מבקשת את עצותיכם בנוגע לציורי קיר

אלף

משתמש מקצוען
אני מעוניינת לנסות את התחום הזה על קירות ביתי ורוצה לשמוע עצות מחכימות מבעלי נסיון, לגבי מכחולים, צבעים סוג איכות וכל מה שיכול לעזור

רוב תודות

dvory

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
אני מציירת על קירות עם צבעי אקריליק/שמן, ואין לי סוג שמועדף עלי. והמכחולים- הם אותם מכחולים שמשמשים גם לציורים מוקטנים יותר
בין כה וכה, מה שבאמת משנה בציור קיר בעיקר- שהוא יהיה בעל פרספקטיבה נכונה.
זה דורש הרבה "הליכה אחורנית" וסקירת הקיר כולו ,תוך כדי עבודה.
אבל מנסיון- 'כיף' לא רגיל, במיוחד למי שאוהב לצייר בגדול, בלי להיות מוגבל לשטח המצומצם שלוח הואקום מנדב לנו.
בהצלחה!

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אני השתמשתי בצבע לבן של טמבור ובמגוונים שלהם, בקבוקונים קטנים עם תמציות צבע מרוכזות מאד, שאת מערבבת עם הלבן בכל ריכוז שתבחרי.
לרקע שלם השתמשתי ברולר, ולציור עצמו במכחולים רגילים (עם הראש הג'ינג'י) בגדלים שונים.
צבע אקרילי כמובן.
יש שיטה היום שמציירים על שקף ומקרינים על הקיר בגדול וככה מציירים.
לא ניסיתי...

עפרה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
גם אני עבדתי כמו PR לציורים בחדרי ילדים. הגוונים יוצאים עדינים, ורק הם, לדעתי, מתאימים לצביעת קירות שלמים. המראה מאוד פסטורלי.
לרולר ולמכחולים אפשר להוסיף מברשות לצביעת קירות (אלו שמשתמשים בהם לצביעת פינות החדר אחרי השימוש ברולר). נוח למילוי שטחים בינוניים שקטנים מדי לעיצוב ברולר וגדולים דיים לעייף את היד כשמנסים לצבוע במכחול.
כדאי מאוד לתת שרטוט בסיסי בעיפרון על הקיר, מאוד מאוד כללי, ולצפות בו כל הזמן ממרחק (צעד קדימה - עוד קווים אחדים על הקיר, צעד אחורה - מבט מתרשם) כדי לתפוס פרופורציות נכונות. אחרי שהבסיס מוחלט, אפשר לצבוע לפיו בלי לקפוץ אחורה כל שנייה. אבל כל דקה - מומלץ עדיין.

בהצלחה! ותעלי לנו לראות!

אלף

משתמש מקצוען
את הצבעים קונים בחנות טמבור, אני מבינה.
מה זה רולר? האם זו הגלגלת שמשמשת את הצַבָּעים? זה נח לעבוד איתה? היא לא מידי גדולה?
המכחולים הרגילים הם אלו היקרים הנרכשים בחנויות ציור? האם הם גדולים מספיק? עם איזה גודל השתמשתן? ועם איזה ראש?

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י אלף;376305:
את הצבעים קונים בחנות טמבור, אני מבינה.
מה זה רולר? האם זו הגלגלת שמשמשת את הצַבָּעים? זה נח לעבוד איתה? היא לא מידי גדולה?
המכחולים הרגילים הם אלו היקרים הנרכשים בחנויות ציור? האם הם גדולים מספיק? עם איזה גודל השתמשתן? ועם איזה ראש?
אכן זו הגלגלת, נוחה מאד לעבודה.
לא כדאי לקנות את הזולות כי הן משירות שיער...
ויש בגדלים שונים.
אני קניתי את היקרים עם הראש הכתם המחודד, והשתמשתי בכמה מכחולים זולים צבע עץ כאלו עם ראש שטוח לקטעים מסוימים שהיה לי נוח דווקא איתם.
שוב, מטעמי נשירה, לא לקנות את הפשוטים.

שיפי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
שימי לב איזה צבע יש על הקיר כרגע, אם הוא צבע של קבלן צריך לברר אם זה רק סיד (לא ברור לי איך קוראים לסיד של הקבלנים), ולצבוע דבר ראשון את הקיר עם בונדרול - סוג של דבק, אחרת כל הציור יתקלף עם הזמן.

galedri

משתמש פעיל
מנסיון של הרבה שנים בתחום: הכי טוב סופרקריל. את יכולה...

את יכולה להזמין ליטר מכל צבע יסוד:
לבן - שחור - כחול - צהוב - אדום - ולהשג כל צבע שאת רוצה.
אבל לגבי המשי - צריך לברר. יכול להיות שצריך לצבוע קודם בצבע מקשר - צריך לשאול בטמבור.

שיפי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י אלף;377008:
הקיר צבוע במשי משי. מה הדין במקרה כזה?
הכי טוב לשאול בחנות של טמבור, אני קבלתי יעוץ מצוין, וכן, סופרקריל באמת השביע רצון.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  25  פעמים

לוח מודעות

למעלה