלה לשנות את הדבר הזה, כי מן הסתם משתמשים עם איזה פלאגין של גלריה עם ממשק בפאנל הניהול.
עוד הערה קטנה: בוורדפרס צריך לכתוב jQuery ואין להשתמש עם הקיצור $

נכון, התמונות נטענות על ידי תוסף מיוחד של גלריה.
אז איך אפשר להגיע ל SRC של התמונות?

ניסיתי גם להשתמש בתוסף שהציע Shia, אבל לא ממש ידעתי מה צריך לשנות בקוד כדי לגרום לו לעבוד על התמונות הנכונות.
אשמח להכוונה.

ועוד משהו- מישהו הציע לי להשתמש ב Cloudflare כדי לשפר את מהירות טעינה.
האם לדעתכם זה יכול להועיל? (הבנתי שאין להם שרתים בארץ)

תודה לכולם.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה