מידע שימושי מגורים בצפון ובדרום: מעלות וחסרונות, אתגרים ופתרונות

אאאא....

משתמש פעיל
מה זה שווה
המדיניות נקבעת על ידי השר
יש חלוקת סמכויות.
ועכשיו שהחרדים חזקים הם יכולים להכריח את השר לתת את מה שצריך.
כמו לדוגמה קו מחריש לערים החרדיות.

ולפעמים זה טוב שזה לא בידים של החרדים,
כי לדוגמה יש נציג מקהילת אאאא שהוא אחראי על התיק, והקהילה שלו הלכה להתגורר במעלות תרחישא והם מונים 50 משפחות, אז הנציג שלהם יוציא להם תדירות של 4 פעמים ביום,
ע"ח של הר יונה שמתגוררים שם מעל 1000 משפחות, ובהר יונה יהיה תדירות של 2 ביום,
כמובן שיהיה לו אלף ואחד תירוצים למה הוא עשה את זה, אבל את האמת כל אחד יודע.

ירמי וולדמן

מתווך דירות ונכסים
מנהל
מנוי פרימיום
הבעיה שאם מירי רגב תהיה שרת התחבורה
היא לא תתן לו לעשות כלום

בייביגרו

משתמש פעיל
עריכה תורנית
אם לקחו את תיק 'ירושלים' כנראה שלא יכלו לקחת את תיק ה'תחבורה', מקסימום את תיק ה'מים' או 'השכלה גבוהה'....
מעניין מה יהדות התורה תעשה עם תיק 'ירושלים'? מישהו יודע מה זה בכלל?
אבל באמת חבל שלא לקחו את זה, זה תיק שאנחנו ממש זקוקים לו בכל הארץ.

מקצה הארץ-:)

משתמש מקצוען
אל תשכחו שיש את שר המסורת
1670500092358.jpeg

משתמש מקצוען
פוריה זו שכונה קטנה בעיר מאוד מאוד מאוד פרוצה
בפרדס כץ ונוה יעקב אין כמעט פריצות היום
טבריה היא כמעט העיר הכי פרוצה בארץ!!!
א״א לברוח מזה.
יש טבריה ויש
יש הבדל ענק בין העיר והחופים לבין טבריה עילית.
הפריצות בטבריה אינה שונה מכל עיר אחרת.
גם בחוף לא בהכרח שיש שם תמיד פריצות, אולי ובעיקר בחופשות הקיץ.. שבאמת לא מובן איך הבחורים שלנו מסתובבים שם כאילו הם בר' עקיבא או גאולה לא ששם זה מוששלם

ייד

משתמש מקצוען
הפריצות בטבריה אינה שונה מכל עיר אחרת.
גם בחוף לא בהכרח שיש שם תמיד פריצות, אולי ובעיקר בחופשות הקיץ.. שבאמת לא מובן איך הבחורים שלנו מסתובבים שם כאילו הם בר' עקיבא או גאולה לא ששם זה מוששלם
אין מה להתוכח על עובדות,
אני מכיר את טבריה,
ואני לא ממליץ לאף אחד ללכת לבדוק,
אין ספק שככל שעולים העיר פחות חמה ופחות פרוצה אבל עדין בכל העיר האוכלוסיה ׳טברינית׳
והתיירות היא תיירות חוף...

משתמש מקצוען
אין מה להתוכח על עובדות,
אני מכיר את טבריה,
ואני לא ממליץ לאף אחד ללכת לבדוק,
אין ספק שככל שעולים העיר פחות חמה ופחות פרוצה אבל עדין בכל העיר האוכלוסיה ׳טברינית׳
והתיירות היא תיירות חוף...
גם אני מכיר ומקרוב ממש! יש פריצות לא זוועתית בטירוף!
בב"ב להסתכל על כל הפרוצות החרדיות עם הפאות הגולשות ולס שקוף וחצאיות מעל הברך ועוד מרעין בישין, מותר??? בגלל שהיא חרדית? עאלק חרדית.... חילונית עם כיסוי חלקי, והם שמשחירים את הצד הטהור היפה של הציבור החרדי האמיתי, וד"ל

ר. המוסד

משתמש מקצוען
עכשיו פורסם שמקלב מקבל סגן שר במשרד התחבורה עם אחריות בלעדית על התחבורה החרדית
כולנו מחזיקים אצבעות
עדיין חבל שהחסידים שכן לוקחים שרים לא העדיפו את משרד התחבורה על פני משרד ירושליים

במה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עימוד ספרים
עריכה תורנית
עימוד ספרים
הייתי לפני מס' שבועות בכנס סיכום בחירות של יישובי הצפון של אגודת ישראל שהתקיים בחיפה, עם החכי"ם וצוות אגו"י, השתתפו שם נציגים מ: צפת, טבריה, חצור הגלילית, חיפה, נוף הגליל, קרית אתא, עפולה.
ונציגי כל עיר ועיר העלו את הבעיות שלהם בפני החכי"ם, והדבר שחזר על עצמו בכל היישובים באופן בולט במיוחד הוא נושא ה'תחבורה', בכל עיר היו נושאים נוספים שצריכים פתרון, אבל הנושא הזה כיכב בכל הערים בראש הרשימה.

ואגב, הופתעתי מאד שאף אחד (כן, אף אחד) מהעסקנים שנכחו שם לא הזכיר שם את נושא ה'תעסוקה', ועלתה בי מחשבה שנושא זה הוא אכן מסודר בצפון, כמובן שתמיד יש מה לשפר, אבל עובדה זו הראתה שזה לא בפוקוס של העסקנים המקומיים.
אולי כי הרבה יותר קל ואפשרי לסדר אוטובוס לבני ברק ומודיעין עילית מאשר לפתוח מרכזי תעסוקה?
מה שמעת יותר שדיברו בבחירות, מס חד פעמי או מחירי הדיור?
הבעיה של התעסוקה בפריפריה היא לא בעיה חרדית, ואפילו לא ישראלית.
ככה זה בכל העולם, במרכז יש יותר עבודה ובפריפריה את מעלותיה.
אם יהיה תעסוקה בצפון כמו במרכז, זה לא יהיה צפון-זה פשוט יהיה מרכז (רעש ומחירים)

בייביגרו

משתמש פעיל
עריכה תורנית
אולי כי הרבה יותר קל ואפשרי לסדר אוטובוס לבני ברק ומודיעין עילית מאשר לפתוח מרכזי תעסוקה?
מה שמעת יותר שדיברו בבחירות, מס חד פעמי או מחירי הדיור?
הבעיה של התעסוקה בפריפריה היא לא בעיה חרדית, ואפילו לא ישראלית.
ככה זה בכל העולם, במרכז יש יותר עבודה ובפריפריה את מעלותיה.
אם יהיה תעסוקה בצפון כמו במרכז, זה לא יהיה צפון-זה פשוט יהיה מרכז (רעש ומחירים)
אני חושב שבשביל לסייע בתעסוקה לא חייבים 'מרכזי תעסוקה' שאגב הם קיימים בצפון כמו 'מפתח' בחיפה ובצפת ועוד, אלא שאם היה חשוב לחכי"ם ולחברי המועצות והעיריות מנושא התעסוקה הם היו יכולים לסייע לזה ע"י ביקורים במקומות עבודה של אנ"ש (במקומות עבודה חילוניים ואפי' חרדיים) ולשבת עם ההנהלה הבכירה ולחשוב יחד איך מביאים עוד משרות וכו', וכן באופן כללי לחשוב איך מביאים עוד מעסיקים שיעסיקו את החרדים בפריפריה, הן נשים והן גברים.
אבל שוב, מזה שהנושא הזה לא עלה כלל, גם לא ע"י העסקנים הקטנים המקומיים, אני חושב שזה אכן לא בפוקוס שלהם ו'תחבורה' זה דבר שהרבה יותר מציק לתושבים שאין להם רכבים וגרים רחוק.

ייד

משתמש מקצוען
אני חושב שבשביל לסייע בתעסוקה לא חייבים 'מרכזי תעסוקה' שאגב הם קיימים בצפון כמו 'מפתח' בחיפה ובצפת ועוד, אלא שאם היה חשוב לחכי"ם ולחברי המועצות והעיריות מנושא התעסוקה הם היו יכולים לסייע לזה ע"י ביקורים במקומות עבודה של אנ"ש (במקומות עבודה חילוניים ואפי' חרדיים) ולשבת עם ההנהלה הבכירה ולחשוב יחד איך מביאים עוד משרות וכו', וכן באופן כללי לחשוב איך מביאים עוד מעסיקים שיעסיקו את החרדים בפריפריה, הן נשים והן גברים.
אבל שוב, מזה שהנושא הזה לא עלה כלל, גם לא ע"י העסקנים הקטנים המקומיים, אני חושב שזה אכן לא בפוקוס שלהם ו'תחבורה' זה דבר שהרבה יותר מציק לתושבים שאין להם רכבים וגרים רחוק.
באופן כללי הבעיה של פרנסה מיוחצנת יותר מממדיה (אולי כי אפשר לעשות מזה הרבה כסף..)
ובעית התחבורה שהיא קריטית גם לענייני פרנסה לא מעניינת אף אחד...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה