מבחן כניסה למגמת עיצוב גרפי

Graphic

משתמש צעיר
שאלת השאלות...

גם כאשר אני חיפשתי משהו להשראה - היה לי ממש בלתי אפשרי למצוא...

נוכל לתת לך כמה רעיונות, אם תפרטי יותר:
מהי מטרת המסלול? (מעצבות/ ביצועיסטיות וכד') נושאי הלימוד?
מהי הרמה שלכם? (באמת, בלי ליפות את המציאות)
מי אוכלוסיית הנרשמות?
עד כמה היית רוצה לסנן (לקבל 20 איכותיות מתוך 60 נרשמות, או "לסנן" 5 שאינן מתאימות מתוך 25)?

גילי

משתמש רשום
מטרת המסלול? מעצבות וביצועיסטיות
הרמה שלהם? שנה א' כך שאין ידע מוקדם.
אוכלוסיית הנרשמות? אוכלוסיה כללית הטרוגנית, החשופה לכל אמצעי התקשורת.
עד כמה היית רוצה לסנן? הנושא עוד בדיון...

זה די דחוף, אז אנא-
למי שיש שיצור קשר...

מאי נפקא מינא

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
UX UI
יש לי דוגמאות לשאלות אשר מטרתן היא לבחון את רמת הדמיון והחשיבה היצירתית.
אם זה מה שאת צריכה, כתבי לי ואעלה.

Graphic

משתמש צעיר
אז כך, אם את רוצה לסנן בנות בעלות ידע וגישה עיצובית-אומנותית, תוכלי קודם כל לתת תרגיל בקומפוזיציה - נאמר, לתת כמה צורות בסיסיות, ולהורות להן לשלב אותן בצורה נעימה ומעניינת (למשל, משולשים שחורים בכל מיני גדלים, ועליהן לארגן ולהדביק אותם על בריסטול לבן).

תמיד תמצאי את בעלות החשיבה הקונקרטית שינסו "לצייר" משהו עם הצורות, ואת בעלות היצירתיות והחוש האסתטי שיחפשו דרך לארגן קומפוזיציה נעימה ומאוזנת.

תרגיל שאני עשיתי בעבר במבחן קבלה:
נתונה תמונת חדר, בקווי מתאר (לקחתי מתוך אתר של עיצוב חדרי ילדים, והמרתי בפ"ש לקווי מתאר).
הדרישות:
א.קבעי מי מתגורר בחדר (תינוקות/ ילדים קטנים/ נער/ נערה). צבעי את החדר בגוונים מתאימים.
כאן יכולתי לבדוק חוש אסתטי וכשרון בהבחנה חזותית והתאמת צבעים בסיסית.
ב. הוסיפי פרטים בחדר.
זו הזדמנות מצוית לגלות יצירתיות, דמיון, הבחנה חזותית, מוטיבציה ועוד.
למשל, הקירות היו בזווית פרסקטיבית, כדי להוסיף חלון או תמונה התלויה על הקיר - יש צורך בהבנת המרחב (גם אם כללי הפרספקטיבה עדיין אינם ידועים).
יש מי שהסתפקה בהוספה סימלית של פרטים מינימליים, ויש מי שהיתה יצירתית במיוחד - הוסיפה מדפון, והניחה עליו חפצי נוי, וכו' וכו'.
המציאות הוכיחה, שהאבחנות שרשמתי לפני לאור המבחן הנ"ל - הוכחו כמדויקות מאד, לאחר שנת לימודים.

רעיון נוסף, דומה במקצת - לקחת תמונה חלקית ולבקש מהבנות להשלים אותה. גם זה דורש יצירתיות, הבחנה חזותית, ירידה לפרטים ומוטיבציה.

בהצלחה!

נשמח שתעדכני אותנו מה יצא לבסוף!

מאי נפקא מינא

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
UX UI
כמה שזה נכון מה שגרפיק אומרת...

אפשר לשאול עוד שאלה שבה ניתן לבחון את רמת הדימיון והיצירתיות.
קודם צריך להראות תמונה מקושקשת ולא ברורה בכלל
ואז לשאול "מה את רואה פה?"

וככל שיפרטו על יותר דברים, ויראו דברים לא שגרתיים- מבינים עד כמה יצירתית הנשאלת.

בהצלחה!

גילי

משתמש רשום
נכתב ע"י מאי נפקא מינא;325657:
יש לי דוגמאות לשאלות אשר מטרתן היא לבחון את רמת הדמיון והחשיבה היצירתית.
אם זה מה שאת צריכה, כתבי לי ואעלה.

כן,
בהחלט גם.

ותודה מראש.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  31  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה