מגזין "זמן"

efrat1

משתמש סופר מקצוען
ילדים באיזה גיל?
אני אישית מאד נהנית ממנו, אבל לעיתים הכתבות שם נוטות להיות קרימינאליות מדי...
כך שלא הייתי נותנת אותו לילדים צעירים.

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
ארוך. מידי ארוך. אני קונה עיתון לא ספר קריאה. וכל דבר הופך להיות מידי דרמטי שם.

בהתחלה זה היה נחמד. ואז הם ניסו להכריח אותי להיות מנוי. חישבתי מסלול מחדש, והפסקתי לקנות. (בעצם, קונה פעם ב... חודשיים שלש).

אפרת 10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אני מאד אוהבת
לדעתי יכול להתאים לילדים מגיל 12 (גם ככה בד"כ רק אז זה מעניין אותם)

RacheliArt

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אחיינים שלי מנויים, אוהבים מאד. מתאים מגיל 10.

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
לבני נוער סקרניים במיוחד זה ממלא יפה את הציפיות.
הילדים שלי נהנים לקרוא בעיתונים הללו שוב ושוב, וזה נחמד כשהם מקבלים מושגים היסטוריים וגאוגרפיים ובכלל.
מה שמפריע לי מאוד אלו הכתבות העוסקות בפשע. -אני מוציאה אותן וגוזרת לפני שהילדים קוראים, למרות שאני יודעת שהם ישלימו את החסר אצל החברים...
אבל לפחות הדברים הללו לא יהיו לי בבית לעיון חוזר.
(גם שוחחתי אתם על הבעיתיות בכתבות האלו)

rach

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
D I G I T A L
הבן שלי בן 9 מחכה כל חודש, מאד נהנה.
כמו שציינו, לילדים סקרנים זה מרחיב אופקים

הגפן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
הכל תלוי ברמה הרוחנית והרף החינוכי המבוקש בבית.

מתרגמת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
ראיתי גליון או שתיים ולא התרשמתי מבחינה חינוכית (על סמך ה2 גליונות). זה לא תורם כלום מבחינה רוחנית, וגם לא הרבה מבחינה ידע כללית (בגלל שהסיפורים היו על ארועים לא ידועים עם איזה קוריוזה ולא, נגיד, ארועים חשובים מבחינה הסטורית).

הבנתי למה זה מושך קוראים - מישהו מחפש סיפורים "כשרים" באנטרנט (כשר ולא טריף) ומביא חומר מעניין שלרוב הציבור אין גישה אליו.

אני, אישית, מעדיפה למלאות את הראש של הילדים שלי (ושלי) בדברים/ סיפורים שמוסיפים יר"ש, או, לפחות, ידע כללי בסיסי.

מקופלת

משתמש מקצוען
נכתב ע"י מתרגמת;1381157:
ראיתי גליון או שתיים ולא התרשמתי מבחינה חינוכית (על סמך ה2 גליונות). זה לא תורם כלום מבחינה רוחנית, וגם לא הרבה מבחינה ידע כללית (בגלל שהסיפורים היו על ארועים לא ידועים עם איזה קוריוזה ולא, נגיד, ארועים חשובים מבחינה הסטורית).

הבנתי למה זה מושך קוראים - מישהו מחפש סיפורים "כשרים" באנטרנט (כשר ולא טריף) ומביא חומר מעניין שלרוב הציבור אין גישה אליו.

אני, אישית, מעדיפה למלאות את הראש של הילדים שלי (ושלי) בדברים/ סיפורים שמוסיפים יר"ש, או, לפחות, ידע כללי בסיסי.

המגזין דווקא מוסיף המון המון ידע, לא תמיד מתמקדים דווקא בסיפור מסויים , וגם כשכן , הסיפור מתקשר לכל מיניי אירועים/ מקומות/ אישים וכו' וכך נכנס המון ידע בצורה חוויתית וסיפורית.
והכתבות לא ממש לקוחות העתק הדבק מהאינטרנט , יש ראיונות וכו'
מגזין ששוה כל שקל!

תמי1

משתמש מקצוען
אני באופן אישי מאוד נהנית מהמגזין, הכתבות מגוונות ומקוריות.
הילד שלי בן 9+ מעיין בזה, ונהנה ג"כ.
אבל אני מתקמצנת לעשות מנוי גם לזה (יש מרווה ועיתונלי).

אולי באמת יש כאן מישהו שרוצה למסור או למכור במחיר סימלי גליונות ישנים?

ck

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
המגזין תלוי בטעם האישי של הבן אדם. מי שאוהב הרפתקאות ו"פחדים" יהנה מאד. מי שאוהב סיפורים מעניינים ולא דוקא עם מתיחה מקסימאלית - לא יתחבר לכל הכתבות, אלא לחלקן. חוץ מזה, כל כתבה מתמשכת עפ"נ כ-10 עמודים, והמוסיף - תבוא עליו ברכה. זה מתיש ומעייף לפעמים לקרוא את זה.
קחי בחשבון שיש שם סיפורים אכזריים לעיתים, כמו אוטובוס שלם שקברו בו ילדים קטנים חיים מתחת לאדמה כדי לקבל עבורם כופר. זה זיעזע אותי. עד היום אני לא יכולה לקרוא את כל ה"מריחות" שסביבו. דיפדפתי מעט מלמעלה - וזה הספיק לי לתמיד.

