עזרה ראשונה! מאוחדת לא מאשרים לי את התרופה שלי - מה אני עושה???

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אוי. גם לי זה קרה, עם תרופה ממש דומה לתיאור הנ"ל שלך.
אני בקופה אחרת, וגם התעקשו איתי. אצלי מתאם ק"ק עזר.

291

משתמש פעיל
אני מאלה שצריכים דברים מאוד מיוחדים ויקרים להחריד ומאוחדת היו מאוד בסדר.
חשוב לי לדעת האם זה בסל הבסיסי מטעם המדינה, שמאוחדת פה משמשת רק כמתווכת ולא יוצא לה מהכיס שקל.
או שהביטוח הוא מהם ולא מהמדינה, כלומר: שהכסף יוצא מכיסם?

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
גם אני ככה חשבתי פעם
הם ממש בסדר כד שצריך משהו מיוחד

אבל ב"ה לכל מי שלא צריך דברים מיוחדים הם באמת בסדר גמור :-|
כבר כתבתי בעבר שמאוחד קופה מצוינת - לבריאים.
היתה עוד תרופה קריטית שנאלצתי לשלם פרטי כי לא היה אישור, למרות שרופא אמר שאני חייבת לקחת
היום אני משלמת 60 ש"ח לחודש על התרופה הנ"ל. במאוחדת שילמתי 400 (!!!) ש"ח לחודש...
ולא עברתי בגלל זה. סתם קיבלתי בונוס מפתיע. אפילו לא ידעתי על כך, בשעת המעבר

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
רוב הדברים נגמרים כך אחרי יום או יומיים רק חבל שרצים מייד לטנף בפרוג
לטנף זו מילה קשה ושיפוטית
ויש סאגות בנות יומיים שלא היו אמורות להיווצר כלל וכלל!!! לא לחכות יום ולא חצי יום.

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
לפעמים יום-יומיים זה הרבה זמן.
אם הבן שלי לא יקבל את התרופה שלו ליום-יומיים, או שהוא יגיע לאשפוז או שח"ו...
אז לפעמים צריך להתייעץ גם במקרה שזה איחור קטן.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
כמה את משלמת עכשיו?
ב"ה לא צריכה. הייתי זקוקה לזה בהריון הראשון, והרופאה (המטומטמת, חייבת לציין. אפילו לא הציעה דיקלקטין. רק רצה לשם. אני עוד לא הכרתי את תחום ההיפראמזיס) שלחה אותי לקנות פרטי.
בפעם השניה, הייתי אצל רופאה במוקד שלהם, ששלחה בקשה למאוחדת. היא אמרה שלאחר האישור זה אמור לעלות כמו תרופה רגילה, אולם הבקשה - כאמור - נדחתה.
אף אחד לא רץ לטנף.
הסיפור שלי הוא מלפני 3 שנים, ורק לאחרונה - שצצו אשכולות על מאוחדת - כתבתי אותו.
אני מרגישה שליחות ליידע שיש עוד אפשרויות, כי גם בעלי התחנן שלא אעבור קופה. כולם אותו זבל, כלשונו דאז. הודעתי לו שהוא יעשה מה שהוא רוצה. אני במאוחדת לא נשארת!
9 חודשים אח"כ נכנסתי להריון. החוויה היתה כל כך אחרת, כל כך שונה, כל כך שפויה ובריאה, שכל הזמן הוא אמר לי: תודה שהתעקשת לעבור.
בהריון הקודם נלחמתי עם רופא על נוזלים (היפראמזיס, מיובשת). הרופא (במוקד) אמר לי: את יודעת שהיפראמזיס זו מחלה נפשית? עניתי לו: וחולת נפש לא אמורה לקבל נוזלים שהיא מיובשת?
סליחה. מה זה השיח הדוחה הזה? כמה עולה שקית נוזלים שאשה מעולפת צריכה להתחנן אליה? היום אני כמו מלכה. הרופא מכניס לי לתיק אוטומטית הפניה של 7 עירויים (במאוחדת לא הסכימו לזה, אגב. אין אמון באשה שלא תנצל את זה לרעה...), ואפשרות לפנות אליו אם אזדקק לעוד עד הטיפול הבא.
ואם הייתי צריכה לשלם 1200 ש"ח (400*3 חודשים) על תרופה קריטית, שהרופא ציין שאני חייבת אותה, והיא ניתנת במצבים מסוימים, אבל אני לא בדיוק בקריטריון, והיום אני משלמת 180 בלי למצמץ (60*3 חודשים). אפילו לא ביקשתי הנחה. זה היה שם אוטומטית - אז שהקהל ישפוט בעצמו.
אנחנו לא חייבים להיות שפוטים של קופה. מציקים לכם? אל תשארו.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אני מרגישה שליחות ליידע שיש עוד אפשרויות, כי גם בעלי התחנן שלא אעבור קופה. כולם אותו זבל, כלשונו דאז. הודעתי לו שהוא יעשה מה שהוא רוצה. אני במאוחדת לא נשארת!
9 חודשים אח"כ נכנסתי להריון. החוויה היתה כל כך אחרת, כל כך שונה, כל כך שפויה ובריאה, שכל הזמן הוא אמר לי: תודה שהתעקשת לעבור.
בהריון הקודם נלחמתי עם רופא על נוזלים (היפראמזיס, מיובשת). הרופא (במוקד) אמר לי: את יודעת שהיפראמזיס זו מחלה נפשית? עניתי לו: וחולת נפש לא אמורה לקבל נוזלים שהיא מיובשת?
סליחה. מה זה השיח הדוחה הזה? כמה עולה שקית נוזלים שאשה מעולפת צריכה להתחנן אליה? היום אני כמו מלכה. הרופא מכניס לי לתיק אוטומטית הפניה של 7 עירויים (במאוחדת לא הסכימו לזה, אגב. אין אמון באשה שלא תנצל את זה לרעה...), ואפשרות לפנות אליו אם אזדקק לעוד עד הטיפול הבא.
אבל זה כמו שאמרת כנראה יותר
כנראה שצריך לדעת על איזה רופאה ליפול.

החוויה שלי כ"כ שונה, אפשר לומר הפוכה לגמרי...
עם כמה וכמה רופאים שם. (לא רק נשים)

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
אבל זה כמו שאמרת כנראה יותר

החוויה שלי כ"כ שונה, אפשר לומר הפוכה לגמרי...
עם כמה וכמה רופאים שם. (לא רק נשים)
אולי. ואולי לא.
התגלגלתי בין כמה רופאים. הראשונה זכתה בתלונה ששלחתי מנציבות בריאות הציבור.
עברתי לרופא נוסף (שהביא לי הפניה לתרופה היקרה שמאוחדת לא הסכימה לכסות), שהעביר אותי לרופא של סיכון. הרופא השלישי היה מזעזע ומתנשא. משהו ברמה שבלתי אפשרי היה לדבר איתו. שום מעקב, שוב פיתרון. דרשתי לעבור רופא. סורבתי כי אני מטופלת כבר אצל רופא בסיכון, ויש להם מחסור. הייתי צריכה להגיע בכל פעם למוקד ולעשות מעקב עצמאי (וד"ל...)
בחודש האחרון, אחרי מריבות, איומים (שמומשו) שאעבור קופה וכו' - הועברתי לפרופ' יגל. הנ"ל הזדעזע מהתיק וצעק אלי שזו רשלנו שהגעתי רק היום. הוא נדהם לשמוע את הסאגה שעברתי בחודשים האחרונים....
אז שוב, יתכן שזו חוויה יחידנית (ויש לי חברה שעברה משהו דומה. ילדנו בהפרש של שבוע, ועברנו שתינו קופה. היא לכללית. גם מאד מרוצה). אבל בעבורי היא היתה יותר מדי.

ומי שטוב לה בקופה - שתשאר. בוודאי.
אבל מי שלא טוב לה - שתדע ששווה לנסות חלופות

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אבל מי שלא טוב לה - שתדע ששווה לנסות חלופות
זה ממש נכון.

רק שאני לא חושבת שזה נכון להכריז דווקא על מאוחדת כקופה זוועתית שמיועדת לאנשים בריאים וכו'.
כותבת אתת זה כאחת שעברה קופות, חלק גם בגלל התנהלות וחויה כמו שאת מתארת שהיה לך במאוחדת
אני לא אומרת את השמות כי אני יודעת שיש כאלו שמבחינתם הקופות האלו מושלמות. (ולחלק מהם זה מבחינתם מושלם לעומת מאוחדת שהיו עבורם זוועתים)
ומכירה מישהו שעובר ממש לאחרונה סיפורים חמורים גם בקופה שמבחינתך היא מושלמת, ומחכה לרגע לעבור.
(כרגע לא יכול לעבור)

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
זה ממש נכון.

רק שאני לא חושבת שזה נכון להכריז דווקא על מאוחדת כקופה זוועתית שמיועדת לאנשים בריאים וכו'.
כותבת אתת זה כאחת שעברה קופות, חלק גם בגלל התנהלות וחויה כמו שאת מתארת שהיה לך במאוחדת
אני לא אומרת את השמות כי אני יודעת שיש כאלו שמבחינתם הקופות האלו מושלמות. (ולחלק מהם זה מבחינתם מושלם לעומת מאוחדת שהיו עבורם זוועתים)
ומכירה מישהו שעובר ממש לאחרונה סיפורים חמורים גם בקופה שמבחינתך היא מושלמת, ומחכה לרגע לעבור.
(כרגע לא יכול לעבור)
הגיוני.
כל אחד עושה את שיקוליו שלו (ההגדרה הזו, אדב, היא של אמא שלי, שגרה בעיר אחרת. גם מציינת שפקחה עיניים מאז שעברה למכבי)

אברך.

משתמש מקצוען
תודה רבה לכולם על ההשתתפות ועל העצות הטובות
ב"ה מאוחדת אישרה לי את התרופה ללא שום התערבות מצידי, הקב"ה סידר לי את זה VIP (ורופא המשפחה היה השליח, ב"ה)
יש תמיד אפשרות לאיים שיעברו לקופה אחרת ואפשר אפילו ליישם את זה אצל חלק מהילדים ותמיד יש את האפשרות לחזור לקופה אחרי רבעון אחד, [לעבור מקופה לקופה ממש פשוט וקל.]

נערך לאחרונה ב:

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
הגיוני.
כל אחד עושה את שיקוליו שלו (ההגדרה הזו, אדב, היא של אמא שלי, שגרה בעיר אחרת. גם מציינת שפקחה עיניים מאז שעברה למכבי)
יש כאלה שההגדרה הזו נכונה לגבי מכבי
ויש כאלה שההגדרה הזו נכונה לגבי לאומית
ויש כאלה שלגבי כללית
:(

מרחבית

משתמש מקצוען
הסיפור שלך אכן נשמע גרוע ומקומם. אשה במצב כזה צריכה עזרה רפואית נוחה, זמינה וידידותית, ולא להפך. דבר כזה כמו שאת מתארת לא אמור להיות קביל בשום מקום.
אמנם כדאי לחשוב על שתי נקודות:
1. בכל קופת חולים יש הבדלים גדולים בין סניפים, וגם כל-כך משנה על איזה רופאים 'נופלים'. כך שהמלצות כלליות על קופה כזאת או אחרת לא רלוונטיות בהרבה מהמקרים.
2. דברים משתנים עם הזמן. דברים משתפרים לא פעם, ויש גם החלפת בעלי תפקידים. מה שהיה לפני 3 שנים, לא אומר שעכשיו זה גם כך. בפרט בתחום ההיפראמזיס, שלהרגשתי מקבל היום הרבה יותר הכרה בכל מקום.

אסתריקה הלר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
דווקא עד לפני שנתיים הייתי מעריצה מספר 1 של מאוחדת ומאוד מרוצה מהם.

אבל מה שאני עוברת איתם פשוט רע לי. ומה שקרה עם האישור (שאגב ייקח עד יום ראשון שיזמינו לי אותו, ואני שבוע בלי התרופה) זה רק דוגמא בודדת מכל מה שאני צריכה לעבור איתם.

אז לא. לא כל הדברים נגמרים כך אחרי יום או יומיים, ואני חיה עם תוצאות של נזק שנגרם לי בגלל טיפול כושל וישאר לצמיתות. אז אני שמחה שאתה מלמד זכות על מאוחדת, אבל לא לומר לי שאני מטנפת סתם

תודה מראש

אגב מבחינתי לא שווה לי לעבור קופה כי מאוחדת בביתר הכי זמינים, רופאים מעולים, ויש לי רופאים קבועים שאני במעקב אצלם. אבל זה לא אומר שאני לא יכולה להתייעץ כשיש לי בעיה אצלם

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה