דרוש מידע מדיניות הצנזורה של פרוג

מצב
הנושא נעול.

@Simcha

משתמש מקצוען
כמשתמש פרוג בראשיתי. אשר טרם הספיק לרכוש ניקוד גבוה למדי ולצבור מוניטין כאיש דעה ועצה משתדל אני מעת לעת להשתתתף בדיונים אשר נראים לי מפרים במיוחד ובעלי פוטנציאל לקדם את מעמדי באמצעות השמעת הגיגים ודברי השכל.
לא אחת לאחר השקעה בכתיבת טקסטים ארוכים, שנונים, מנומקים וערוכים היטב, מקבל אני עשרות תודות המרוממים את המוניטין שלי אך לפתע שם אני לב כי הכל ירד לטמיון במחי הצנזורה.
מצד אחד אני חושב כי צנזורה באתר המתיימר ועמל להוות בית לציבור היוצרים החרדיים הינו דבר נצרך וחשוב, מאחר והאתר פתוח לכל ומטבע הדברים לא כל אמרת שפר של מאן דהו תואמת את התוכן הראוי להיכנס לבית תורתי.
אך מצד שני יש מקום לאפשר גם שיח ודיון פורה ומפרה בו נשמעים טענות שפעמים פחות מתיישבות עם דעתו של כותב מאמר המערכת בעיתון הנאמן למסורת אך עדיין הן טענות מוסברות ומנומקות ופעמים רבות מובאות רק בשביל לעורר את השחים למחשבה והבנה.
וחבל שבמחי החלטה מצמצמים הרבה מהשיח והמחשבה לקונצנזוס אחיד ודל. על מנת שהציבור יצליח לייצר מתוכו מובילי דעה והשקפה, אישים אשר רוח בם, הפתיחות והעמקות חייבים להתקיים אחרת נהפוך למריונטות אשר יפלו לתהום ללא תחתית ברגע שהמושך בחוטים יתעייף וכבר לא יהיה מי שינווט ויכוון אותנו הלאה.
פונה אני אליכם עורכים יקרים, אנא אפשרו את השיח הזה על גבי האתר ללא צנזורה דרקונית,
פונה אני אליכם אורחים יקרים, אנא אפשרו את השיח הזה ללא חציית קווים אדומים אשר ימיטו עלינו את הצנזורה.
בתקווה שהדברים יתקבלו ברוח טובה ומבינה והשלום ושלווה ישררו בעוז בינות לדעת והבינה!

משה משה משה משה

משתמש פעיל
כמשתמש פרוג בראשיתי. אשר טרם הספיק לרכוש ניקוד גבוה למדי ולצבור מוניטין כאיש דעה ועצה משתדל אני מעת לעת להשתתתף בדיונים אשר נראים לי מפרים במיוחד ובעלי פוטנציאל לקדם את מעמדי באמצעות השמעת הגיגים ודברי השכל.
לא אחת לאחר השקעה בכתיבת טקסטים ארוכים, שנונים, מנומקים וערוכים היטב, מקבל אני עשרות תודות המרוממים את המוניטין שלי אך לפתע שם אני לב כי הכל ירד לטמיון במחי הצנזורה.
מצד אחד אני חושב כי צנזורה באתר המתיימר ועמל להוות בית לציבור היוצרים החרדיים הינו דבר נצרך וחשוב, מאחר והאתר פתוח לכל ומטבע הדברים לא כל אמרת שפר של מאן דהו תואמת את התוכן הראוי להיכנס לבית תורתי.
אך מצד שני יש מקום לאפשר גם שיח ודיון פורה ומפרה בו נשמעים טענות שפעמים פחות מתיישבות עם דעתו של כותב מאמר המערכת בעיתון הנאמן למסורת אך עדיין הן טענות מוסברות ומנומקות ופעמים רבות מובאות רק בשביל לעורר את השחים למחשבה והבנה.
וחבל שבמחי החלטה מצמצמים הרבה מהשיח והמחשבה לקונצנזוס אחיד ודל. על מנת שהציבור יצליח לייצר מתוכו מובילי דעה והשקפה, אישים אשר רוח בם, הפתיחות והעמקות חייבים להתקיים אחרת נהפוך למריונטות אשר יפלו לתהום ללא תחתית ברגע שהמושך בחוטים יתעייף וכבר לא יהיה מי שינווט ויכוון אותנו הלאה.
פונה אני אליכם עורכים יקרים, אנא אפשרו את השיח הזה על גבי האתר ללא צנזורה דרקונית,
פונה אני אליכם אורחים יקרים, אנא אפשרו את השיח הזה ללא חציית קווים אדומים אשר ימיטו עלינו את הצנזורה.
בתקווה שהדברים יתקבלו ברוח טובה ומבינה והשלום ושלווה ישררו בעוז בינות לדעת והבינה!
תן דוגמא לצנזורה קיצונית מדאי

בנמלך

משתמש פעיל
אם כבר אתה כותב כך -
עם כל הצנזורה עליה אתה מדבר, הפורום עוד רחוק ממקום שרוח חכמים נוחה הימנו.
המוני ביטויים שלא הייתי רוצה להכיר ולשמוע ולדעת, תוכל למצוא פה. לצערי.
לא תמיד השיח הוא של בני תורה, ואם את זה היה אפשר לקיים פה - אדרבא.

ולמה שאתה אומר שזה לא העיתון וכו' - בשביל זה בדיוק עובדים בשבילך בעיתון, לסקל ולסכל כל דבר שאין רוח חכמים נוחה הימנו. אז מדוע תרצה להכניס לנו את זה פה?

בשו"ט

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
אחרי כמעט עשור שנים כאן, אני מודה להנהלת פרוג על הצנזורה המעולה שמפעילה כאן.

לפעמים המנהלים שוכחים לכתוב נימוק או מנסחים לא מספיק מכובד, אבל הצנזורה מגדירה בדיוק מה ראוי להיכתב ולהתפרסם מעל במת פרוג.

אגב, רק אני שמתי לב שהורידו בסלוגן תחת הלוגו את המילים "הבית של היוצרים החרדים" ושינו ל"הבית של היוצרים"?...

ג'ינג'י

משתמש מקצוען
ב"ה אני מאוד נהנה מהפיקוח כאן באתר.
אשכולות או תגובות שלא כ"כ ראויות או שעלולים להגרר למקומות לא טובים נמחקות מיד..
וזה מה ששומר על פורום איש את רעהו שישאר כפורום מקצועי וענייני של עזרה לזולת שגם אנשים רציניים ויראי שמיים יכולים ונהנים להכנס אליו להעזר ולעזור. ולא איזה קבוצת ווסטאפ זולה עם בדיחות או רכילות ופוליטיקה, ה' ישמרנו.. או פורום לחיזוק ההמונים (שזה דווקא דבר טוב רק שאין כאן מקומו) או מקום שבו חלילה אפשר לפגוע במישהו/משהו..

(כן, גם אני כשהייתי כאן עדיין משתמש חדש (יחסית אני עדיין נחשב משתמש חדש..) נדהמתי לפעמים על מחיקה או שינוי של תגובה שלי. אבל בזכות זה אני נזהר יותר בכתיבת תגובות בצורה נכונה ועניינית..)

נערך לאחרונה ב:

גישה חיובית

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
אחרי כמעט עשור שנים כאן, אני מודה להנהלת פרוג על הצנזורה המעולה שמפעילה כאן.

לפעמים המנהלים שוכחים לכתוב נימוק או מנסחים לא מספיק מכובד, אבל הצנזורה מגדירה בדיוק מה ראוי להיכתב ולהתפרסם מעל במת פרוג.

אגב, רק אני שמתי לב שהורידו בסלוגן תחת הלוגו את המילים "הבית של היוצרים החרדים" ושינו ל"הבית של היוצרים"?...
גם אני הם הייתי מבצע שדרוג -ביצוע השינוי הנ"ל :p
א-כיון שזה שם ארוך מידי "הבית של היוצרים "נשמע סביר ...
ב:א' זה ממש סיבה מספקת .
ג:2 סיבות לא מספיק לכם.. ;););)

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
גם אני הם הייתי מבצע שדרוג -ביצוע השינוי הנ"ל :p
א-כיון שזה שם ארוך מידי "הבית של היוצרים "נשמע סביר ...
ב:א' זה ממש סיבה מספקת .
ג:2 סיבות לא מספיק לכם.. ;););)

פשוט חששתי מסיבה ד' - - -

פלטפורמה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
זה לא נכון, לפעמים זה ארוך מדאי אז אין מקום להכל, תבדוק בדף הראשי של פרוג לדוגמה ששם אין את כותרת הנושא.
שים לב שאם אין מקום אז זה נכתב טיפונת שונה ממה שכתבת:
"פרוג - דף הבית של היוצרים ..." שמסמל שיש המשך במגבלות הדפדפן

עריכה: בלוגו אכן צודק. לא שמתי לב.
התגובה כוונה ללשונית בדפדפן

ג'ינג'י

משתמש מקצוען
מדהים איך הנושאים באא"ר זזים כאן תוך כמה שניות/תגובות.. :D

וזה מזכיר לי את מה שכתב בזה הרב @יאן שליט"א

אות באות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה תורנית
גם אני חוויתי פה ושם צנזורים בהודעות וכו'.
לומדים במשך הזמן מה "מדליק" את מנהלי הפורום ויודעים להתנהל לפי זה.

באמת חן חן למנהלי הפורום על עבודתם היסודית והבלתי פוסקת.

@Simcha

משתמש מקצוען
עם כל הצנזורה עליה אתה מדבר, הפורום עוד רחוק ממקום שרוח חכמים נוחה הימנו
שיח רשת מטבעו הינו רחוק מאזור הנוחות של חכמים

ולמה שאתה אומר שזה לא העיתון וכו' - בשביל זה בדיוק עובדים בשבילך בעיתון, לסקל ולסכל כל דבר שאין רוח חכמים נוחה הימנו.
צר לי שדברי לא דוקדקו כראוי, העיתונים בציבור החרדי בפרט ובכלל נועדו לשרת במה לאידאולוגיה מסוימת ולביסוס קו מחשבה אחיד ומסוים בקרב קוראיו, כאשר המצב האידיאלי מבחינת עורכיו הוא שזה יהיה הכלי הבלעדי המזין את קוראיו בנתוני העולם וכך ניתן לווסת את המידע והמחשבה בהתאם להשקפה המוחדרת
אני ביקשתי לחדד כי עבור ציבור משכיל ומרחיב דעת יש מקום וצורך לאפשר גם את קיומו של שיח רחב יותר ומגוון יותר וכך כל אחד יוכל לבסס את השקפתו ודעותיו באופן אמיתי ואישי יותר.
כמובן שאין רצון וכוונה לאפשר הכנסת תכנים שאינם עומדים בסטנדרטים הלכתיים ועל כך יבורכו מנהלי האתר המסננים עבורנו את התכנים השכם והערב, אך שיח מעמיק ודעות מנומקות יכולות וצריכות להישמע בגאון על מנת לשמור על ציבור משכיל ודעתן בטרם יגדל פה עדר שופרות ללא בעל תוקע.

דשא סינטטי

משתמש רשום
המשתמש נחסם
אני ביקשתי לחדד כי עבור ציבור משכיל ומרחיב דעת יש מקום וצורך לאפשר גם את קיומו של שיח רחב יותר ומגוון יותר וכך כל אחד יוכל לבסס את השקפתו ודעותיו באופן אמיתי ואישי יותר.
כמובן שאין רצון וכוונה לאפשר הכנסת תכנים שאינם עומדים בסטנדרטים הלכתיים ועל כך יבורכו מנהלי האתר המסננים עבורנו את התכנים השכם והערב, אך שיח מעמיק ודעות מנומקות יכולות וצריכות להישמע בגאון על מנת לשמור על ציבור משכיל ודעתן בטרם יגדל פה עדר שופרות ללא בעל תוקע.
תן דוגמא למשהו שנמחק (ולא היה צריך להימחק)

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה