מגרנה

במבונה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אם זה עוד לא הגיע לרמה מטורפת - אקמול עוד יכול להקל.
ואם כבר יותר - חדר חשוך גם יכול להקל.
זה מה שידוע לי מהנסיון ‍

שפריץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מקלחת נעימה, עם הרבה מים על הראש.

לפעמים ארוחה או אוכל יכולים להשקיט קצת.

avi++

משתמש מקצוען
טיפול אקוטי למיגרנה

המטופלים מעדיפים בדרך כלל להיות בחדר חשוך ושקט שכן, כאמור, רעש ואור מחמירים את המיגרנה. כמו כן רצוי לקחת טיפול תרופתי מוקדם ככל האפשר. באחרונה פירסם האיגוד האמריקאי והקנדי לטיפול אקוטי במיגרנה הנחיות טיפול. אלה הם עיקרי הדברים:

• מרבית ההתקפים יכולים לחלוף בעזרת שימוש בתרופות משככות כאבים ונוגדות דלקת שנמכרות ללא מרשם: אספירין, אקמול, איבופרופן, נפרוקסן ודיקלופנק. הוכח שכולן יעילות, וכולן מומלצות לטיפול בהתקף חריף.

• תרופה ממשפחת הטריפטנים (כמו רילרט, אימיטרקס, זומיג, ריזלט) נחשבת לטיפול יעיל בשלב החריף של מיגרנה. התרופות מהמשפחה הזאת ניתנות במרשם רופא בלבד, ואסור להשתמש בהן אם ההיסטוריה הרפואית כוללת אחד או יותר מהמצבים הבאים: אירוע מוחי, התקף לב, מחלת לב איסכמית, לחץ דם גבוה בלתי נשלט.

• יש להימנע משימוש במשככי כאבים ממשפחת האופיאטים.

מתוך אתר כללית

xyzw

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
לשתות משהו קר מאד, מתוק ( - סוכר ולא ממתיק מלאכותי) ולאט.
אייס וניל (לא יודעת אם קפה מומלץ), מילקשייק, גלידה, טילון.

בעבר קראתי (בהמודיע כמדומני) המלצה לשתות פחית סבן אפ קרה.
גם זה נגזר מהכלל הנ"ל - קר, מתוק ולאט.

xyzw

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אקסידול גם עוזר (למי שאקמול פוקוס לא עושה טוב)

זהבית87

משתמש מקצוען
שמעתי על כמה שמיגרנה היתה תסמין (יחיד) של קורונה. כדאי לבדוק.

אלעדית

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מנסיון. לכל אחד יכול להתאים כדור אחר. יש היום הרבה תרופות חדשות וכדאי לבדוק עם הרוקח (יש לו מידע רחב יותר מרופא לגבי תרופות חדשות, אך כמובן חייב להיות בפיקוח רופא).

פנינה 99

משתמש סופר מקצוען
אצלי הפתרון אופטלגין
אך בתחילה ממש(בשלב הפרעות ראיה-אאורה)
לפני כאב הראש.

shendi

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
עיסוי בעורף או ליד העינים

פרי העט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
להתרחק מייד משוקולד, בננה, יין אדום וגבינה צהובה. אני יודעת שזה לא פתרון מיידי אבל אם לא שמים לב וממשיכים לטחון מהנ"ל אז חלילה עלולים לשלם על כך בעוד יממה של יסורים. לי אישית מרגיע להכניס מגבת לחה למקפיא ואח"כ להניח על הראש. לקחת מגנזיום שיכול להועיל להרפיה.

בלוק

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
להתרחק מייד משוקולד, בננה, יין אדום וגבינה צהובה. אני יודעת שזה לא פתרון מיידי אבל אם לא שמים לב וממשיכים לטחון מהנ"ל אז חלילה עלולים לשלם על כך בעוד יממה של יסורים. לי אישית מרגיע להכניס מגבת לחה למקפיא ואח"כ להניח על הראש. לקחת מגנזיום שיכול להועיל להרפיה.
וגם קפאין
אצלי מספיקה כוס קולה למיגרנה הזויה.

אולי מעניין אותך גם...