דודיק

משתמש רשום
רוב הכתבות מרוחות בכל קנה מידה בלי שום פורופציה
והתעכבות על פרטים לא חשובים ובלתי מענינים בעליל
אני לא יכחיש שיש שם נושאים מענינים ולתולעי ספרים יש מה לקרוא שם
אבל מכאן ועד חינוכי או מרחיב אפקים הדרך ארוכה
מקסימום תעסוקה נחמדה לא כלום מעבר

kinly

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
נכתב ע"י ck;1381273:
המגזין תלוי בטעם האישי של הבן אדם. מי שאוהב הרפתקאות ו"פחדים" יהנה מאד. מי שאוהב סיפורים מעניינים ולא דוקא עם מתיחה מקסימאלית - לא יתחבר לכל הכתבות, אלא לחלקן. חוץ מזה, כל כתבה מתמשכת עפ"נ כ-10 עמודים, והמוסיף - תבוא עליו ברכה. זה מתיש ומעייף לפעמים לקרוא את זה.
קחי בחשבון שיש שם סיפורים אכזריים לעיתים, כמו אוטובוס שלם שקברו בו ילדים קטנים חיים מתחת לאדמה כדי לקבל עבורם כופר. זה זיעזע אותי. עד היום אני לא יכולה לקרוא את כל ה"מריחות" שסביבו. דיפדפתי מעט מלמעלה - וזה הספיק לי לתמיד.

דווקא זה היו שקראו אותו 10 פעמים.

פיקצר פרפקט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
יש לי 2 בנים תולעי ספרים, בן 8 וכמעט בן 10.
הם שתיהם קוראים את ה"זמן" כל חודש מתחילתו ועד סופו...
לא רואה בזה שום דבר חינוכי, אבל כן מעסיק אותם מאוד! גם לי מפריע הכתבות האלימות, אבל אני לא חושבת שאוכל עד כדי כך למנוע מהם ולחנוק אותם...
מוסיף להם גם המווון ידע, (לא שהידע הזה חשוב לי שיהיה להם...)

בכל אופן, גם לנסוע למטה באופניים לא ממש מוסיף יראת שמים... ותאמינו לי שמלהיות בחוץ בשכונה הם נחשפו לדברים יותר "לא חינוכיים" מאשר כתבה ב"זמן".

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
ב"זמן" האחרון פורסם מייל העורך.
כל מי שמפריע לו מאוד סגנון הכתבות על פשע , כתבו לעורך.
למען ילדנו, וילדי שכנינו.

לגבי מביא מידע או לא. ברור שמי שלמד היסטוריה לא ימצא עניין בכתבה על מלחמת העולם הראשונה, למרות שהביאו אותו ממבט אישי של חיילים. אבל לילדים שלא למדו היסטוריה זה מרתק.
ברור שהיה עדיף שיכניסו למוח באותו הזמן דף גמרא:eek:
אבל לילדים בשר ודם, בשביל אוורור, מה רע שיקראו חומר היסטורי? (נוסף על ביוגרפיות על גדולי ישראל ושאר סיפורים חינוכיים שהם כבר שנו וקראו אלף פעמים)

זהבי סגל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י דודיק;1381351:
רוב הכתבות מרוחות בכל קנה מידה בלי שום פורופציה
והתעכבות על פרטים לא חשובים ובלתי מענינים בעליל
אני לא יכחיש שיש שם נושאים מענינים ולתולעי ספרים יש מה לקרוא שם
אבל מכאן ועד חינוכי או מרחיב אפקים הדרך ארוכה
מקסימום תעסוקה נחמדה לא כלום מעבר

כתבות מלאות פרטים כמו שאין בשום עלון אחר. פרטי פרטים. יש כאלו שזה מרתק אותם כמוני, ויש כאלו שמדלגים לתכלס'.
אישית אנחנו מאד אוהבים את העלון הזה, עם טיפה ביקורת על סוגי הנושאים הקצת חוזרים על עצמם. אבל בטח מעניין.
השכנים שלנו בתור קבוע.;)

פלספלס

משתמש רשום
דבר ראשון תודה על תגובותיכם, דבר שני, אין ספק שהעיתון מאוד מעניין, וילדים ימצאו בו עניין רב, הבעייה מבחינתי היא המסרים שהוא מעביר והמודלים לחיקוי, ילד שקורא נניח על האיש שנסע את כל העולם בטרמפים, בתוספת הנופך שמוסיף לו העורך (שמבחינה מקצועית זוהי עבודה יוצאת מן הכלל!) זה עושה לו חשק, ומושא הסיפור נהפך אצלו למודל להערצה.
נקודה נוספת שמפריעה לי, זה המדור "סוללה חלשה", שגם בשביל מבוגרים לא הייתי ממליץ, עאכ"ו לילדים, יש שם בנימה מאוד עקיפה מסרים ממש. . איך נאמר? בעייתיים.

פלספלס

משתמש רשום
נכתב ע"י נוי;1381377:
ב"זמן" האחרון פורסם מייל העורך.
כל מי שמפריע לו מאוד סגנון הכתבות על פשע , כתבו לעורך.
למען ילדנו, וילדי שכנינו.

אודה למי שיעלה פה את המייל של העורך.
לתועלת כולם

efrat1

משתמש סופר מקצוען
איזה מסרים בעייתים ראית בסוללה חדשה???
ממש לא זכור לי כזה דבר

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  36  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה